Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Lakiernia czyli wgrywanie naklejek - opinie, porady i luźne rozmowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

mataman

mataman

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów
Kwestia jest tylko jak zmieścić się w tych 15kb.

9118.png

Angello

Angello

Założyciel NIGHT RIDERS

• Administratorzy
  • 1787 postów
  • STEAM ID:Angello_PL
  • Xbox Live:AngelloPL
  • PSN id:Angello_PL
  • LokalizacjaWhiteStock

Kolejny poradnik o przyjaciela z YouTUBE. Naprawdę nic trudnego. W razie pytań śmiało pytajcie go o porady na jego kanale.

24339541219_aa976f320e_o.png

xxx

xxx

Dyskutant

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów
Widzę że Inkscape robi karierę :)
Dla mnie to już wyższa szkoła jazdy i sporo pracy przy grafikach. Szacunek że Wam się chce tworzyć nowe projekty.
Czekam cały czas na jakąś autorską bombę! Na pewno coś będzie :)

Angello

Angello

Założyciel NIGHT RIDERS

• Administratorzy
  • 1787 postów
  • LokalizacjaWhiteStock

Cały czas rozgryzam program Inkscape z pomocą PL Tutors czyli nowo poznanego kolegi prowadzącego kanał na YouTUBE, który udziela mi cennych rad. 

Z jego pomocą właśnie przygotowuję się do bardziej zaawansowanych grafik ;)

mataman

mataman

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów
O matko kto by się tak bawił. Vector magic plus https://jakearchibal...thub.io/svgomg/
Zrobi to samo w 20s

be9f2bd0021a8b9e19a1f03dd60ae460.jpg

Użytkownik mataman edytował ten post 24 grudzień 2017 23:14

9118.png

Angello

Angello

Założyciel NIGHT RIDERS

• Administratorzy
  • 1787 postów
  • LokalizacjaWhiteStock
Ta stronka do zmniejszania jest super ale nie wszystko da radę zmniejszyć tym bardziej jak chcemy mieć wysoką jakość kalkomanii aby przy powiększaniu nie pojawiały się piksele ;)

Auta na powyższym zdjęciu wyglądają obłędnie. Sam wygrywałeś grafiki do gry? Jeżeli tak to podziel się swoimi technikami jak osiągasz taką jakość do 15 kB?

mataman

mataman

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów
Tak sam wgrywałem. Technika jest prosta, najpierw cięcie fotki/postaci na kawalki w photoshop plus ewentualne zmniejszenie rozdzielczości. Plus wspomniany program i strona.
W ten sposób można wrzucić wszystko. Na mercedesie nie ma wszystkich reklam bo 300 warstw okazało się za mało :D Ale innej metody nie znam.

9118.png

xxx

xxx

Dyskutant

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów
mataman ile kosztuje Ciebie roczna/miesięczna subskrybcja programu Photoshop? Albo ile zapłaciłeś jednorazowo za ten program? Nie odpowiadaj, bo to pytanie retoryczne :)
Angello wspólnie z kolegą tworzy poradniki dla darmowego, licencjonowanego programu Inkscape dzięki, któremu każdy kto posiada komputer może sam zrobić grafikę gotową do użycia w grze Gran Turismo Sport. Jeśli ktoś może/chce kupić sobie oprogramowanie Photoshop, Corel, albo np. programy typu CAD, które są kilkukrotnie droższe od gry GTS to jak najbardziej może sobie grafiki tam tworzyć, ale Angello chodzi o rozwiązanie alternatywne, legalne nie powodujące dodatkowych kosztów. Chyba fajnie że mu się chce i podpowiada nam jak dzięki temu programowi tworzyć naklejki?

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

GIMP? 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

mataman

mataman

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

mataman ile kosztuje Ciebie roczna/miesięczna subskrybcja programu Photoshop? Albo ile zapłaciłeś jednorazowo za ten program? Nie odpowiadaj, bo to pytanie retoryczne :)
Angello wspólnie z kolegą tworzy poradniki dla darmowego, licencjonowanego programu Inkscape dzięki, któremu każdy kto posiada komputer może sam zrobić grafikę gotową do użycia w grze Gran Turismo Sport. Jeśli ktoś może/chce kupić sobie oprogramowanie Photoshop, Corel, albo np. programy typu CAD, które są kilkukrotnie droższe od gry GTS to jak najbardziej może sobie grafiki tam tworzyć, ale Angello chodzi o rozwiązanie alternatywne, legalne nie powodujące dodatkowych kosztów. Chyba fajnie że mu się chce i podpowiada nam jak dzięki temu programowi tworzyć naklejki?

Ciąć zdjęcia można w czymkolwiek. Vector magic kosztuje 8$/mies.
Proste loga nie wymagają cięcia, wtedy wystarczy sam vector magic i strona do zmniejszania. Ba, można nic nie robić bo źródeł LEGALNYCH plików svg jest masa.

Subskrypcja Photoshop nie kosztuje mnie nic, bo mam w pracy
Nigdzie nie napisałem, że Angello robi złą robotę. Poprostu to samo można zrobić w prostszy sposób niewielkim nakładem kosztów lub za 0zł.

Użytkownik mataman edytował ten post 28 grudzień 2017 15:01

9118.png

Angello

Angello

Założyciel NIGHT RIDERS

• Administratorzy
  • 1787 postów
  • LokalizacjaWhiteStock

mataman robisz świetną robotę, chylę czoła. 

Próbowałem pociąć grafikę w Photoshopie, kawałki skompresować jednak program zniekształcał mi krawędzie i po złożeniu na aucie widać miejsca cięcia. Był to mój pierwszy taki zabieg i prawdopodobnie zrobiłem coś nie tak. 

Stronka do komprescji, która podałeś to najlepsza ze wszystkich jakie udało mi się znaleźć. potrafi zmiejszyc wagę pliku nawet ponad 90%. Nie wiem tylko od czego to zależy, że jedną skomplikowaną grafikę skompresuje ponad 90% a inną prostszą na przykład tylko do 20% ??

Jeżeli jest taka możliwość to chętnie zamienię z Tobą kilka słów telefonicznie, bo zbyt dużo jest pisania. Daj znać na PW  ;)

mataman

mataman

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów
Poszło PW.

9118.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych