Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

GTR3 - SimBin

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś
  • Silnik graficzny - Unreal Engine 4 
  • Dźwięki z R3E
  • Nie wymaga online
  • Cos dla simracerow i casuali
  • Debiut gdzieś w 2018

Wiecej

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Wyslane z urzadzenia przenosnego

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

SimBin? Przecież oni nazywają się aktualnie Sector3 i tworzą R3E, prawda?

Pewnie jest to wytłumaczone na tej stronie, poczytam to dziś wieczorkiem. Tak czy owak, GTR3 to poniekąd zaskoczenie.

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

rauf

rauf
SimBin zbankrutowało w 2014 http://simrace.pl/fo...-simbin/?p=2432
Jeszcze wcześniej ze studia ewakuował się trzon który stworzył Slightly Mad (autorów pCARS). Składniki SimBin przejął Sector 3 i męczą nieśmiertelne R3E, grę która potencjalnie wygląda interesująco (świetny dźwięk, doskonała polityka wydawnicza paczek DLC, duży wybór torów) a w którą praktycznie nikt nie gra bo ma odrealnioną fizykę, brakuje pełnego wsparcia triple, wciska reklamy w czasie loadingów i ma porąbany model sprzedaży.
Reaktywowany SimBin w wydaniu brytyjskim (siedziba w Mancherster, szef z ex Sony Allan Speed) ma prawa do chyba wszystkich starych brandów: GT Legends, GTR, Race'07 i współpracują z Secotr3 bo twierdzą że co najmniej dźwięki będą bazowane na R3E.
Jeśli ma to być R3E na darmowym UE4 to nie rozumiem po co rozwijać dalej R3E będące jeszcze na DX9?
Sama zapowiedź w ogóle wygląda dość iluzorycznie i przypomina...pierwsze obietnice Iana Bell'a z początków WMD:
  • wyjdziemy na wszystkie platformy
  • będziemy strasznie sim
  • ale będziemy też cacy dla padziarzy
  • będziemy ładną grą na nowoczesnym silniku

A i Wim na bsimracing napisał że studiami kierują bracia, Sector 3 Christopher Speed, reaktywowane SimBin Allan Speed, może postanowili rozmnożyć byty będąc w posiadaniu praw do brandów i większości potrzebnych assetów?

Niepokojące jest też oświadczenie że "uniwersalność" sterowania ma być w kierunku F1 od Codies. Czyli...simcade.

Z naszego punktu widzenia, na rynku są studia które wiedzą o co chodzi i jak zrobić sim:

1. Kunos ze Stefanem który dobrze rozumie łączenie cyferek, fizy z realistycznym prowadzeniem i czuciem na kierze
  2. ISI które rozumie to samo ale nie wie jak zrobić z tego grę i przekupć w sukces komercyjny (dlatego sprzedali do Studio 397) więc oferują "otwartą platformę moderską" czytaj "narysujcie sobie tory chłopcy a fizykę aut można zripować albo wpisać z palca"
  3. iRacing Corp które wszystko rozumie a najbardziej że najwięcej jest ziutków na laptopach i że hajs musi się zgadzać, poza tym oni mają USŁUGĘ a nie grę
  4. Reiza która de facto jest grupą moderów od lat upgradująca engine rF1 do "nowych" tytułów

oraz studia którym się wydaje że wiedzą ale robią gry na dzień sprzedaży o których po roku nikt nie pamięta, albo nie potrafią ogarnąć fizy i sterowania:

1. SMS, zróbmy wszystko, o nie zdążymy, wydajemy co jest, poprawimy w locie, a nie warto...a teraz zróbmy wszystko znowu!
  2. Sector3, nowy content do końca świata i jeden dzień dłużej, na DX9!
  3. Codies (z wyjątkiem Dirt Rally może)

Do której grupy dołączy SimBin? 

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Mrocz

Mrocz

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 37 postów
  • PSN id:MroczMR
  • LokalizacjaTrójmiasto

No zapowiedź fajna, choć trzeba przyznać, większość gier z wyścigami GT3 będzie posiadać te same trasy i te same samochody. Czy przy zdobywającym popularność ProjecCARS (zwłaszcza z dwójką) taki GTR 3 ma rację bytu?

rauf

rauf

Wywiad z Alanem i Chris'em Speed'em

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

1. Alan Speed siedzi w developerce od 20 lat, odpowiada za grę, Chriss fundusze
2. Budżet - jeszcze nie zdecydowali czy robić za własne czy szukać wydawcy
3. Fizyka będzie ulepszoną wersją R3E, także co lepsze dźwięki zostaną przejęte do GTR3
4. Plan zakłada opracowanie uniwersalnego silnika z którego będzie można zrobić dowolną grę, F1, GT lub WRC
5. SimBin UK powstał głównie przez problem ze ściągnięciem ludzi do pracy w Sector3 z siedzibą w Szwecji (!)
6. Ma być symulacja ale też zadowolić casuali na konsolach, dokładnie tak jak F1 od Codies (symulacja?)
7. Nie potwierdzili posiadania licencji na FIA GT, trwają rozmowy z tajemniczymi partnerami
8. Lista ficzerów zakłada "We will mirror the full weekend structure, rules and regulations, types of class and individual driver strengths of that series, different weather attributes, day night cycles, animated pit stops everything you would expect from that series will be included. We have also looked into crucial experience elements like online driver changes, driving school and even split screen mode for added fun. "
9. Cykl wydawniczy raczej nie będzie zakładał corocznych iteracji (jak Codies F1)
10. Ponoć w UK niewiele dzieje się ciekawego w branży gier wyścigowych po zamknięciu Evolution (które wcieliło przecież Codies?) ponoć dużo ludzi szuka roboty i bardzo entuzjastycznie zareagowali na propozycję pracy dla nich.
11. Na razie 4 osoby w teamie: Darren wrote the physics and handling for Gotham and Forza, Nick has come from TT Fusion and he knows many online racers and actively participates in top events, he even went to Daytona last year so he knows his stuff and then a couple of junior lads with Unreal experience make up the team so far.
12. Rekrutują: We've got three more people starting next month, a track designer from Evolution Studios with Unreal experience and already we're looking at a bigger office that will accommodate 34 people with three offices and a board room. Where looking around to see what is suitable.
13. W ciągu 6mc chcą pokazać grywalne demo na wszystkich platformach (sierpień 2017?)
14. Z modów najbardziej prawdopodobne są customowe malowania, raczej nie pełne otwarcie na dodatki społecznościowe
15. Będzie pogoda, deszcz, dynamiczne kałuże i tor (coś jak LiveTrack w pC2)

Przyzwyczailiśmy się w gamingu, że reklamuje się gry w głębokiej becie a nawet alphie, można nawet w nie zainwestować i ogrywać obserwując rozwój. W przypadku GT3 chyba pierwszy raz obserwujemy nie tyle grę co studio w trakcie powstawania.
SimBin alpha stage.
Co z tego wyjdzie, poczekamy zobaczymy. Plany ambitne jak widać.  :okok:

Rig

PC

rauf

rauf
W ciągu 6mc chcą pokazać grywalne demo na wszystkich platformach (sierpień 2017?)

Mamy czerwiec 2018 i ciągle cisza.

Ostatni komunikat od studia to ogłoszenie o rekrutacji z marca tego roku

Ciekawe jak na projekt wpłyneło AC Competizione, bo mam trochę wrażenie że zostali pożarci na starcie.

Założenia gry dość podobne, tylko że Kunos pokazało już grywalne demo i zaraz wchodzi w early access...

Może jednak wrócić do pomysłu połączenia sił z Sector3 i przeniesienia wspólnie R3E na nowy silnik?

Rig

PC

dawidchz

dawidchz

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 108 postów

Jeżeli Kunosi czegoś nie zepsują i online będzie chociaż zbliżony do Iracing to wszystkie pozostałe simy będą w ciężkiej sytuacji :)

rauf

rauf

29938399008_02cd71efe3_b.jpg

No i co to ma być?

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Wyglada na jakies autko wyscigowe przed premiera  :haha:

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-white.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

GTR

GTR
  • LokalizacjaŻory

No i co to ma być?

Ano cisza. Przed burzą, jak widać :P

GTR3 zostanie pokazane na Gamescomie!

Ciekawe co ma znaczyć 'recreating FIA World Endurance Championship' - będzie licencja czy nie?

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

rauf

rauf

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rig

PC

ADAKAR

ADAKAR

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów
  • STEAM ID:adakar
  • LokalizacjaPoland

@rauf

Na screenie jest Porsche z SuperGT , dokladnie u nich zwane klasą GT300 (klasa GT3) w barwach GULF , ekipy "Pacific with Gufl Racing". 
I juz widzę problem, bo w Super GT ta ekipa sciga się na oponach Yokohamy (są na aucie), a na tym screenie/renderze stoi auto na ... Miszlenkach  :P

Drugie auto to ekipy The Racers Group (TRG) z serii amerykańskiej IMSA, więc ... pomieszanie z poplątaniem. 
Co do WEC, to wg mnie kość w tej materii zostałą rzuca właśnie RF2 (jako pierwsi i jedyni na tą chwilę mają oficjalną Orecę LMP2 i BMW M8 GTE)

Pomijam kwestię "odrodzenia" nazwy SimBim (UK) która branduje GTR3, ale dam wam swoją teorię, którą już uskuteczniałem na FB w gronie swoich funfli.

Chodzi o ACC i GTR3, wg mnie ktoś tu kogoś wydymał, z takich czy innych względów.

Wg mnie, GTR3 miałobyć oficjalnym simem/grą serii Blancpain GT3 , od samego początku, tj. z 3-4 lata wstecz nawet. W niedawnym czasie przejęłi to Kunosi i oba tytuły, jak na nasz światek simracingowy, wychodza bardzo blisko siebie i oba na Unreal engine. Przypadek ?
Więc , tak to widzę. 

SRO, niejako patrząc na dokonania z GTR1 i GTR2, sprzedało licencję Sectorowi3. Ci jednak dymali się z tytułem (kasa pewnie) i zawalali deadline, a organizacji SRO chodziło o dojenie krowy jakim jest serial GT3 i jego aktualna popularność tak jak to możliwe. SRO w końcu się wkurzyło i zerwało kontrakt z Sectorem, mimo, ze mieli (po tak długim okresie prac), dość zaawansowany produkt i skierowali swoje mysli ku KUNOSOWI.
Albo KUNOS sam zaoferował się, ze zrobi ten produkt, szybciej i sprawniej, w oparciu o swój hit - ACorsa niejako. No i SRO , to kupiło. 

To zostawiło Secotr na lodzie, bez oficjalnej serii, więc skierowali swoją uwagę do (najprawdopodobniej FIA i WEC , IMSA i SuperGT). W jakim zakresie dostali licencje na dane serie ? 
Wg mnie WEC to marna sprawa -> tutaj Microsoft nie pozwoli sobie wchodzić z butami, bo oni przeciez mają oficjalną serię esportową z FIA WEC na zasranej FORZY, dla mnie to odpada.

Dlatego na screenie/renderze jaki widzimy na Twiterze jest auto z IMSA i SuperGT. 

Kolejna sprawa, licencje samych aut i tory. IMSA jest niejako blizej do iRacing ... no i mają w tej serii te same auta co w WEC. 

SuperGT niebyłaby złą serią do stworzenia (dla fanów) ale nie ma takiego przebicia jak WEC czy Blancpain GT3 obecnie. 
Chociaż, gdyby SuperGT zostało w 100% "oddtworzone" z dwoma klasami , tj. GT500 (obecny odpowiednik DTM niejako) i GT300 (auta klasy GT3) + japońskie tory , to byłoby ciekawe. 

Niestety, boję się tych zapowiedzi o współpracy Secora z SimbimUK i braku uśmiercenia RRE. Oni chcieliby zachować przy zyciu oba twory - i tu boję się, ze to będzie KOOOOOOOOOOOOLEJNA odsłona tego samego scenariusza, znanego z Race07 , czyli ten sam produkt, pakowany w nowy branding. 
No i brak definitywnego zabicia RRE, pokazuje, ze coś "tu nie gra"

Hype, hypem, ale czuję, ze będzie to flop i kolejna kopia Race07, tyle ze na silniku Unreala. 

Użytkownik GTR edytował ten post 22 sierpień 2018 00:45
Ale bez wulgaryzmów.

GTR

GTR
  • LokalizacjaŻory

Ciekawa teza, aczkolwiek staraj się ograniczyć brzydkie słówka :)

Osobiście jestem ciekaw na jakim etapie prac jest GTR3 i chyba wszystko zależy od tego czy pokaz na Gamescomie będzie publiczny czy prywatny. 

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

rauf

rauf

SimBin ponoć działa, GTR3 szykowane na drugi kwartał 2019 roku.

Realne?

Rig

PC

GTR

GTR
  • LokalizacjaŻory

Non stop to samo - pojedyncze zdjęcia, pół-zdania i w zasadzie nikt nic nie wie.

SimBin znowu podsyca

Trochę to już męczące jak mam być szczery...

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych