Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Delid procesora 6700K skalpowanie

tuning

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

wasyl00

wasyl00

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaUK

Pora spróbować czegoś nowego ;)

Z okazji świątecznej nudy stwierdziłem, że spróbuję wymienić pastę na procku z oryginalnego na Liquid Ultra. Mam nadzieję na znaczny spadek temperaturki na procku bo zauważyłem że to połączenie jest chyba najsłabszym ogniwem w wymianie ciepła.

No to zaczynamy:

c8ee3d946a743fa355af399974046eed.jpg

Użytkownik rauf edytował ten post 04 marzec 2019 15:22

Drive It Like You Stole It 

PC

Rig

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 540 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa

Widać ładne OC przed skalpem, więc jest szansa na lepsze.
Na swoim urwałem w ten sposób około 19 stopni, ale sztuka słaba, zbyt dużo papu potrzebuje.
Twój te 4.8 GHz  robi 24/7 ?

Rig

PC

wasyl00

wasyl00

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaUK
Obecnie przed delidem od pewnego czasu to 4.7 24/7. Na 4.8 wskakiwałem tylko do grania bo temp trochę wysokie. Po delidzie zobaczymy.

Operacja poszła gładko, trochę męki z czarnym klejem w około proca ale ogólnie łatwo przy pomocy tego imadełka.

Niestety przy skręcaniu wszystkiego do kupy okazało się, że jedna złączka cieknie i prace niestety stanęły. Czekam na dostawę :/

PC

Rig

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 540 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Dobrze że przed, później mogłoby być kiepsko.
Czekam również na by zobaczyć ile u Ciebie wniesie ten zabieg.
Przy jakim V masz 4.7 GHz, a przy jakim 4.8GHz?

Rig

PC

wasyl00

wasyl00

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaUK

Sprzęt złożony i jestem po serii testów. Na oko temperatura zjechała około ponad 15st w dół i tej chwili przy 4.8GHz i Core Voltage 1.344 ma sie w okolicach 58-62 z czego jestem bardzo zadowolony bo wiatraki chodzą na absolutne minimum i sprzętu w ogóle nie słychać a przy graniu to jedynie cewki na grafie coś tam furczą ja się ucho do obudowy przyłoży. Ale w odległości ponad 40 cm jest cisza. 

Z ciekawości w dalszej kolejności spróbuję 4,9 ale to jak będę miał trochę więcej czasu na eksperymenty. Jak narazie to mam ochotę nadrobić braki w graniu  :icon_rotfl: Przy okazji rozbiórki wymieniłem też pastę na grafie na CLU oraz wrzuciłem nowe lepiej przewodzące pady termalne na Grizzly Minus bo z tego co się dowiedziałem te oryginalne od EK nie są rewelacyjne (8 W/mK vs 3.5 W/mK). Może też uda się ją też nieco bardziej podkręcić. 

Co do delida to absolutnie polecam. Jak ktoś ma solidne chłodzenie i się waha to myślę, że warto. Imadełko idzie dostać w tej chwili za około 15-20pln a cały proces można ogarnąć w jedno popołudnie. 

Po zdjęciu pokrywki oryginalna pasta miała konsystencję twardego kitu. Wiem że Intel oprócz własności termo przewodzących również bierze inne sprawy po uwagę jak np długowieczność ale myślę, że mogli się bardziej wysilić bo ponad 15 stopni różnicy to dużo.\

Edit: Aha przypomniało mi się. Po wymianie pasty nie przyklejałem pokrywki żadnym silikonem czy super klejem jak sugerują niektóre tutki. Jakoś nie widzę konieczności przechodzenia przez ten proces delida ponownie aby się dostać do pasty. Po ułożeniu procka na płycie pokrywkę przytrzyma nam samo gniazdo. 

Stress test

Odppwl2.png

Oryginalna pasta

bn6tWBb.jpg

Użytkownik wasyl00 edytował ten post 07 styczeń 2019 13:02

PC

Rig

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 540 postów
  • LokalizacjaWarszawa

No i o to chodzi teraz można kręcić i procek dłużej pożyje.
Mój robi 4.8 GHz na  1.435v, po 30 minutowym treningu w AC mam 60 stopni na procku, więc też nie najgorzej.
Ciekawe czy 200 MHz  na CPU by zrobiło jakąś różnice przy grze na CV1, będę musiał po-testować troszkę.

Rig

PC

TorquedMad Mind

TorquedMad Mind

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaBratysława

jeszcze zobacz, jak wygląda pasta po zdjęciu - często "czapka" wymaga równania papierem ściernym, bo często jest nierówna. 

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Nie miałem okazji, skalpować, jakoś tak wybieram proce z lutem  :tak:

Ale gdyby to mogę polecić kolegę Adam Kmieć, fachowiec z branży, sporo tego już zdekapitował i w polerce nie ma równych (a często już to daje efekt jak czapka na jajcu prostowana).

Wysyłasz kurierem proca, Adam poprawia fabrykę, odsyła kurierem w cenie. Co ważne daję swoją gwarancje a gwarancja Intela po umiejętnej obróbce pozostaje ważna. Widziałem parę sztuk które też poprawiał po youtubowych fachowcach i mogę szczerze zarekomendować gościa.

Oferta na OLX

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Portfolio

Na grupie można dostać lepszą cenę zdaje się i dopytać o szczegóły.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tuning

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych