Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po darmowej i prostej rejestacji zyskasz dostęp do treści oraz kontak z społecznością simrace.pl Wiadomość przestanie się pojawiać po pierwszym zalogowaniu. Zapraszamy!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

[NR] JDM Heroes - Dyskusja

76 odpowiedzi w tym temacie

SzczwanyGapa

SzczwanyGapa

Szef Night Riders

• Administrator Ligi
  • 1305 postów
  • PSN id:p_kwiatek
  • LokalizacjaZegrze Płd.

.

35i683l.jpg
Spoiler

Mój kanał eu10EdX.png

siniak

siniak

Szara Eminencja Night Riders

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1327 postów
  • PSN id:siniak
  • LokalizacjaKraków

Kto dziś stawia pokój? Bo nie widzę Krazińskiego na liście, a u Finka marne szanse że mi się uda połączyć...

Dołączona grafika

GTPL_oldboy1957

GTPL_oldboy1957

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 317 postów
  • PSN id:GTPL_oldboy1957
  • LokalizacjaŚwiętochłowice

Nikt nic nie wie, a ta cisza w temacie jest niepokojąca :(

TheFinek

TheFinek

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 postów
  • PSN id:FinekPL
  • LokalizacjaStargard

Ostatnio zamiast Krazia ja postawiłem pokój i było dobrze. Jakby były jakieś problemy będziemy mieli jeszcze czas na ewentualną zmianę hosta i sprawdzenie widoczności na torze. Do 21:30 wszyscy mają być w pokoju by uniknąć niepotrzebnych opóźnień ;)

siniak

siniak

• Użytkownicy
  • 1327 postów
  • LokalizacjaKraków
Nie, nie było dobrze. Jak zapewne pamiętasz na ostatnim wyścigu Porsche przez długi czas nie mogłem się połączyć, cały czas wyskakiwał błąd, resety pamięci, gry, konsoli i routera nie pomagały. W końcu jakimś cudem udało mi się wbić, ale start był już opóźniony. Na domiar złego start trzeba było powtarzać bo mój samochód (i kogoś jeszcze ale nie pamiętam już kogo) nie ruszył po starcie z miejsca...
U Krazia nigdy nie miałem żadnych problemów, więc jeśli mogę prosić o postawienie pokoju u niego lub, jeśli on dziś nie jedzie, u kogoś innego z równie stabilnym łączem

Użytkownik siniak edytował ten post 13 styczeń 2018 18:42

Dołączona grafika

TheFinek

TheFinek

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 postów
  • PSN id:FinekPL
  • LokalizacjaStargard

U niego też czasem bywały takie problemy tak samo jak u mnie a on niestety dziś wyjątkowo nie jedzie więc pokoju nie postawi. Możemy się umówić że jeśli będzie problem to po prostu zmienimy hosta?? Jak znam Adama to nie będzie miał nic przeciwko żeby u niego zorganizować ten event  :icon_rotfl:

siniak

siniak

• Użytkownicy
  • 1327 postów
  • LokalizacjaKraków
No będziem próbować ;)
Dołączona grafika

SzczwanyGapa

SzczwanyGapa

Szef Night Riders

• Administrator Ligi
  • 1305 postów
  • LokalizacjaZegrze Płd.

Serwery P2P to jakiś smutny żart. A to nie da się wejść do pokoju, bo error. A to nie wszyscy się widzą. A to spawnuje mnie na Pole Position obok Olda. A to połowa stawki nie może ruszyć z miejsca.

A na koniec nie da się pokoju założyć >:(

35i683l.jpg
Spoiler

Mój kanał eu10EdX.png

GTPL_oldboy1957

GTPL_oldboy1957

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 317 postów

Po wczorajszych problemach z GTS jest tylko jeden wniosek. Sewery PD są, jakie są i na to akurat nic nie poradzimy. Możemy jednak, każdy z nas, zrobić wszystko, żeby nasze konsole miały jak najmniej problemów online. I tu każdy bez wyjątku musi się stosować do pewnych reguł i zasad.

1. Na czas wyścigów każda konsola ma być podpięta do routera przewodem. Nie korzystamy z wifi !!!

2. Wszystkie inne urządzenia korzystające z tego samego routera (telefony, komputery, tv, kina domowe itd.) muszą być na czas wyścigów odłączone od sieci.

3. Konsola powinna mieć stały adres IP. Dynamiczne IP to pewne kłopoty! Najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie u operatora stałego, publicznego adresu IP. Jeden niewielki wydatek, korzyści na zawsze.

4. Korzystanie na konsoli z internetu mobilnego (znam takie przypadki) powinno być zabronione, bo to pewne kłopoty i sianie zamieszania w pokojach online.

5. Konsola podłączona do routera powinna mieć w routerze ustawiony tryb DMZ. Instrukcja jak to zrobić jest tu https://support.ubi....-up-DMZ-for-PS4

To właściwie wszystko co możemy zrobić, żeby mieć czyste sumienie i nie mieć do siebie żadnych pretensji, że czegoś się nie zrobiło. Oczywiście nie będzie nadal gwarancji, że w GTS wszystko będzie ok, bo serwery PD to oddzielna kategoria techniki :D

Ja mam symetryczne, stałe łącze na światłowodach z publicznym adresem IP o szybkości 300 Mb (150 up i 150 down). Test na konsoli do serwera PSN pokazuje zawsze około 80 Mb up i down z NAT 2 i generalnie nie mam nigdzie żadnych problemów z grą online, niezależnie od gry i serwerów z jakich korzystam. Ale w GTS też mi się zdarza, że ktoś mnie nie widzi, a tym samym ja nie widzę jego. Trudno stwierdzić co jest tego powodem ale wiem, że ja zrobiłem wszystko co mogłem aby problemów nie mieć. I fajnie by było, gdyby wszyscy zrobili tak samo.

Jest jeszcze sprawa przeciążenia serwerów PD w weekendy. Wczoraj, jak niektórzy zauważyli, nie dało się nawet postawić pokoju. Może warto by spróbować przenieść wyścigi na jakiś dzień w tygodniu? Może czwartek lub piątek?

GrimReaper

GrimReaper

Aba

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów
  • STEAM ID:grimreaperrobert
  • PSN id:Real_GrimReaper
  • LokalizacjaKraków
No Kwiatek, miałeś parcie wczoraj na PP. W sumie takie jaja jak wczoraj to chyba pierwszy raz się zdarzyły. Aż tak to jeszcze nie było. A na dodatek okazało się że Arab nie rozumie słowa kebab a Anglik zwrotu ,,Host go home"
Old jesteś moim guru za ten tekst 😉
Dołączona grafika

siniak

siniak

• Użytkownicy
  • 1327 postów
  • LokalizacjaKraków

Haha Adam ty chyba mieszkasz sam, ja sobie nie wyobrażam terroryzować rodziny byciem offline na sobotnie wieczory - w dzisiejszych czasach gdzie wszystko zawsze musi być wi-fi

Tak jak napisał Robert - coś takiego jak wczoraj zdarzyło się pierwszy raz. Wcześniej, czy to w GTS czy w poprzednich częściach GT bywały pojedyncze przypadki anomalii, ale takiej skali wszystkiego naraz jak wczoraj (problemy z wbiciem do pokoju, niewidzenie innych, permanentny ręczny na starcie i w końcu niemożliwość założenia pokoju), to jeszcze nie było. Nie znam przyczyny tego zjawiska, pewnie nałożyło się kilka wspomnianych przez Olda kwestii, ale wiem jedno - przed ostatnia aktualizacją GTS takich problemów nie było. Mam zatem nadzieję, że PD szybko załata te usterki i niedługo wszystko będzie działać jak wcześniej.

PS. A tak naprawdę to wszystko przez to, że nie było jedynego słusznego pokoju Krazia :P

Dołączona grafika

GTPL_oldboy1957

GTPL_oldboy1957

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 317 postów

Haha Adam ty chyba mieszkasz sam, ja sobie nie wyobrażam terroryzować rodziny byciem offline na sobotnie wieczory - w dzisiejszych czasach gdzie wszystko zawsze musi być wi-fi

To kwestia priorytetów, wzajemnych uzgodnień i ich respektowania. Ja zabieram neta na 6 godz. w tygodniu, a reszta jest do dyspozycji. Wyłączane jest wifi w telefonach i telewizorach, a kompy wszelkiego rodzaju mogą chodzić tylko w trybie offline. To się da bez problemu wynegocjować z każdą rodziną, a w razie sprzeciwu wprowadza się cięcia i restrykcje :)

xxx

xxx

Dyskutant

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów
Jak się nie płaciło za rozgrywkę online na PS3 to takie cyrki mogły się dziać do woli i tylko się użytkownicy mogli podenerwować, ale w przypadku płacenia po podwyżce 240 zł za rok PSN i spełnieniu warunków o których pisze Old nie powinno być najmniejszych problemów, a jeśli by były to Sony powinno oddawać w jakiś sposób kasę za stracone godziny, dni. Chore czasy. Płać, ale broń Boże nie wymagaj :)

SzczwanyGapa

SzczwanyGapa

Szef Night Riders

• Administrator Ligi
  • 1305 postów
  • LokalizacjaZegrze Płd.
Można jeszcze wyczyścić cache gry: Opcje -> Ogólne -> Sieć - Usuń tymczasowe dane z dysku twardego.
Pamiętam, że coś takiego pomagało w GT6.

edit:
To co? Resetujemy rutery, czyścimy cache, wkładamy czyste gacie i w najbliższą sobotę próbujemy jeszcze raz Brands Hatch pojechać.
35i683l.jpg
Spoiler

Mój kanał eu10EdX.png

revetion

revetion

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 60 postów
  • STEAM ID:revetion
  • PSN id:revetion
  • LokalizacjaTurek