Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

2019 FIA Formula One World Championship F1

96 odpowiedzi w tym temacie

YANIcom

YANIcom

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 753 postów
  • STEAM ID:YANIcoom
  • LokalizacjaŁódź

No i po kwalifikacjach.

Mercedes w tempie eliminacyjnym pokazał moc i miejsce w stawce.

Debiutanci spisali się chyba lepiej niż oczekiwano.

Williams niestety zgodnie z przewidywaniami, czyli daleko za przedostatnim teamem.

Kubica ponad 1.6s za Russellem...

"Każde miejsce, poza pierwszym, jest słabe" R.K.

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Rozczarowania?

1. Gasly konczy w Q3 - 17 miejsce wiec jak na debiut w RedBullu to chyba najwieksze rozczarowanie kwali
  2. Sainz i Stroll bo przynajmniej do Q2 z tymi bolidami powinni sie zalapac

Zaskoczenie?

1. Nadal swietna forma Hassa, ponownie na rozpoczecie sezonu oba bolidy w czolowce. Ciekawe czy trenowali wymiane onon w boksach? 
  2. Ostatnie pomiarowe okrazenie Maxa no i mega czas Levisa! nie sadzilem, ze mu sie to uda po tym jaki kosmiczny czas wykrecil BOT.
  3. Kimi - bo pokazał, że Alfa może liczyć się w walce o 4-5 miejsce.

Jutro wyścig 6:10 rano. Kto wstaje na live? Bo emocji na bank nie zabraknie. 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Osobiście myślałem że będzie ciekawsze show, ale jak zwykle Mercedes uciekł rywalom... czy ja tego gdzieś nie widziałem? :lol:

U Valteriego widać naładowane baterie, szkoda że drugiego kółka w Q3 nie skleił lepszego. Leclerc trochę poniżej oczekiwań, ale chłopak się dopiero rozkręca - rok temu kilka pierwszych wyścigów też miał kiepskich (w Australii chyba nawet nie wskoczył do Q2?). Mam nadzieję że później przegoni Vettela, o ile kochane Ferrari nie stanie na drodze...

Co do rozczarowań, zgadzam się z @LKRISS, Gasly zawiódł, choć mam wrażenie że po treningach w Barcelonie chodzi jakiś przybity. Może Helmut Marko i Horner powiedzieli co myślą o jego rozbijaniu się? :lol: co do Sainza i Strolla to nic mnie akurat nie zadziwiło, obu uważałem co najwyżej za przeciętnych kierowców. Ale to moje zdanie ;)

Widać że stawka się zacisnęła, choć nie chcę wysuwać pochopnych wniosków po zaledwie jednych kwalifikacjach. Ale z tego co było widać - Renault, Haas, McLaren, Racing Point, Alfa i STR... wszyscy nieznacznie odbiegają od siebie czasami. Szkoda że Williams jest tak daleko...

Ja się piszę na jutrzejszy wyścig, trzeba będzie rano trochę kofeiny przygotować :D oby było więcej emocji niż na kwalifikacjach.

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

YANIcom

YANIcom

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 753 postów
  • LokalizacjaŁódź

Ja wstałem, ale jakoś wyścig bez większych emocji.

Williams wyraźnie odstaje od stawki, a Kubica nieco od Russella...

W końcówce Leclerc dopadł Vettela, no ale chyba dostał zakaz wyprzedzania.

Max deptał po piętach Hamiltonowi, ale ten chyba nie zrobił żadnego większego błędu i utrzymał do końca P2..

BOT zgarnął 26 pkt - odpowiednia strategia i świetna jazda.

Wracając do Roberta, to obiektywnie patrząc, na tym etapie jeszcze nie jest szybszy od Russella.

Zobaczymy za 2 tyg w Bahrajnie czy RK odnotuje progres względem GR.

Na Williamsa nie liczę, bo samochód jest gorszy od zeszłorocznego i ten sezon już jest stracony!

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Można oglądać wyścigi żeby zobaczyć kto wygrał i tyle. Ale można też przez 1,5h wypatrywać tyłów, śledzić mapkę, wreszcie onboardy i przez więcej niż połowę wyścigu martwić się czy nasz faworyt dojedzie do mety. Dawno tak nie tkwiłem przed monitorami, komentarz był mi w zasadzie zbędny i tak całą uwagę poświęcałem Kubicy. Williams jaki jest każdy widzi, mnie to nie przeszkadza. Obecność Roberta w tej elitarnej lidze nareszcie jest faktem i nic innego nie ma znaczenia. Nie wszyscy wyścig ukończyli, ale co dla innych było planem minimum, dla zespołu z końca a nawet za końcem stawki wcale nie było takie oczywiste. Po dobrym starcie RK przypadkowo stracił skrzydło, awaryjny pitstop ustawił przebieg dalszej jazdy. Ale były momenty, gdzieś w okolicach połowy wyścigu kiedy mieli z Russelem wolą drogę i nie musieli oddawać pozycji. Mimo zachowawczej jazdy (widać na onboardzie jak późno dodawali gazu w porównaniu z resztą) kręcili podobne czasy nawet ze wskazaniem na RK.

Nadrabiają braki testów, części w garażu niestarcza, ale trzymają fason i obaj są na mecie. Dla mnie to najważniejsze i trzymam kciuki za następne, nawet równie słabe występy. Williams przy fabrykach to partyzancki zespół i jako prywaciarze powinni dostać jakiś order Robin Hooda za wskrzeszanie tradycji nierównej walki z możnymi  :D

Teraz pora obejrzeć replay wyścigu, Botas zdaje się nie udawał motywacji do zwyciężania a Vettel zdaje się odwrotnie  :brawo:

Coś na fb też skrobnąłem

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Martion uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

GTR

GTR
  • LokalizacjaŻory

No i pierwsze koty za płoty.

Po wczorajszym wieczorze niestety nie udało mi się wstać rano choć taki był plan, więc po wstaniu pierwsze co zrobiłem to puściłem powtórkę. Początek strasznie pechowy dla Ricciardo oraz Kubicy, szkoda że nie pokazali dokładnie w jakich okolicznościach stracił skrzydło, zdaje się że to było między 2 a 3 zakrętem? Jeszcze co do Daniela to w ubiegłorocznym bolidzie takie coś by chyba nie miało miejsca ze względu na węższy spoiler, na powtórce było widać jak sama końcówka przy kole jest podbijana.

Świetny start Bottasa, kontrolował tempo i w końcu coś wygrał. Jak pisałem wcześniej to są te jego naładowane przez zimę bateryjki, marzy mi się zobaczyć spór z Lewisem tak jak kiedyś z Nico, choć ostatecznie to nie sądzę żeby Valtteri był pretendentem do tytułu. Zaskoczyła mnie forma Ferrari, choć jakby to porównać z tamtym sezonem to w kwalifikacjach mieli jeszcze gorszą różnicę czasową względem Srebrnych Strzał, sam Vettel mówił że bolid prowadził się gorzej niż na Barcelonie. Mam nadzieję że w przyszłych wyścigach pokażą pazur, szczególnie kibicuje Leclerkowi.

Świetny wynik Red Bulla, choć mówię to bardziej o Maxie. Niesamowita jazda, w końcu mają dobry silnik - a to dopiero początek współpracy z Hondą. Po cichu liczę że Mad Max będzie ostro podgryzać Mercedesa, oby było więcej wygranych niż rok temu. Jakby nie patrzeć, historia zatacza koło - tylko zamiast Spirita był McLaren, a zamiast Williamsa/McLarena jest właśnie Red Bull. Oby się udało! A Gasly? Cóż, bardzo kiepska jazda, może się jeszcze nie odnalazł? Z drugiej strony Albert Park to specyficzny tor, mam nadzieję że w przyszłości pokaże coś więcej. A jeśli nie, to na 2020 co, Gasly wypad i wpada Kvyat? Ten zaś może się pochwalić świetną jazdą, naprawdę.

Z innych debiutantów - świetny wynik dla Lando Norrisa. Dobre kwalifikacje, troszkę gorzej podczas samego wyścigu, ale jak na kogoś kto przejechał właśnie swój pierwszy wyścig w F1 pokazał się z mocnej strony.

A co do Williamsa... powoli, ale stabilnie. Dzięki @rauf za porównanie czasowe, tego mi brakowało podczas wyścigu. Dobrze wiedzieć że Kubica trzyma tempo, szczególnie z taką podłogą. Swoją drogą, dobrze że mieli zapasowe skrzydło :lol:

Za dwa tygodnie Bahrajn, oby było tak ciekawie jak rok temu!

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

Palo Samo

Palo Samo

Pasjonat

• Administrator Ligi
  • 920 postów
  • STEAM ID:palosamo
  • LokalizacjaMorecambe, UK (Istebna, PL)

Robert mowi, ze stracil lusterko w trakcie wyscigu. Przepisy mowia, ze auto ma miec zamontowane 2 lusterka. Nie znalazlem jednak zapisu mowiacego o powyzszej sytuacji. Ktos wie?

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Zakladam,z e przepisy odnosza sie do autka podstawionego na start a nie w trakcie jazdy. Bez spoilera rowniez mozna jechac wiec czemy lusterko mialo by byc problemem skoro jest kontakt z inzynierem wyscigwym, ktory pewnie ma podglad onborad wybranego zawodnika i zawsze mozne cos podpowiedziec?   

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"

Rig

PC

YANIcom

YANIcom

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 753 postów
  • LokalizacjaŁódź

Palo Samo

Palo Samo

Pasjonat

• Administrator Ligi
  • 920 postów
  • STEAM ID:palosamo
  • LokalizacjaMorecambe, UK (Istebna, PL)

Zakladam,z e przepisy odnosza sie do autka podstawionego na start a nie w trakcie jazdy. Bez spoilera rowniez mozna jechac wiec czemy lusterko mialo by byc problemem skoro jest kontakt z inzynierem wyscigwym, ktory pewnie ma podglad onborad wybranego zawodnika i zawsze mozne cos podpowiedziec?   

Zgoda, jednakze lusterko ma wiekszy wplyw na bezpieczenstwo niz spoiler (czy tez skrzydlo, jak zwyklo sie mawiac w tzw. polswiatku ;) )

rauf

rauf

Rewelacyjna druga runda w Bahrain! Działo się jak lata temu, non stop akcja i roszady. Ferrari z nieba do piekła.

Musze jeszcze obejrzeć onboardy Kubica na F1, niestety apka na tel. nie pozwalała się zalogować.

W trakcie wyścigu zmieniłem też kanał z Eleven na TVP i...już nie wróciłem. Mimo, że publiczna TV nie ma dostępu do transmisji głosowych driver-inżynier komentarz o 2 długości żwawszy i NA TEMAT.

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

GTR

GTR
  • LokalizacjaŻory

No i cóż, po wyścigu. Jak odczucia? Bo dla mnie smętne.

Świetny weekend Ferrari i Leclerca, absolutna dominacja w czasie treningów oraz pierwsze pole-position młodego Monakijczyka. Z początku wyścigu małe nerwy, ale jednak byłem pewny że Charles się odnajdzie - i tak się też stało. Świetna jazda przez cały wyścig, aż tu nagle znikąd pojawia się awaria systemu odzyskiwania energii... niedowierzanie, smutek i żal - mniej więcej w tej kolejności. No i kolejny raz potwierdziła się teza, że Hamilton ma po prostu szczęście.

Co do innych to zaskoczyło mnie Ferrari ale pod względem kruchości bolidu. Żeby skrzydło odpadło samo z siebie, bez żadnego kontaktu? Co do innych awarii... Renault na tym samym okrążeniu i zakręcie? Tego też kompletnie nie rozumiem. Dużo ciekawej walki w środku stawki, ale szczegóły mi jakoś umknęły, chyba wiadomo dlaczego.

Cóż, liczę na lepszy wynik Charlesa podczas tysięcznego Grand Prix, które odbędzie się za dwa tygodnie!

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

ion1914

ion1914

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 301 postów
  • STEAM ID:ion1914
  • LokalizacjaLodz

Wyścig chyba jeden z lepszych jakie ostatnio się zdarzyły. Pełna dominacja Ferrari, piękny start Vettela i co by nie mówić Bottasa, niesamowita walka na początku. 

Jak się Leclerc ogarną to pokazał kto będzie numerem 1 w Ferrari w najbliższym czasie:) Moim zdaniem Vettel nie wytrzyma presji i ciężar wsparcia może się przesunąć na młodego przed końcem sezonu.

Kolejny raz było widać, że Sebastian ma problem gdzieś w głowie. 

Hamilton miał trochę szczęścia, a raczej Leclerc ogromnego, wręcz niespotykanego pecha. Nie należy jednak zapomnieć, że zaatakował Vettela i pokazał, jak mimo niezbyt konkurencyjnego samochodu jest w stanie przycisnąć Ferrari. A skrzydło Sebastianowi odpadło prawdopodobnie z powodu wibracji. Chyba tegoroczne przednie skrzydła są bardziej delikatne niż rek temu.

Renault, nie wiem co tam się dzieje, dramat jakiś. Tempo fajne, ale silniki chyba z jakąś wadą. Cyril będzie zmieniał robotę??

Fajnie jechał też Sainz, szkoda, że nie dał rady Maxowi, miał szansę.

Norris w punktach, brawo. McLaren troche wraca, chociaż przed 2021 na wielkie sukcesu szans już nie mają.

Hass lipa, Grosjean'a już rok temu powinni wymienić, pewnie znów się chłop załamał po tym weekendzie. Trzeba mu jednak przyznać, że nie jego wina, i wczoraj i dziś.

PC

Rig

rauf

rauf

GP Chin litościwie nikt nie skomentował, tymczasem seria przenosi się do Azerbejdżanu.

I w kwestii przenosin właśnie, ciekawy materiał o logistyce F1.

The Insane Logistics of Formula 1

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Co tu komentowac? Wyścig pewnie przejdzie do historii jako jeden z najnudniejszych w sezonie więc czekamy na Baku bo tam jest szansa, że coś się będzie działo. A, co działo się w zeszłym roku to chyba każdy pamięta?

Spoiler

Rig

PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych