Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Problem z kalibracją Thrustmaster T300 RS - jak wycentrować kierownicę

27 odpowiedzi w tym temacie

erem88

erem88

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

witam

Problem z kierownicami thrustmaster . Kupiłem już 7 kierownic z linii thrustmaster (T150 i T300). Każda po prawidłowym podłączeniu zachowuje się jak na dołączonym filmiku.

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

A gdzie filmik? 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-white.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

erem88

erem88

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Zaraz dodaje sie do YT wrzuce link

erem88

erem88

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

a więc tak świeżutka kiera ,podłączam ,uruchamiam ps4 , włączam np. Driveclub ,włączam wyścig byle jaki .... start odliczanie gaz w podłogę i brrrrr ,drżenie. Przy każdym momencie gdzie pracuje forcfeedback jest drżenie. Wyłączając FF na 0% po ponownym uruchomieniu PS4 to samo. Przechodzi jedynie wtedy gdy wchodze w ustawienia gry i zmieniam FF o byle ile % lub kąt skrętu kiery ,ale to jest irytujące za każdym razem wchodzic w ustawienia zeby normalnie śmigać. Proszę o podpowiedź czy to jest normlane czy tylko ja mam jakieś wymyskane wymagania do kiery. Co prawda każdą kierownicę jaką oddałem na gware była przyznana reklamacja. Proszę o jakieś info czy ktos miał z tym problem czy to z PS4 jest problem?

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Taki objaw widzę pierwszy raz ale bez wątpienia nadaje się na reklamację. Mam T300 i również oddawałem na reklamacji. Po wymianie jakoś się trzyma więc poza złamaną łopatką od shiftera działa teraz ok. Pytanie tylko jak długo? 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-white.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

erem88

erem88

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Ok ,myslałem ze tylko ja wyolbrzymiam. Najciekawsze jest to ,że przerobiłem 7 nowy kierownic i w każdej jest to samo . Aaaaa bym zapomniał ,kupiłem również G29 Logitecha i był identyczny objaw. I co ty na to?

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Mi to wygląda jakby kilka sprzętów się ze sobą gryzło. Nie masz podpiętego czegoś jeszcze oprócz kierownicy? Może spróbuj zresetować ustawienia w konsoli? Finalnie to też może być jakiś problem z konsolą... 

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

erem88

erem88

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Nie ,sama kiera podpięta.

Dziadek90

Dziadek90

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 26 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Witam koledzy,
2 dni temu zakupilem T300 RS w RTV EURO RTV. Troszkę na niej objechałem GT6 na PS3 (nie mam PC, planuje zakup w najbliższym czasie). Co mnie dręczy, to fakt że kierownica po kalibracji w pozycji centralnej ustawia się jakby przesunięta o ok 3-4 stopnie. Jak jade na wprost to muszę mieć minimalnie skręconą kierownicę. Dzisiaj zauważyłem ze koło kierownicy jest chyba wygięte. Pytanie czy to moze miec wpływ na kalibracje badz pozycje centralna ? No i jak jest u was? Moze wydziwiam i zbyt duzo wymagam od kierownicy za 1300zl ? Trochę lipa ze kierownica jest tak czuła, nie ma prawie dead zone na srodku a trzymana na wprost steruje autem w lewo.. moze da sie to jakos poprawić na pc ? (Gt6 i ps3 troche old sprzęt xD). Myślalem nad zakupem drugiej w tym samym sklepie, i ewentualnej wymianie koła kierownicy i zwrocie zestawu z tym krzywym, ale czy to ma sens, czy kazda taka wykrzywiona..

wideo gdzie widac krzywizne kierki

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Jeśli to nie żart...to oczywiście tak nie powinno być. Kierownica powinna być wyważona bo od tego zależy precyzja a obręcz wycentrowana.

1. Oceń czy obręcz jest poprawnie wkręcona, czy nie ma śladów mocowania na siłę
  2. Sprawdź czy trzpień wychodzi prosto z bazy, czy to nie on jest skrzywiony

Jeśli to nie kwestia krzywego przykręcenia obręczy, to oczywiście oddaj kierę do wymiany! Tak nie może być.

Obręcz powinna być w pozycji na godz. 12. Skoro nie jest, to możesz ją manualnie skalibrować. O ile to nie wada czujnika pozycji, kalibracja powinna ją trwale wycentrować.

Zobacz ten wątek o podpinaniu T300 do konsoli.

http://simrace.pl/fo...ustmaster-t300/

Instrukcja kalibracji Thrustmaster

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Program do kalibracji Thrustmaster

download link

:arrow:  

Na koniec możesz też updatować firmware podpinając kierę do PC, tutaj instrukcja i drivery

Sklepy w Polsce bywa sprzedają jako nowe kierownice ze zwrotów albo powystawowe albo i refurbish...

Jeśli będziesz wymieniał, upewnij się że dostajesz towar nowy, oryginalnie zapakowany i bez jednej rysy czy odcisku palca. Żałuje że jak weszły na rynek nie założyliśmy wątka z numerami seryjnymi kierownic, tak żeby można było wyszukać walnięte egzemplarze krążące po rynku...

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
FSP_Niko uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Dziadek90

Dziadek90

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 26 postów
Kurcze Rauf, chyba masz rację z tym krzywym mocowaniem.. teraz niestety nie ma mnie w domu, ale przegladam zdj na tel i na jednym ktore zrobiłem bo nie podoba mi się nieestetyczny ślad odlewu tego kołnierza mocującego koło kierownicy (to juz chyba moje czepialstwo..?) zauważyłem ewidentnie to o czym mowisz. Cały ten "krzyż mocujący", głowica kierownicy nie jest symetryczna względem rantu kołnierza - sory za nieprofesjonalne nazewnictwo, mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi. Jak ty to widzisz ? Nie wierzę, że po 3h z kierownicą bedzie musiala leciec na serwis... a tak na prawdę powinna odrazu po wyjęciu z pudełka tam wrócic.
Zastanawiam sie czy nie kupić drugiej online w tym samym sklepie, a tą oddać na następny dzień bez podania przyczyny. Obecną niestety zamówiłem online lecz zaplaciłem przy odbiorze kartą na miejscu... wiec teoretycznie bez podania przyczyny mi jej nie przyjmą, a czekac miesiac na reklamacje tez szkoda troche.. szybciej chyba podmiankę zrobic xD

Załączone pliki

Użytkownik Dziadek90 edytował ten post 16 lipiec 2018 21:12

Martion

Martion

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 233 postów
  • STEAM ID:STEAM_0:1:47963338 / Martion
  • Origin ID:Martion15x
  • Xbox Live:Martion94r
  • PSN id:Martion__
  • Social Club:Martion___
  • LokalizacjaPoznań
Z tego co ja wiem to masz 14 dni za zwrot bez przyczyny, nieważne w jaki sposób odbierzesz (i zapłacisz) za zamówienie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

PC

Rig

Mój worklog na forum.benchmark.pl

Dziadek90

Dziadek90

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 26 postów
Martion - Obyś miał rację ;) rano pojadę zapytam, jak beda marudzic to trzeba bedzie reklamowac.. gdyby jednak udało się zwrócić to może są jakieś sklepy z powiedzmy pewniejszym towarem ? Czy raczej to loteria i trzeba sprawdzac dokladnie co sie kupuje ..

Użytkownik Dziadek90 edytował ten post 17 lipiec 2018 03:58

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1078 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

RTV EURO to duży sklep, nie powinni robić problemu ze zwrotem. A jeśli zamawiałeś online, to umowa jest zawarta na odległość, to że odebrałeś osobiście i zapłaciłeś kartą nie ma znaczenia. W ostateczności zrób reklamację, bo wada jest ewidentna. Musiałeś trafić trefny egzemplarz.

BTW: ktoś tu ostatnio miał Fanateca CSL do sprzedania, może w dobrych pieniądzach, rozejrzyj się po ogłoszeniach na forum.

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

Dziadek90

Dziadek90

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 26 postów
Kierownica zwrócona za gotówkę, wybrałem tą opcję bo w ciagu 2 dni moge kupic inną lub gdzie indziej, a reklamacja myślę, że minimum 2 tygodnie by trwała. Kupiłem t300 bo mam ps3 puki co jako jedyną platformę do grania. Docelowo i tak kupie pc, ale chciałem wbic platynę w gt6 z nadzieją, że w miedzyczasie rynek pc sie ogarnie troszkę, ale jak tak rozpocząłem przygodę z t300 to chyba nie bede jej kontynuował.. moze lepiej faktycznie sie wstrzymac i kupic odrazu fanateca pod pc.. na stronie producenta zestaw csl elite ps4 w pakiecie wychodzi za 450€. No nic, przeanalizuję temat i mam nadzieję, że juz nie będę musiał zaglądać do tego wątku, tylko do bardziej przyjemnych 😁

Użytkownik Dziadek90 edytował ten post 17 lipiec 2018 10:52

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych