Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Custom obręcz do Thrustmaster - kierownica Porsche 991 GT3 Cup

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

MIR05LAV

MIR05LAV

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 86 postów
  • STEAM ID:MIR05LAV
  • LokalizacjaWarszawa
Cześć wszystkim  :)

Od ok. roku zastanawiałem się jak rozwiązać temat użycia prawdziwej kierownicy z bazą T300RS.
Próbowałem wiercić tanią kierownicę z allegro i zmieniać samą obręcz, zostawiając łopatki i guziki z RS. Nie dawało to do końca zadowalających efektów:)
Temat w tym czasie się nieco rozwinął, zmieniła się koncepcja. Znalazłem na insidesimracing kompatybilną z bazą TM płytkę drukowaną:

Trochę poczytałem i zdecydowałem się spróbować zrobić button plate-a z takim układem własnymi siłami. Większość potrzebnych rzeczy można wydrukować na podstawie udostępnionych za darmo modeli 3d : 

Wzorem i kierownicą która mi się chyba najbardziej podoba jest ta z porsche 991 gt3 cup :
438273.jpg?v=0
Trzeba było narysować inny kształt płyty i znaleźć jakąś fajną kierownicę zamszową z wypłaszczeniem. Udało mi się dostać w dobrej cenie używane sparco L360. Dorysowałem kształt płyty w autocadzie. Załączony plik  cad porsch.jpg   65,3 KB   15 Ilość pobrań
Miałem do dyspozycji 13 przycisków (wliczając d-pad). Zdecydowałem się użyć 7 przycisków, 2 łopatki do zmiany biegów i dwa przełączniki dźwigniowe do kierunków prawo/lewo i góra/dól. 
Zamieszczam kilka zdjęć z prac i (prawie) skończonego projektu. Muszę jeszcze obkleić łopatki i  troszkę popoprawiać kabelki.
Kierownica jest w pełni kompatybilna z konsolami, nie potrzebuje dodatkowego zasilania ani podłączenia usb. 
Kilka zdjęć:
Załączony plik  WP_20161214_16_43_34_Pro.jpg   56,17 KB   13 Ilość pobrań
Załączony plik  WP_20161214_22_36_31_Pro.jpg   54,63 KB   13 Ilość pobrań
Załączony plik  WP_20161216_19_22_07_Pro.jpg   55,79 KB   13 Ilość pobrań

WP_20161216_20_40_23_Pro.jpg?psid=1
WP_20161218_09_44_08_Pro.jpg?psid=1
WP_20161218_09_44_25_Pro.jpg?psid=1
WP_20161218_09_44_55_Pro.jpg?psid=1

Jakby ktoś chciał coś podobnego zrobić  to służę radą :cool:
Pozdrawiam,
Mirek

PS. mam nadzieję, że we właściwym miejscu to wrzuciłem :)

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Elegancko, z przejściówką mocującą można praktycznie każdą kiere sobie przerobić, tu postarałeś się o cały plate i fajnie wyszło, gratulacje udanego projektu  :okok:

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Administrator Ligi
  • 914 postów
  • STEAM ID:bartbanach

Swietnie Ci to wyszlo. Korzystajac z tego samego projektu z @CorradoSKJ (Corrado to ten bardziej zdolny :lol:  ) tworzymy 2 plate`y i padelsy do mojego back button boxa, magnetyczne padelsy to super sprawa !

20161207_164309.jpg

IMG-20161206-WA0004.jpg

PC

Rig

MIR05LAV

MIR05LAV

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Dzięki!

Na jakiej elektronice robicie button plate'y? Widzę, że macie obrotowe Przełączniki :) Też byłem zaskoczony jak fajnie chodzą padelsy, lepiej niż te w TM, takie małe magnesiki mają zaskakująco dużo siły!

Pozdr!

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Administrator Ligi
  • 914 postów

Ja korzystam w swoich z leobodnara a Lukasz stawia wszystko na arduino tylko w jego plejcie bedzie wyswietlacz i rpm diody.

PC

Rig

dawidchz

dawidchz

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 111 postów
Jaką wagę ma twoja obręcz?

MIR05LAV

MIR05LAV

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Cześć,

dokładnie zważyłem - ze wszystkim, gotowa do podpięca do bazy - 1325g, wieniec RS - 1170 = 155g więcej od RS. Biorąc pod uwagę średnicę - 33 vs 28, nie jest źle

:)

dawidchz

dawidchz

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 111 postów
Dzięki, rzeczywiście nie ma dużej różnicy.

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

@MIR05LAV, drukarkę 3D posiadasz, czy zlecałeś drukowanie/nabyłeś gotowe? Jeśli tak, to jak te elementy kształtują się cenowo? Świetna robota, naprawdę. Wygląda bardzo elegancko i do tego funkcjonalne :)

PS Fajna tapeta @Bart :mrgreen:  

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

MIR05LAV

MIR05LAV

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaWarszawa

@MIR05LAV, drukarkę 3D posiadasz, czy zlecałeś drukowanie/nabyłeś gotowe? Jeśli tak, to jak te elementy kształtują się cenowo? Świetna robota, naprawdę. Wygląda bardzo elegancko i do tego funkcjonalne :)

Cześć i dzięki :)

Nie, nie posiadam drukarki 3d, drukowałem używając porównywarki cen wydrukow - 

http://printelize.com/pl/

Można w kilka sekund sprawdzić ile będzie kosztował wydruk, trzeba wrzucić plik *.stl.  Taniej wychodzi jak wszystkie elementy złożymy w 1 plik. Można to zrobić w darmowej przeglądarce w win 10, albo 3d maxie, czy innym podobnym programie:)

Za button plate, wszystkie elementy do paddle shifterów, lopatki i adapter DSD wyszło mi coś ok 120zł + wysylka.

pozdr!

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Administrator Ligi
  • 914 postów

Mam nadzieje ze obedzie sie baz "K.A.R.R.Y." za prawa autorskie  :lol:

PC

Rig

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 540 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa

Pełen profesjonalizm, przy tym co kiedyś  wystrugałem, już się nie mogę doczekać nowego kółka, widzimy się po świętach MIR05LAV 

Bart masz jakieś projekt jakby wyglądało to koło z  wyświetlaczem  i diodami, może coś co wygląda podobnie, jaki czas oczekiwania i cena?

Użytkownik worms14pl edytował ten post 23 grudzień 2016 18:42

Rig

PC

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Administrator Ligi
  • 914 postów

worms14pl jak beda fotki to dam Ci znac, poki co jest to w fazie projektu, chyba ze cos CorradoSKJ podesle.

PC

Rig

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 540 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa

No to pozostaje mi tylko kibicować, bo zapowiada się super, właściwie wszystko co można sobie wymarzyć byś miał w kierownicy.

Rig

PC

MIR05LAV

MIR05LAV

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Ja korzystam w swoich z leobodnara a Lukasz stawia wszystko na arduino tylko w jego plejcie bedzie wyswietlacz i rpm diody.

Mógłbyś napisać coś więcej o tych ledach? Gdzie kupujecie? Jak to się podłącza pod arduino?

Od siebie wrzucam porównanie wielkości ze standardowym wieńcem:)

WP_20161223_09_33_05_Pro.jpg?psid=1

Użytkownik MIR05LAV edytował ten post 25 grudzień 2016 20:05

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych