Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po darmowej i prostej rejestacji zyskasz dostęp do treści oraz kontak z społecznością simrace.pl Wiadomość przestanie się pojawiać po pierwszym zalogowaniu. Zapraszamy!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Fanatec PODIUM Series - pierwsze Direct Drive od Fanatec

144 odpowiedzi w tym temacie

Sim-R

Sim-R

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • STEAM ID:ac670
  • LokalizacjaWarszawa

Nadchodzi nowe! :) Po wielu mięsiącach wyczekiwania Fanatec już za kilkadziesiąt godzin zaprezentuje swoją nową linię The Podium Series, która ma być ponad CSW i rzecz jasna CSL. Czy będzie rewolucja to się wkrótce okaże ;)

Załączone pliki

Rig

PC

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś
Na Simracing Expo,pieknie. Ciekawe kiedy debiut rynkowy?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

YANIcom

YANIcom

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 663 postów
  • STEAM ID:YANIcoom
  • LokalizacjaŁódź

Już złożyłem pre-order.

edit:

Taki żarcik podgrzewający atmosferę  :figielek: 

Użytkownik YANIcom edytował ten post 17 wrzesień 2017 07:00

"Każde miejsce, poza pierwszym, jest słabe" R.K.

Sim-R

Sim-R

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Wow co za miesiąc tyle premier, że ho ho i moim skromnym zdaniem wisienka, a raczej dorodna wiśnia w postaci DD od Fanateca. Co prawda maskowanie jak to przy prototypach ale widać z czym będziemy mieli do czynienia. Screen pochodzi z fp Project Cars gdzie można znaleźć, krótki filmik z jazdy.

Załączone pliki

Użytkownik Sim-R edytował ten post 16 wrzesień 2017 18:10

Rig

PC

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1126 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

Liczyłem, że będzie to jednak trochę mniejsze gabarytowo. Wygląda na zbliżone do OSW na MiGe.

Poniżej link do wspomnianego filmu  :)

https://pl-pl.facebo...99484893500675/

Użytkownik K.A.R.R. edytował ten post 16 wrzesień 2017 19:14

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

Sim-R

Sim-R

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa

No właśnie to gabarytowo przypomina MiGe ale jeśli stery są w bazie i nie będzie, żadnej zewnętrznej skrzynki jak w OSW to wcale nie narzekałbym na rozmiar :)

Rig

PC

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • 1126 postów
  • LokalizacjaLeszno

Jasne, byłby to niewątpliwy atut mimo iż mam do czego przykręcić zewnętrzne skrzynki. Aktualnie posiadam T500 i trochę przeszkadza mi to, jak dużo ekranu "zjada" obudowa urządzenia. Nie jestem na razie zwolennikiem VR i zależy mi na ekranie/ekranach. Bardzo zgrabnie wygląda DD od Ricmotech i Frex (choć ten drugi jest dość długi). Poniżej zdjęcia tych systemów. Fanatec już nazwą wskazuje, że to będzie seria premium, ceny nie będą niskie, więc trochę jednak popsioczę  ;)

RMT-DDAF-BASE-6T.jpg?1496478963

finishtypegg27_01_640.jpg

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś
Potwierdzam maly rozmiar bazy to zaleta bo i do 1 monitora mozna sie przysunac zwiekszajac immersje.
Co do zamowienia to w przypadku premier i debiutow Fana lepiej zaczekac na pozytywne oceny recenzentow, pierwsze CSR Elite (szybko wycofane), Clubsport v1 idealem tez nie byl, CSL znowu wtopa z terkotaniem. Firma dojrzala ale jesli to ma byc premium (takze cenowo) to wolalbym sie upewnic przed zlozeniem zamowienia.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Sim-R

Sim-R

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Frex jest stary, nie jest to servo i wygląda jak jamnik :P Ale Ricmo faktycznie wyjątkowo zgrabnie wypada na tle innych. No nic czekamy na dalsze szczegóły zatem. Ktoś obstawia ile Fana sobie krzyknie za swoje premium? :D

Użytkownik Sim-R edytował ten post 16 wrzesień 2017 20:20

Rig

PC

Firssen

Firssen

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • STEAM ID:Firssen
  • Origin ID:Firssen
  • Xbox Live:Firssen
  • Social Club:Firssen
  • LokalizacjaBiałystok

Szczerze to jak mówili o sterownikach i wszystkim w bazie to spodziewałem się, że będzie miało to rozmiar normalnej bazy O.o

Nie rozumiem tylko jaki sens ma maskowanie bazy jak jakichś prototypowych aut ;p

@K.A.R.R. wstawiłeś jamnika z przekładnią ślimakową, DD Frexa jest na normalnym MiGe (?)

PC

Rig

YANIcom

YANIcom

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 663 postów
  • LokalizacjaŁódź

strzelam: baza Podium V1 od 1099€ (pre-order 999€)

Użytkownik YANIcom edytował ten post 16 wrzesień 2017 20:37

Sim-R

Sim-R

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Dogrzebałem się do foty potwierdzającej, że stery i całe I/O znajdują się w bazie co mnie bardzo cieszy. Servo wygląda mi na 16-20Nm. Ja też myślę, że cena będzie oscylować w granicach 1k ojro ;)

Załączone pliki

Użytkownik Sim-R edytował ten post 16 wrzesień 2017 20:53

Rig

PC

Firssen

Firssen

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • STEAM ID:Firssen
  • Origin ID:Firssen
  • Xbox Live:Firssen
  • Social Club:Firssen
  • LokalizacjaBiałystok

1k ojro to w sumie normalna cena za DD, ja bym celował bardziej w 1300 - 1500 za logo Fanateca :P No i ciekawe jak wypadnie przy konstrukcjach OSW i innych DD.

PC

Rig

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • 1126 postów
  • LokalizacjaLeszno

Rzeczywiście, my bad, naprawiam byka i zamieszczam właściwe foto. Wydaje mi się, że ta kostka jest jednak delikatnie mniejsza od typowego 20 Nm MiGe z OSW. Może słabsza? Zobaczcie za to, jaką sprytną przedłużkę oferują!  ;)

frexsimwheelddsetA-800.jpg

CYGEhppUMAE4R_0.jpg

IMG_1441.jpg

Wracając zaś do Fanatec, to spodziewam się ceny minimum na poziomie 1500EUR. Mamy kompletną bazę, mamy markę premium, ale mamy też rozbudowane, modułowe środowisko i za ten "ficzer" również będzie trzeba dopłacić. A, no i znając życie będzie to kwota za "gołe" urządzenie, bez jakiejkolwiek bazowej obręczy  :tak:

Użytkownik K.A.R.R. edytował ten post 16 wrzesień 2017 23:02

YANIcom

YANIcom

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 663 postów
  • LokalizacjaŁódź

Jak pisze Rauf, na spokojnie, nie na hurra. Trzeba poczekać. Będą testy, porównania i poprawki, i dopiero kombinować z wersją poliftową lub V2...

http://www.racedepar...e-wheel.141041/

FanatecDDWheel6.jpg

FanatecDDWheel3.jpg

Użytkownik YANIcom edytował ten post 17 wrzesień 2017 06:46

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych