Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

FK Automotive

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Kev

Kev

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKraków

Dzień dobry.

Miał ktoś może styczność z tego typu produktem z tej firmy ? jakoś ciężko mi idzie znalezienie jakiejkolwiek sensownej recenzji - poza tym że jest tanie i w razie potrzeby nie szkoda przerobić / wzmocnić / pospawać - wysyłka 17euro czyli razem koło 420zł czyli jakiś 400zł taniej niż playseat challenge nad którym myślałem (na razie pod DFGT - w przyszłości może t300 wiec na pewno nic co urywa ręce)

Pozdrawiam ;D

https://www.fk-shop....ther-black.html

Yarek

Yarek

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 48 postów
  • STEAM ID:Jarek160
To nie jest czasem firma właściciel RaceRoom? Pod marką RaceRoom też robią stelaże i kokpity. Solidne zdaje się.

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Raceroom ma promo jakby co.

Tą firmę to kojarzę ale z zawiasów do helmutów jakoś.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
DaveObs uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Kev

Kev

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKraków
To nie jest czasem firma właściciel RaceRoom? Pod marką RaceRoom też robią stelaże i kokpity. Solidne zdaje się.

Czy FK ma jakiś związek z RaceRoom tego nie wiem , natomiast konstrukcyjnie to zupełnie inna bajka (jeśli chodzi o stelaże)

Konstrukcja FK bardziej mi przypomina https://www.gtomegar...ing-wheel-standtylko tak jakby z "cieńszych" profili...

Na tym filmiku widać że trochę się kiwa na boki <niemieckiego nie znam więc nie mam pojęcia o czym mówi> -

niestety mam zerową wiedzę na ten temat i się zastanawiam czy to poważna wada czy Rig'i za 2000 też tak mają ?

PS: te za 86euro wyszły chociaż 105 też nie zabija i jest to nadal 2 razy taniej niż RR w promo ;)

Użytkownik Kev edytował ten post 02 sierpień 2018 15:51

Yarek

Yarek

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 48 postów
  • STEAM ID:Jarek160

Niech tam się kiwa. Pewnie nawet nie zauważysz podczas jazdy w simach. Jak się nie łamie na spawach to długo posłuży. I tak to jest milion razy wygodniejsze niż kiera na biurko i krzesło na kółkach. Jak tak tani to tylko brać.

rauf

rauf

Na pokazanym filmiku kiera jest bardzo nisko, nawet na WSP v2 miałem ją wyżej. W porządnym rigu to prawie na wysokości ramion się trzyma obręcz. Jeśli jest regulacja i wyciągniesz ją wyżej, w takiej konstrukcji musi być flex i praca na mocowaniach. Jeśli myślisz o T300, to obawiam się że ten stelaż bedzie mało rozwojowy.

Opinia z reddita: brak regulacji, fotel mało obity powodował bóle pleców.

I had one for about a year a few years back. Zero adjustability and not much padding. Started hurting my back after a while. Given the fanatec kit you listed you can probably afford something better. I upgraded to an gt omega cockpit and it's in a completely different league.

https://www.reddit.c...otive_cockpits/

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Kev

Kev

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKraków

Dzięki za cenną uwagę - faktycznie nie popatrzyłem na wysokość kiery...

Będę myślał dalej a jak się zdecyduję to postaram się zdać jakąś laicką recenzję :D

A jak będzie słabo to plan awaryjny jest :

https://imgur.com/H6DCjom

1,2 zastrzał na śrubach (e.w spaw) a jak będzie słabo poprzecznie to jeszcze spaw 3.

co do fotela to pewnie dało by radę zaadaptować jakieś szyny z auta czy cuś ;)

rauf

rauf

Wydaje się, że ta konstrukcja ma niewiele zalet prawdziwego riga a za to sporo wad rozwiązań przenośnych.

Taki stelażyk będzie się gibał i trząsł, średnio wygodne, a już coś waży i trudno będzie przciągać.

Rozważ czy nie lepszy będzie w tej sytuacji klasyk Ikea Poang + WSP. Łatwo złożyć, niezobowiązujący, stabilność myślę podobna.

Rig

PC

eboo

eboo

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 383 postów

FK robi tanie zawieszenia samochodowe,raczej "średnia " jakość,jak z rigami to nie wiem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych