Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po darmowej i prostej rejestacji zyskasz dostęp do treści oraz kontak z społecznością simrace.pl Wiadomość przestanie się pojawiać po pierwszym zalogowaniu. Zapraszamy!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

WRC 2018

Najlepsza odpowiedź LKRISS , 07 grudzień 2018 18:38

Moim zdaniem to był naprawdę świetny sezon. A dlaczego?

• do ostatniej rundy losy mistrzowskie wisiały w rękach trójki kierowców
  • podobnie losy mistrzowskiego tytułu dla konstruktorów. 
  • cały sezon obfitował w liczne zwroty akcji, jak np fakt gdy Neuville będąc liderem mistrzostw miał w pewnym momencie 40 pkt przewagi na kolejnym rywalem
  • nie bylo jednego lidera czy też producenta, który by zdominował cały sezon
  • najbardziej emocjonująca końcówka rajdu czyli rajd Sardynii gdzie Neuville na power stage pokonał Ogiera i finalnie dało mu to zwycięstwo z przewagą zaledwie 0,7 sek! Do tego należy zaliczyć jego niesamowity styl gdzie pokonał Colin´s Crest i lądował na 2 koła. Wow! piękne to było! 
  • każdy z 4 zespołów z kategorii WRC wygrał co najmniej 1 rajd a takiej sytuacji nie pamiętam od lat
  • dla Ogiera był to wyjątkowy sezon bo zaliczył 6 tytuł z rzędu czym potwierdził swoją wielką klasę!
  • warto zwrócić uwagę na fakt iż Ogier od nowego sezonu będzie jeździł w barwach Citroena a więc jeśli wygra mistrzostwa zrobi to w 3 różnych zespołach
  • dla Ott Tanaka był to bez wątpienia najlepszy sezon (wygrana 3 rajdów z rzędu Turcja, Niemcy oraz Finlandia), był również liderem mistrzostw. Więc kto wie czy w kolejnym nie będzie jeszcze lepszy? widać gołym okiem jak wiele się uczy i jak bardzo zmniejszył ilość tzw. głupich błędów. 
  • dla mnie rozczarowaniem sezonu był Andres Mikkelsenen jadący jako etattowy kierowcy Hyundaia zdobył niewiele więcej pkt (84) niż Sordo (71) czy Paddon (73), którzy wymieniali się autem w kolejnych rundach. 
  • co do Polskich akcentów to Łukasz Pieniążek zgarnia solidne 5 miejsce w klasie WRC2 no i fajnie było zobaczyć Kajto w tej klasie. 

Przejdź do postu »

69 odpowiedzi w tym temacie

AldoRaine

AldoRaine

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 945 postów

Brawo Neuville! Wierzyłem w Ciebie że dasz radę i w końcu na równych warunkach pokonasz Ogiera :happy:

@LKRISS, jak najbardziej, szczególnie dlatego że on już powiększa swoją przewagę nad Ogierem do 27pkt!

Ale co to za piękna walka w ogóle była, coś wspaniałego, soczysta batalia przez cały weekend między kilkoma kierowcami, świetnie się to ogląda w opcji ALL LIVE :)

Goozys

Goozys

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 42 postów
  • STEAM ID:goozys
  • LokalizacjaHannover

Panowie! Powoli zaczyna wszystko sie klarowac. Wolno, bo mam malo wolnego czasu, ale malymi kroczkami do celu  :)

Załączone pliki

.:: DiRT Lounge ::.

Goozys

Goozys

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 42 postów
  • STEAM ID:goozys
  • LokalizacjaHannover

Za kilka dni malowanie bedzie juz dostepne. Kajto w DiRT 4 :P

Załączone pliki

Użytkownik Goozys edytował ten post 24 czerwiec 2018 16:53

.:: DiRT Lounge ::.

smogf

smogf

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaSlubice

Halo, Jakby ktoś był zainteresowany rajdem finlandii. Wyniki po SS5. Tanak wraca na prowadzenie a i Latvala w końcu coś jedzie.

@EDIT A i załoga Pieniążek/Mazur na 20 miejscu.

Załączone pliki

Użytkownik smogf edytował ten post 27 lipiec 2018 11:05

Rig

Palo Samo

Palo Samo

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 854 postów
  • STEAM ID:palosamo
  • LokalizacjaMorecambe, UK (Istebna, PL)

Kajto ladnie idzie.

Palo Samo

Palo Samo

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 854 postów

Nie wiem czy ktos jeszcze sledzi (wspanialy) tegoroczny sezon, ale widok brudnych Sebastiana i Juliena na mecie oesu, ktory wygrali po tym jak musieli naprawiac uszkodzone zawieszenie na dojazdowce jest najlepsza wizytowka rajdow (mowa o rajdzie Turcji oczywiscie).

Szkoda natomiast Kajtka, bo jechal naprawde znakomicie (wygral 7 z 17 oesow w WRC2!)

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Użytkownik Palo Samo edytował ten post 17 wrzesień 2018 21:49

Palo Samo

Palo Samo

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 854 postów

Ogier wraca do Citroena w przyszlym sezonie i bedzie jezdzil z Lappim.

Dziadkowie Loeb i Elena pokazali mlodym wilkom z WRC co to doswiadczenie ;)

Użytkownik Palo Samo edytował ten post 28 październik 2018 13:56

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Sezon praktycznie za nami, będzie wątek 2019? Mnie ciekawi co dalej skoro odchodzi Abu Dhabi, gdzie znajdzie się Loeb, co planuje M-Sport.

Tymczasem Barbórka i Pani Karowa za nami, od ostatnich Mohikanów którzy na tą imprezę jeszcze zaglądają słyszałem, że coraz mniej chętnych do marznięcia ;( 

Ja już od paru sezonów tylko TV a że w tym roku TVN się postarał to była naprawdę dobra relacja na żywo.

Najlepsze przejazdy z beczki, moją uwagę zwrócił Kuchar 2:06, wygląda jakby rękaw miał na przycisk a nie łapę, błyskawicznie podcinane tak że ledwo zblokowane koła widać a ALS ładnie popychał, dobrze ustawione napędy w sumie wszystko dobrze ustawione  :okok:  

Rajd Barbórka 2018 - KAROWA - Action [HD]

TVN dał relacje na youtube ale tylko historyki, może będzie więcej?

56. Rajd Barbórka 2018 - Karowa LIVE!

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

AldoRaine

AldoRaine

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 945 postów

Pewnie że będzie! Na sezonie 2018 zęby zjadłem tyle się działo i powiadam wam, to jest najbardziej widowiskowy motosport ze wszystkich :D (a przynajmniej F1 i motoGP bo tylko to oglądam).

Czy Ogier jako pierwszy zdobędzie mistrza trzema różnymi autami? Co w ogóle się wydarzy po tym całym przetasowaniu? Tanak w tym sezonie dał ognia w Toyocie i to chyba on jest teoretycznym faworytem na przyszły rok :D Chociaż nadal wierzę w Thierrego...

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa
✓  Najlepsza odpowiedź

Moim zdaniem to był naprawdę świetny sezon. A dlaczego?

• do ostatniej rundy losy mistrzowskie wisiały w rękach trójki kierowców
  • podobnie losy mistrzowskiego tytułu dla konstruktorów. 
  • cały sezon obfitował w liczne zwroty akcji, jak np fakt gdy Neuville będąc liderem mistrzostw miał w pewnym momencie 40 pkt przewagi na kolejnym rywalem
  • nie bylo jednego lidera czy też producenta, który by zdominował cały sezon
  • najbardziej emocjonująca końcówka rajdu czyli rajd Sardynii gdzie Neuville na power stage pokonał Ogiera i finalnie dało mu to zwycięstwo z przewagą zaledwie 0,7 sek! Do tego należy zaliczyć jego niesamowity styl gdzie pokonał Colin´s Crest i lądował na 2 koła. Wow! piękne to było! 
  • każdy z 4 zespołów z kategorii WRC wygrał co najmniej 1 rajd a takiej sytuacji nie pamiętam od lat
  • dla Ogiera był to wyjątkowy sezon bo zaliczył 6 tytuł z rzędu czym potwierdził swoją wielką klasę!
  • warto zwrócić uwagę na fakt iż Ogier od nowego sezonu będzie jeździł w barwach Citroena a więc jeśli wygra mistrzostwa zrobi to w 3 różnych zespołach
  • dla Ott Tanaka był to bez wątpienia najlepszy sezon (wygrana 3 rajdów z rzędu Turcja, Niemcy oraz Finlandia), był również liderem mistrzostw. Więc kto wie czy w kolejnym nie będzie jeszcze lepszy? widać gołym okiem jak wiele się uczy i jak bardzo zmniejszył ilość tzw. głupich błędów. 
  • dla mnie rozczarowaniem sezonu był Andres Mikkelsenen jadący jako etattowy kierowcy Hyundaia zdobył niewiele więcej pkt (84) niż Sordo (71) czy Paddon (73), którzy wymieniali się autem w kolejnych rundach. 
  • co do Polskich akcentów to Łukasz Pieniążek zgarnia solidne 5 miejsce w klasie WRC2 no i fajnie było zobaczyć Kajto w tej klasie. 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-white.png

Rig
PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych