Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Profile do kokpitów - dostawcy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 postów

http://www.monkeydriver.it/koszta niewiele mniejsze , a estetyka jednak nie do porownania

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1143 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

Koszta, tzn.? Jakieś zestawienie, zamiast pustego hasła? Aluminium nie jest tanie, rzecz wiadoma. Po kosztach można samemu zrobić kokpit z desek, płyty pilśniowej albo wiórowej. Ten wątek założony został dla osób, które celują w metalowe konstrukcje o dużej wytrzymałości, sztywności, funkcjonalności i opcjach przebudowy. Mnie osobiście również estetyka profili bardziej przekonuje, ewentualnie można je zasłonić oklejoną płytą, np.

nshPyKu.jpg

czy wbudować dashboard ;)

b6zTa7Q.jpg

Użytkownik K.A.R.R. edytował ten post 24 sierpień 2016 18:22

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 548 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa
Święta racja , po to powstał ten temat.
Nie ma co robić śmietnika.
Czekam jeszcze na projekt Riki2004 i oferty jaką uda mu się uzyskać.
Potem zapada decyzja gdzie i finalizuje zakup.
Póki co mi się udało za cenę 323 euro wyrwać z Łodzi kokpit

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Rig

PC

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 postów

Monkeydriver podstawowy to ok 700e i masz stanowisko w dwóch konfiguracjach GT i OW ktore to dodatkowo sie składa, ale co kto woli profil to zawsze profil i jak dla mnie nie jest estetyczny

Użytkownik Glaniu edytował ten post 24 sierpień 2016 19:19

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • 1143 postów
  • LokalizacjaLeszno

Póki co mi się udało za cenę 323 euro wyrwać z Łodzi kokpit

Co to za opcja w Łodzi? Firma, czy prywatna oferta?

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Co prawda kokpit jest chyba za wąski, będę to musiał jeszcze z wymiarować, jest to firma zajmująca się miedzy innymi profilami http://www.andrzejewski.pl/

Na początku przy pierwszym wyliczeniu padła kwota prawie 700euro, kokpit był dodatkowo regulowany w podstawie na wysokości kierownicy.

Kokpit%20projekt%20z%20snote.png_zpslkii

Rig

PC

Tomessi

Tomessi

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1099 postów
  • STEAM ID:tomessi
  • Xbox Live:T0MESSI
  • LokalizacjaŁódź

@worms14pl, czyli robisz kokpit z profili aluminiowych na podstawie swojego drewnianego kokpitu? 

Jestem ciekaw czy waga będzie jakoś znacząco mniejsza...?

"APEX" - niewidzialny szczyt zakrętu, miejsce, dzięki któremu osiąga się najlepszy czas.

16478.png

Rig

PC

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Waga nie sądzę. Nie mam jak tego sprawdzić. Faktycznie będzie to przypominało poprzedni projekt.
Ale zanim to się stanie to jeszcze z 2 miesiące przyjdzie mi poczekać

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Rig

PC

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaWarszawa

K.A.A.R. mam pytanie , czy do tych profili można zastosować nakrętki kupione w innym sklepie w celu przykręcenia czegoś , czy wszystko trzeba brać już od sprzedawcy?

Rig

PC

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • 1143 postów
  • LokalizacjaLeszno

To zależy o czym mówimy. Śrubę do nakrętki rowkowej kupisz w każdym sklepie ze śrubami, samą nakrętkę już nie.

wasyl00

wasyl00

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaUK
Odgrzebuję wątek :) Mam pytanko do doświadczonych budowniczych jako, że nic sensownego na googlu nie znalazłem.

Zamierzam się zabrać za budowę stanowiska wkrótce i potrzebowałbym trochę wiedzy nt. konkretnych wymiarów i kątów i rozłożenia pedałów i kierownicy. Ma ktoś może schematy, ewentualnie wie jak najlepiej zbudować takie stanowisko pod siebie?

EDIT: Ok znalazlem to https://www.xsimulat...imensions.6789/

Użytkownik wasyl00 edytował ten post 18 styczeń 2017 11:25

Drive It Like You Stole It 

PC

Rig

Gwozdziu

Gwozdziu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 479 postów
  • LokalizacjaWarszawa

fajne, ja też zaczynam myśleć nad własną konstrukcją, a być może docelowo z jakimiś dwoma szejkerami :D

PC - PALIT GTX 1080Ti , GIGABYTE Z97X GAMING 5, i7 4790K  (OC 4,7GHz), 2x8GB RAM 1600 CL9 (OC 2133 Mhz), Cooler master G650M, DELL U2412M,

RIG - Simetik K2

Thrustmaster TX, CSPv2 +damper Mugen kit

Oculus Rift CV1

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Te same plany na przedwiośnie mam. @wasyl00, dzieki za schematy, muszę aktualnego riga zwymiarować dla porównania, cel to 100% stabiliności dla 190cm gracza. Nie planuje natomiast mocowania monitorów, mam bardzo dobry stojak pod tripla.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Martion uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Gwozdziu

Gwozdziu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 479 postów
  • LokalizacjaWarszawa

o to podeślij wyniki pomiarów ja mam 188 i też nie potrzebuje mocowania na tripla  bo na oculusa mam :D

PC - PALIT GTX 1080Ti , GIGABYTE Z97X GAMING 5, i7 4790K  (OC 4,7GHz), 2x8GB RAM 1600 CL9 (OC 2133 Mhz), Cooler master G650M, DELL U2412M,

RIG - Simetik K2

Thrustmaster TX, CSPv2 +damper Mugen kit

Oculus Rift CV1

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • 1143 postów
  • LokalizacjaLeszno

Gabaryty gracza mają marginalne znaczenie, nawet najprostsza rama z profilu 40x40 będzie wystarczająco sztywna i jeszcze tyyyyle zapasu. O znaczących obciążeniach dla konstrukcji z aluminium możemy mówić dopiero w przypadku motionrigów. Kierujcie się przede wszystkim funkcjonalnością. Podstawę warto zrobić szerszą i dłuższą niż większość komercyjnych projektów, tam chodzi o oszczędności materiałowe, a Wy nie wiecie, kiedy przyjdzie ochota upchnąć po bokach fotela dodatkowy sprzęt czy schować pod/za nim fanty do napędzania OSW czy innych szejkerów. Przynajmniej u siebie wychodziłem z takiego założenia, ponieważ nie lubię fantów rozwalonych dookoła stanowiska, jak to się często widzi :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych