Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po darmowej i prostej rejestacji zyskasz dostęp do treści oraz kontak z społecznością simrace.pl Wiadomość przestanie się pojawiać po pierwszym zalogowaniu. Zapraszamy!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Elite: Dangerous

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Campo

Campo

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 635 postów
  • STEAM ID:Campo
  • LokalizacjaWrocław

Dzień dobry.

Czy ktoś tutaj gra, ma jakieś doświadczenie i mógłby w kilku słowach streścić o co chodzi, jaki jest sens, co można robić w świecie gry itp.?

Pamiętam zagrywałem się kiedyś we Frontier: Elite II, ale co było kiedyś ciekawe i pionierskie, tak teraz może być nużące.

Warto próbować?

Pozdrawiam.

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

W pracy mam znajomego co ma podobno setki godzin przegranych a jak zaopatrzyl sie w VR to juz coraz czesciej go w pracy nie widac. Wspominal ze gra jest mega i odkrycie wszystkich planet jest niemozliwe ze wzgledu na tak wielki swiat jaki zaimplementowano do gry. Polecam recki na YT lub w necie. Osobiscie nawet do tego nie podchodze choc wstawilem sobie gre w liste oczekiwanych bo moze jakas mega promocja mnie kiedys skusi? 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-white.png

Rig
PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Adziu

Adziu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Promocja jest  -55%. Też czekałem na promo i dzisiaj kupię to piu piu w kosmosie. 

Pozwolę sobie wkleić przykładową, nieprzychylną opinio-recenzję użytkownika "Red" ze Steam:

W Elite Dangerous grałem od czasów Bety. Pierwsze godziny były czymś przyjemnym. Człowiek odkrywał nowe systemy, stacje i zarabiał kredyty za które kupywało się jeszcze większe frachtowce by zarabiać jeszcze więcej i dorobić się upragnionego statku. Wtedy jeszcze nie wiedziałem że oprócz tej małej liczby odwiedzonych przeze mnie systemów, tak naprawdę cała galaktyka nie będzie się wiele różnić od siebie.

W Elite Dangerous wtopiłem masę czasu. Handlowałem, polowałem na piratów i przemycałem towary na bardzo wielkie dystanse, a nawet przez chwilę oddałem się eksploracji. Dopiero gdy osiągnąłem upragniony cel czyli zakupiłem największy i najdroższy jaki był wtedy statek zobaczyłem że cały mój wysiłek jak w to włożyłem nie wpłynął na rozgrywkę czy postęp nawet minimalnie a twórcy dorzucali coraz więcej rzeczy do których droga była jednakowa, czyli poprzez grind. 

Cały Gameplay opiera się na grindowaniu, czyli spędzaniu wielu godzin na zarabianiu kredytów/meritów/punktów rangi/materiałów dla inżynierów, często wykonując tą samą czynność przez wiele wiele godzin. Misje dostarczane przez stacje są jednakowe i szybko stają się powtarzalne (czyli kolejny grind) i żeby mieć jakikolwiek wgląd na fabułę, trzeba śledzić uważnie biuletyn i uczestniczyć w misjach "fabularnych" które odbywają się tylko raz a nagrody za ich wykonanie są tak słabe że szkoda nawet poświęcać temu czas. 

Próbowałem eksploracji, nawet tej naziemnej ale godziny spędzone na skanowaniu wyglądających tak samo planet i zwiedzaniu pustch skalistych powierzchni planet szybko stają się powtarzalne i wieją nudą.

Walka nawet daje radę. Sporo modeli statków, dużo różnorodnego uzbrojenia i całkiem niezłe sterowanie. Ja osobiście bardzo lubię sterowanie w ED, zwłaszcza podczas korzystania z Joysticka, który sprawuje się tutaj fantastycznie. Wybuchy, większe bitwy kosmiczne i walka z piratami jest bardzo satysfakcjonująca. Oprawa dźwiękowa także robi wrażenie.

Niestety, chciałem tą grę lubić. Miewałem naprawdę dobre przygody i dobrze spędzałem tam czas, ale dorzucanie więcej rzeczy do grindowania uśmierciło tą grę. Takim światełkiem w tunelu była możliwość latania z przyjaciółmi w jednym statku i przeżywaniu przygód na jednym pokładzie, jednak wszyscy wyobrażali sobie to coś bardziej na miarę Star Citizena gdzie gracz mógłby swobodnie poruszać się po pokładach statków i stacji kosmicznych, a dostaliśmy po prostu możliwość przyklejenia się do fotela obok naszego znajomego lub obsadzeniu przez niego myśliwca startującego z naszego pokładu co rozczarowało ogromną ilość graczy. 

Dodatkowo twórcy bardzo nienawidzą jak gracze zarabiają w tej grze kredyty. Jeśli znalazłeś sposób na dobry zarobek co skróci twój czas na grind to miej pewność że jutro już może zostać "załatany". Wszystko w tej grze wymaga grindu, kredyty, merity, ranga pilota, broń specjalna, stosunek dyplomatyczny, ranga frakcji, ulepszenia i wszystkie najlepsze rzeczy znajdują się właśnie za tą ścianą która tak mnie zniechęciła do dalszego rozwoju w grze. Ale czy te nagrody są wystarczającą rekompensatą za ogromne pokłady czasu włożonego w celu ich zdobycia? Ja mówię że nie.

Jak ktoś ma ogromne pokłady czasu do marnowania, nie boi się powtarzalności i lubi kosmiczne symulatory to mogę mu polecić ten tytuł.

5/10

Użytkownik LKRISS edytował ten post 23 listopad 2017 11:30

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

To chyba nie pierwszy przyklad dobrej gry, ktora mozna usmiercic jeszcze przed zakupem? 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-white.png

Rig
PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

wasyl00

wasyl00

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaUK

E tam grind to pojęcie względne. W teorii każda gra jest powtarzalna. Czy upalanie w AC godzinami jednego auta aby podkręcić sobie czasy i umiejętności to nie grind? W sumie tak ale cóż jak nam to sprawia przyjemność? To wtedy jest grind czy nie grind?!? Jeżeli koleżka szuka gry typu Metaverse to chyba będzie musiał jeszcze poczekać bo Elita nię nie jest. Wg mnie Elite za tyle kaski co kosztuje to jest warta zakupu. Zwłaszcza polecam w połączeniu z VR i zestawem HOTAS. 

Drive It Like You Stole It 

PC

Rig

Adziu

Adziu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

@wasyl00, rzeczywiście nasze upalanie, jazda w kółeczku po tej samej ścieżce jest dla niektórych trudne do zrozumienia  :) Zgadzam się z Twoją teorią  ale należy jeszcze dodać do niej tę łyżkę dziegciu jaką jest rywalizacja multi. To głównie MP pcha nasze chęci do posiadania czegoś lepszego, czy to jest dobytek w grze (czołg, statek, samolot), czy też umiejętności obsługi i obeznanie w sterowaniu i mechanice gry ( wyścigi, strzelanki ). 

Ja tam kupiłem wraz z dodatkami, VR jest , T16000M jest, czas jest, nie ma co robić wiecznie podchodów.

Napiszę coś więcej o samej grze jak trochę pogram.

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Nie no grind to beznamiętne levelowanie żeby zyskać jakąś przewagę, punkty, walutę, lepszą broń.

Hotlapowanie to jazda dla własnej satysfakcji, poprawienia czasu, żadnej nagrody "systemowej" za to nie ma.

A nawet jeśli wpadnie achievement to nie znaczy, że taką czynność warto powtarzać w kółko bo nic nie zyskasz - co jest jednak celem grindu.

Więc nie, simracing imo nie ma nic z grindowania!

ps sorki za OT  :luzik:

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Campo

Campo

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 635 postów
  • STEAM ID:Campo
  • LokalizacjaWrocław

Dobry.

Pytanie do znawców PS4 - czy w Elite na konsoli aby grać w open (trybie sieciowym) trzeba mieć wykupiony abonament PS+?

Pozdrawiam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych