Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Mazda MX5 CUP [powtórki, zgłoszenia, kary]

online LIGA

Najlepsza odpowiedź LKRISS , 18 styczeń 2019 09:11

Jesli nagrywacie ujecia do rozpatrzenia to tak naprawde wystarcza 3 ujecia.

1.  Twoj widok z kokpitu - aby pokazcac jak sie zachowales, jaka miales widocznosc
  2. Widok z kokpitu uczestnika / uczestnikow zdarzenia - jw
  3. Widok z heli - tak aby ocenic calosc zdarzenia widzac dokladnie punkty dohamowan, ogolny zarys sytuacji 
Przejdź do postu »

62 odpowiedzi w tym temacie

adamowski10

adamowski10

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 111 postów
  • STEAM ID:http://steamcommunity.com/id/adamowski10/
  • LokalizacjaBydgoszcz

@adamowski10, miałeś jeszcze dużo miejsca po lewej i nagle niepotrzebnie skręciłeś w prawo. Tu niestety wina leży po twojej stronie. Inna sprawa, ze na tym filmiku kiepsko widać całą sytuację.

Po części masz rację, chociaż z drugiej strony próbował się zmieścić na torze nie wyjeżdżając za i nie łapiąc warna. Na dwoje babka wróżyła, trzeba byłoby zobaczyć powtórkę również z perspektywy potencjalnego winowajcy. Sędzia będzie miał ciekawy orzech do zgryzienia :)

PS. To nie ja na filmie, raczej zacząłem dyskusję z ciekawości Waszego zdania :D 

Użytkownik adamowski10 edytował ten post 18 styczeń 2019 07:55

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa
✓  Najlepsza odpowiedź

Jesli nagrywacie ujecia do rozpatrzenia to tak naprawde wystarcza 3 ujecia.

1.  Twoj widok z kokpitu - aby pokazcac jak sie zachowales, jaka miales widocznosc
  2. Widok z kokpitu uczestnika / uczestnikow zdarzenia - jw
  3. Widok z heli - tak aby ocenic calosc zdarzenia widzac dokladnie punkty dohamowan, ogolny zarys sytuacji 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-white.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Allais

Allais

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 174 postów

Hej,

Były wymienione w wymaganiach dwa ujęcia więc tyle zawarłem. Jeżeli jest konieczność mogę dograć ujęcie z kokpitu Qbixa - ale akurat w tym wypadku to jest pierwszy wyścig i pierwszy zakręt pierwszego okrążenia więc łatwo to znaleźć w normalnej powtórce. Jeżeli faktycznie sytuacja jest dyskusyjna (chociaż mi się wydaje raczej zero-jedynkowa) to pewnie sędziowie i tak będą chcieli przeanalizować to z innych kamer i kątów.

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1078 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

MX-5 Laguna Seca, 28.01.2019

Q: https://drive.google...Hm2Nx7gwGnXR9t5

R1: https://drive.google...7lKbL5nXOyHCYu5

R2: https://drive.google...cjtA_NTPI82jDfi

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

Vlad

Vlad

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Nie mam czasu na nagrywanie i wrzucanie na yt, ale przeanalizujcie start zawodnika Oshi. Najpierw wjeżdża komuś w tyłek, później spycha kogoś poza tor, potem ewidentnie wjeżdża w moją linię jazdy. Wszystko odbywa się na t2, t3 i t4 w wyścigu pierwszym. Na moje kolega nie ma car radaru.

kaleos

kaleos

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 172 postów
  • STEAM ID:kaleos
  • LokalizacjaSzczecin

1. R1, 1:50

2. P.Gajdemski vs A.Dalak

3. Start pierwszego wyścigu, dojazd do T1, Arek fajnie opóźnia hamowanie, ale wypychając mnie z toru.

4. https://youtu.be/UtiO9beHx-U

1. R1, 2:10

2. P.Gajdemski vs adams88

3. Po wyjściu z T2, Adam wiedząc że dalej jestem po jego lewej też wjeżdża mi w bok.

4. jw.

"Prędkość jeszcze nigdy nikogo nie zabiła. 
Nagłe zatrzymanie to jest to, co cię pozbawi życia" J.C.

PC

Rig

Oshi

Oshi

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów
  • STEAM ID:76561198888129388

Nie mam czasu na nagrywanie i wrzucanie na yt, ale przeanalizujcie start zawodnika Oshi. Najpierw wjeżdża komuś w tyłek, później spycha kogoś poza tor, potem ewidentnie wjeżdża w moją linię jazdy. Wszystko odbywa się na t2, t3 i t4 w wyścigu pierwszym. Na moje kolega nie ma car radaru.

Przyznaję, spierdzieliłem ten pierwszy wyścig - przepraszam poszkodowanych, to był mój pierwszy online na simrace.pl. W drugim za to dostałem strzała w pierwszym zakręcie od Arkadiusz Dalak i po zawodach :D
PS. Starość - nie radość. Pozdrawiam donosicieli :P

Użytkownik Oshi edytował ten post 29 styczeń 2019 14:01

Allais

Allais

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 174 postów

Hej,

Podobnie jak w przypadku Vlada proszę o przyjrzenie się zawodnikowi Adams88. W czasie okrążenia wyjazdowego kwalifikacji przebijał się przez stawkę między innymi wyprzedził Kaleosa i mnie gdy zostawialiśmy sobie miejsce przed rozpoczęciem kółka pomiarowego. W czasie wyścigu z tego co słyszałem na TS i widziałem w relacji również nawywijał - na szczęście ja nie brałem w tym udziału. Dodatkowo był na TS ale nie było od niego odzewu ani tam ani na chacie Assetto więc nie wiem czy włączył tylko ze względu na zasady ale zmutował wszystko czy jak. Z tego co pamiętam to w poprzednim wyścigu na Paul Ricard również miał kilka "akcji".

Proponuję wręczyć mu jakąś dyscyplinarkę np. start z Pit Lane w następnym wyścigu bo punkty karne raczej mu nie wpłyną na klasyfikację. Ewentualnie DSQ i kick z serwera przed wyścigiem jeżeli znowu będzie robić takie akcji na kwalifikacjach.

Oczywiście pożądane jest żeby sam zainteresowany się wypowiedział ale nie wiem czy to się wydarzy :gwizdze:

Kolejna sprawa bardziej do organizatorów. Nie wiem jak odczucia pozostałych, ale moim zdaniem obecna forma zgłaszania sytuacji jest strasznie niezoptymalizowana (lub jak kto woli - jest bardzo słaba :P). Strasznie czasochłonne jest montowanie filmików i moim zdaniem niewiele więcej wniesie do ocen sędziów niż sposób który miał miejsce w poprzednim sezonie. Wydaje mi się, że nie jest również bardziej oszczędny dla sędziów. Rozwiązanie z poprzedniego sezonu było dużo lepsze. Czy Sędzia odpali "x" powtórek na youtube od poszczególnych zawodników, czy odpali jedną "oficjalną" powtórkę i będzie przeskakiwać na konkretne minuty zgodnie z raportem od zawodników to wydaje mi się bardzo zbliżone czasowo - może nawet z korzyścią dla tego drugiego sposobu.

Tym bardziej że obecnie trzeba też raportować wszystkie kontakty, jeżeli nie chce się dostać punktów karnych? Chyba że to już nieaktualne i dałem się nabić w butelkę? :(

Użytkownik Allais edytował ten post 29 styczeń 2019 10:52

Robsoon

Robsoon

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPiastów

Ja ze swojej strony chciałem przeprosić za kontakt do którego doszło w R2 zaraz za T1, wychodząc z zakrętu wpakowałem się komuś w zderzak przez co doszło do spina tej osoby. Zwolniłem żeby poczekać ale jeśli dobrze pamiętam to zrobiło się jakieś większe zamieszanie i w końcu pojechałem dalej, jeszcze raz sorry. Oczywiście dobrowolnie poddaje się karze.

PC

Rig

VLAD99

VLAD99

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 33 postów
  • STEAM ID:STEAM_0:0:67602380

Ja mam pytanie do tej sytuacji, kto tu zawinił czy ty moja wina czy Speedstera ? . Miałem zamiar wciąć szykane od zewnętrznej a wyjść przy wewnętrznej ,moim zdaniem Speedster zostawił mi za mało miejsca ale chcę usłyszeć waszą opinie, jeśli to moja wina proszę mnie ukarać dsq lub inną karą                                                                                                                    

thekrzyhu

thekrzyhu

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 89 postów
  • STEAM ID:thekrzyhu
  • LokalizacjaŻyrardów

Według mnie Speedster nie zostawia miejsca i karma go dopada ;) sam sobie lekcje zrobił.. 

www.kartracingclub.pl

Vlad

Vlad

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Oshi nie ma sprawy, ale warto coś wcześniej potrenować nawet na publicznych serwerach jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia w ligach. Tu nie chodzi o donoszenie, tylko o poprawę kultury jazdy, wtedy jeżdżenie w lidze będzie każdemu sprawiało przyjemność. Polecam zainstalować car radar jeżeli nie masz - widzisz co się dzieje obok ciebie i zawsze masz większą kontrolę. Ja też mam małe doświadczenie w simracingu, bo to jakieś 2-3 miesiące i nadal się stresuję, ale po prostu na początku trzeba trochę pokory i powoli próbować eliminować swoje błędy :)  Też miałem kilka sytuacji w których mógłbym zachować się lepiej, ale wiadomo jak to jest.

Skomentowałem to na gorąco, trochę zdenerwowany po wyścigu i też dlatego może to brzmi jak atak  twoją stronę :(

Użytkownik Vlad edytował ten post 29 styczeń 2019 14:57

Allais

Allais

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 174 postów

Ja mam pytanie do tej sytuacji, kto tu zawinił czy ty moja wina czy Speedstera ?

Z tej kamery nie widać jak jest skręcona kierownica ale mam wrażenie że w tym samym momencie jak Ty miałeś lekko skręcone koła w lewo to Speedster miał w prawo. Byliście zrównani więc uprawnienia tak jakby równe natomiast ciężko byłoby mi wyłonić "winnego". Moim zdaniem Race Incident, ale ciekawy jestem opinii sędziów :)

Użytkownik Allais edytował ten post 29 styczeń 2019 14:56

Oshi

Oshi

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów
  • STEAM ID:76561198888129388

Oshi nie ma sprawy, ale warto coś wcześniej potrenować nawet na publicznych serwerach jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia w ligach. Tu nie chodzi o donoszenie, tylko o poprawę kultury jazdy, wtedy jeżdżenie w lidze będzie każdemu sprawiało przyjemność. Polecam zainstalować car radar jeżeli nie masz - widzisz co się dzieje obok ciebie i zawsze masz większą kontrolę. Ja też mam małe doświadczenie w simracingu, bo to jakieś 2-3 miesiące i nadal się stresuję, ale po prostu na początku trzeba trochę pokory i powoli próbować eliminować swoje błędy :)  Też miałem kilka sytuacji w których mógłbym zachować się lepiej, ale wiadomo jak to jest.

Mam zainstalowaną Helikorsę, ale jeszcze pokombinować z ustawieniami, może trochę powiększyć, pokombinować z ustawieniem widoku z samochodu, itd... Trochę zjadła mnie trema i za mocno się spiąłem. Trzeba trenować, trenować i jeszcze raz trenować, bo jest sporo do poprawy.

Pozdrawiam :)

Adams88

Adams88

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów

Nie wiedziałem, że podczas Q nie wolno wyprzedzać bo robisz sobie miejsce....  Co do kontaktu przepraszam uczę się. W Simracingu mam doświadczenie od tygodnia i skoro trafiłem do ligi Amateurs Club to liczyłem, że nabiorę tutaj doświadczenia ale widocznie trzeba jeździć poniżej 1:40 żeby być amatorem o jakim marzą koledzy z wyższych lokat. Nawet w F1 za kontakt kierowców są kary czasowe czarne flagi itp a nie DSQ z wyścigów i ban na reszte sezonu , a to przecież profesjonaliści najwyższej klasy.  Twoje myślenie o tym, że punkty karne mnie nie bolą i mam w dupie swoją pozycje jest bardzo błędne ponieważ nie lubię robić czegoś źle i staram się zawsze w 100% wykonywać dobrze swoją pracę ale nie zawsze wychodzi. Wyciągam wnioski i trenuję dalej.  

Jeszcze raz przepraszam poszkodowanego w kontakcie nie chciałem mój błąd

Co do Allais  zgłaszaj sprawy które dotyczą Ciebie a nie innych i nie wywieraj nacisku Adminów o karanie usuwanie i bany szczególnie podłączając inne ligi. Tutaj podobno jest Mazda mx5 cup a nie całe assetto. 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: online, LIGA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych