Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

2019 FIA Formula One World Championship F1

112 odpowiedzi w tym temacie

Mav309

Mav309

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaIndipedente Scuderia Corsa

Nie pierwszy i nie ostatni raz widać że zespoły potrafią robić "pod prąd" kierowcom:

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

Rig

PC

Palo Samo

Palo Samo

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 920 postów
  • STEAM ID:palosamo
  • LokalizacjaMorecambe, UK (Istebna, PL)

Ja osobiscie uwazam ze VET wiedzial gdzie jest Lewis i zjechal do linii celowo (przeciez HAM jechal za nim caly czas). Tlumaczenie, ze trudno mu bylo opanowac bolid jest smieszne jak na 4-krotnego mistrza swiata. Jesli tak rzeczywiscie bylo, to znaczy ze nie odpuscil gazu, bo chcial zachowac pozycje. Brawa dla Hamiltona za zimna krew oraz zachowanie po wyscigu. Vettel jak dzieciak.

YANIcom

YANIcom

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 764 postów
  • STEAM ID:YANIcoom
  • LokalizacjaŁódź

MAX - zaje.... wyścig i wygrana!!!

"Każde miejsce, poza pierwszym, jest słabe" R.K.

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Świetny wyścig, może w środku trochę nudnawo, ale końcówka nie do przyjęcia. Jeżeli sędziowie nic nie zmienią, to ukaże się bardzo duży problem F1 - brak jakichkolwiek zasad. No bo jak to jest, że wypychając kogoś poza tor się wygrywa? Max kreuje się na podobnego 'mistrza' co Schumi...

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Poprzednie GP sobie odpuściłem, ale że Red Bull Ring bardzo lubię to mimo pięknej pogody usiadłem przed monitorem. Oczywiście interesował mnie głównie występ naszego zawodnika. Start od strony technicznej i pierwsze manewry udane, w tempo, bez nadmiernego ryzyka ale i bez jakiegoś odpuszczania. Walka na ile się da. Zawsze jak widzę analizy o drewnianych rękach po przerwie, czy wpływie wieku na zawodnika to śmiać mi się chce patrząc z jaką koncentracją Kubica systematycznie startuje. Jest forma i refleks bez dwóch zdań (co też widać po kolejnym DHL fastest pit stop). Potem jak opony łapią przyczepność i na prostych w grę wchodzi odejście, widać ktoś jeździ w Formule 1 a kto furmanką reklamową udającą wyścigowy bolid. Onboardy prawdę mówią, pisałem to już wcześniej i powtórzę. Williamsy to paździerze i w każdym elemencie odstają od reszty stawki. Nawet ogona tej stawki (czyli jakiejś 3 ligi licząc od liderów). Tym razem było dla RK jeszcze bardziej przykro, bo Russelowi poskładali na RBR bolid który naprawdę załapał się na walkę o powiedzmy okolice 18 miejsca (czyli ścisły ogon, ale zawsze) a paździerz Kubicy nawet przy tych spadach po prostu nie jechał nic. 

Porównanie prędkości RK i GR w kwali

Dla kibica podobnie, nic miłego. Cieszyć się, że bezpiecznie dojechał do mety? Tyle pracy, tyle wyrzeczeń, wbrew wszystkiemu ponownie w F1 i teraz taki sezon. To jak Jordan który wróciłby do NBA i nie potrafił wykonać porządnego wsadu. 

Od polityki w F1 boli głowa, teorii tłumaczących tą sytuację jest więcej niż przejechanych w sezonie kilometrów. Szefowa teamu półgębkiem przepycha gładkie słowa o postępie i wizji sukcesów a hiperoptymistyczny Russel naiwnie (bądź i nie) powtarza te bzdury. Kibice zżymają się, że RK nie powie jak jest albo że dziennikarze nie cisną konkretnych pytań o nierówne bolidy. Ale czy naprawdę jest czego żałować?

Może niepopularna opinia ale mnie przestało być żal Kubicy. Bo nie ma czego. Od "zawsze" wiedział w co się pakuje, strukturę i nędzne możliwości Williamsa zgłębił w 2018 jako testowy. Umówmy się to doskonały aktor i profesjonalista. Grę przed kamerą ma opanowaną do perfekcji, paru dziennikarzy rozgrywa już zresztą od lat. Zawsze podkreślał, że dla niego najważniejsze to móc znowu jeździć bolidem F1. To jego żywioł. Gdyby jeszcze dało się nim walczyć to super, ale jak nie to trudno, kocha jeździć F1 i musi wystarczyć. Od początku nie było mowy o jakiejś walce, stawiam że nawet w kontrakcie jest wyraźny zapis o serwilistycznej pozycji Polaka, miał być sparring partnerem namaszczonego przez Merca Russela, dać mu poczucie rywalizacji, poduczyć rozumienia aspektów technicznych, może setupu (bo jako mistrz F2 na świeżo wjeżdżony jest przecież lepiej od RK). To tylko przekaz medialny mainstreamu oszczędził nam prawdy o pozycji Roberta w zespole. Żeby było śmiesznie, Gutowski czy Sokół do teraz chyba tego jeszcze oficjalnie nie przyznali uważając RK za guru i naturalnego lidera. Tymczasem wyniki są bezlitosne. Zresztą kto może dominować w brytyjskim teamie jak nie Brytyjczyk? Ale jak mówię Kubicy nie ma co żałować, rozwodzić się jak to prawie "pojechał" w wywiadzie, jak smutną miną pocisnął i niemalże powiedział jak jest. Nie powie, bo nie musi. Bo wszystko jest zgodnie z umową Orlen - Williams. Bo od początku wiedział, że taka jest jego rola i jak chce pojeździć F1 do końca sezonu to trzeba robić dobrą minę do złej gry. Chyba, że namówi Orlen na większy budżet i szukanie szansy w innym teamie. Raczej już jako rezerwowy, więc stawiam że zrobi wszystko żeby jednak dowieźć się do końca i czerpać przyjemność jazdy ile to jeszcze możliwe.

Nie winie go, ani nie jest to sarkazm. Jak każdy chciałbym widzieć aspekt sportowy, ale go po prostu nie ma i naiwnością byłoby na tym etapie łudzić się, że coś jeszcze może się zmienić.

Kubica jest tam gdzie jest i nie za karę, ani w wyniku błędnych decyzji ani nie jest to żaden spisek. Tak miało być i na to się pisał.

Kpiarska inicjatywa Reddita koronująca najgorszego zawodnika na gridzie na kierowcę dnia - jest tylko małym kamyczkiem który jeszcze nie raz poleci w kierunku naszego kierowcy. 

F1 przywróciła już stronę z wygraną Roberta

Moment utraty pozycji na rzecz GR i chwilę potem Kviata, sytuacja jak na autostradzie kiedy dojeżdża 2x mocniejsze auto, ukłoni się, odczeka aż oddasz pas i po prostu znika.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Plupi uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Jest jak jest i to chyba powinien widziec kazdy kibic RK w PL. Na szczescie GP Austrii uratował Max no i moze VET? W mojej ocenie sytuacja z LEC to jednak RI choć na granicy przepisów jakie stosujemy w naszym CRC. 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Edziu

Edziu

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów
  • STEAM ID:cieslus1988
  • LokalizacjaGolasowice

Moim zdaniem poza granicami CRC. Chyba, że mamy przyzwolenie na wypychanie się z toru będąc koło w koło?

rauf

rauf

Regulaminy i założenia techniczne doprowadziły do tego, że w F1 brakuje nam walki na torze. Można emocjonować się strategiami, doborem opon, sprawnością pit stopów ale to się słabo ogląda, wymaga eksperckiej wiedzy i śledzenia statystyk na 2 monitorach zamiast bolidów. Złapałem się na tym, że moje "oglądanie" wyścigu to może 30% uwagi na relacji, raczej jej słucham obok a uwaga skupiona na statach i mapie. 

Chętnie popatrzyłbym (poza onboardem RK) na to co się dzieje ale no właśnie...gdyby coś faktycznie na torze się działo .

Dlatego myślę że powinni puścić walkę nawet kosztem takich sytuacji. Inaczej będą się grzecznie wozić gęsiego a to zabija show.

2019 Austrian Grand Prix: Race Highlights

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Baron

Baron

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 108 postów
  • STEAM ID:Baron64PL

Wydaje mi sie ze to byl pierwszy wyscig od dlugiego czasu ktory trzymal do konca w napieciu i wreszcie cos sie dzialo ...jezeli dodac do tego zlamanie monopolu Mercedesa to  Yes Yes Yes cytujac klasyka..
Bo  bylo to juz nudne co wyscig praktycznie powtorka .. i to nawet nie z rozrywki ... ;)
Zgadzam sie w stu procentach z  przemowca  czy tez przedpiszacym ... wiecej walki  a beda  znow wyscigi ..a nie kalkulacja statystyk i liczenie setnych w pitstopach ewentualnie  czekanie az komus sie skopci silnik i moze  cos sie bedzie dzialo ...

rauf

rauf

Verstrappen vs Lecrelc walka młodych jakiej dawno nie mieliśmy.

Verstappen's Pass On Leclerc, All The Angles | 2019 Austrian Grand Prix

I sytuacja sprzed lat ;)

Rig

PC

rauf

rauf

Ponoć jednak nie trolling a błąd spowodował, że oddając głos na Verstrappena pokazywało Kubicę. F1 zmieniła wynik i kierowcą dnia został finalnie Verstrappen.

Rig

PC

rauf

rauf

Po spekulacjach włoskich dziennikarzy i francuskiego portalu nextgen-auto na temat odejścia RK z Williamsa w połowie sezonu, Orlen w osobie rzecznika zdecydował się zdementować ploty.

RK zostaje na cały sezon w Williamsie i ma się dobrze bawić ;)

Rig

PC

rauf

rauf

Zarobki kierowców F1 w sezonie 2019

1. Lewis Hamilton (Mercedes-AMG Petronas Motorsport F1 Team) – 42 mln euro
  2. Sebastian Vettel (Scuderia Ferrari) – 35 mln euro
  3. Daniel Ricciardo (Renault F1 Team) – 20 mln euro
  4. Max Verstappen (Aston Martin Red Bull Racing) – 12 mln euro
  5. Nico Hülkenberg (Renault F1 Team) – 8 mln euro
  6. Valtteri Bottas (Mercedes-AMG Petronas Motorsport F1 Team) – 8 mln euro
  7. Kimi Räikkönen (Alfa Romeo Racing) – 6 mln euro
  8. Sergio Perez (SportPesa Racing Point) – 4 mln euro
  9. Carlos Sainz (McLaren F1 Team) – 4 mln euro
  10. Charles Leclerc (Scuderia Ferrari) – 3 mln euro
  11. Romain Grosjean (Haas F1 Team) – 2 mln euro
  12. Kevin Magnussen (Haas F1 Team) – 2 mln euro
  13. Lance Stroll (SportPesa Racing Point) – 1,5 mln euro
  14. Pierre Gasly (Aston Martin Red Bull Racing) – 1,5 mln euro
  15. Robert Kubica (Rokit Williams Racing) – 1,5 mln euro
  16. Alexander Albon (Scuderia Toro Rosso) – 750 tys. euro
  17. Daniil Kvyat (Scuderia Toro Rosso) – 750 tys. euro
  18. Lando Norris (McLaren F1 Team) – 700 tys. euro
  19. George Russell (Rokit Williams Racing) – 500 tys. euro
  20. Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo Racing) – 500 tys. euro

źródło 

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Ciekawe, wcześniej chodziło info o nędznych €500k dla RK.

Rig

PC

rauf

rauf

I po Silverstone, Williams jak obiecał tak godnie uczcił domowe GP i honor Franka Williamsa - nie byli ostatni! :P

Mimo, że dzięki SC tylko raz zdublowani, tempo drużyny tradycyjnie ogonowe. Naprawdę coraz trudniej się to ogląda. Mały plus dla teamu za bolid Kubicy który po raz pierwszy w tym sezonie prowadził się podobnie do GR. Musiał dostać coś w ustawieniach/częściach zawiasu, czy aero bo wyraźnie zyskał na pewności prowadzenia. 

Rig

PC

mreq

mreq

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 14 postów

Dziś to się działo jak mało kiedy, Robert 12 miejsce.

Użytkownik mreq edytował ten post 28 lipiec 2019 20:48

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych