Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Mazda MX5 CUP [powtórki, zgłoszenia, kary]

online LIGA

Najlepsza odpowiedź LKRISS , 18 styczeń 2019 09:11

Jesli nagrywacie ujecia do rozpatrzenia to tak naprawde wystarcza 3 ujecia.

1.  Twoj widok z kokpitu - aby pokazcac jak sie zachowales, jaka miales widocznosc
  2. Widok z kokpitu uczestnika / uczestnikow zdarzenia - jw
  3. Widok z heli - tak aby ocenic calosc zdarzenia widzac dokladnie punkty dohamowan, ogolny zarys sytuacji 
Przejdź do postu »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

VLAD99

VLAD99

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 36 postów
  • STEAM ID:STEAM_0:0:67602380

to dla Allaisa kamera z kierownicą     

Allais

Allais

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 179 postów
Nie wiedziałem, że podczas Q nie wolno wyprzedzać bo robisz sobie miejsce....

W wielu wątkach na forum jest o tym napisane... Trąbione jest na TS praktycznie przed każdą sesją kwalifikacyjną żeby nie wyprzedzać na kółku wyjazdowym i robić zostawiać sobie miejsce. Jak widzę że auto przede mną odpuszcza gaz albo jedzie slamomem to nie biorę się za wyprzedzanie go... no chyba że robi to podczas wyścigu ;)

W Simracingu mam doświadczenie od tygodnia i skoro trafiłem do ligi Amateurs Club to liczyłem, że nabiorę tutaj doświadczenia

Jasne po to ta liga jest jednak doświadczenie nie nabiera się wyłącznie przez klepanie okrążeń. Kontakt z innymi zawodnikami (nie mylić z kolizjami podczas wyścigu  :P ) może dać Ci bardzo dużą wiedzę na temat simracingu. Szczególnie jeśli chodzi o zachowanie na torze, odpowiedni sposób puszczania zawodników przy niebieskiej fladze, zachowanie bezpieczne gdy Ty jesteś na okrążeniu wyjazdowym/zepsutym/zjazdowym, a ktoś akurat leci Hot Lapa. Wystarczyłoby żeby był z Tobą kontakt na TS - nie musisz mieć mica nawet, wystarczy że napiszesz na chacie AC że słyszysz itd. Wiele można się nauczyć od innych.

widocznie trzeba jeździć poniżej 1:40 żeby być amatorem o jakim marzą koledzy z wyższych lokat.

Nie ma co się spinać, nie chodzi żebyś kręcił lapy takie jak czołówka - ja w przynajmniej połowie bieżących wyścigów zamykam stawkę ale staram się jechać czysto i nie powodować zbędnego zagrożenia. Wyprzedzanie na kwali jest właśnie takim zbędnym zagrożeniem - tym bardziej jeżeli zdajesz sobie sprawę, że osoby które wyprzedzasz najprawdopodobniej zaraz dogonią Cię na okrążeniu pomiarowym

Nawet w F1 za kontakt kierowców są kary czasowe czarne flagi itp a nie DSQ z wyścigów i ban na reszte sezonu , a to przecież profesjonaliści najwyższej klasy.

Nikt nie mówi że masz dostać permanent Bana na wyścig a co dopiero na sezon :) Czytaj ze zrozumieniem - napisałem że jeżeli nadal nie będzie z Tobą kontaktu na następnym wyścigu i będziesz stwarzać zagrożenie to takie coś jak kick na wyścig może pomóc żebyś przy następnym wyścigu słyszał jak się ktoś do Ciebie zwraca :) Przede wszystkim jednak poprosiłem sędziów o przyjrzenie się Twojej jeździe i zachowaniu podczas kwali i wyścigu. Ja nie mam wystarczającej wiedzy i doświadczenia żeby to zrobić.

woje myślenie o tym, że punkty karne mnie nie bolą i mam w dupie swoją pozycje jest bardzo błędne ponieważ nie lubię robić czegoś źle i staram się zawsze w 100% wykonywać dobrze swoją pracę ale nie zawsze wychodzi. Wyciągam wnioski i trenuję dalej.

Przepraszam jeżeli Cię uraziłem - nie to było moim celem. Fajnie że odpisałeś, teraz wiem (i myślę że mówię nie tylko w swoim imieniu) że nie jesteś jakimś "randomem" który będzie wpadać tylko na wyścig, tylko trochę tu zabawisz - zarówno na torze jak i na forum.

Co do Allais zgłaszaj sprawy które dotyczą Ciebie a nie innych i nie wywieraj nacisku Adminów o karanie usuwanie i bany szczególnie podłączając inne ligi. Tutaj podobno jest Mazda mx5 cup a nie całe assetto.

Zgłosiłem głównie sprawę która ze mną była związana. Twoje wyprzedzenie mnie na kwali przed ostatnim zakrętem okrążenia wyjazdowego spowodowało, że zrobiłem sensowne okrążenie pomiarowe na ostatnim kółku. Gdybyś został spokojnie za mną (i Kaleosem) to nie blokowałbyś nas później. I nikt nie wywiera nacisku po prostu to jest odpowiedni temat do zgłoszeń.

Reasumując no hard feelings, trzeba brać się do roboty i ćwiczyć przed kolejnymi wyścigami :) Trzeba tylko pamiętać że w przypadku amatorek ćwiczenia to nie tylko kręcenie jak najlepszych czasów ale również opanowanie zasad simracingu :okok:

Pozdrawiam :fanatec: 

Użytkownik Allais edytował ten post 29 styczeń 2019 19:25

Allais

Allais

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 179 postów
to dla Allaisa kamera z kierownicą

Dzięki Vlad, faktycznie to raczej Speedster na Ciebie nacierał :P

EDIT:

Sorki za podwójny post... zakręciłem się :(

Użytkownik Allais edytował ten post 29 styczeń 2019 19:25

badds01

badds01

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 110 postów
  • PSN id:badds-01
  • LokalizacjaŚwidnica

Wnoszę o DSQ dla mnie za R2. 

Nie wykonałem poprawnie zjazdu na karę DT.

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1211 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Wiele się działo na zerówce i ponieważ to wyścig testowy to i tak nie naliczamy punktów ale do sytuacji warto by się odnieść, żeby wyjaśnić wątpliwości.

wujekmundek:
SnoopPablo rzeczywiście niebezpiecznie wraca na tor po przestrzeleniu T1 i DrFugazi musi ratować się ucieczką w prawo co powoduje kontakt z wujekmundek, chwilę później SnoopPablo uderza wujekmundek powodując spina. Dwie akcje w ciągu kilku sekund, ponadto to nie pierwsze takie wyczyny SnoopPablo więc wypdałoby się trochę podszkolić w jeździe online.

Allais:
I. Allais omija kraksę na T1, jest duże zamieszanie, uznałbym to jako Race Incident ale ponieważ dość brzemienny w skutkach, to jeśli mam wskazać winnego to raczej Qbixa, który dość gwałtownie zmienił tor jazdy co widać na Car Radar.
II. Race Inc., choć oczywiście Worms był z tyłu i nie miał overlapa. Ale tylko on na tym stracił więc nie ma co dawać dodatkowej kary.
III. Jak to każdy policjant powie "nie zachowanie bezpiecznej odległości do pojazdu poprzedzającego". Oczywiście Patjx był z tyłu więc incydent z jego winy, choć biorąc pod uwagę okoliczności mógł się nie spodziewać tego manewru i nie zdążył odpowiednio zareagować. Na jego korzyść przemawia też oddanie pozycji, co oznacza, że był świadomy popełnionego błędu i zachował się fair.
IV. Ciężko określić, bo nie wiadomo czy w ogóle doszło do kontaktu. Faktycznie Jaca997 niebezpiecznie wraca na tor tuż przed Twoją maską. Myślę, że ostrzeżenie by się należało, żeby w przyszłości zwracał większą uwagę na powroty.

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

Allais

Allais

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 179 postów

Ciężko określić, bo nie wiadomo czy w ogóle doszło do kontaktu.

Wg tabelki wyników miałem kontakt z Jaca997 więc to zapewne będzie to :)

Dziękuję @DrFugazi oraz pozostałym sędziom za poświęcenie czasu na przeanalizowanie materiałów :) Myślę że każdy taki post wnosi coś na przyszłość... przynajmniej dla tych co poświęcą chwilę żeby to poczytać :okok:

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1211 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Nie mam czasu na nagrywanie i wrzucanie na yt, ale przeanalizujcie start zawodnika Oshi. Najpierw wjeżdża komuś w tyłek, później spycha kogoś poza tor, potem ewidentnie wjeżdża w moją linię jazdy. Wszystko odbywa się na t2, t3 i t4 w wyścigu pierwszym. Na moje kolega nie ma car radaru.

Takie zgłoszenia nie będą rozpatrywane. Ja też nie mam czasu analizować jazdy każdego zawodnika.

kaleos (P. Gajdemski)
1. Arek Dalak opóźnia hamowanie i zmienia tor jazdy powodując kontakt z P. Gajdemski
Werdykt: Ostrzeżenie dla A. Dalak

2. Adams88 wchodząc na wewnętrzną musi się spodziewać, że ma Przemka po lewej, mimo to zmienia tor jazdy szukając miejsca i nie odpuszczając gazu
Werdykt: Ostrzeżenie dla adams88

Robsoon - nie ma zgłoszenia, nie ma kary ;)

VLAD99 - z tego co widać na powtórce to w pewnym momencie jedziecie równolegle i Ty nawet zbliżasz się do linii zewnętrznej pierwszego zakrętu. Speedster ma dużo miejsca po lewej a mimo to zdaje mi się, że stara się jeszcze poszerzyć i to on powoduje kontakt
Werdykt: Race Incident

Kolejna sprawa bardziej do organizatorów. Nie wiem jak odczucia pozostałych, ale moim zdaniem obecna forma zgłaszania sytuacji jest strasznie niezoptymalizowana (lub jak kto woli - jest bardzo słaba [:P] ). Strasznie czasochłonne jest montowanie filmików i moim zdaniem niewiele więcej wniesie do ocen sędziów niż sposób który miał miejsce w poprzednim sezonie. Wydaje mi się, że nie jest również bardziej oszczędny dla sędziów. Rozwiązanie z poprzedniego sezonu było dużo lepsze. Czy Sędzia odpali "x" powtórek na youtube od poszczególnych zawodników, czy odpali jedną "oficjalną" powtórkę i będzie przeskakiwać na konkretne minuty zgodnie z raportem od zawodników to wydaje mi się bardzo zbliżone czasowo - może nawet z korzyścią dla tego drugiego sposobu.

Zobaczymy jak to dalej pójdzie, póki co widać, że sytuacji do przejrzenia jest sporo, stąd był pomysł żeby to załatwić jak w SRS, filmik ma być pomocą dla sędziów, w razie niejasności i tak trzeba obejrzeć powtórkę. Nie mówię, że zgłoszenia bez video będą ignorowane, jeśli jest oficjalna powtórka, czasy i uczestnicy to jakoś damy radę.

Tym bardziej że obecnie trzeba też raportować wszystkie kontakty, jeżeli nie chce się dostać punktów karnych? Chyba że to już nieaktualne i dałem się nabić w butelkę? [:(]

Nie planowałem rozpatrywać punktów za kontakty więc nie widzę sensu ich raportować. Jest kontakt, są punkty karne, sam się na to wkurzam w SRS i iRacing, ale tam też tak jest.

PS. Starość - nie radość. Pozdrawiam donosicieli [:P]

To nie było ładne. Wszystkim nam chodzi o to, żeby jeździło się wszystkim lepiej. Stąd pojawiają się zgłoszenia i staramy się je opisywać przy werdykcie. Po to aby wszyscy zdawali sobie sprawę jak jeździć albo też jak nie jeździć.

Nie wiedziałem, że podczas Q nie wolno wyprzedzać bo robisz sobie miejsce....

Tak jak napisał Allais później, jest to jedna z zasad wyścigów i przypominamy o tym często na Team Speaku. Ale mam nadzieję, że już nie będzie z tym problemu, bo przy wejściu na serwer wyścigu jest to teraz napisane kilkukrotnie więc ciężko będzie przegapić ;)

Co do reszty to generalnie Allais Ci odpisał, dobrze że zaglądasz na forum i do tematu zgłoszeń, wiesz nad czym musisz popracować, reszta przyjdzie wraz z kolejnymi wyścigami.

Wnoszę o DSQ dla mnie za R2. Nie wykonałem poprawnie zjazdu na karę DT.

Załatwione :)

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

cogonieznajom

cogonieznajom

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaŁódź

Podeśle ktoś replay z wczorajszego endurance? :) 
edit: dzięki :)

Użytkownik cogonieznajom edytował ten post 12 luty 2019 23:25

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

http://simrace.pl/fo...rsa/#entry67526

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Speedster

Speedster

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów
  • STEAM ID:lukaszde12
  • LokalizacjaWrocław

Dzięki za link, przeglądnąłem nasz kontakt z ostatniego lapa. Dzwoń jak nic. Czekam na decyzję sędziów, jak ocenią to co poczyniłem  :( 
Z mojej strony info: odhamowałem, chciałem przy zderzaku przejechać szykany, zyskać prędkość i na prostej z cienia aero wyskoczyć i próbować wyprzedzać. Nie spodziewałem się, że po odhamowaniu wejściu w szykanę, za pierwszą tarką nagle tak szybko doskoczę i zmniejszę dystans (replay dopiero mnie uzmysłowił, że tam było dodatkowe hamowanie) nawet nie zdążyłem zareagować i wydupcyłem w Twój zderzak.
Z mojej strony > P R Z E P R A S Z A M < za głupi dzwon :/ 

Co do wyścigu: fajna wyrównana stawka, mega plus za quali i to jakie wszyscy wykręciliśmy czasy.  :okok: Natomiast wyścig dość trudny, dużo przepychań na torze.  :bezradny: 

dude

dude

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
Proszę o rozpatrzenie trzech poniższych sytuacji:

Sytuacja 1.
1. 2:22 (na oficjalnej powtórce)
2. LKriss - dud Samochody nr: 12. (dud) i 1. (LKriss) na oficjalnej powtórce
3. Na wjezdzie w pierwszą szykanę dud (z lewej strony) wyprzedza LKriss'a na dohamowaniu, wchodzi szeroko, zostawiając miejsce dla rywala. Dud jedzie szeroko, LKriss ciasno. Na kolejnym zakrecie dud maksymalnie trzyma się wewnętrznej, wjeżdża na tarkę, zostawiając jedynie zewnętrzne koła na asfalcie i ponownie mnóstwo miejsca LKriss'owi, niestety LKriss agresywnie ścina maksymalnie do wewnętrznej nie zostawiając miejsca dla dud'a. To powoduje kontakt obu samochodów, a w konsekwencji obrócenia samochodu dud'a i kolejnych wypadków, w które zaangażowane były inne samochody. Dalej był już tylko armagedon... (kamera na pojeździe LKriss'a)
4.

Sytuacja 2.
1. 4:37 (na oficjalnej powtórce)
2. Arek Malecki - dud Samochody nr: 12. (dud) i 7. (Arek Malecki) na oficjalnej powtórce
3. Pomimo zostawionego miejsca Arek Malecki uderza z boku w tył samochodu dud'a powodując jego obrócenie i kontakt z kolejnym samochodem Leszka Rachimowa. (kamera na pojeździe dud'a)
4.

Sytuacja 3.
1. 9:12 (na oficjalnej powtórce) 
2. Arek Malecki - dud Samochody nr: 12. (dud) i 7. (Arek Malecki) na oficjalnej powtórce
3. Po kilku okrążeniach odrobiłem stratę z poprzedniego zajścia i wyprzedziłem Arka Maleckiego, lecz: nastąpiła recydywa Arka Maleckiego - sytuacja niemal identyczna z powyższą: Arek Malecki uderza, tym razem centralnie, w tył samochodu dud'a powodując jego obrócenie. (kamera na pojeździe Areka Maleckiego)
4.

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Zaczne od tego, że ogólnie staram się nie zgłaszać incydentów powstałych w trakcie wyścigów gdzie widać, że sytuacja jaka się wydarzyła powstała w wyniki walki. Wiadomo, że mało kto się myli a jak już to robi to zapewne nie specjalnie bo tego uczymy. Jednak w mojej ocenie w sytuacji kolegi Speedstera, który zamiast przeprosić po zakończonym wyścigu uznał jak to powiedział, iż skoro postawiło cię to miałem prawo cię skasować. Więc wydaje mi się nie na miejscu. Nie tego uczymy i nie takiego zachowania oczekujemy po uczestnikach ligi zarówno amatorów jaki zawodników z większym doświadczeniem do jakich zapewne kolega Speedster się zalicza. 

Sytuacja 1

1. Ostatnie okr. - walka o czołową pozycję 

2. Speedster vs Lkriss

3. Speedster jadać za LKRISS-em doprowadza do kontaktu w wyniku, którego LKRISS ląduje rozbity na bandzie. Powrót to strata ok. 10-15 sek. i starta kilku pozycji.

4.

Sytuacja 2

1. Ostatnie zjazdowe do pitstopu dla Speedstera

2. Speedster vs Mateusz Dziedzic.

3. Speedster jadać za Mateuszem widząc jak lekko stawia Mateusza na szykanie nie zachowuje bezpiecznego dystansu (gaz do dechy) czym doprowadza do rozbicia Mateusza o bande. Jest to w zasadzie analogiczna sytuacja do zgłoszenia pierwszego. Powrót Mateusza to również strata ok. 10-15 sek. i oczywiscie starta kilku pozycji.

4. YT jak wyżej

W podsumowaniu. Kolega Speedster to zapewne bardzo doświadczony zawodnik, który jak można było wczoraj zobaczyć pomimo wielu walk bok w bok z różnymi zawodnikami potrafił czysta jechać i nie doprowadzał do kolizji. Jednak mam wrażenie, że musi jeszcze mocno popracować na swoją koncentracją bo takim nieprzemyślanym zachowaniem, brakiem dystansu w sytuacjach gdzie może dojść do kolizji musi zachować większy dystans. 

Bonus to sytuacja 3 gdzie można  było zaobserwować niemal perfekcyjne zachowanie w sytuacji 3W. Co ciekawe również z udziałem kolegi Speedster.

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Dzięki za link, przeglądnąłem nasz kontakt z ostatniego lapa. Dzwoń jak nic. Czekam na decyzję sędziów, jak ocenią to co poczyniłem  :( 
Z mojej strony info: odhamowałem, chciałem przy zderzaku przejechać szykany, zyskać prędkość i na prostej z cienia aero wyskoczyć i próbować wyprzedzać. Nie spodziewałem się, że po odhamowaniu wejściu w szykanę, za pierwszą tarką nagle tak szybko doskoczę i zmniejszę dystans (replay dopiero mnie uzmysłowił, że tam było dodatkowe hamowanie) nawet nie zdążyłem zareagować i wydupcyłem w Twój zderzak.
Z mojej strony > P R Z E P R A S Z A M < za głupi dzwon :/ 

Co do wyścigu: fajna wyrównana stawka, mega plus za quali i to jakie wszyscy wykręciliśmy czasy.  :okok: Natomiast wyścig dość trudny, dużo przepychań na torze.  :bezradny:

Dopiero czytam, bo pisalismy w tej samej chwili wiec już wszystko jasne. 

dude jak mozesz nagraj nasza sytuacje w pelnej predkosci z obu ujec oraz z heli. Pomoze to ocenic zachowanie po obu stronach. 

Rig

PC

Speedster

Speedster

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów
  • STEAM ID:lukaszde12
  • LokalizacjaWrocław
Kolega Speedster to zapewne bardzo doświadczony zawodnik

Dzięki LKRISS, to mój 2gi wyścig z Wami i w ogóle w historii mojego simracingu (zacząłem zabawę grudzień 2018 /styczeń 2019) doświadczenia zatem w opór  :mrgreen:  

Użytkownik Speedster edytował ten post 12 luty 2019 19:47

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

OK, to skilla jak widac masz w mojej ocenie jakbys jezdzil juz kilka lat. Ale to fakt doswiadczenie w takim przypadku trzeba zdobywac zaliczajac kolejne wyscigi. Zwroc uwage na sytuacje gdzie cos sie dziej przed toba bo naprawde bardzo latwo wtedy o blad, ktory rujnuje innym wyscig. Powodzenia w kolejnych rundach i oby jak najmniej takich sytuacji. 

Rig

PC

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: online, LIGA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych