Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

GT4 Road to Competizione [powtórki, zgłoszenia, kary]

online LIGA

Najlepsza odpowiedź DrFugazi , 22 styczeń 2019 18:20

@Tycha, czemu się nie upominasz, że akcje z Misano nie zostały rozpatrzone? Musiałem to przegapić, sorry.

Syt1:

Brak kontaktu ale taki powrót na tor zaiste nie przystaje czołowemu zawodnikowi. Widać było, że musisz hamować i okrążenie popsute.

Werdykt: Ostrzeżenie dla Drouser_2K

Syt2:

Tak jak napisałeś, funt próbuje ominąć auto, które spinuje przed nim, ratując się odbija w prawo bez patrzenia i uderza w Ciebie. Uderzenie boczne raczej w kategorii obcierki, nie powoduje straty pozycji ani uszkodzeń.

Werdykt: Race Incident

PS. Dziwię się, że nie zgłaszasz sytuacji z początku wyścigu gdzie dostajesz w bok od berek_san, stajesz tyłem do kierunku jazdy i spadasz na koniec stawki. Do tego ja walę w Ciebie na czołówkę bo mi inne auta przesłoniły widok.

Przejdź do postu »

• Zamknięty Temat jest zamknięty
94 odpowiedzi w tym temacie

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1216 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Nie wiem czy ta opcja nie jest dostępna aby tylko w pełnej wersji CM. Ale moim zdaniem ten soft jest tak dobry, że warto wpłacić kilka EUR i uzyskać klucz.

Co do samego PLP to moglibyśmy razem z RoS i ACL używać tej samej wersji, bo można zdefiniować setupy na każdy dzień tygodnia (Simrace: N i Pon., RoS: Wt., ACL: Czw.). Tylko trzeba by się dogadać i opublikować wspólną wersję. To by rozwiązało problem zmieniania wersji.

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

Turbo_ONE

Turbo_ONE

Dyskutant

• Administrator Ligi
  • 240 postów
  • STEAM ID:Turbo_ONE
  • Xbox Live:Turbo ONE 77
  • LokalizacjaCiechocinek
Tylko trzeba by się dogadać i opublikować wspólną wersję. To by rozwiązało problem zmieniania wersji.

Jak dla mnie to świetny pomysł ;)

Użytkownik Turbo_ONE edytował ten post 30 październik 2018 08:58

Dołączona grafika

Gerard Rex

Gerard Rex

Pasjonat

• Moderatorzy
  • 959 postów
  • STEAM ID:rex1981pl
  • Origin ID:rex81pl
  • Social Club:Rex81PL
  • LokalizacjaGorlice

Nie wiem czy ta opcja nie jest dostępna aby tylko w pełnej wersji CM. Ale moim zdaniem ten soft jest tak dobry, że warto wpłacić kilka EUR i uzyskać klucz.

Panowie dowolna kwota, myślę że 1€ powinno załatwić sprawę.8a98ee7323ab328eb6af2a77f0967cd1.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

PC

Rig

Net

Adziu

Adziu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Zgłaszam:

(z oficjalnej powtórki)

1. 3:26

2. neok.  vs Patjx

3. Optymistyczne wejście na wew. zakrętu 3, ograniczone panowanie nad hamowaniem, konsekwencja - wypchnięcie Patjx'a na trawę, który traci aż 6 pozycji z tego właśnie powodu

4. -

1. 4:45

2. neok. vs Gwoździu, Adziu

3. prawdopodobny zamiar ataku na Gwoździu'a ,ostro przegapiony punkt hamowania do zejścia na T1, konsekwencja wypchnięcia dwóch zawodników na piach w tym poważne uszkodzenia mojego wozu i straty pozycji

4. -

1. 11:02

2. neok. vs Marek Zukowski

3. Marek faktycznie zostawia otwarte drzwi wew. w T8, które neok. chce wykorzystać, jednak do kolizji dochodzi w warunkach w których neok. nie miał overlapa i Marek zostaje wypchnięty. To zdarzenie, w mojej opinii zalicza się do raczej znikomej szkodliwości ale następstwem powinno być poczekanie i oddanie pozycji na rzecz Marka

4. -

Użytkownik Adziu edytował ten post 30 październik 2018 23:55

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Ktos tu chce chyba chce powalczyc o MVP? Fajnie by bylo aby koiega neok. ustosowal sie tutaj do postawionych zarzutow. 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

YANIcom

YANIcom

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 753 postów
  • STEAM ID:YANIcoom
  • LokalizacjaŁódź

Panowie Marek Zukowski i DrFugazi, co tu się działo: https://youtu.be/irmj4Cilzs0#t=6m30s

Jakieś niekontrolowane powroty i ataki - tym razem tylko upomnienie o zachowanie więcej "ostrożności"...

Szerokości i przyczepności.

Użytkownik YANIcom edytował ten post 31 październik 2018 13:39

"Każde miejsce, poza pierwszym, jest słabe" R.K.

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1216 postów
  • LokalizacjaKatowice

O shit! Muszę to obejrzeć na powtórce, bardzo przepraszam, bo wygląda jakbym Cię po prostu staranował :/

PC

Rig

YANIcom

YANIcom

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 753 postów
  • STEAM ID:YANIcoom
  • LokalizacjaŁódź

Zdarza się , tak naprawdę gdyby Marek Z. uwzględnił podczas powrotu na tor że jadę to by nie było sytuacji... 

"Każde miejsce, poza pierwszym, jest słabe" R.K.

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1216 postów
  • LokalizacjaKatowice

Obejrzałem powtórkę, na swoją obronę mogę mieć tyle, że w ferworze walki pewnie nie spojrzałem na Helicorse i jak Sebastian mi zjechał do lewej to odruchowo odbiłem nieco w prawo, bo już nie widziałem Twojej maski. Lepiej było zdjąć nogę z gazu. Przepraszam raz jeszcze, będę starał się uważać next time, bo nie pierwszy raz jechaliśmy bok w bok.

PC

Rig

Neok

Neok

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
  • STEAM ID:STEAM_0:0:30182970
  • LokalizacjaWarszawa

Ktos tu chce chyba chce powalczyc o MVP? Fajnie by bylo aby koiega neok. ustosowal sie tutaj do postawionych zarzutow. 

No cóż jeżeli chodzi o sytuacje z Patjx, nie wiele mogę powiedzieć, zblokowałem koła na dohamowaniu co spowodowało kontakt i wypchniecię z toru Patjx'a przez co stracił kilka pozycji.

Nie mam nic na swoją obronę, nie zrobiłem tego specjalnie, nie wiele mogłem poradzić na zablokowane koła.

Co do drugiej sytuacji według mnie winny jest tutaj Gwoździu który zjechał tutaj do wewnętrznej podczas hamowania.

https://i.imgur.com/Je3Wvy2.jpg

Na screenie widać że Adziu i Edziu poruszają się zupełnie innym torem jazdy, dodatkowo na tym filmie widać zmianę kierunku jazdy:

Tutaj jeszcze dodatkowo nagranie jak to wyglądało z mojej perspektywy:

Zupełnie nie spodziewałem się tutaj manewru jaki wykonał Gwoździu, widział że jestem po jego prawej stronie(powinien mnie widzieć o ile miał car radar) i zjazd do wewnętrznej był tutaj dla mnie zupełnie nie zrozumiały. T1 na tym torze jest dosyć nie typowy także ciężko to uznać jako zmianę kierunku jazdy podczas hamowania co jest zabronione, nie mniej jednak uważam że gdyby Gwoździu zostawił mi trochę miejsca to mogło by się to skończyć inaczej.

Co do trzeciej sytuacji, po pierwsze chciałbym w taki wypadku zgłosić kolegę Marek Zukowski za niebezpieczny powrót na tor. A co to samego kontaktu, widząc jadącego nieco wolniej Marka postanowiłem zaatakować go po wewnętrznej (być może nieco zbyt optymistycznie) niestety w ostatniej chwili Marek "zamknął mi drzwi" i nie wiele mogłem już zrobić. Dodatkowo wrzucam jeszcze filmik z tej sytuacji: 

Adziu

Adziu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Neok, akurat Gwoździu faktycznie pojechał trochę innym torem co miało tu duże znaczenie. Ale Twoja próba ataku w takim miejscu (T1), z tak niewielką przewagą, na drugim okr. gdzie kierowcy jadą możliwie zachowaczo a tym bardziej w tym zakręcie, aż prosiła się o taką dramaturgię jaka wyszła.  Sądzę że jakby Gwoździu pojechał tak żeby za wszelką cenę uniknąć kontaktu to albo poleciał by prosto w piach albo i tak byś go wypchnął w niższej części zakrętu. Myślę ze miał taką myśl gdzieś z tyłu głowy i nie wierzył że jednak się wcisnąłeś.

Nie ważne już jak sprawa się zakończy bo i tak ja pozycji już nie odzyskam a Ty i tak wyszedłeś z wyścigu co daje wrażenie ze niezbyt Ci zależy.

Jak to bywa z takim nagłaśnianiem spraw, nie mają na celu tylko udupić czy mścić się na sprawcach ale przede wszystkim przestrzec, ostrzec, dodać wyobrażenia innym.

OT:  Trzeba przyznać że ładnie wygląda u Ciebie to AC.  

Edziu

Edziu

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów
  • STEAM ID:cieslus1988
  • LokalizacjaGolasowice
Neok Gwoździu zostawił Ci półtorej samochodu po wewnętrznej a Ty w niego wyjechałeś podsterownością. Przez wyjazd z pitow może się wydawać że zacieśnił tor jazdy ale biorąc za odniesienie lewa krawędź toru wszystko jest jasne. W dodatku byłeś cały czas z tyłu. Nie ma opcji żebyś go czysto wyprzedził jadąc w ten sposób.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Niestety @Neok. w tym przypadku (mowa o T1) pojechałeś zbyt optymistycznie. Ciekawe czy oceniłeś sytuację gdyby nawet Gwozdziu, (ktory w tej sytuacji mial prawo do optymalnej linii jazdy i mogl sobie wybrac wariant wejscia w T1 zacisniajac linie jak to zrobil) zostawil ci miejsce to czy bys mial szanse zmiescic sie 2W w tym zdradliwym zakrecie? Zbyt pozno hamowales i to zdecydowalo o kontakcie. Nawet opardie sie w zakrecie na przeciwniku to rowniez naruszenie zasad CRC. Musisz tak przygotowa atak aby byl bezpieczny dla obu stron. Podsumowujac z materialu jaki dostarczyles (filmik YT) bo powtorki nie ogladalem ocenil bym to jako twoje przewinienie (nie ostrzezenie a przewinienie). Wyciagnijmy z tego wszyscy wnioski na przyszlosc a bedzie nam sie jezdzilo jeszcze lepiej i bezpieczniej. 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1216 postów
  • LokalizacjaKatowice

Rozpatrzenie zgłoszeń, już po konsultacjach:

Adziu:

1. Nie wygląda na umyślne, ani bardzo przegięty dive, raczej jakby Neok nie ogarnął kontrowania po postawieniu na dohamowaniu, amatorski błąd na którym Patix dużo stracił niestety,

Neok: Ostrzeżenie

2. Jak wcześniej było nieumyślnie, tak tutaj koniecznie Neok chciał się zmieścić na co nie było miejsca, nawet bez kolizji z Gwoździem byłby dive i wylot z toru, za duża prędkość, za późne hamowanie. Dla mnie Przewinienie za rozwalenie 2 przeciwników.

Neok: Przewinienie

3. Błąd całkowicie po stronie Neok, nie było overlapa ani nawet szansy na zrównanie, wjazd w przeciwnika, którego wywaliło poza tor, a gdzie oddanie pozycji po zawinionej kolizji? Ostrzeżenie jak nic, tak się z botami można bawić a nie w lidze!

Neok: Ostrzeżenie

Co do trzeciej sytuacji, po pierwsze chciałbym w taki wypadku zgłosić kolegę Marek Zukowski za niebezpieczny powrót na tor. A co to samego kontaktu, widząc jadącego nieco wolniej Marka postanowiłem zaatakować go po wewnętrznej (być może nieco zbyt optymistycznie) niestety w ostatniej chwili Marek "zamknął mi drzwi" i nie wiele mogłem już zrobić. Dodatkowo wrzucam jeszcze filmik z tej sytuacji:

Marek Zukowski: faktycznie niebezpieczny powrót na tor po kolizji, cudem nie zostałeś trafiony przez napędzony pojazd, Ostrzeżenie bez PK.

DrFugazi:
1. 3:40
2. DrFugazi vs SlipperyCoruptor
3. Jestem na wewnetrznej z overlapem, Slippery nie zostawia miejsca, stukamy sie, trace dwie pozycje.

Fugazi i Slippery są praktycznie równo na wejściu w zakręt, Slippery wybiera szerszy najazd, Fugazi trzyma się bezpiecznie wewnętrznej i odpuszcza, Slippery jednak ścina do wewnętrznej zapominając o przeciwniku, który nie miał jak zareagować, po małej kolizji traci 2 pozycje. Pomiędzy RI a Ostrzeżeniem dla Slippery.

SlipperyCorruptor: Ostrzeżenie ponieważ to już nie pierwsza akcja i brak oddania pozycji.

1. 4:45
2. DrFugazi vs LKRISS
3. Jestem blisko LKRISSa przed T1, hamujemy równocześnie, widze, że LKRISS zjeżdża do wewnetrznej wiec staram sie odbić jeszcze w prawo, łapie pobocze i uślizg i uderzam go w bok. LKRISS traci pozycje, ja spadam prawie na koniec. IMO RI, ale byłem z tyłu bez overlapa wiec poddaje pod ocene.

Obrona Krissa praktycznie w zakręcie skazuje przeciwnika na wylot z trasy, utratę trakcji i w konsekwencji kolizję, ustawienie defensywnej należało przeprowadzić wcześniej, inaczej to proszenie się o kolizje. Z drugiej strony z przodu było widać zamieszanie i możliwe że Kriss chciał uniknąć jazdy best line i schować się po wewnętrznej. Dla mnie raczej RI w tej sytuacji.

RI

Jeśli ktoś ma zastrzeżenia/uwagi/odwołania to proszę pisać. Punktacja zostanie zaktualizowana po wyścigu na Silverstone.

PC

Rig

Gwozdziu

Gwozdziu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 479 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Faktycznie żeby nie wylecieć z  tego zakrętu to musiałem jednak trochę skręcać  :mrgreen: no i raczej można się było spodziewać, że mogę zechcieć zmieścić się na torze  :happy:

PC - PALIT GTX 1080Ti , GIGABYTE Z97X GAMING 5, i7 4790K  (OC 4,7GHz), 2x8GB RAM 1600 CL9 (OC 2133 Mhz), Cooler master G650M, DELL U2412M,

RIG - Simetik K2

Thrustmaster TX, CSPv2 +damper Mugen kit

Oculus Rift CV1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: online, LIGA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych