Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

2019 FIA Formula One World Championship F1

96 odpowiedzi w tym temacie

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

„Wspólnie z FIA powierzono nam zadanie rozważenia różnych pomysłów oraz rozwiązań, które mogą poprawić widowisko bez negatywnego wpływu na integralność sportu” – powiedział dyrektor ds. sportowych F1 Ross Brawn. „Uznaliśmy, że ponowne wprowadzenie – po sześćdziesięciu latach – punktu za najszybsze okrążenie jest krokiem w tym kierunku. Rozważaliśmy to przez wiele miesięcy w odpowiedzi na wyniki badań przeprowadzonych wśród tysięcy fanów na całym świecie”.

„Jak często słyszeliśmy, gdy kierowcy pytają przez radio, kto ma najszybsze okrążenie? Teraz nie będzie to jedynie kwestia dumy i statystyk, ale będzie za tym stać konkretna motywacja, która uczyni końcówkę wyścigu jeszcze bardziej interesującą. Czasem warto przypomnieć sobie o naszym dziedzictwie, aby wykonać krok do przodu”

Wcześniej punktowano już BL w latach 1950-1959 i przyznam, że do mnie trafia argumentacja i zawsze to ciekawe urozmaicenie. Zobaczymy kto będzie chętny zgarnąć jak najwięcej tych punkcików. Osobiście postawiłbym na Bottasa lub Verstrappena.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Martion uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

rauf

rauf

12:30 prezentacja teamu Williams

2019 Formula 1 Season Launch | Live from Melbourne

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Szybko dzialaja... 

"Film niedostępny

Ten film zawiera treści należące do partnera Formula One Management, który zablokował jego wyświetlanie w tej witrynie lub aplikacji."

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Palo Samo

Palo Samo

Pasjonat

• Administrator Ligi
  • 920 postów
  • STEAM ID:palosamo
  • LokalizacjaMorecambe, UK (Istebna, PL)

Szybko dzialaja... 

"Film niedostępny

Ten film zawiera treści należące do partnera Formula One Management, który zablokował jego wyświetlanie w tej witrynie lub aplikacji."

Wystarczy kliknac Ogladaj na Youtube. Standard dla F1.

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Racja, nie zwrocilem uwagi, ze to oficjalny kanal F1. 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"

Rig

PC

YANIcom

YANIcom

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 753 postów
  • STEAM ID:YANIcoom
  • LokalizacjaŁódź

Charlie Whiting nie żyje!

"Każde miejsce, poza pierwszym, jest słabe" R.K.

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Przykre info. Na bank bedzie to widoczne podczas otwierajacej ceremonii w Melbourne. 

Co sadzicie o wprowadzeniu tego extra 1 pkt za best lap? Osobiscie mam mieszane odczucia. Niby cos nowego, moze bedzie wiecej strategii w baksach? Z drugiej strony za chwilke dodadza pkt. za PP itd. wiec? 

Rig

PC

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Racja, przykra wiadomość dla wszystkich fanów Formuły 1.

Co sadzicie o wprowadzeniu tego extra 1 pkt za best lap? Osobiscie mam mieszane odczucia. Niby cos nowego, moze bedzie wiecej strategii w baksach?

Według mnie ciekawe urozmaicenie. Dobrze, że punkt za najszybsze kółko dostanie tylko punktowana dziesiątka, wyeliminuje to zakładanie najmiększej mieszanki przez ostatnich kierowców. Druga sprawa - gdzieś czytałem (chyba na Autosporcie albo stronie F1) jakby wyglądała sprawa mistrzostwa z takimi punktami... nagle okazuje się, że Raikonen ominął by się z mistrzostwem w 2007 roku, a Felipe Massa pozostał by rok później mistrzem na dłużej niż 30 sekund. Mogli by jeszcze policzyć w ten sposób sezon 2012, ciekawe czy Alonso by przerwał passę Vettela? To takie gdybanie, ale jakby w tym sezonie doszło do sytuacji, gdzie na ostatnim wyścigu jest różnica takiego właśnie punktu i zobaczylibyśmy karkołomną pogoń na jak najszybszy czas? Mogłoby być ciekawie.

Jak dla mnie głównie plusy, zobaczymy co wyjdzie w kilku pierwszych Grand Prix ;)

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

rauf

rauf

A ja bym chętnie zobaczył Roberta, który jadąc w ogonie kręci na pocieszenie best lapy  :good:

Na pozycje na mecie składa się wiele puzelków, nie zawsze sprawiedliwych w oczach kibiców, czy czystego sportu. 

Punktowałbym nawet 1-2-3 żeby nakłonić kierowców do jazdy na czas a nie wożenia wyniku czy oszczędzania opon i paliwa (o zgrozo!). Dlatego jak najbardziej na tak jestem.

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

No jeszcze kilka faktow bo to tak naprawde juz jutro odpalamy nowy sezon!

Najwazniejsze fakty.

• Sezon 2019 rozegrany zostanie podczas 21 rund
  • 1-szy wyscig 17 marca - zakończenie sezonu 1 grudnia. 
  • Punktacja:
    25-18-15-12-10-8-6-4-2-1; dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie, o ile kierowca który je ustanowi ukończy wyścig w TOP10; liczone rezultaty: wszystkie
  • Silniki:
    V6 o pojemności 1,6 litra z doładowaniem, maks. 15.000 obr./min., limit trzech silników na jeden samochód w całym sezonie
  • Waga bolidu:
    minimum 740 kg wliczając kierowcę, kamery, balast i system halo
  • Harmonogram sesji w Melbourne
    1 trening 15 marca godz. 2 w nocy (wg. naszego czasu)
    2 trening 15 marca godz. 6.00
    3 trening 16 marca godz. 4.00
    kwalifikacje godz. 7.00 rano 
    wyścig 6.10 (16:10 wg. czasu lokalnego)
  • Kwalifikacje:
    Q1: 18-min. otwarta dla wsztstkich
    Q2: 15-min. przechodzi top 15 z Q1
    Q3: 12-min. przechodzi top 10 z Q2 / kierowcy z Q3 muszą rozpocząć wyścig na oponach, na których uzyskali swój najlepszy czas w Q2 (nie dotyczy to waruków deszczowych w wyścigu)
  • Wyścig - 58 okr. dystans: 307,574 km, najdłuższa prosta: 843 m
    - rekord toru kwalifikacje: 1:21,164 - Lewis Hamilton (Mercedes W09 EQ Power+), 2018
    - rekord toru wyścig: 1:24,125 - Michael Schumacher (Ferrari F2004), 2004
  • Ciekawostki
    - Lewis Hamilton debiutował w Melbourne w 2007 r. Wygrał tylko dwa razy (2008, 2015). Natomiast najwięcej bo ąż 6-krotnie wyrywał kwalifikacje i jeśli wygra ponownie to będzie samodzielnym liderem w tej klasyfikacji. 
    - Zeszłoroczny wyścig wygrał Sebastian Vettel z czasem 1h 29m 33.283s.
    - Rekord naszybszego ukończenia wyścigu czyli 1h 24m 11.672s należy do Kimiego Raikkonenena z 2017 r.
    - GP Autralii rozgrywane jest nieprzerwalnie od 1986 r. Razem 34 GP, w tym początkowo do do 1995 r. na torze w Adelaïde. 
    - Najwięcej wygranych znajduje się na liczniku Michaela Schumachera (2000-2002, 2004) 

Rig

PC

Edziu

Edziu

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów
  • STEAM ID:cieslus1988
  • LokalizacjaGolasowice

Zeszłoroczny wyścig wygrał przecież Vettel

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Racja cos mi sie przestawilo. Daniel mial best lapa. Poprawione. 

Rig

PC

Plupi

Plupi

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaPrehoryłe
  • Waga bolidu:
    minimum 740 kg wliczając kierowcę, kamery, balast i system halo

Jak to jest z tą minimalną masą bolidu, może ktoś się lepiej orientuje? Na oficjalnej stronie F1 można znaleźć te 740 kilogramów, ale takie Ferrari czy Mercedes-Benz w specyfikacji swoich samochodów podają 743 kilogramy i otwarcie piszą, że jest 10 kilogramów więcej, niż rok temu (733). Czy ta różnica 3 kilogramów między danymi z formula1.com i danymi konstruktorów to nie jest "bufor" na kamery?

Użytkownik Plupi edytował ten post 15 marzec 2019 13:58

rauf

rauf

Na kamery nawet z nadajnikiem to by było sporo. Action camy ważą do 150g, duża lustrzanka z naprawdę dużym obiektywem waży do 3kg.

Rig

PC

Edziu

Edziu

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów
  • STEAM ID:cieslus1988
  • LokalizacjaGolasowice
No tak ale kamer jest kilka (chyba 4 lub 5) domyślam się że każda musi obsługiwać 4k bo niektóre tv taki obraz ponoć przesyłają z F1 (np eleven). Zasilanie pewnie nie jest brane z baterii bolidu, a conajmniej 2h muszą pracować. Głośno myślę że to moze ważyć 3kg ale niech ktoś potwierdzi czy Plupi ma racje

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych