Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Przegląd rynku kokpitów wyścigowych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Jak w temacie wstawiamy strony producentow kokpitu + opcjonalnie rekomendacja czy opis.

GT Omega Racing

Ja sie mocno zastanawiam nad zakupem zestawu GT OMEGA ART RACING SIMULATOR COCKPIT - RS6 SEATaktualnie jest pre-order w cenie okolo 250 funtow czyli jakies 1300 zl. Na stronie sporo akcesoriow pasujacych do rozbuydowy i wyglada to chyba calkiem solidnie? 

Spoiler

rseat

Kolejna ciekawe propozycja RS1 Black/Black tylko ta cena... 600 EUR czyli ponad 2.5 tys. 

Spoiler

Simetik - K2

Kokpit wzorowany na Audi R8 GT3 sprzedawany bez fotela. Cena podstawy to okolo 240 funtow (ok. 1200 zl.)

Spoiler

Sim Lab

W ofercie kilka modeli kokpitów opartych na profilach aluminiowych (zobacz watek) w cenach od 250 do 660 EUR. Rowniez sprzedaja profesjolne fotele i kierownice.

Spoiler

Motedis 

Kolejna oferta oparta na profilach aluminiowych. Atrakcyjna cena 160 EUR zapewne poprzez zastosowanie kątowników stalowych zamiast aluminiowych? 

Spoiler

Heusinkveld Sim Rig GT

Według producenta to bardzo silna konstrukcja oparta na profilach aluminiowych. W ofercie mają również zestaw pedałów do samodzielnego montarzu, shifter oraz ręczny. Warto zapoznać się z ich ofertą tyle, że cena to niestety ponad 1100 EUR! 

Spoiler

Next Level Racing

Całkiem szeroki asortyment znajdziecie na stronach firmy Next Level racing. Ich flagowy produkt to Next Level Racing® GTultimate V2 Simulator Cockpit a skromana cena jedynie delikatnie ponizej 800 USD nie powinna was chyba odstraszyc? Co ciekawe zestaw jest składany!

Spoiler

Użytkownik LKRISS edytował ten post 08 wrzesień 2017 08:32
add new rigs

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Gwozdziu

Gwozdziu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Widziałem to na ebayu jakiś czas temu i też mnie zainteresowało. Wygląda zacnie za tą cenę tylko szkoda, że nie mają jakiś tanich motion platform.

p.s. ale to z dywanikiem?  :happy:

Użytkownik Gwozdziu edytował ten post 01 marzec 2017 14:13

PC - PALIT GTX 1080Ti , GIGABYTE Z97X GAMING 5, i7 4790K  (OC 4,7GHz), 2x8GB RAM 1600 CL9 (OC 2133 Mhz), Cooler master G650M, DELL U2412M,

RIG - Simetik K2

Thrustmaster TX, CSPv2 +damper Mugen kit

Oculus Rift CV1

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Jest opcja bez fotela, ktory mozna dokupic na rynku juz za ok. 400 zl. albo i taniej? Ciekwe jak z mocowaniem? 

GT OMEGA ART RACING SIMULATOR COCKPIT FRAME (NO SEAT)

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"

Rig

PC

Gwozdziu

Gwozdziu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

a tu motion platform za 999$

http://dofreality.com/

edit:

rseat podobno nie jest wart swojej ceny tak jak wyczytałem w necie.

Użytkownik LKRISS edytował ten post 01 marzec 2017 15:48
nie piszemy posta pod postem, edytujemy!

PC - PALIT GTX 1080Ti , GIGABYTE Z97X GAMING 5, i7 4790K  (OC 4,7GHz), 2x8GB RAM 1600 CL9 (OC 2133 Mhz), Cooler master G650M, DELL U2412M,

RIG - Simetik K2

Oculus Rift CV1

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś
Mam rSeat Evo3 i uważam że z gotowców kupując 4 lata temu był to świetny wybór za te ok. 500€ (z przesyłką 89€ w cenie). Fotel włożyłem własny, z pełną regulacją suwnic i wzniosu. Ten model zastąpiono modniej wyglądającym RS1 i podniesiono cenę, wątpie żebym był na następce chętny.

V3 jest "duże", ciężkie, w pełni konfigurowalne i co najważniejsze sztywne, nacisk na pedały bez wpływu na kierę. Łatwo rozłożyć, dopasować czy przenieść, składa się jakby z 3 segmentów. Podest pod pedały z load cellem wzmogaciłem o prostą podpórkę, więc ani drgnie. Mocownie skrzyni jest obustronne niemniej brakuje mi opcji na jeszcze wyższe podniesienie. Ręczny na stałe do boku pałąka do kiery (3 nawierty)
Następny zestaw na 100% będzie z profili, obojętnie ile będzie kosztował, chce mieć max dopasowany do rozmiaru i potrzeb.
Zaleta gotowca że w każdej chwili łatwo poprzestawiać nawet dla np. dziecka.

Myślę że warto przerobić solidnego gotowca, żeby zorientować się czego tak naprawdę potrzebujemy. Taki krok pośredni pomiędzy WSP/Playseat a ciętymi na miarę profilami.

rSeat-rs-evo-blackblack.jpg

następca rSeat RS1
rseat-rs1-black-black-04-900x900.jpg

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
DaveObs uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Gwozdziu

Gwozdziu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

podobno simetik dobry

http://simetik-cockp...ucts/cockpit-k2

RIG - Simetik K2

Oculus Rift CV1

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Administrator Ligi
  • 914 postów
  • STEAM ID:bartbanach
Simetik bardzo dobry kokpit, rabzor posiada i sobie chwali. Jedyne co trzeba pamietac ze cena bez fotela. Tutaj fajne vid

Co do GT Omega polecam ver Pro. Mam taka i jest duzo stabilniejsza bo tacka na montaz bazy nie wisi w powietrzu. Tak mam przod kokpitu od art tez ;). Wykonanie rzemieslnicze troche ale solidnie i stabilnie przy osw. Polecic moge smialo zreszta kolega Stachu tez posiada i zadowolony jest.

PC

Rig

Glaniu

Glaniu

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów

Wszystko fajnie tylko, ze zaden producent nie pomyslał, że można posiadać dwa shiftery + reczny i w takiej konfiguracji jestem skazany na customa  którego sobie chwale , ale niestety estetyka kuleje ;-(

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Administrator Ligi
  • 914 postów
Mozna by to zrobic z omega gt. Ja mam seq i h shifter i widze miejsce na dodatkowe mocowanie.

PC

Rig

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Cockpit K2 od simetika (bez fotela) to koszt okolo 1270 zl. + wysylka a GT OMEGA ART RS6 SEAT czyli z fotelem okolo 1500 + wysylka. Wersja PRO ktora troszke mniej mi sie podoba ale z tego co pisze Bart niby bardziej stabilna i w sumie podobna cena. Mam na mysli model GT OMEGA PRO RACING SIMULATOR BASIC - RS6 SEAT Tyle ze w tej wersji PRO nie widze regulacji kata pochylenia pedalow a w wersji ART jest widoczny wiec? 

Rig

PC

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Administrator Ligi
  • 914 postów
Wiec nie brakuje mi regulacji pedalow, mam fanateca i jest git. Wybralem stabilnosc ;).

PC

Rig

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Przekonales mnie  :okok:

Rig

PC

Adziu

Adziu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Mnie Simetik K2 również wpadł w oko ale koszt to nie 1270 zł, tylko https://checkout.sho...277d8781bbfaa  1950 zł z podstawowym wyposażeniem (kokpit, shifter support, Central Monitor Support) + podatek.  Swój kokpit zrobiłem jakieś 8 miesięcy temu ze starych palet w czasie ok. 2,5 godz. Jego żywot miał być adekwatny do statusu "prototyp" (estetyka 2/10) ale służy mi do teraz ze względu na swoją funkcjonalność i elastyczność w zakresie przeróbek. Dlatego obawiam się kupić gotowca, który może mnie rozczarować oferując jedynie schludne wykonanie.

GT OMEGA wygląda trochę jak coś co mógłbym sam sobie wyspawać z profili ale plusem jest fotel w zestawie

Pytanie: Czy ten GT OMEGA ma regulację kąta kolumny kierownicy

Te 2000 zł za Simetika jestem w stanie dać ale odstrasza mnie szukanie fotela a przecież idziemy w stronę "kupić gotowe i mieć to z głowy"

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Simetik K2 - sam kokpit bez fotele to faktycznbie koszt okolo 1200 zl. (240 funtow) + oczywiscie wysylka. Wyglada calkiem niezle. Czym mnie skusila oferta GT Omega? Dostalem komplet za cene z wysylka 1750 zl.

Pytanie: Czy ten GT OMEGA ma regulację kąta kolumny kierownicy

Jest taka opcja ale w malym zakresie. Jednak moim zdnaiem nie stanowi to dla mnie problemu gdyz wszystko jest tam przemyslane i katy dopracowano tak aby taka korekta nie byla wymagana. Wykonanie rowniez oceniam bardzo profesjonalnie i duzym plusem jest latwa mozliwosc rozbudowy o kolejne elementy gdyz zadbano o odpowiednia ilosc mocowan w stelazu. No i te rurki to nie takie proste aby je samemu wyprofilowac z taka dokladnoscia i konczeniem.

Rig

PC

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1183 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Cześć,

przymierzam się do zakupu jakiegoś fotela, zrobiłem research w necie, pooglądałem opinie, poczytałem trochę, m.in. cały ten wątek i stanęło na tym, że zdecyduję się chyba na GT Omega PRO lub tego Simetika K2. Simetik wygląda nieźle, ale jak czytam, że trzeba doliczyć jeszcze podstawkę pod shifter + klawiaturę i jeszcze dokupić fotel, to już się robi ze 2.5k. 

LKRISS, właściwie do Ciebie mam pytanie, bo piszesz, że kupiłeś GT Omega PRO - napisz proszę jak długo czekałeś na przesyłkę i czy ten keyboard tray, który jest w zestawie da się przestawić na wprost, tak żeby można było na normalnie pisać na klawiaturze?

Optymalne byłoby dla mnie takie stanowisko, że jakbym zainstalował monitor na stojaku to żebym mógł i pojeździć i popracować na wygodnym fotelu ;)

Pozdro

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych