Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Podkręcenie kompa - Warszawa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Robsoon

Robsoon

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaPiastów

Czy ktoś mógłby polecić sprawdzony serwis w Warszawie do którego mógłbym oddać kompa na podkręcenie? Próbowałem podejść do tematu kilka razy z pomocą różnych poradników, ale jakoś nie czuję się na siłach. Inna sprawa, czy w ogóle warto się w to bawić? Da się oszacować przyrost FPS np w AC po takim podkręceniu? I najważniejsze, ile coś takiego może kosztować :D Specyfikacja kompa w podpisie. Będę wdzięczny za jakieś sugestie :)

PC

Rig

mataman

mataman

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 240 postów
Nie wystarczy Ci podkrecenie w UEFI?

9118.png

Panjapa22

Panjapa22

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWrocław
Lepiej sie zawziasc i zrobic samemu. Nie musisz od razu 5 GHz probowac :) zacznij bezpiecznie od 3,7 zeby ogarnac procedure, stress testy itp. Lepiej robic samemu bo wiesz co robiles i w razie problemu pamietasz poprzednie konfoguracje. Poza tym czy potrzebny Ci ten przyrost? I tak wiekszosc rzeczy powinna Ci na full dzialac powyzej 60 fps

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Rig

PC

Tycha

Tycha

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacja3City

Przy twoim procesorze zrobi to ogromną różnicę. Podkręcanie to obecnie nic trudnego - podbijasz mnożnik i lekko napięcie i testujesz.

Robsoon

Robsoon

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaPiastów

Skoro mówicie że to takie łatwe to chyba faktycznie w wolnej chwili podejdę do tego jeszcze raz. Jak już coś wymodzę to napiszę o rezultatach.

PC

Rig

Zikos4

Zikos4

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 71 postów
Podepne sie pod temat,bo wlasnie chce troche przetestowac sprzet po tym jak juz zmalal hype po pierwszym wrazeniu.
Jaki program polecacie do OC karty graficznej/procesora? Na chwile obecna wpadl mi w oczy polecany msi afterburner,ale pomyslalem,ze zapytam specjalistow :-)

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Do GPU MSI Afterburner (w pakiecie z RTSS do statystyk przychodzi). Do CPU nie polecam programow nakladek na system tylko modyfikacje w UEFI. Stabilniej i nie da sie nic uszkodzic.

Mody grafy sa duzo prostsze mozna nawet zlecic algorytmom szukanie limitow.

Zabawe w OC polecam zaczac od zrozumienia poprawnych ustawien. Np pamieci! Niby proste o wielu userow nie zaglada do UEFI i nawet profili XMP czyli natywnych taktow nie ma ustawionych poprawnie. OC nie musi oznaczac tez nadmiernych obciazen a po prostu optymalizacje posiadanego sprzetu.

Mam nadzieje ze troche rozjasnilem.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
ximax97 uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych