Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Mazda MX5 CUP [powtórki, zgłoszenia, kary]

online LIGA

Najlepsza odpowiedź LKRISS , 18 styczeń 2019 09:11

Jesli nagrywacie ujecia do rozpatrzenia to tak naprawde wystarcza 3 ujecia.

1.  Twoj widok z kokpitu - aby pokazcac jak sie zachowales, jaka miales widocznosc
  2. Widok z kokpitu uczestnika / uczestnikow zdarzenia - jw
  3. Widok z heli - tak aby ocenic calosc zdarzenia widzac dokladnie punkty dohamowan, ogolny zarys sytuacji 
Przejdź do postu »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

Turbo_ONE

Turbo_ONE

Dyskutant

• Administrator Ligi
  • 238 postów
  • STEAM ID:Turbo_ONE
  • Xbox Live:Turbo ONE 77
  • LokalizacjaCiechocinek

Tutaj wrzucamy powtórki z wyścigów i robimy zgłoszenia, wg wzoru:

1. Czas z powtórki

2. Kto z kim

3. Krótki opis zdarzenia

4. Link do filmiku ze zdarzeniem, najlepiej dwa ujęcia: kamera TV i z kokpitu

Na zgłoszenia macie 3 dni od zakończenia wyścigu. Rozpatrzone zostaną w możliwie bliskim terminie, nie później niż przed kolejnym wyścigiem.

Ze względu na szacunek dla sędziów uprzejmie proszę o trzymanie się formatu i używanie "oficjalnego" replaya. Zgłoszenia niezgodne z formatem mogą pozostać bez rozpatrzenia.

Użytkownik DrFugazi edytował ten post 15 styczeń 2019 07:33

Dołączona grafika

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

1 runda

http://simrace.pl/fo...e-11#entry63178

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Łukasz Krawczuk

Łukasz Krawczuk

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaRadzymin

Replay z R1 u mnie ma 43mb i nie zawiera wyścigu tylko trening

Allais

Allais

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Ja mam tylko Q i R2. Obydwa wrzuciłem do tematu z powtórkami. Czy może ktoś podzielić się powtórką z R1?

Prosiłbym również o jakieś krótkie instrukcje odnośnie sposobu zrobienia filmiku. Rzeźbienie z frapsem, a potem jakimś movie makerem jest raczej czasochłonne a pewnie są prostsze sposoby których nie znam.

Użytkownik Allais edytował ten post 15 styczeń 2019 19:04

adamowski10

adamowski10

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 111 postów
  • STEAM ID:http://steamcommunity.com/id/adamowski10/
  • LokalizacjaBydgoszcz

Możesz nagrać za pomocą OBS - Open Broadcaster Softwara. Jest sporo poradników na YT

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

OBS swietna opcja i dziala bardzo sprawnie. Ja pozniej obrabiam filmy w Hitfilm jest to darmowy program z bardzo rozbudowanym interfejsem, 

zobacz tutaj byl specjalny watek w tym temacie

[HitFilm] Programy do obróbki wideo

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

wujekmundek

wujekmundek

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 65 postów
  • STEAM ID:wujekmundek

Chciałbym zgłosić jeden incydent, żeby zwrócić uwagę, jakie zachowania w szczególności nie powinny mieć miejsca w simracingu.

1. 44:37 (R1 L1 T2)
2. SnoopPablo, Jaca997, wujekmundek

3. Na T2 L1 R1 SnoopPablo nie wykonuje bezpiecznego powrotu spoza toru i w konsekwencji uderza we mnie i Jaca997. W wyniku zdarzenia zaliczamy spiny i spadamy na ostatnie pozycje.

4.

Spoiler

Allais

Allais

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Hej,

Chciałbym rozgraniczyć zgłoszenia na dwa rodzaje: te w których faktycznie kontakt spowodował u mnie stratę oraz te w których nie chciałbym aby liczono mi kontakty bo nie było to z mojej winy (Zdarzenie II). Nie do końca wiem jaki czas z powtórki mam podać więc podam czas z mojego nagrania. Jeżeli będzie trzeba to dodam też czas zdarzenia ze wskazanej przez sędziów powtórki.

Moja "sklejona" powtórka:

I Zdarzenie - 1 wyścig

1. 0:00 - 0:19

2. Allais, Qbix-zkz, LKriss, Andrzej Grzesik

3. Zamieszanie w T1 zaraz po starcie, omijam Andrzeja sklejonego z LKrissem. Qbix gwałtownie odbija w prawo i uderza we mnie, tracę panowanie i zahaczam LKrissa oraz chyba mam również kontakt z Andrzejem Grzesikiem. Tracę pozycje i aero. Qbix jedzie dalej. Finalnie to zdarzenie miało spore konsekwencje bo gdyby nie ono to byłoby duże prawdopodobieństwo na zajęcie przeze mnie 8-10 pozycji co dałoby mi start z pierwszych linii w R2 (tak wiem - gdybanie ;))

4. Filmik powyżej

II Zdarzenie - 1 wyścig

1. 0:20 - 0:35

2. Allais, worms14pl

3. Po wyjściu z długiej prostej Worms jest za mną, dohamowuję do długiego prawego, a Worms wpada na mnie po wewnętrznej. Stracił na tym w sumie tylko on (+ lekko moje aero) więc nie mam żadnych pretensji. Kwestia tego że nie chcę dostać za ten kontakt karnych punktów.

4. Filmik powyżej

III Zdarzenie - 2 wyścig

1. 0:36 - 1:00

2. Allais, Patjx

3. Przed długą prostą doganiam Turbo_One, zblokowany odpuszczam gaz. Wtedy dogania mnie Patjx i nie mieszcząc się między mną a "słupkiem" uderza we mnie co w efekcie powoduje spina i utratę kilku pozycji. Patjx poczekał na mnie i oddał pozycję jednak po tym zdarzeniu wyścig był praktycznie pozamiatany :(

4. Filmik powyżej

IV Zdarzenie - 2 wyścig

1. 1:01 - 1:21

2. Allais, Jaca997

3. W ostatnim zakręcie przed prostą startową Jaca997 wypada z toru. Ja obierając inną linię mam lepsze wyjście i nabieram prędkości. W tym momencie Jaca997 niebezpiecznie wraca na tor bezpośrednio przed moją maskę. Nie wiem czy doszło finalnie do kontaktu ale musiałem mocno zwolnić przez co straciłem tempo na prostej startowej.

4. Filmik powyżej

Jeszcze pytanie pomocnicze: kiedy będą udostępnione wyniki? Nie mam teraz możliwości sprawdzenia ile finalnie naliczyło mi kontaktów i których ewentualnie jeszcze szukać w powtórce.

Użytkownik Allais edytował ten post 17 styczeń 2019 18:08

Patjx

Patjx

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 134 postów
  • STEAM ID:patjx

Przyznaję się do winy i  przepraszam za zepsucie ci wyścigu. Mogłem odpuścić lekko gaz i było by ok .Jeszcze raz przepraszam.

Franz Maurer

Franz Maurer

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów
  • STEAM ID:arkadiuszdalak
  • LokalizacjaŁódź

Panowie mam kłopot, chcąc potrenować na Laguna Seca wywala mi ciągle komunikat ,,track not found,, ;(((( Wczoraj wszystko działało, dziś kupa.
Próbowałem już usunąć i ponownie zainstalować tor poprzez CM i niestety :((((( Hilfe! 

EDIT na tor już wchodzę jednak wywala mnie z serwera :(

Użytkownik Franz Maurer edytował ten post 18 styczeń 2019 01:29

adamowski10

adamowski10

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 111 postów
  • STEAM ID:http://steamcommunity.com/id/adamowski10/
  • LokalizacjaBydgoszcz

Hej,

Chciałbym rozgraniczyć zgłoszenia na dwa rodzaje: te w których faktycznie kontakt spowodował u mnie stratę oraz te w których nie chciałbym aby liczono mi kontakty bo nie było to z mojej winy (Zdarzenie II). Nie do końca wiem jaki czas z powtórki mam podać więc podam czas z mojego nagrania. Jeżeli będzie trzeba to dodam też czas zdarzenia ze wskazanej przez sędziów powtórki.

Moja "sklejona" powtórka:

I Zdarzenie - 1 wyścig

1. 0:00 - 0:19

2. Allais, Qbix-zkz, LKriss, Andrzej Grzesik

3. Zamieszanie w T1 zaraz po starcie, omijam Andrzeja sklejonego z LKrissem. Qbix gwałtownie odbija w prawo i uderza we mnie, tracę panowanie i zahaczam LKrissa oraz chyba mam również kontakt z Andrzejem Grzesikiem. Tracę pozycje i aero. Qbix jedzie dalej. Finalnie to zdarzenie miało spore konsekwencje bo gdyby nie ono to byłoby duże prawdopodobieństwo na zajęcie przeze mnie 8-10 pozycji co dałoby mi start z pierwszych linii w R2 (tak wiem - gdybanie ;))

4. Filmik powyżej

II Zdarzenie - 1 wyścig

1. 0:20 - 0:35

2. Allais, worms14pl

3. Po wyjściu z długiej prostej Worms jest za mną, dohamowuję do długiego prawego, a Worms wpada na mnie po wewnętrznej. Stracił na tym w sumie tylko on (+ lekko moje aero) więc nie mam żadnych pretensji. Kwestia tego że nie chcę dostać za ten kontakt karnych punktów.

4. Filmik powyżej

III Zdarzenie - 2 wyścig

1. 0:36 - 1:00

2. Allais, Patjx

3. Przed długą prostą doganiam Turbo_One, zblokowany odpuszczam gaz. Wtedy dogania mnie Patjx i nie mieszcząc się między mną a "słupkiem" uderza we mnie co w efekcie powoduje spina i utratę kilku pozycji. Patjx poczekał na mnie i oddał pozycję jednak po tym zdarzeniu wyścig był praktycznie pozamiatany :(

4. Filmik powyżej

IV Zdarzenie - 2 wyścig

1. 1:01 - 1:21

2. Allais, Jaca997

3. W ostatnim zakręcie przed prostą startową Jaca997 wypada z toru. Ja obierając inną linię mam lepsze wyjście i nabieram prędkości. W tym momencie Jaca997 niebezpiecznie wraca na tor bezpośrednio przed moją maskę. Nie wiem czy doszło finalnie do kontaktu ale musiałem mocno zwolnić przez co straciłem tempo na prostej startowej.

4. Filmik powyżej

Jeszcze pytanie pomocnicze: kiedy będą udostępnione wyniki? Nie mam teraz możliwości sprawdzenia ile finalnie naliczyło mi kontaktów i których ewentualnie jeszcze szukać w powtórce.

IMO incydent 1 jest z Twojej winy, było ciasno, nie zostawiłeś po lewej stronie miejsca dla jadących. Co więcej wyprostowałeś koła by dokleić się do tarki gdy tam był zawodnik:
r1.png

Tycha

Tycha

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacja3City

@adamowski10, miałeś jeszcze dużo miejsca po lewej i nagle niepotrzebnie skręciłeś w prawo. Tu niestety wina leży po twojej stronie. Inna sprawa, ze na tym filmiku kiepsko widać całą sytuację.

Użytkownik Tycha edytował ten post 18 styczeń 2019 00:19

Allais

Allais

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Adamowski to chyba nie Qbix :P

Tycha

Tycha

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacja3City

A fakt, nie zwróciłem uwagi.

Gerard Rex

Gerard Rex

Pasjonat

• Moderatorzy
  • 958 postów
  • STEAM ID:rex1981pl
  • Origin ID:rex81pl
  • Social Club:Rex81PL
  • LokalizacjaGorlice

Panowie mam kłopot, chcąc potrenować na Laguna Seca wywala mi ciągle komunikat ,,track not found,, ;(((( Wczoraj wszystko działało, dziś kupa.
Próbowałem już usunąć i ponownie zainstalować tor poprzez CM i niestety :((((( Hilfe!

EDIT na tor już wchodzę jednak wywala mnie z serwera :(

Spróbuj jeszcze skasować Forda i pobierz ponownie.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

PC

Rig

Net

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: online, LIGA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych