Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po darmowej i prostej rejestacji zyskasz dostęp do treści oraz kontak z społecznością simrace.pl Wiadomość przestanie się pojawiać po pierwszym zalogowaniu. Zapraszamy!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Problem z Kierownicą Thrustmaster TMX FFB

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

axoNekk

axoNekk

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Witam!

Od kilku tygodni jestem posiadaczem kierownicy jaką jest Thrustmaster TMX. Na kierownicy wyczułem mały luz dosyć mocno odczuwalny przez co gra na niej staje się nieprzyjemna. Luz jest minimalny, tak do końca nie wiem jak to opisać, lecz na 900 stopniach obrotu luz wyczuwalny jest może na takie 0,5 stopnia. Nie wiem czy jest to wada fabryczna, nie dokręconej części, albo może tak ma być. Dlatego właśnie w tej sprawie zwracam się do was.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!

Protazy

Protazy

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Xbox Live:Protazy21
Normalne w kierownicach z kołami zębatymi, mam tak w driving force gt

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Tycha

Tycha

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 243 postów
  • Lokalizacja3City
Panowie, moja kierownica ostatnio zaczęła terkotać. Problem słychać na filmiku. Kwalifikuje się to to do reklamacji?

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Ja bym reklamował, takie dźwięki nie mają prawa się wydobywać ze środka kierownicy.

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

@Tycha, jeśli kiera pracuje płynnie i z czuciem, to raczej ten typ tak ma. Możliwe że pasek złapał trochę luzu i słychać gruchotanie zębatek w mechaniźmie naprężającym. Jak na gwarancji to możesz zgłosić na przegląd, szczególnie jeśli się nasila.

Jak nie, to możesz spróbować samemu naciągnąć.

ps post przeniesiony do właściwego wątku

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

19bart83

19bart83

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 65 postów
  • STEAM ID:0:1:75958292
  • LokalizacjaDrawsko Pomorskie

Ja u siebie z mniejszym problemem reklamowałem. Od mojego pierwszego maila do TM do momemtu otrzymania zupełnie nowej kierownicy minął ok miesiąc, ale warto było. Nic mnie to nie kosztowało i dostałem nowy produkt.

Tycha

Tycha

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 243 postów
  • Lokalizacja3City

Terkotanie pojawiło się 3-4 dni temu i z dnia na dzień jest coraz gorzej, więc chyba będzie trzeba ją wysłać. :(

MariuszB35PL

MariuszB35PL

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 560 postów
  • STEAM ID:mariusz33pl
  • LokalizacjaOlsztyn
Jak masz gwarancję to wysyłaj, rzęzi jak stara betoniarka

Tycha

Tycha

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 243 postów
  • Lokalizacja3City

Zanim jeszcze wyślę na gwarancję, powiedzcie mi proszę, czy te głośne trzaski są normalne dla TMXa/T150? Pojawia się to przy praktycznie każdej kontrze, gdzie siłuję się z kierownicą, mimo niskiego poziomu FFB (30%). Jeśli to normalne, to raczej dyskwalifikuje to tę kierę, a muszę coś kupić w zamian przed wysyłką obecnej.

GTR

GTR
  • LokalizacjaŻory

Jako posiadacz T500, która też jest na pasku, wydaje mi się że to nie jest normalne. Gwarancja?

| Flickr | Steam |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

Tycha

Tycha

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 243 postów
  • Lokalizacja3City

Wysyłka na gwarancję jest pewna, tylko nie wiem, co innego wtedy kupić. Jeśli to tylko przypadłość mojego egzemplarza, to biorę T150/TMX, a jak nie to idę w T300/TXa (btw. dobrze myślę, że to ta sama baza?).

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś
Zanim jeszcze wyślę na gwarancję, powiedzcie mi proszę, czy te głośne trzaski są normalne dla TMXa/T150? Pojawia się to przy praktycznie każdej kontrze, gdzie siłuję się z kierownicą, mimo niskiego poziomu FFB (30%)

To nie jest normalne, szczególnie przy tak skręconym FFB, reklamuj bo coś w mechanizmie złapało porządny luz i wymaga regulacji.

Jako posiadacz T500, która też jest na pasku, wydaje mi się że to nie jest normalne.

TXM/T150 nie są na pasku, to system mieszany gdzie zwykłe zębatki są wspomagane paskiem. T500 to zupełnie inny poziom, nie ma co porównywać w ogóle. 

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

GTR

GTR
  • LokalizacjaŻory

TXM/T150 nie są na pasku, to system mieszany gdzie zwykłe zębatki są wspomagane paskiem. T500 to zupełnie inny poziom, nie ma co porównywać w ogóle. 

No, tego to nie wiedziałem  :ups:

| Flickr | Steam |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych