Skocz do zawartości

• INFO
SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Mx5 CUP - setupy, wrażenia, filmiki

18 odpowiedzi w tym temacie

Turbo_ONE

Turbo_ONE

Dyskutant

• Administrator Ligi
  • 164 postów
  • STEAM ID:Turbo_ONE
  • Xbox Live:Turbo ONE 77
  • LokalizacjaCiechocinek

Pojeździłem dzisiaj chwile i coś takiego udało się zmontować z pomocą LKRISS. Setup jest dość stabilny można dołożyć minimalnie cambera na - a gdyby ktoś miał problem z uciekającym tyłem to tylny toe trochę bliżej do 0 tak na -10. Nie mogłem się zdecydować co do ciśnienia opony lewy przód można tam dać 19psi.  Jak ktoś ma jakieś sugestie lub pytania to piszcie ;)

Setup:

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Video:

Dołączona grafika

Allais

Allais

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 121 postów
Pojeździłem dzisiaj chwile i coś takiego udało się zmontować z pomocą LKRISS.

Dzięki Panowie :brawo:  szybko i stabilnie ;) Jedno pytanko:

dołożyć minimalnie cambera na - a gdyby ktoś miał problem z uciekającym tyłem to tylny toe trochę bliżej do 0 tak na -10

Toe w setupie jest z tyłu 27 rozumiem że ma być zmniejszony na "17" a nie na "-10" ? :P

Użytkownik Allais edytował ten post 12 styczeń 2019 20:33

Turbo_ONE

Turbo_ONE

Dyskutant

• Administrator Ligi
  • 164 postów
  • LokalizacjaCiechocinek
Toe w setupie jest z tyłu 27 rozumiem że ma być zmniejszony na "17" a nie na "-10" ?

no mi chodziło o car status jest na -0.20 to można zrobić na -0.10 albo jak ktoś będzie miał dalej problemy to na 0 albo + ale w tym aucie to raczej nie sadze. Generalnie im bliżej do 0 w TOE tym auto szybsze ;), patrzcie zawsze tylko na car status bo to jest najważniejsze ja zawsze podaje te wartości jeśli jest mowa o camber czy toe

Użytkownik Turbo_ONE edytował ten post 12 styczeń 2019 21:42

Dołączona grafika

Allais

Allais

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Ok wszystko jasne, dzięki :)

adamowski10

adamowski10

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 111 postów
  • STEAM ID:http://steamcommunity.com/id/adamowski10/
  • LokalizacjaBydgoszcz

Super, dzięki za seta i pokazanie nitki toru jazdy. Czy tylko ja mam prawe opony niedogrzane cały czas?

Turbo_ONE

Turbo_ONE

Dyskutant

• Administrator Ligi
  • 164 postów
  • LokalizacjaCiechocinek

no niestety tak to będzie na tym torze u mnie jest to samo

Dołączona grafika

adamowski10

adamowski10

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

No tak, w sumie patrząc na rozkład zakrętów to całkiem logiczne, że tak to działa :)

adamowski10

adamowski10

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Super wyścig! Dzięki wielkie za dobre ściganie :) "Kierowca może się odwołać od kary przesyłając formularz protestu zgodny z wymaganiami. Formularze niezgodne nie będą rozpatrzone." gdzie jest ten formularz i gdzie go wysłać dokładnie? W reg go nie ma

SEEEB

SEEEB

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaSopot

Jak na debiut to myślę, że bardzo udany  :haha:

Dopytujących się dlaczego się toczyłem na metę w R1 to nie była kwestia paliwa tylko zabiłem skrzynie i przy zmianie z 2 na 3 po wyjsciu z ostatniego zakrętu skrzynia została już na luzie więc podium uciekło, ale jest już nauczka :lol:

Postaram się być na następnych rundach i dziękuje za rywalizacje! :)

DrFugazi

DrFugazi

Pasjonat

• Administrator Ligi
  • 960 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

No ja niestety nie mogę uznać występ za udany, bo to co się działo z tyłu to jakaś masakra jest. Info dla niektórych: to nie jest destruction derby panowie. Paul Ricard jest bardzo szerokim torem, a widząc to co się na nim działo to aż się boję co będzie na innych torach. Myślę, że kilka osób powinno jeszcze raz przeczytać CRC, tym razem ze zrozumieniem, bo bardzo chciałbym uniknąć takiej rozpierduchy na kolejnych wyścigach. Mamy jeździć przede wszystkim czysto i nie psuć zabawy innym, a już na R1 słychać było jak ktoś rzuca mięsem i to pewnie nie bez powodu.

Bardzo mnie cieszy frekwencja jaka była na R0, pełnego gridu to już dawno nie było, natomiast pamiętajcie, że stawiamy na jakość ścigania!

gdzie jest ten formularz i gdzie go wysłać dokładnie? W reg go nie ma

http://simrace.pl/fo...a-kary/?p=66487

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

orzech5991

orzech5991

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • STEAM ID:GreenBastard
  • LokalizacjaKraków
Moim planem było dojechanie do mety bez problemów, a udało się połowicznie. Jedyne co do uwag to w R1 na chyba drugim okrążeniu jak Cię DrFugazi wyprzedziłem po prostej to dostałem od Ciebie i wypadłem. Nie chciałem źle, ja tam po prostu miałem swój punkt dohamowania i tyle. Nie znałem tak toru, pierwsze kółka po Paul Ricard jak i mazdą zrobilem w niedzielę wieczorem. Za to na koniec super pojedynek z wujekmundek, dzięki, fajne to było :) W drugim wyścigu na starcie byłem spychany na zewnętrzną, ale w sumie zyskałem pozycję, wszedłem w T1, maksymalnie z lewej, ale tak żeby nie ściąć, już jechałem prosto i nagle dostałem i mnie obróciło :) spadłem na koniec ale skończyłem 15 z czego jestem zadowolony. Czułem się jak Vettel :) Jak na pierwszy start w ogóle w jakiekolwiek lidze, pierwszy miesiąc z assetto to jestem zadowolony.

wujekmundek

wujekmundek

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 62 postów
  • STEAM ID:wujekmundek
Fajnie było wrócić do ścigania po ponad półrocznej przerwie i to w lidze, w której debiutowałem ;) Wróciły miłe wspomnienia :D Tym razem nie walczyłem o najlepszy czas w PreQ, a po prostu nastawiałem się na fajną walkę w środku stawki i się nie zawiodłem. Cały R1, pomimo totalnej rozwałki na T1 i T2 w efekcie której spadłem na ostatnią pozycję, uważam za ciekawy. Dużo ataków i obron, przede wszystkim czysto - tu podziękowania dla tych których pamiętam, czyli DrFugazi, orzech5991 i Patjx - świetna i czysta walka. W R2 raczej nuda, większość wyścigu jechałem w pojedynkę, emocje pojawiły się tylko na koniec (niepotrzebna walka z dublowanych kierowcą).

Za to na koniec super pojedynek z wujekmundek, dzięki, fajne to było

Również dziękuję, piękna i przede wszystkim czysta jazda, bardzo często 2W. Życzę Tobie i sobie więcej takich pojedynków :)

Czy ktoś posiada pełną powtórkę z R1? To co wrzucił LKRISS niestety jest ucięte. Swoją drogą, jaki jest patent na autozapis powtórek z R1? Odkąd pamiętam, to jeśli są dwa wyścigi to mi AC zapisuje tylko powtórkę z R2.

DrFugazi

DrFugazi

Pasjonat

• Administrator Ligi
  • 960 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Ja sprawdzę ale nie obiecuję. CM powinien zapisywać to z automatu do tmp, ale właśnie różnie bywa. Sprawdzę wieczorem.

@orzech5991, jeśli dobrze pamiętam tę akcję, to wyprzedziłeś mnie i zjechałeś mi prosto pod maskę żeby złożyć się do zakrętu, nie miałem czasu na reakcję stąd to uderzenie. Szkoda, bo ten zakręt MXem można było wziąć ciaśniej i też na pełnym gazie, a tak to na tym straciłeś.

W R2 też mnie ktoś tam poobijał i chyba nawet wypchnął z tego zakrętu pomimo, że widząc na Helicorsie specjalnie pojechałem szeroko (lub ciasno, nie pamiętam), zostawiając dużo miejsca. Pamiętam też kontakt z Arkiem Dalak, gdzie też spokojnie mogliśmy się pomieścić. Walka z tymi, których nicki już znam zwykle obywa się bez takich akcji, dzięki wujekmundek, Patjx, LKRISS, bo nie raz mamy okazję jechać 2W i jest git.

Ja osobiście przepraszam kogoś za kontakt na T1 w R2, bo myślałem, że już odkręcasz i mogę się składać w ten zakręt, poczekałem by oddać pozycję ale straciłeś na tym.

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

Allais

Allais

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Hej,

Czy na Lagunie sprawdzi się ten sam setup co na Paul Ricard? czuję w kościach że niekoniecznie, ale wolę się dopytać :)

Turbo_ONE

Turbo_ONE

Dyskutant

• Administrator Ligi
  • 164 postów
  • LokalizacjaCiechocinek

Zmniejszyłem camber i ustawiłem ciśnienia tylko i jedzie się bardzo fajnie ;) żeby nie ten drift na ostatnim zakręcie to był by dobry czas.

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych