Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

NACON Racing Frame RC-500

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

Kanonier02

Kanonier02

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 16 postów
  • PSN id:Kanonier02
  • LokalizacjaWarszawa

Cześć,

Znalazłem takie coś, warte uwagi?
http://allegro.pl/Sh...item=7719002312

NACON w swojej ofercie ma też Wheel Stand’y na styl GT Omega i Next Level Racing. Na internecie nic o tym nie widziałem, to chyba jakaś nowość.

Od tej firmy znam tylko pad do PS4 - NACON Revolution

Coś na styl Playseat’a tylko bez pałąka między nogami. Ciekawe jak ze stabilnością :D

Dosyć niska cena, w porównaniu do Playseat’a, biorąc pod uwagę fakt, że w zestawie jest już mata, slidery i shifter holder. W Playseat trzeba dokupywać osobno.

Może miał ktoś z tym do czynienia?

Rig

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Od Playseat chyba wszystko lepsze...jak działa to trudno powiedzieć w ciemno, podeślą na testy to będę miał zdanie.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
DaveObs uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Matzel

Matzel

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 102 postów
  • STEAM ID:matzel4

a podeślą?

Jak dla mnie wygląda spoko, nawet fotel jest pod kolor moich ścian :D No i składany, więc będę mógł go wcisnąć pod blat.

i5-4570 3.2Ghz

GTX 660

10Gb DDR3

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Ja na ich miejscu bym podesłał, reklamować się przecież trzeba  :P

Widziałem w jakimś małym rigu tak łamany fotel, za dobrze nie wpływa stabilność oparcia, no ale jak ktoś musi składać całość to jest jakaś opcja.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
DaveObs uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Ja bym ta oferte sprawdzil dokladniej na stronie producenta

https://www.nacongam.../rc-500/#rc-500

sa tez inne modele

https://www.nacongam.../rc-300/#rc-300

https://www.nacongam...g-seats/rc-200/

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Matzel

Matzel

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Zaryzykowałem, zamówiłem :)

i5-4570 3.2Ghz

GTX 660

10Gb DDR3

Kanonier02

Kanonier02

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa
W takim razie czekamy na opinie po kilku dniowym użytkowaniu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rig

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Zamowiles przez ich strony czy wylicytywales to z allegro? 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Matzel

Matzel

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Zamowiles przez ich strony czy wylicytywales to z allegro? 

Przez allegro. Nie widzę opcji zamówienia tego przez ich stronę.

i5-4570 3.2Ghz

GTX 660

10Gb DDR3

Kanonier02

Kanonier02

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa

i jak? Przyszło już? Jakieś odczucia?

Rig

Matzel

Matzel

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 102 postów
Przyszło.
Zdjęcia pokażę jak mi jeszcze parę mebli przyjdzie, na razie mam bałagan kablowo/sprzętowy.
Fotel wygodny, składanie proste, aczkolwiek przydaje się poziomica bo ja poskładałem zestaw minimalnie krzywo, albo to tylko złudzenie przez moje krzywe ściany. 15 miesięczna córka aktywnie testuje wytrzymałość sprzętu.
W dwóch punktach brakuje sztywności, z czego jeden jest nie ważny o ile nie skaczesz po nim jak moja córka :)
Czy za te pieniądze polecam? Nie wiem, nie miałem innych, dla mnie odczucia z jazdy w porównaniu do krzesło+biurko są o wiele lepsze.
Czy da się taniej? O ile umiesz spawać i masz sporo czasu, i możliwości to tak. Kupujesz profile stalowe i działasz :) Ja niestety mieszkam w bloku, spawać nie umiem i jestem świeżo po przeprowadzce. Części mebli nadal nie mam, kilka niedokończonych prac remontowych, córka = permanentny brak czasu.
Będę kupował te profile, dorabiał podłokietnik/miejsce na myszkę + usztywnienie konstrukcji.

Użytkownik Matzel edytował ten post 07 styczeń 2019 08:13

i5-4570 3.2Ghz

GTX 660

10Gb DDR3

KryssN

KryssN

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Heyka, sora że odnawiam temat.

Zainteresowała mnie ten kokpit, wygląda całkiem zgrabnie i ergonomicznie.

Jak tam wrażenia?

Jakieś dodatkowe konkrety na temat kokpitu, wygody lub sztywności i w jakich punktach jej brakuje?

Czy jest regulacja kąta kierownicy, oprócz samej wysokości?

Myślałem nad zakupem właśnie czegoś nowego, aby wejść na wyższy poziom, biurko i krzesło już tak wygodne nie jest od roku, plus pedały nieraz uciekają przy mocnym hamowaniu.

Mam T300GT z pedałami T3PA, więc nie bardzo wymagający jestem dla stabilności. Wzrost 182 cm, waże 85 kg i mam spore plecy. 

Nie planuje być jakiś pro-rajdowcem, bardziej ligi dla frajdy.

Myślałem nad kokpitem na dłuższy czas, wygodnym ale który także schludnie wygląda.

Patrzyłem na Playseat Challenge lub Revolution czy też GT Omega ART RS9.

Miałem okazję wypróbować Revolution to z pedałami było okej i wysokością kierownicy, ale siedzenie i krzyż mnie uwierał po pewnym czasie. 

No ale właśnie zauważyłem ten Kokpit NACON RC500, wygląd podobny do GT Omega ART RS9 (tylko bez pionowych słupów idących od pedałów) i o 300 zł tańszy. 

Matzel

Matzel

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Heyka, sora że odnawiam temat.

Zainteresowała mnie ten kokpit, wygląda całkiem zgrabnie i ergonomicznie.

Jak tam wrażenia?

Jakieś dodatkowe konkrety na temat kokpitu, wygody lub sztywności i w jakich punktach jej brakuje?

Czy jest regulacja kąta kierownicy, oprócz samej wysokości?

Myślałem nad zakupem właśnie czegoś nowego, aby wejść na wyższy poziom, biurko i krzesło już tak wygodne nie jest od roku, plus pedały nieraz uciekają przy mocnym hamowaniu.

Mam T300GT z pedałami T3PA, więc nie bardzo wymagający jestem dla stabilności. Wzrost 182 cm, waże 85 kg i mam spore plecy. 

Nie planuje być jakiś pro-rajdowcem, bardziej ligi dla frajdy.

Myślałem nad kokpitem na dłuższy czas, wygodnym ale który także schludnie wygląda.

Patrzyłem na Playseat Challenge lub Revolution czy też GT Omega ART RS9.

Miałem okazję wypróbować Revolution to z pedałami było okej i wysokością kierownicy, ale siedzenie i krzyż mnie uwierał po pewnym czasie. 

No ale właśnie zauważyłem ten Kokpit NACON RC500, wygląd podobny do GT Omega ART RS9 (tylko bez pionowych słupów idących od pedałów) i o 300 zł tańszy. 

Szwtyności brakuje w dwóch miejscach. Na łączeniu podstawy, co jest mało ważne. Drugie, ważne miejsce to niestety łączenie podstawy z platformą. Jak się zaprzesz, jak do awaryjnego hamowania to odjeźdza do przodu. Jeśli oduczysz się tego nawyku, to problem znika, choć w dirtcie czasami potrafię za mocno szarpnąć. 

Zestaw mam ten sam (t300gt + t3pa).
W sumie to jest regulac ja kąta kierownicy. Odkręcasz śruby i starasz się ustawić :) Mi brakuje tylko jakiejś regulacji jej wysunięcia. Bo fotel mam najbliżej jak się da, a jeszcze ten centrymetr czy dwa chciałbym mieć kierownicę bliżej. Wyżej jej podnieść nie mogę, bo wtedy będzie za wysoko :)

Mam nadzieję, że w tym miesiącu ogarnę sprawy z meblami etc. Już miałbym to dawno zrobione, ale niestety zostałem wystawiony do wiatru i straciłem prawie 3 miesiące...

Użytkownik Matzel edytował ten post 06 luty 2019 13:00

i5-4570 3.2Ghz

GTX 660

10Gb DDR3

krzochalski

krzochalski

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów
  • LokalizacjaPoznań

Chciałem sobie zamówić ten rig ale obawiam się o jakość wykonania względem mojej budowy (120kg/187cm). Można poprosić o aktualne zdjęcia i wrażania po dłuższym czasie użytkowania?

Matzel

Matzel

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Kończę prace remontowe. W tym tygodniu wrażenia/zdjęcia etc.

i5-4570 3.2Ghz

GTX 660

10Gb DDR3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych