Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Przegląd rynku kokpitów wyścigowych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

Tomessi

Tomessi

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 postów
  • STEAM ID:tomessi
  • Xbox Live:T0MESSI
  • LokalizacjaŁódź

Pro%20Keyboard%20tray.gif

"APEX" - niewidzialny szczyt zakrętu, miejsce, dzięki któremu osiąga się najlepszy czas.

16478.png

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Mnie osobieście ta podstawka pod klawiature jakos nie przypadla do gustu wiec pozostalem przy swoim startym stoliczku pod lapka. Ale tak jak na fotkce jaka Tomessi zapodal mozna sobie to dostosowac i jakies minimalne funkcje spelnia. Wysylka to 3 dni UPS-em (transport drogowy) w sumie 2 solidne paki z towarem wiec skladania na kilka godzin jesli oczywiscie chcesz to solidnie wykonac. 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1183 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Mnie osobieście ta podstawka pod klawiature jakos nie przypadla do gustu wiec pozostalem przy swoim startym stoliczku pod lapka. Ale tak jak na fotkce jaka Tomessi zapodal mozna sobie to dostosowac i jakies minimalne funkcje spelnia. Wysylka to 3 dni UPS-em (transport drogowy) w sumie 2 solidne paki z towarem wiec skladania na kilka godzin jesli oczywiscie chcesz to solidnie wykonac. 

Dzięki za odpowiedź, napisałem do GT Omega w sprawie tych różnic foteli, o którą pytałem w PW. Odpisali że oprócz koloru RS6 jest nieco szerszy w plecach, natomiast RS9 trochę grubszą poduchę.

"Besides the colour of the chairs, the RS6 is a wider chair across the back and the RS9 has a thicker seat base."

Finalnie zamówiłem z RS9, jeszcze wykorzystałem jakiś promo kupon 5% i już do mnie jedzie, ma być we wtorek (1700zł razem z przesyłką).

Pozdro

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

A to ciekawe, bo nawet nie wiedziałem o tych różnicach. Dawaj znać jak dojdzie. Ciekawy jestem ile ci się zejdzie na montażu całosci  ;)

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"

Rig

PC

RaeDeBolek

RaeDeBolek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • STEAM ID:RaeDeBolek
  • Origin ID:RaeDeBolek
  • LokalizacjaSzczecin / Warszawa

Na rurkach nie chcę poprzestać więc przerabiam temat profili... i znalazłem mega tani RIG. Do tej pory najtańszy jaki znalazłem kosztował 300-320E. Ten 160E! Nie wnikam głębiej (jakie profile, mocowania, etc) bo wcześniej znalazłem dla siebie inny system profili, "SYMA system" ale coś więcej będę mógł napisać później. Na razie wysłałem wymiary "kokpitu" do projektanta ;) więc prace już ruszyły...

Żeby nie było, nic nie reklamuję. Dzielę się tylko swoim znaleziskiem :) Może komuś się przyda.

MOTEDIS

866_0.JPG

SKLEP

http://www.motedis.c...tcdoa9k5je6fmn4

Wygląda na to że temat aktualny bo prowadzi też bloga na PC Racer - Michael Herrmann. Gdzie zamieścił PDF'y z rozpiską wymiarów, ilości, jak połączyć etc. Można budować na własną rękę.

http://pcracer.blogs...tungen-motedis/

Miłego dnia!

ups... to nie ten dział... można to jakoś przenieść? sorki Panowie ;)

Użytkownik LKRISS edytował ten post 28 maj 2017 14:41

PC
Rig
Sprzęt

oraz ...chęć do jazdy i sporo czasu ;)

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Ciekawe jaka opinia osób które złożyły to same w PL? Wady zalety takiego gotowca?

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
DaveObs uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • 1137 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

Przydałoby się jakieś zestawienie materiałów, z obrazków widać zastosowane różne przekroje i same rozwiązania też nie są takie same. Zakładając sobie: 8 mb 40x40L, 3 mb 80x40L, 12 kątowników aluminiowych, 6 kątowników stalowych, zaślepki - wyszłoby jakieś 900-950 zł netto przy orientacyjnych cenach, także drożej niż to, co proponuje oferta.

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

No więc właśnie 160€ to ledwo na materiał u nas, pytanie więc jak to się składa?

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
DaveObs uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

RaeDeBolek

RaeDeBolek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • STEAM ID:RaeDeBolek
  • Origin ID:RaeDeBolek
  • LokalizacjaSzczecin / Warszawa

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że jakość profili może wpływać na cenę... Szczegółów nie znam, nawet obok nich nie stałem ;)

W tym pdf są ilości i rozmiary (o to chodziło?)

a tu wyciąg z tego pdf:

Spoiler

Model 3D, chyba tego mocniejszego zestawu

Jak mi nie wypali z Syma-system to będę łapał kontakt z tym gościem. 

PC
Rig
Sprzęt

oraz ...chęć do jazdy i sporo czasu ;)

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • 1137 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

Generalnie są trzy rodzaje przekrojów: ciężkie, lekkie (tych używam), ekonomiczne. Wyglądają na lekkie, także moim zdaniem różnica wynika z zastosowanego stopu. A ten model 3D to zdecydowanie nie od tego zestawienia :)

Użytkownik K.A.R.R. edytował ten post 28 maj 2017 19:43

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1183 postów
  • LokalizacjaKatowice

A to ciekawe, bo nawet nie wiedziałem o tych różnicach. Dawaj znać jak dojdzie. Ciekawy jestem ile ci się zejdzie na montażu całosci  ;)

Przyszło w niecały tydzień, bo zamówiłem we wtorek koło 17-tej, a w następny poniedziałek koło 10-tej był kurier z paczkami.

Rozpakowanie i składanie łącznie z montażem pedałów i kierownicy zajęło mi w sumie 3 godziny, z drobnymi przerwami.

Niestety ta podstawka pod klawiaturę zupełnie nie działa tak jak na tym gifie, który wrzucił Tomessi i w sumie na chwilę obecną to do niczego się nie nadaje, bo ten dinks do łączenia rurek skręcił mi się na maksa na jednej i nie mogę tego póki co odkręcić. Podstawka nie jest pochyła i też niezbyt mieści się pod zamontowaną kierownicę, więc jej przydatność do innych rzeczy niż sporadyczne naciskanie klawiszy jest raczej znikoma.

Co do wykonania to konstrukcja jest stabilna, materiał na fotelu wydaje się być niezły. Po przesiadce z Wheel Stand Pro różnica jest odczuwalna - szczególnie przy hamowaniu jest twardo, stabilnie, nic nie odjeżdża. Można regulować odległość i pochylenie fotela. Trochę też można niby regulować wysokość kierownicy, ale większe zmiany wymagają przekręcania śrubek, więc najlepiej to skręcić raz tak jak trzeba i zostawić. Nie ma możliwości regulacji kąta pochylenia kierownicy, choć niby można coś porzeźbić ze śrubami. Przy wsiadaniu jest trochę ciasno, ale generalnie wszystko jest na swoim miejscu, pochylenie pedałów jest dobre, shifter można regulować, kierownica jest lekko pochylona w górę, jest OK :)

Trochę mi się nie podoba brak konsekwencji w wykonaniu - część jest z rurek, ładnie gięta, a reszta z elementów o przekroju kwadratu, skręcane ze sobą i regulowane przy pomocy swego rodzaju motylków. Ładniej byłoby zrobić wszystko na rurkach. Brakuje też kanałów na puszczenie kabli, no ale to wszystko kwestie estetyki. Jeśli chodzi o funkcjonalność to GT Omega Racing PRO spełnia swoją funkcję.

Jakieś fotki wrzucę niedługo, bo nie da się dołączyć do postu bezpośrednio.

Pozdro!

PC

Rig

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1183 postów
  • LokalizacjaKatowice

Trochę mi zeszło, ale wrzucam obiecane fotki GT Omega Pro

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Jak coś to więcej pod linkiem:
http://hayabusa.eu.o...ega-racing-pro/

Pozdro

Użytkownik DrFugazi edytował ten post 08 wrzesień 2017 10:11

PC

Rig

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

I fajnie, tam z tyłu warto chyba wiatraczki doistalować co by fajnie plecki chłodziło  :D

Rig

PC

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 540 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa