Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Kokpit by Martion

78 odpowiedzi w tym temacie

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1146 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

Pomysł dobry, sprawdzony - coś na wzór kolegi Tomessi. Jak planujesz wykonać regulacje?

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

Martion

Martion

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów
  • STEAM ID:STEAM_0:1:47963338 / Martion
  • Origin ID:Martion15x
  • Xbox Live:Martion94r
  • PSN id:Martion__
  • Social Club:Martion___
  • LokalizacjaPoznań

Profile stalowe o różnych wymiarach (jeden będzie wchodzić w drugi).

Wypowie się jeszcze ktoś na temat mojego pomysłu na kokpit, kto budował samemu kokpit?

Użytkownik Martion edytował ten post 20 czerwiec 2017 17:57

PC

Rig

Mój worklog na forum.benchmark.pl

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Ja budowałem samemu, i w sumie masz taki sam projekt jak ja, tyle że ja tą 'kolumnę' mam z drewna. Gdyby nie fakt że ta góra u mnie będzie za jakiś czas robiona od podstaw, to dodałbym kilka zastrzałów (doradzał mi to ktoś tu na forum i kumpel stolarz), bo się trochę gibała ta konstrukcja. Choć aż tak mi to nie przeszkadza... pewnie z tego powodu że moja poczciwa G25 nie ma tyle siły żeby się tak bujnąć ;)

Swoją drogą jak u Ciebie będzie wyglądać ta konstrukcja metalowa? Spawana i przykręcana od dołu, czy belka po szerokości (na której zamontujesz kiere) też będzie przykręcana do tych boków? Z takiego rysunku 2D idzie mało wywróżyć :P

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • 1146 postów
  • LokalizacjaLeszno

Tak, mógłbyś zrobić jakiś szkic w aksonometrii z wymiarami  :okok:

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

Martion

Martion

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaPoznań

Udało się w końcu kupić fotel z "pełną" regulacją (niestety nie mam zdjęć). Trochę zmienił się plan kokpitu. Właściwie nie jest dokończony  :mrgreen: Mam pierwsze części konstrukcyjne.

F7vXce5.jpg

Jednak nie będzie kółek ułatwiających transport z powodu, że siedziałbym za wysoko, a nie chce mi się zmieniać wysokości monitorów do gry na kierownicy i po grze z powrotem wracać do standardowej wysokości. Tata podpowiedział mi żeby do spodu kokpitu przykleić filc, który chroniłby podłogę i częściowo ułatwiał przenoszenie kokpitu.

Zacząłem zastanawiać się nad dodaniem bass shaker'ów. Tylko zastanawiam się jak zminimalizować wibracje przenoszone na podłogę. Zastosować grubszy filc lub kilka warstw, czy macie jakiś inny/lepszy pomysł?

PC

Rig

Tomessi

Tomessi

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1099 postów
  • STEAM ID:tomessi
  • Xbox Live:T0MESSI
  • LokalizacjaŁódź
Filc idealny sam używam aby sunac po parkiecie kiedy chce :-) przy okazji trochę wygłasza.. kiedyś sąsiad się skarżył, że za bardzo biegam i nawalam :-P

"APEX" - niewidzialny szczyt zakrętu, miejsce, dzięki któremu osiąga się najlepszy czas.

16478.png

Rig

PC

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • 1146 postów
  • LokalizacjaLeszno

Możesz spróbować z podkładkami antywibracyjnymi.

Martion

Martion

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaPoznań

Podstawa złożona.

dMGKss1.jpg

PC

Rig

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 548 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa
Czekamy na więcej

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

To doniczka bedzie?  :D

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Martion

Martion

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaPoznań

To doniczka będzie?  :D

Jezioro do klocków Lego  :glupek:

Będę kupować 2 kierownice Sport Line prosto od producenta z pomocą użytkownika SimRacingPL (link do tematu). Pierwsza to Imola 330mm, a druga Mille Miglia 350mm.

Zastanawiam się tylko, czy Imole wybrać w wersji z skóry, czy poliuretanu (ekoskóry).

Zastanawiam się jeszcze nad zmianą Mille Miglia 350mm na Prestige 370mm, tylko czy 37cm nie będzie za duże? Będę ją używał do grania w ETS 2/ATS i jeżdżenia klasykami.

Zastanawiam się nad takim filcem. Tylko jak go przymocować do kokpitu?

Użytkownik Martion edytował ten post 29 sierpień 2017 15:36

PC

Rig

Sim-R

Sim-R

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • STEAM ID:ac670
  • LokalizacjaWarszawa
Jeśli nie jeździsz w rękawiczkach to zamsz pewniej i przyjemniej trzyma się w dłoniach niż poli wg mnie. Co do rozmiaru obręczy to weź pod uwagę większa średnica=słabiej odczuwalny ffb oraz zwiekszony czas reakcji ale to już co kto lubi.

Użytkownik Sim-R edytował ten post 29 sierpień 2017 16:09

Rig

PC

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

350mm nie montowałbym już do żadnego napędu na pasku, imo tylko DD to uciągnie bez wyraźnego spowolnienia reakcji.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • 1146 postów
  • LokalizacjaLeszno

Pff, jeździłem z 350 mm na G27 i byłem tak samo wolny, jak teraz  :P

Martion

Martion

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaPoznań

IMO warto skorzystać z okazji i kupić od razu 2 kierownice.

PS. Da się dodać ankietę do już stworzonego tematu?

PC

Rig

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

1 użytkowników, 0 gości, 1 anonimowych

Kowaleinen