Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Mała relacja z budowy kokpitu - projekt DYI

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Slimok

Slimok

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie

Witam. Powoli zaczyna się coś dziać ;)

Załączone pliki

Adziu

Adziu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Już widać że będzie konkretny i solidny kokpit. :okok:

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory
Whoa, porządne profile! To są 50x50 jak mnie oko nie myli? Sam mam w planach uspawać coś z profili, ale po dogłębnym przeliczeniu zdecyduje się na 30x30, głównie z powodu wagi - przy 50x50 całość wyliczyłem na jakieś 120kg.

I jeszcze pytanie, przewidujesz jakieś regulacje? :)

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

Slimok

Slimok

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Profile 60x60, nie jest to jakieś mega ciężkie. Dojdzie jeszcze parę blaszek ale myślę że aż 120kg to na pewno nie będzie miało. Oczywiście regulacje będą , postaram się zrobić w miarę możliwości jak najlepsze dopasowanie do ''kierowcy''. 

Slimok

Slimok

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Prace idą powoli ale coś tam się dzieje. Na dzień dzisiejszy mam już coś takiego.Ogólnie to zostało mi jeszcze zrobienie regulacji przód tył kiery i pomalowanie. 

Załączone pliki

Slimok

Slimok

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Kokpit zatargany do race room w celu przetestowania czy aby czasami wsztstko pasuje. Jak testy wyjdą pomyślmie będziem malować . Na tą chwilę wygląda to tak :

Załączone pliki

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

i ładnie  :okok:

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 725 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Podoba mi się, coś w stylu Simetica tylko znacznie solidniejszy. Sam spawałeś? Jakie Ci koszty wyszły? Ciekawe jak sztywność elementu gdzie jest kiera zamontowana. Pracuje to lewo/prawo? Może jakieś dodatkowe wzmocnienia by się przydały jednak przy dolnej ramie? Ja bym coś chyba jeszcze dospawał. Tak czy inaczej świetny pomysł bo rig jest super solidny. No i chyba na maxa sztywny, a o to przecież chodzi. Gdyby to była stał nierdzewna nie trzeba by malować nawet.

Użytkownik Kowalski edytował ten post 14 lipiec 2018 12:58

Slimok

Slimok

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Podoba mi się, coś w stylu Simetica tylko znacznie solidniejszy. Sam spawałeś? Jakie Ci koszty wyszły? Ciekawe jak sztywność elementu gdzie jest kiera zamontowana. Pracuje to lewo/prawo? Może jakieś dodatkowe wzmocnienia by się przydały jednak przy dolnej ramie? Ja bym coś chyba jeszcze dospawał. Tak czy inaczej świetny pomysł bo rig jest super solidny. No i chyba na maxa sztywny, a o to przecież chodzi. Gdyby to była stał nierdzewna nie trzeba by malować nawet.

Tak jak piszesz ,wzorowałem się na simetiku. Wszystko robiłem sam ,własnymi ''rencami''. Odnośnie sztywności to muszę Ci powiedzieć że prędzej wyrwiesz kierownice z bazy albo ta plastikowa baza się połanie niż coś się ruszy w kokpicie. Nic nie trzeba wzmacniać bo profile są dość duże a blacha jest 5mm. Jak to ruski mówił ''nie gniotsja nie łamiotsja''. Kosztowo, za same żelastwo i kółka wyszło mnie coś koło 5-ciu stówek , raczej tanioszka w porównaniu z simetikiem gdzie masz cienkie blaszki i profil 6x4cm. Muszę jeszcze coś wykombinować na myszkę i jak sobie kupię biegi i reczny to wpadnie też jakieś mocowanko. 

Wcześniej moje stanowisko wyglądało tak że jak nie chciałem jeździć to miałem normale biurko. Kiera była odkręcana i wjeżdzała pod biurko.

Załączone pliki

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 725 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Ja mam ciężką (12 kg) kiere która ma 20 Nm a nie np. 4 Nm więc automatycznie inne są wymagania co do sztywnośc riga. Słabym punktem tu nie są profile ale spawy, jak Ci pęka rama rowerowa to zwykle na spawie bo to jest słaby punkt. U Ciebie słabym punktem mogą być spawy tych długich profili pod kątem spawanych do podstawy riga. Ja bym to miejsce wzmocnił przy kierownicy Direct Drive 20 Nm. Wzmocnienie nie zaszkodzi i jest tanie więc żaden problem, można to zrobić super solidnie pod ewentualnie mocniejsze kierownice Direct Drive. Tak czy inaczej super rig. Ciekawe ile by to kosztowało w wersji stal nierdzewna.

Slimok

Slimok

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Ciekawe ile by to kosztowało w wersji stal nierdzewna.

Myślę że x2 lub troszkę drożej bo profil stalowy 20zł a nierdzewka 40zł. Balcha jest dużo drozsza ale nie ma tego dużo. 

Ja mam ciężką (12 kg) kiere która ma 20 Nm a nie np. 4 Nm więc automatycznie inne są wymagania co do sztywnośc riga.

Nigdy nie dotykałem DD więc nie wiem jakie są siły ale zapewniam Cię że nie ma się czym martwić. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych