Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

3 monitory środkowy 120Hz boczne 60Hz jak skonfigurować?

19 odpowiedzi w tym temacie

Bilasek

Bilasek

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 83 postów

Witam,

zastanawiam się nad 3 monitorami... Posiadam Iyame 27 120 mhz. I teraz pytanie... Czy zamontowanie 2 bocznych monitorów np 60 mhz lub 75 mhz będzie bardzo odczuwalne? Ktoś taki śmiga? Czy koniecznie iść w 3 120 mhz.

Z góry dzięki za pomoc:-)

Edziu

Edziu

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • STEAM ID:cieslus1988
  • LokalizacjaGolasowice

Jeśli chcesz używać nvidia surround to będziesz miał 60Hz na wszystkich w takim konfigu. Jeśli nie chcesz to możesz grac w oknie (bez ramek, imitacja fullscreena), wtedy każdy monitor może mieć swoją maksymalną częstotliwość odświeżania.

Ja jeżdżę w oknie na 2 monitorach 144Hz i 75Hz i nie narzekam. Ale podobno jest większy input lag w stosunku do Nvidia surround. Co ciekawe nie można ustawić 75Hz na surround mimo, że oba monitory są w stanie pracować w takiej częstotliwości odświeżania.

Bilasek

Bilasek

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 83 postów

Ja chcę wykorzystać maksymalną częstotliwość na głównym monitorze tj. 120 hz i stąd moje pytanie, czy jak założę dwa boczne po 60 hz lub 75 hz to czy będzie to bardzo odczuwalne. Rozumiem, że nie odczuwasz dużej różnicy i nie denerwuje Cię to 144/75.

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Zestawianie monitorów różnych częstotliwości w trybie Surround zrówna ich wydajność do najniższego odświeżania w zestawie.

Jeśli chciałbyś grać bez surround w trybie okienkowym bezramkowym (rozciągając widok na 3 ekrany) to tracisz sporo wydajności i wyraźnie wzrasta input lag. Wie to każdy kto przypadkowo odpalił grę bez surround. Sygnał video idzie wtedy przez system/pulpit, zamiast bezpośrednio z GPU na ekran. Microsoft forsuje taki tryb w grach WinApps, bo łatwiej alt-tabować, ale wymaga to specjalnej konstrukcji gier. Większość aplikacji tego nie lubi i wolą mieć sterownik na wyłączność.

Poza tym chyba tylko iRacing oferuje ustawienie poprawnego FOV i reszty w trybie okienkowym, reszta gier wyścigowych obsługuje poprawnie tripla w trybie surround. Grania z rozciągniętymi bocznymi, bez ustawień kątów czy bezela nie polecam. Zabija to całą immersję z trzech ekranów.

Tu zobacz o iR

http://www.edracing.com/edr/FOV.php

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Edziu

Edziu

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaGolasowice

Mam 2 monitory tego samego producenta jeden 144Hz drugi 75Hz i nie jestem w stanie ustawić 75Hz na surround więc nie zgadzam się, że zrówna wydajność do najniższego odświeżania. U mnie max to 60Hz.

Druga sprawa to bezel z którym można sobie łatwo poradzić ustawiając monitory w zakładkę. Wystarczy 1 monitor z wąskimi ramkami do takiego setupu. Chociaż 3 bezramkowce wyglądają odrobinę lepiej i nie są uzależnione od kąta patrzenia (góra dół)

Co do samej jazdy ja nie zauważyłem dużej różnicy w czasach single vs dual, no chyba, że nie mam widoku do zakrętu to mniej równo jadę na singlu (jeżdżę głównie w AC, Competizione nie testowałem). Input lag to podobno 20-30ms więc dość sporo. Odpal sobie okienkowy vs borderless fullscreen u siebie to zobaczysz czy czujesz różnicę

Co do samych monitorów to 60Hz na boczne bym raczej nie dawał. 75Hz będzie wyglądać lepiej bo obraz szybko się zmienia. Tyle ode mnie

rauf

rauf

U mnie 2x144Hz + 1x100Hz i w surround zrównuje do 100Hz. Może te 75Hz masz @Edziu, z jakimś OC które się gubi jak odpalasz surround?

Odpal sobie okienkowy vs borderless fullscreen u siebie to zobaczysz czy czujesz różnicę

Oba te tryby idą przez pulpit, tylko fullscreen czasem zwany ekskluzywne pełne okno daje najlepsze efekty. 

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Edziu

Edziu

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaGolasowice

Masz rację wkradł się błąd, miało byc fullscreen vs borderless fullscreen (okienkowy)

I masz rację muszę z jakiegoś powodu podkręcać na 75Hz, mimo, że monitor powinien standardowo obsługiwać to odświeżanie. Więc pewnie tu leży problem. Jest to AOC 2260VWQ6 podłączony przez DP

rauf

rauf

Mój Acer też natywnie ma 75Hz gwarantowane, ale sprzętowo (w menu monitora) uruchamiam OC i trzyma 100Hz od początku. Niemniej niektórzy mieli problem i stabilnie tylko 95Hz. Nie wiem jak Twoje OC działa, ale dziwne że obniża odświeżanie z powodu wpinania do surround.

Rig

PC

Bilasek

Bilasek

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 83 postów

Czyli muszę kupić 2x120hz:-)

Panjapa22

Panjapa22

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Jak bardzo 3 monitory obciazaja karte graficzna w porownaniu do 1x? 

rauf

rauf

Tak @Bilasek żeby korzystać z wszystkich zalet Surround najlepiej mieć 3 dokładnie takie same monitory:

• identyczna kolorystyka i jasność
  • łatwiej zgrać ramki, najlepiej jak najwęższe boczne i nie odstająca dolna
  • korekcja bezeli w panelu NV
  • ten sam rozmiar paneli to idealny FOV i immersja
  • natywne odświeżanie Hz 
  • pełna konfiguracja widoku w grach które wspierają w pełni tripla: iRacing, Assetto Corsa, rFactor 2
  • konfiguracja wymagająca małych fixów: Project CARS 2, Raceroom, Automobilista
  • brak wsparcia lub wsparcie niepełne: gry Codemasters (Dirty, F1), seria Forza, Assetto Corsa Competizione xD

Proporcjonalnie do wzrostu liczby pixeli, chociaż ze względu na to że po bokach renderowane jest mniej istotnych informacji (bo tor mamy przed sobą, tak samo auta przeciwników), wydajność jest lepsza niż gdybyś odtworzył 3x ten sam obraz na 3 ekranach. Więc nie jest tak, że triple to wydajność single screen podzielona przez trzy.

Możesz to spróbować zasymulować korzystając z opcji DSR w sterowniku, wybierz x1.78 i dostaniesz podobną liczbę pixeli:

• 1920x1080 = 2mln pix
  • triple FHD 5760x1080 = 6,2 mln pix
  • 1920x1080 DSR x1.78 = 6,5 mln pix

Rig

PC

Edziu

Edziu

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaGolasowice

Możesz też skorzystać z programu SRWE, ustawić tam dokładnie rozdziałkę z tripla w oknie i jazda

Panjapa22

Panjapa22

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław
A czy opcja 3x jest dostepna rowniez dla kart amd? Bo widze wszyscy o nv tylko mowia

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

rauf

rauf

Oczywiście, że jest - Eyefinity.

https://www.amd.com/...ogies/eyefinity

Ma parę zalet względem NV, głównie obsługa bardziej złożonych konfiguracji a także paneli o różnych rozdziałkach, także w układzie PLP https://community.am...m/thread/189970

Rig

PC

Bilasek

Bilasek

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 83 postów

Dzięki za pomoc:-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych