Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

i5-4670K na MSI Z97-G43 - overclocking

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

shogel

shogel

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański

Panowie czy znalazł by się ktoś kto by mi podpowiedział co można jeszcze zrobić z moim procem? Podkręciłem go nieco do 4Ghz i jest stabilnie, aczkolwiek przy pełnym obciążeniu temperatura dochodzi do 90 st. dlatego dalej go nie kręcę. Ale słyszałem, że te procki spokojnie do 4.4-4.6 GHz się kręcą. Czy jakbym wrzucił fotki ustawień biosu znalazł by się ktoś, kto by zasugerował co ewentualnie można zmieniic? 

ASUS GL502V (i7-7700HQ, GTX1070)

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Wszystko co trzeba masz w tym tutku

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Pokaż te screeny i przed wszystkim sprzęt w stopkę wrzuć!

Black to też prezentował 

Jak podkręcić Intel Haswell - Płyta Gigabyte Z87X OC i i5 460K - poradnik

Intel Haswell 4.4Ghz Overclock (i5-4670k / 4690k) @ MSI Z87-G45 (1.14v) & Sycthe Apsalus2-90

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
AKuj uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Szymik

Szymik

Stały bywalec

• Moderatorzy
  • 468 postów
  • STEAM ID:szymik
  • Origin ID:Shymik
Artur mam tego samego procka. Zadzwoń to pogsdamy 😀 mój chodzi cały czas na 4.4 😀

rauf

rauf

Tylko dodam że też go miałem i o ile pamiętam 4.4-4.5 na 1.36V  :cool:

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

wasyl00

wasyl00

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaUK

Panowie czy znalazł by się ktoś kto by mi podpowiedział co można jeszcze zrobić z moim procem? Podkręciłem go nieco do 4Ghz i jest stabilnie, aczkolwiek przy pełnym obciążeniu temperatura dochodzi do 90 st. dlatego dalej go nie kręcę. Ale słyszałem, że te procki spokojnie do 4.4-4.6 GHz się kręcą. Czy jakbym wrzucił fotki ustawień biosu znalazł by się ktoś, kto by zasugerował co ewentualnie można zmieniic?

Wszystko zależy od tego czym chłodzisz to cudo. No jak wygląda sprawa z rodzajem obudowy i cyrkulacja powietrza z i do obudowy.

Drive It Like You Stole It 

PC

Rig

Szymik

Szymik

Stały bywalec

• Moderatorzy
  • 468 postów
  • STEAM ID:szymik
  • Origin ID:Shymik

wasyl00 dobrze mówi bo chłodzenie standardowe dołączane do tego procesora nawet nie kwalifikuje się do wyjęcia z opakowania.

stachu

stachu

znany jako stringah

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 691 postów
  • STEAM ID:stringah
  • Social Club:stringah
  • LokalizacjaWrocław

Ja mam 4690k ale z tego co widzę można go porównywać do 4670k. Podkręciłem go przez aplikację APP Center od Gigabyte do 4.3 gHz i temeperatura waha się od 60 do 65 st. przy maksymalnym obciążeniu. Testowane w AC przy pełnym gridzie z AI na Spa. ;) Cooler zmieniony na ten 

Dodam że posiadam starą obudowę i komp stoi w słabo wentylowanym miejscu, także spokojnie można kręcić wyżej jakby stworzyć optymalne warunki.

rauf

rauf
  1. 4670k i 4690k tak to praktycznie to samo
  2. profile od producentów mobo zwykle "zalewają paliwem" i bez sensu obciążają sekcje zasilania, można tego użyć do szybkiego testu przy jakim Hz się zbootuje ale na dłużej odradzam, poświęć parę wieczorów i ustaw własny preset: cisza, wydajność, chłodek
  3. stres test to ciśnięcie proca 99% co najmniej przez parę minut, syntetyków nie polecam (szczególnie z instrukcjami AVX) ale uruchom program do edycji video, wrzuć materiał w Frapsa i zrenderuj 3-5min materiału to ci powie dużo więcej o stabilności
  4. cooler b.dobry spokojnie starczy jak pasta dobrze położona
  5. obudowę odkurzyć, 2-3 wentyle po 120mm spokojnie takiemu "potworowi" dadzą radę  :okok:

Rig

PC

shogel

shogel

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański

Moje ustawienia:

Prosiłbym o sugestie co jest źle. Ustawiałem tak na podstawie filmików z youtubea różnych speców od kręcenia, ale na ile to dobrze to nie wiem.  Tryb ratio miałem na dynamic, ale ostatnio zmieniłem na fixed.  W cz. napięcia jest możliwość ustawienia napięć na auto. Czy tak nie było by dobrze? 

Proszę speców o sugestie co warto by zmienić.

Przy takich ustawieniach testowałem stabilność programami linx i chyba najbardziej wymagającym Prime95

Mam wentylator Silentium Fortis 3. Ocenić cyrkulacji w obudowie nie potrafię. Temperatury przy grach typu assetto są < 70 st. Przy włączeniu Prime osiągają max 92st, po 20 minutach ciągłej pracy,  co wydaje mi się już dosyć sporo, aczkolwiek ten program podobno mocno żyłuje proca.  

ASUS GL502V (i7-7700HQ, GTX1070)

dawidchz

dawidchz

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 112 postów

Posiadam i5 4670K i mam tak wspaniałą sztukę, że 4gz osiągam przy 1.26V  :(  Walczyłem z tym prockiem ogrom czasu i nic poza 4hz nie daje stabilności. Poza tym gówno  grzeje się niemiłosiernie. Nie wiem czy jest sens walczyć o te 200 czy 300mhz...

Podobno 4690K są lepsze od 4670K bo mają pod IHS lepszą pastę.

Użytkownik dawidchz edytował ten post 11 październik 2016 22:41

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 postów
A czy napięcie przeszkadza jeżeli temperatury są ok?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

rauf

rauf

@shogel, jutro się wczytam, szkoda że nie mam swoich zapisanych ;(

@dawidchz, 4.0 to dużo poniżej średniej, albo przegrałeś silikonową loterię albo...coś masz niepodlane i stąd brak stabilności?

A czy napięcie przeszkadza jeżeli temperatury są ok?

Jeżeli jest poniżej zalecanych limitów to nie, dla Haswella w procesie 22nm o ile pamiętam to okolice poniżej 1.35V. Trzymanie stale wysokiego napięcia to ryzyko degradacji (tunelowanie elektronów) ale żeby to "uszkodziło" procesor w perspektywie krótszej niż 5-10 lat to trzeba by trafić na nadwrażliwą sztukę...

Ogólnie przy ilości zabezpieczeń jakie mamy uwalenie proca przez OC musi być wyjątkowym szczęściem. 

Rig

PC

dawidchz

dawidchz

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 112 postów
Niestety mam bardzo słabą sztukę. Przeglądając rożne fora napotkałem więcej takich przypadków jak mój. Te procesory to jedna wielka loteria.

Dab_Dudek

Dab_Dudek

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 postów
  • STEAM ID:DaB
  • LokalizacjaOlecko

Ja tu jestem lamerka pełną gębą a u mnie ten proc pod płyta maximus hero VII chodzi stabilnie na 4.6 przy napięciu 1.296, przy 4,7 zaczynaja się zwiechy bez podnoszenia zasilania.

Chłodzenie zalman 2 wiatraki, co do temp to muszę dziś sprawdzić, ale z tego co pamiętam to przy AC ma 80 ( ale tu mogę się mylić )

No i tak jak wcześniej ktoś pisał - te chłodzenie oryginalne to można sobie .... ja nawet nie wyciągałem z pudełka 

Załączone pliki

Użytkownik Dab_Dudek edytował ten post 12 październik 2016 15:40

stachu

stachu

znany jako stringah

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 691 postów
  • STEAM ID:stringah
  • Social Club:stringah
  • LokalizacjaWrocław
Tylko Artur ma 4670 i się okazuje, że nie musi być tak łatwo jak przy naszych 4690. Dawid wspomniał o gorszych pastach.

Wysłano z urządzenia mobilnego.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych