Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Porównanie komputerów na - UNIGINE Superposition

bench

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Stary benchmark Valley Porównujemy komputery - Unigine Valley Benchmark 1.0 trochę nam się przeterminował, znane problemy z błędnym odczytem taktów, niewłaściwe rozpoznawanie sprzętu czy brak pełnego wsparcia dla WinX. 

Do tego najnowsze karty wyciągają fps do takiej wartości, że więcej zaczęło zależeć od procesora a szczególnie min fps limitowane są przez szybkość i opóźnienia pamięci.

Unigine wprowadza wiec dawno obiecany test Superposition, oparty na autorskim silniki Uningine 2 korzystającym z API DX11 oraz OpenGL w wersji 4.x  Wspiera systemy Windows oraz Linux, niestety nie wykorzystano najnowszych API DX12 i Vulkan. Na plus także pełne wsparcie dla gogli VR Oculus Rift and HTC Vive.

Benchmarki tego zespołu słyną nie tylko z ciekawego narzędzia kontrolnego ale i pięknej grafiki demonstrującej moc współczesnych sprzętów.

Premiera już 11 kwietnia, szykujcie więc swoje maszynki do sprawdzenia  :twisted:

download UNIGINE Superposition

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

UNIGINE Superposition Benchmark - Teaser [4K, 60 FPS]

UNIGINE Superposition Benchmark - Dynamic Action Teaser

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Knurson uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

rauf

rauf

(rezerwacja na procedurę testową)

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

MRCOCOset

MRCOCOset

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów
  • STEAM ID:MRCOCOset_AC
  • LokalizacjaPO/PSR

Użytkownik MRCOCOset edytował ten post 11 kwiecień 2017 21:18

Zasilacz: Corsair RM1000i 1000W Gold Series Płyta:  Gigabyte Z87X-OC rev. 1.1@100Mhz BIOS-F9C
Procesor:  Intel core i7 4770K@4700HT-ON@CLU, Chłodzenie procesora:  Corsair-H100i@CLU@ 2x noisblocker B12-P Ram:  G.SKILL TridentX CL10 2x8GB/2400@T1, Grafika:  ASUS GTX 1080 TI Frayer Edition @ 2114 MHz / 6048 MHz Chłodzenie GPU: Accelero Hybrid III-140  @ noisblocker B12-P
Monitor:  LG 24GM77 144hz + SAMSUNG 65 KS8000 DYSK:  Samsung SSD850 512GB PRO, Samsung hd204Ui 2TB, Samsung M3 1 TB USB3.0 Portable Klawiatura: SteelSeries APEX M800 Mysz: Logitech G400
Dźwięk: Logitech G35, JBL Everest ELITE 700, Creative Sound Blaster live @KXdriver@4ms Latency Inne peryferia: 2x Xbox One elite controller, Logitech rumblepad 2, Logitech driving force gt Obudowa: Brak "Pająk" System: 2x Windows 10 Pro Siodełko: DXRacer King Czarny (OH/KF06/N)

rauf

rauf

No to zabawę czas zacząć  :mrgreen:  Benczyk ładny, choć mocno techniczny, znaczy nie ma jakiś mega fajerwerków ale fajnie że dodali info o ilości poligonów czy źródeł światła. 
Wreszcie WinX rozpoznaje, takty GPU, niestety CPU tylko nominalne. Z OSD wynika że b.mocno siedzi na jednym rdzeniu. Muszę dopracować memy bo na nowym uefi na szybko tylko 2666 uzyskałem.

Tak to u mnie wygląda, preset 1080p Extreme = 4300 pkt

SUPERPOSITION *NEW* Benchmark by UNIGINE | Titan X Maxwell 

edit: po jeszcze parokrotnym przejechaniu uważam:

• brakuje jak diabli DX12 i Vulkana, nie rozumiem po co na koniec życia DX11 następny test, jak Heaven czy Valley, wiszący na jednym wątku, premiuje to dość sztucznie najszybsze sztuki 5GHz Skylake w trybie single core, nikomu to niepotrzebne 
  • brak SLI, bity z innych wersji softu Unigine nie pomagają, pewnie dopracują ale...
  • mocne karty przy takim obciążeniu 1 rdzenia CPU i tak będą nie wykorzystane w całości, to samo było w Valley
  • graficznie miał być fotorealizm, ale szczerze w żadnym z trybów Extreme, 4K czy 8K nie wygląda to jakoś powalająco, doceniam ray tracing i inne bajery, ale powiedziałbym wizualia tylko poprawnie i współcześnie, nic ponadto 
  • trochę błędów do poprawy jest, np. FHD odpala się w full screen tylko jeśli natywnie mamy FHD, niepoprawne wskazania taktów CPU
  • leaderboardy nie działają, przypuszczalnie dostęp do nich będzie płatny (DLC do bencha?!)
  • za wersję Advanced chcą 19$, dopiero w niej będą customizowane stress testy, interaktywny VR mode i wpis na LB...awantura była jak 3DMark poprosił o 5$ od najnowszego TimeSpy i to pod DX12 a tutaj....

Także po pierwszym wrażeniu przychodzi refleksja że oto mamy updatowane Valley które poza paroma ficzerami jak VR czy tabele wyników niewiele nam daje na przyszłość.

Z taką polityką cenową to kariery nie wróżę...

Zrzut%20ekranu%2030_zpskhrrmyan.jpg

Użytkownik rauf edytował ten post 11 kwiecień 2017 22:36
edit

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

To co? zamykamy watek?  :mrgreen:

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 540 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa

Jakie zamykać, może ktoś jeszcze dołączy:

5aiazt.jpg

Rig

PC

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 540 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa

Wynik po OC:

30svr75.jpg

Rig

PC

Gerard Rex

Gerard Rex

Pasjonat

• Moderatorzy
  • 958 postów
  • STEAM ID:rex1981pl
  • Origin ID:rex81pl
  • Social Club:Rex81PL
  • LokalizacjaGorlice
@Worms, a możesz porównać w AC z OC i bez OC jaka jest różnica w fps'ach (min, ave, max)?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PC

Rig

Net

rauf

rauf

@Gerard Rex, Pascale są mocno w stock wykręcone, dużo ponad boost 3.0 nie wyciągniesz nawet na wodzie. Także to nie Maxwell gdzie można było ugrać 30% przyrosty od tak. 

Zobacz tu BF1 po OC i przed:

3-5%? 

Rig

PC

Gerard Rex

Gerard Rex

Pasjonat

• Moderatorzy
  • 958 postów
  • STEAM ID:rex1981pl
  • Origin ID:rex81pl
  • Social Club:Rex81PL
  • LokalizacjaGorlice
Dzięki @rauf.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PC