Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

i5-4670K na MSI Z97-G43 - overclocking

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Po dłuższych testach okazało się, że u mnie tuning nie jest taki prosty, przynajmniej używając rifta (nie wiem czy to ma rzeczywisty związek). W assetto ciągłe restarty kompa miałem. Po tygodniu testów cikawa rzecz się okazało. Reset ustawień procka i karty na def - zero problemów.  OC samego procka - zwiechy. OC samej karty - zwiechy.  OC Genie procka - wsio ok. Czy możliwe, ze mój zasilach nie daje rady? (markowy 650W)

Witaj w klubie, mam dokladnie tak samo  :haha: zostawilem na default i jedynie manualna praca wiatrakow co by utrzymywaly temp. grafy w okolicach 55-60 C bo na default mialem okolo 70-72 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

shogel

shogel

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański

Jeszcze jedna ciekawostka - oc genie podbija jedynie core do 4,0. Cache zostaje na 3,4. Więc teoretycznie powinno być sporo gorzej niż w moim oc (4,3/3,9). Ale co ciekawe w 3dmark11 physics w trybie oc genie jest wyższe. Ogólny wynik 3dmarku jest o ledwie 300 pkt niższy na oc genie i karcie bez oc, niż przy podkręconym procku i grafie. 

ASUS GL502V (i7-7700HQ, GTX1070)

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Macie płyty ze średniej półki które mają byle jakie profile OC. Można ich użyć raczej tylko żeby sprawdzić czy system się zbotuje. Porządne OC to nie tylko podbicie napięcia proca, przejrzeliście linki do tutków na spokojnie?

Zaleta bazowych taktów to głównie niskie temp. i stabilność.

@shogel, spisałeś sobie przyczynę BSOWów, co powoduje crashe? 

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
AKuj uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

shogel

shogel

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 976 postów

No nic tam nie było. Wrzucałem skriny. Nagły brak zasilania

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

W takim razie całkiem możliwe że zasilacz nie wyrabia, aczkolwiek 650W dla i5 i 970....hm...podaj ile masz na linii 12V na zasilaczu?

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
AKuj uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

shogel

shogel

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 976 postów

yyy.... a jak to sprawdzić?  :ups:

Dab_Dudek

Dab_Dudek

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 postów
  • STEAM ID:DaB
  • LokalizacjaOlecko

W takim razie całkiem możliwe że zasilacz nie wyrabia, aczkolwiek 650W dla i5 i 970....hm...podaj ile masz na linii 12V na zasilaczu?

To że ma 650W to nie znaczy że mu to wyrabia pod obciążeniem. Mam Chiefteca 650, który na biurowcu chodzi cały czas, ale już przy praktycznie każdej grze blue screen, po prostu skończył się. 

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

yyy.... a jak to sprawdzić?  :ups:

Najprostszy miernik z Biedronki za kilkanaście złotych i jedziesz:

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Tak jak pisałem wcześniej, warto też sobie zmierzyć realny pobór prądu całej swojej stacji pod maksymalnym obciążeniem, wszystkimi podpiętymi urządzeniami, etc. Sprawność zasilacza nie wynosi nigdy deklarowanej wartości producenta, tak jak samochód nie spala katalogowych ilości paliwa. Z wiekiem wszystko się zużywa i tak jak wspomina @Dab_Dudek, z czasem może po prostu przestać działać poprawnie - albo wyszedł feler. Tutaj film z przykładowym pomiarem:

Użytkownik K.A.R.R. edytował ten post 24 grudzień 2016 13:04

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

shogel

shogel

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 976 postów

Aż wstyd, że ja nie wpadnę na to, żeby na youtubie poszukać  :ups:  Dzięki Karr. Pewnie nie za szybko, ale sprawdzę za jakiś czas. 

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

Najtrudniejsze są często najbardziej oczywiste rozwiązania, także nie ma sprawy, walcz :)

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

shogel

shogel

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 976 postów

Problemem był jednak zasilacz. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych