Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Polski pilot - spolszczenie do Dirt Rally

mody

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

daw33

daw33

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów
  • STEAM ID:daw33

Witam,czy są jakieś szanse na polskiego pilota,czy cisza w temacie?

Pozdrawiam

Palo Samo

Palo Samo

Pasjonat

• Administrator Ligi
  • 920 postów
  • STEAM ID:palosamo
  • LokalizacjaMorecambe, UK (Istebna, PL)

Ja sie niestety poddalem, bo nie znalazlem pomocnikow. Powstaje natomiast narzedzie do robienia wlasnych notatek, ale nie moge sie skontaktowac z autorem. Jak bede wiedzial cos wiecej to dam znac ;)

Jak ktos ma czas i checi to moze sam zrobic pilota. Jak cos to podpowiem jak ;)

boczo777

boczo777

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjachicago

nadal uwazam ze money talks i jak sie znajdzie kasa na kickstarterze to i znajda sie ludzie aby ubrac to po polsku 

daw33

daw33

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

nadal uwazam ze money talks i jak sie znajdzie kasa na kickstarterze to i znajda sie ludzie aby ubrac to po polsku 

wiele osób zapłaci za taki mod,Ja jestem na tak,może znajdzie się jakiś chętny do zrobienia

versedi

versedi

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Witajcie Panowie,

Jestem na etapie kończenia przyklejonej bety do DiRT Telemetry Tool - zdecydowałem się na takie rozwiązanie bo było szybciej (UDP rozwiązane) oraz DR nie pozwala na więcej niż jedno wyjście - nie byłoby możliwości używania obu narzędzi naraz. Jak czas pozwoli to zrobię to również jako osobną aplikację.

Całość działa na CSV - wybieramy albo plik, który czytać - albo odcinek z listy wszystkich (wtedy plik CSV musi się znajdować w folderze pacenotes i nosić odpowiednią nazwę [w.i.p.])

W pliku CSV mamy dwie kolumny - distance oraz sound. Nazwa dźwięku odnosi się do katalogu "sounds".

Jest kilka utrudnień, np. brak możliwości wykrycia pobytu na starcie odcinka - rozwiązane na hamulce w związku z czym przyciśnięcie hamulców przed pobytem gotowym na starcie kończy się odliczaniem do startu za wcześnie, a później głuchą ciszą aż do startu (zarówno ręczny jak i zwykły). 

Z ciekawostek działa czytanie notatek po zawróceniu - coś czego nie było w oryginalnej wersji ;) Tutaj też występuje lekki błąd jeżeli chodzi o dyktowanie "zawróć" (póki co przywiesza się po pierwszym czytaniu) - będę nad tym jeszcze siedzieć.

Mam przygotowane Sweet Lamb w tej formie, jeżeli ktoś jest chętny spróbować bardzo wczesnej wersji może się do mnie odezwać - wszelki feedback będzie mile widziany, a nie miałem za dużo czasu na testowanie całości :)

P.S. Po piwku dla @PaloSamo za pomysł wpięcia się w UDP ;)

Użytkownik versedi edytował ten post 16 listopad 2016 18:32

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Ciekawie sie zapowiada, dawaj znac jak tylko beda widoczne postepy. 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

versedi

versedi

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Aktualizacja:

Jest detekcja odcinka, ale jest drobny problem z reversami - na paru odcinkach mają identyczny całkowity dystans.

Drugi problem z odliczaniem na linii startu. Na paru nowych odcinkach UDP przesyła dystans przed startem jako 0. Spisujemy pozycję X na każdym odcinku i będziemy mapować :)

Jak ktoś ma ochotę potestować to dajcie PW mi albo @PaloSamo.

Jeżeli CMy nie zmienią (a w F1 nie zmieniły) formuły UDP to może to być podstawa do następnych edycji ( o ile będą ) 

P.S. Prawdopodobnie po zmapowaniu uda się rozwiązać oba problemy po drobnym przepisaniu :)

P.S.2 Trzeba dłonie do pisania podstawowych komend z gry na nasz język ;)

• Sweet Lamb 60% wykonane.

Użytkownik versedi edytował ten post 04 grudzień 2016 05:04

Palo Samo

Palo Samo

Pasjonat

• Administrator Ligi
  • 920 postów

Nareszcie udało się zrobić narzędzie do tworzenia własnych notatek w DiRT Rally:

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

(ver.1.1, naprawiona + Nicky Grist)

W pliku "..\Documents\MyGames\DiRT Rally\gardwaresettings\hardware_settings_config.xml"
<udp enabled="true" extradata="1" ip="127.0.0.1" port="20777" delay="1" />
extradata zmieniamy na 3

Odpalamy DRCP.exe oraz 'Pant Mawr' lub 'Sweet Lamb' w DiRT Rally (początek zrobiony jako wersja demonstracyjna, resztę trzeba opisać samemu korzystając z DRPE.jar ;) )

Głośność pilota można ustawić w panelu dźwiękowym Windowsa a Colemana sciszamy do zera w grze.

Ograniczenia:
1. Odliczanie nie działa.
2. Po wyjściu z oesu przed metą (Retire / Save & Exit) należy zrestartować DRCP.exe (naprawione w wersji 1.1).
3. Pacenotes Editor jak na razie wymaga zainstalowanego środowiska Java.
4. Do podglądu odległości najlepiej użyć Telemetry Tool (wbudowana halda będzie pozniej).

Ogromne dzięki dla versedi!

Dawajcie znać czy działa i powodzenia na oesach!

Użytkownik Palo Samo edytował ten post 07 luty 2017 19:35

Sanji

Sanji

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 36 postów
  • STEAM ID:Chakumaru

Zrobiłem według instrukcji nie ma dźwieku pilota w grze. Może te pliki trzeba gdzieś wkleić ?

Palo Samo

Palo Samo

Pasjonat

• Administrator Ligi
  • 920 postów
Apka powinna działać po wypakowaniu. Wszystkie potrzebne pliki sa w folderze DRCP. A pojawia się czarne okno wiersza poleceń?

Sanji

Sanji

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 36 postów
  • STEAM ID:Chakumaru

Apka powinna działać po wypakowaniu. Wszystkie potrzebne pliki sa w folderze DRCP. A pojawia się czarne okno wiersza poleceń?

Pojawia się i tam czeka na pakiet UDP. Kiedy włączam os w konsoli odliczane są metry ale bez jakiejkolwiek komendy w grze

Palo Samo

Palo Samo

Pasjonat

• Administrator Ligi
  • 920 postów

Problemy wieku dzieciecego - wkradl sie maly robak w kodzie, ale juz sie go pozbylem. Dzieki za info Sanji :)

Poprawiona wersja zalinkowana w poscie powyzej. 

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Swietna robota, chetnie sprawdze wieczorkiem jak to dziala  :okok:

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

daw33

daw33

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Witam,mam ten sam problem,pojawia się czarne okno i tyle,ale głosu nie ma żadnego.Coś robię nie tak?

Palo Samo

Palo Samo

Pasjonat

• Administrator Ligi
  • 920 postów

Witam,mam ten sam problem,pojawia się czarne okno i tyle,ale głosu nie ma żadnego.Coś robię nie tak?

Hej! Zmieniales extradata na 3 w hardware_config.xml?

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mody

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych