Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Fanatec CSL Elite

25 odpowiedzi w tym temacie

dark_rose

dark_rose

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Witam.

Szukam alternatywy dla moich zajechanych pedalsów od DFGT. W 99% jestem zdecydowany na CSL Elite (bez loadcella). Mam tylko pytanie. Czy koniecznie muszę do nich kupić dedykowany adapter pod USB?(póki co nie zamierzam kupować bazy). Kosztuje on 25 euro, co w stosunku do ceny pedałów uważam za niezłe ździerstwo. Ktoś na pewnym anglojęzycznym forum pisał że można je podłączyć przez kabel USB A-B(taki jak do drukarek czy skanerów) i będą działać. Niestety temat nie został wyczerpany i nie wiem nic więcej. Ktoś próbował?

Kowalski

Kowalski

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth

Ja bym brał tylko z LC, zupełnie inna jazda. 

mataman

mataman

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów
Jak chcesz podłączyć kablem A-B skoro tam wychodzisz końcówką telefoniczną z pedałów?
Takim kablem można podłączyć tylko zestaw z LC.

9118.png

dark_rose

dark_rose

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Jak chcesz podłączyć kablem A-B skoro tam wychodzisz końcówką telefoniczną z pedałów?

https://allegro.pl/o...1205-7829010484

Takie coś zda egzamin? Wejście wygląda identycznie jak w adapterze od Fanateca.

Użytkownik dark_rose edytował ten post 08 luty 2019 13:13

mataman

mataman

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów
Ciężko powiedzieć jaka elektronika siedzi w przejściówce od Fanateca. Zawsze możesz zaryzykować, ale przy różnicy 50zl ja bym nie ryzykowal i wziął od Fanateca.

9118.png

dark_rose

dark_rose

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

ok, dzięki. ;)

smogf

smogf

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaSlubice

https://allegro.pl/o...1205-7829010484

Takie coś zda egzamin? Wejście wygląda identycznie jak w adapterze od Fanateca.

Przeciez to jest modem.

Swoja droga przymierzam sie wlasnie do zakupu CSL Elite LC gdyz pedaly mimo tego, ze load cell na hamulcu i halle na innych pedalach, to jest to jednak najslabsze ogniwo w mojej konstrukcji. A przymierzajac sie powoli do budowy jakiegos RIGa jednak ciezko by mi bylo moje prawie 15kg pedaly zamocowac a jak sie kiedys skoncza potencjometry, zawsze moge wrzcucic swoje czujniki halla.

Jakies specjalne rzeczy musze wiedziec na temat podlaczania/konfiguracji samych pedalow pod PC?

Użytkownik smogf edytował ten post 09 luty 2019 13:30

PC

Rig

GMPST2000

GMPST2000

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • STEAM ID:GMPST2000
  • Xbox Live:GMPST2000
  • LokalizacjaZadupie

@dark_rose - i jak zakup pedałów? Zadowolony? Napisz coś o wrażeniach itp. prosze. Sam się szykuję do CSL Elite i ... waham się co do LC. Brać, czy nie brać... .

Użytkownik GMPST2000 edytował ten post 17 czerwiec 2019 09:28

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1211 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Brać :)

Przede wszystkim bez LC masz tylko dwa pedały. A start ze sprzęgła nawet w autach GT3 (jeśli mają sprzęgło) jest szybszy.

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

smogf

smogf

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaSlubice

Dokladnie. Brac tylko z LC. Ja jestem mega zadowolony. Sprzegla uzywam tylko do startu praktycznie bo nie mam i tak skrzyni H. Ale hamulec z LC to cos pieknego. Aha... No i w drifcie mozna postrzelac sprzeglem.

PC

Rig

GMPST2000

GMPST2000

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaZadupie

Namówiliście mnie! Będzie CSL Elite z LC :) Pytanie tylko, czy wystarczy zamówić u nich w Fanatec.com CSL Elite Pedals LC EU za 229Euro oraz ClubSport USB Adapter EU czy jeszcze trzeba coś dołożyć do tych pedałów i adaptera by podłączyć je do PC?

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1211 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Wystarczy same CSL Elite Pedals LC, czytaj na dole:

Compatibility

Peripherals:

• Compatible to any Fanatec Wheel Base or Fanatec Racing Wheel with RJ12 Pedals connector. To connect Fanatec Wheels with PS/2 Pedal Socket, you need the additional PS/2 to RJ12 cable.
  • With installed Loadcell Kit, the pedals are not compatible to the ClubSport USB Adapter. Please use the included USB connector (PC only).
What's included
  • 1x Wheel Base connection cable RJ12/RJ12 (~3m)
  • 1x USB cable (~3m)

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

GMPST2000

GMPST2000

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaZadupie

Nadal nie łapię :( Mam Thrustmastera T300RS i baza ma dwa wtyki: coś jak PS2 i RJ...ileśtam. Czy pedały CSL z LC podłączyć będzie trzeba do bazy, czy bezpośrednio do USB w PC?

Martion

Martion

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 304 postów
  • STEAM ID:STEAM_0:1:47963338 / Martion
  • Origin ID:Martion15x
  • Xbox Live:Martion94r
  • PSN id:Martion__
  • Social Club:Martion___
  • LokalizacjaPoznań
Jak masz bazę Thrustmastera i pedały Fanateca to jedyną opcją jest podłączyć je osobno do komputera przez kabel USB.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

PC

Rig

Mój worklog na forum.benchmark.pl

GMPST2000

GMPST2000

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaZadupie

Jak masz bazę Thrustmastera i pedały Fanateca to jedyną opcją jest podłączyć je osobno do komputera przez kabel USB.

No właśnie dlatego napisałem, że pewnie będzie jeszcze potrzebny do pedałów: ClubSport USB Adapter.

Dziękuję

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych