Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Kierownica dla początkującego

82 odpowiedzi w tym temacie

Stil92

Stil92

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Witam, chciałbym rozpocząć przygodę z simracingiem i w związku z tym mam pytanie. Jaką kierownicę polecacie? Mój budżet to max 1500pln. Zastanawiałem się nad Logitech g29, albo Thrustmaster t-150.

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Zdanie będą zawsze podzielone ale jeśli bym miał wybierać w tym budżecie to stawiam na T300 z dobrego źródła i dobrą, pewną gwarancją. G29 to w moim odczuciu jakieś nieporozumienie. Jak miałem okazję sprawdzić jak to działa u znajomego to po mojej namowie skończyło się zwrotem do sklepu i zamianą na T300 z której kolega jest mega zadowolony. T-150 to zabawka więc nawet nie ruszaj. To oczywiście moje zdanie. 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

mataman

mataman

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 231 postów
Tu się nie zgodzę. Dla kogoś kto nigdy na kółku nie jeździł G29 będzie dobrym wyborem. Później jak złapie bakcyla to zmieni na T300 czy innego Fanateca.

Ewentualnie T150 na początek też się nada lecz tylko w zestawie z pedałami t3pa.

9118.png

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory
Również polecam Logitecha ze względu na jego trwałość. Jeżeli nigdy nie trzymałeś w łapach kierownicy do grania to G29 będzie więcej niż wystarczające.

Wysłane z mojego cegłofona przy użyciu Tapatalka

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

Edziu

Edziu

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów
  • STEAM ID:cieslus1988
  • LokalizacjaGolasowice

G29 nie jest tak wytrzymała jak G27 czy nawet DFGT. Po 2 m-cach użytkowania mam w niej większe luzy w niż w 5cio letniej DFGT

Monk

Monk

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 37 postów
  • PSN id:MFMONK

Minimum to Thrustmaster T300, optimum od razu Fanatec. Inaczej będziesz się tak skradał Logitech -> Thrustmaster -> Fanatec i na końcu wydasz więcej. 

Arni

Arni

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 105 postów
  • PSN id:Arni_STI
  • LokalizacjaSiedlce
G29 nie ma sensu, musiałaby kosztować z 799, a tak to budzetowo to T150 pro za 900 i masz kasę na stojak lub shifter, albo t300 z gwarancją i potencjałem rozbudowy o fajne obręcze. Możesz pokombiniwac z podstawowym t300 za 1200 i szukać pedałów T3pa pro i jesteś królem osiedla ; ). Fajna opcja na początek to t300 GT Edition z trzema pedalami. Widziałem za 1400-1500 i masz rozsądne dobre minimum bez szukania i mieszczące się w budżecie

Gwozdziu

Gwozdziu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 474 postów
  • LokalizacjaWarszawa

G29 nie ma sensu, musiałaby kosztować z 799, a tak to budzetowo to T150 pro za 900 i masz kasę na stojak lub shifter, albo t300 z gwarancją i potencjałem rozbudowy o fajne obręcze. Możesz pokombiniwac z podstawowym t300 za 1200 i szukać pedałów T3pa pro i jesteś królem osiedla ; ). Fajna opcja na początek to t300 GT Edition z trzema pedalami. Widziałem za 1400-1500 i masz rozsądne dobre minimum bez szukania i mieszczące się w budżecie

dokładnie bierz t300(pc,ps) albo TX( pc, x-box)

PC - PALIT GTX 1080Ti , GIGABYTE Z97X GAMING 5, i7 4790K  (OC 4,7GHz), 2x8GB RAM 1600 CL9 (OC 2133 Mhz), Cooler master G650M, DELL U2412M,

RIG - Simetik K2

Thrustmaster TX, CSPv2 +damper Mugen kit

Oculus Rift CV1

DRVS

DRVS

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Witajcie

Jestem tu nowy i na wstępie chciałbym się przywitać.  :)

Dopinam się do tematu bo stoję przed wyborem kierownicy , ale nie mam bladego pojęcia co wybrać. Dużo osób pisze o przestarzałej konstrukcji Logitecha G29, dobrej, aczkolwiek awaryjnej serii Thrustmastera T300RS. 

Zastanawiam się nad Fanatec CSL Elite PS4, ze względu że na obecną chwilę korzystam z konsoli , a skrzynkę mam dopiero w planach pod koniec roku.

Głównie grywam w Assetto.

Uważacie że to dobry wybór na start ? A może Thrustmaster T500RS ? 

Dziękuje za opinie :) 

Pozdrawiam

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Witaj DRVS 

Jeśli mieścisz się w budżecie Fanateca, to nie patrz na Logitecha.

Thrust T300 dobra kiera ale w tym systemie brak porządnych pedałów. T500 bardzo trwała z tym że nie jest w pełni wspierana przez konsole, w grze zadziała ale w menu będzie trzeba sięgać po pada, na dłuższą metę to wkurza. 

Dlatego na ten rok (ceny PC ciągle z kosmosu) pod konsole rozważałbym zestaw T300 jeśli nie jesteś pewny czy jazda Ci siądzie.

Albo od razu w Fanateca jak wiesz, że przesiądziesz się na jakiś czas na PC i chcesz "docelowy" zestaw.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

DRVS

DRVS

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Dziękuje

Sama jazda za kółkiem wiem ze mi siądzie bo wcześniej używałem przez kilka lat DFGT.

Pytam o Fanateca, czy ktoś posiada i jak z jego trwałością. 

...gdyby w  T500 naprawili "błąd" z poruszaniem się w menu to na co byś się zdecydował ? 

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Fanateca CSL ma już parę osób, zajrzyj tutaj:

http://simrace.pl/fo...atec-csl-elite/

Początkowo CSL miała problem z terkotaniem który poprawiono sterami, ale chyba nie do końca jest to wyciszona kiera jak poprzednie Fana.

T500 ma już swoje lata (konstrukcyjnie) i na pewno nic w obsłudze konsol nie poprawią bo oficjalnie nie jest nawet wspierana przez PS4. Poza tym to doskonała kierownica, ale jak mówie ekosystem Thrusta od lat omija kwestię porządnych pedałów z loadcellem i jeśli nie chcesz się bawić w jakieś modzenie albo drogie upgrady to polecam od razu iść w Fana.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1116 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Ja miałem G29 przez 1.5 roku, T300 przez dwa tygodnie i teraz Fanateca CSL w wersji dla PC/Xbox. G29 sobie od razu odpuść, może być dobre na początek, dostajesz bazę, pedały i shifter teraz już w dość przyzwoitej cenie. T300 jest już o klasę lepsza ale defaultowe pedały są kiepskie, ponoć T3PA Pro są już znacznie lepsze ale to masz już trochę wiecej z budżetu. Jeśli budżet Cię puszcza to bierz Fanateca. Na stronie Fanateca jest info, że świętują official Gran Turismo support i do 8.04 sprzedają CSL Elite PS4 Bundle o 20Eur taniej. Bez szału, ale może wystarczy na przesyłkę więc za ok. 2k masz zestaw Fanateca. Do tego warto byłoby od razu wziąć Load Cell Kit, co powiększa cenę o 140 EUR, ale masz już fajny zestawik na lata.

https://www.fanatec....ell-kit-eu.html

Nie wiem jak jest z głośnością CSL Elite PS4, ponoć jest tam coś inaczej. Ja mam zwykłe Elite i w porównaniu do G29 to jest mega różnica, oczywiście na korzyść CSL. Osobiście z tego co masz do wyboru to bym brał Fanateca na tyle ile pozwoli budżet, a później sukcesywnie dokupywał graty typu shifter/ręczny/LoadCell/obręcze. Choć w przypadku wersji PS4 dostajesz od razu tę lepszą obręcz P1 Elite. Dla Xbox jest zwykła P1, bez alcantary i wymiennych przycisków.

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

DRVS

DRVS

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Dzięki panowie za opinie. 

Dociągam niedługo do końca budżetu na Fana, więc na pewno jak się pojawi w moim pokoju, to  podzielę wrażeniami :) 

Myślałem nad G29 , ale jak przekopałem  forum to utwierdziło mnie w przekonaniu że warto zainwestować w lepszy setup i mieć fajny bezawaryjny zestawik "na lata"

Dzięki :)

siniak

siniak

Szara Eminencja Night Riders

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1338 postów
  • PSN id:siniak
  • LokalizacjaKraków

G29 nie ma sensu, musiałaby kosztować z 799

Jak trafisz dobrą cebulę to mniej więcej za tyle G29 kupisz, ja rok temu wyrwałem na niemieckim Amazonie za 930 PLN w przeliczeniu z dostawą do domu :)

A jeszcze taniej na Amnazon.uk się trafiają, bo funt teraz stoi bardzo słabo

Użytkownik siniak edytował ten post 06 kwiecień 2018 09:25

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych