Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Dirt Rally - ustawienia FFB - Fanatec/Logitech/whatever

poradnik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1116 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Hej,

poradźcie proszę jak ustawić FFB w Dirt Rally.

Przejrzałem różne tematy tutaj i poradniki i nie mogę tego sensownie ustawić.

Na G29 raz udało mi się to ustawić tak żeby mieć jakikolwiek feedback, ale po kolejnym uruchomieniu mi się to straciło. Nie ustawienia ale feedback się jakby zmniejszył.

Teraz mam CSL Elite WB i też ten feedback jest bardzo słaby, pomimo ustawień profilu w samej bazie na wysoki.

Gdyby się ktoś podzielił swoimi ustawieniami FFB, idealnie dla Fanateca, ale może być cokolwiek, może gdzieś trzeba wyedytować, może muszę skasować jakiś katalog z ustawieniami i zacząć od nowa? Please help ;)

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

AldoRaine

AldoRaine

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 960 postów

Ja mam g27, więc trochę inna bajka, ale powiem jak ja to ustawiałem.

FFB w DR jest u mnie o wiele słabszy niż np w AC - dlatego, że FFB w DR jest o wiele bardziej nerwowe - trzeba pamiętać, że jest pełno skoków, czy też uderzeń o bandy które przy silnym FFB potrafią wyrwać kierownicę (przynajmniej mój stojak potrafi zatańczyć), dlatego ja musiałem to ograniczyć i moje ustawienia będą dla większości za słabe dlatego należy wziąć to pod uwagę sugerując się moim opisem/screenami.

Tyle wstępu. Co do samych ustawień - nic nie kasujemy ani nie edytujemy żadnych plików (a przynajmniej ja nic o tym nie wiem). Jeśli chodzi o logitech - w profilerze ustawiamy dla DR tylko kąt obrotu, reszta jest wyłączona (sterowana przez grę). Ustawienia z gry (screeny) mogę wrzucić wieczorem jak będę w domu, ale tu jednak proponuję samemu przetestować suwaki (zakładka vibration & feedback) - ja robiłem to tak, że ustawiłem wszystkie na 0 i po kolei przesuwałem pojedynczo na maksa i sprawdzałem w grze (asfalt, szuter, skoki) w ten sposób wiedziałem co mi pomaga, a co przeszkadza. Drugą zakładką jest advanced wheel options - ale tam to chyba wszystko zrozumiałe. Też mogę wrzucić screena z moich ustawień - z tego co pamiętam to dead zone mam na 0, saturation 100% i włączony soft lock.

FFB chyba ogólnie jest słabsze niż w AC a z pewnością nie jest tak dokładnie - ja przeżyłem szok wracając do DR po przygodach w AC. Aczkolwiek w profilerze można to wzmocnić tak, że aż ciężko się będzie kręciło, nie wiem jak to się robi dla Fanateca.

AAaaaa przypomniało mi się że jest coś takiego jak warsztat DR - tam można poszukać ustawień FFB, dodać sobie do gry a później w grze je zaczytać.
Tutaj wyszukiwanie dla hasła "fanatec":

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Użytkownik AldoRaine edytował ten post 05 grudzień 2017 11:44

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1116 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Dzięki za odpowiedź i nakierowanie. Widziałem ten Warsztat w samej grze, ale tam mam pusto i nie wiedziałem jak z tego korzystać. Teraz zasubskrybowałem kilka, to sprawdzę czy tam się coś pojawiło. Fine tuning to już tam sobie zrobię, tylko kręciłem tamtymi parametrami co wspomniałeś, przerabiałem różne tutoriale i ciągle miałem wrażenie, że nie działa to tak jak trzeba. Wiadomo, że nie będzie to tak trzymać jak na asfalcie w Assetto, no ale jakieś czucie samochodu musi być. Przetestuję wieczorem.

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 537 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa

Proszę nie zapomnij się podzielić swoimi wrażeniami, bo ja już z 3 razy do tej gdy podchodziłem, ale odpuszczałem z uwagi na FFB którego na Fanatec nie potrafiłem ogarnąć.

W ogóle to menu w oculusie to jakaś tragedia, może to też miało wpływ.

Rig

PC

AldoRaine

AldoRaine

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 960 postów

Najlepiej jakby ktoś z fanatecem dał znać co i jak. Jest tu sporo graczy DR więc może się uda. Gra warta świeczki :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: poradnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych