Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Mocowanie monitorów na alu rigu czy stojaku?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Panjapa22

Panjapa22

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaWrocław

Czesc! Jak pewnie widzieliscie w koncu skonczylem skladanie swojego riga :) nastepnym krokiem jest likwidacja biurka :) dlatego tez zaczynam planowac jak polaczyc monitor z moim rigiem (docelowo potem bedzie tripple). Teraz pojawia sie pytanie. Przegladajac na nesie rozne kokpity wiekszosc ludzi ma osobny stojak na monitory. Czy to przez wibracje od kierownicy? Czy warto w ogole rozwazac bufowanie wszystkiego jako 1 konstrukcje czy lepiej osobny stojak na trippla? Czy moze ktos z was ma jakies doswiadczenia? Dzieki bardzo!

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Rig

PC

Glaniu

Glaniu

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów
Zrób osobny stojak

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Dedykowany stojak pod tripla zwykle jest droższy niż ramiona od riga. Akurat ja sobie od początku planowałem osobny stojak, bo uznałem że jak się sprawdzi to będzie służył w więcej niż 1 rigu, łatwo go regulować, odsunąć czy nawet przenieść bez ruszania całej reszty zestawu (albo odwrotnie jak chcesz riga wysunąć to monitory sobie zostają).

Ale czy mocowany na stabilnym alu zestawie byłoby dużo gorzej? Raczej nie, nie sądze żeby drgania były w ogóle zauważalne.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
DaveObs uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Wydaje mi się, że wibracje raczej nie mają dużo do rzeczy, ludzie często na ekstremalnych motion rigach montują triple i nic się z tym nie dzieje:

Chyba kwestia preferencji ;)

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Najważniejsze w sumie mieć jak największy zakres regulacji, może zmienisz kierę wiadomo że OSW można zupełnie inaczej posadowić albo i poprowadzić drążek kierowniczy wprowadzając realistyczny flex? To samo z monitorami, dziś takie jutro może większe, albo jeden szeroki. Mocowanie LCD musi być uniwersalne, tak myślę.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
DaveObs uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Kowalski

Kowalski

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Pamiętam, że ktoś na youtube miał zdaje się to i to i jednak mocno polecał osobny stojak. Pewnie zależy jaką kierownice mamy i jak mocny FFB lubimy jak też jak solidny jest nasz rig. Nawet na tym super solidnym rigu HE monitory się wyraźnie trzęsą chwilami.

Panjapa22

Panjapa22

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaWrocław

Nie ukrywam ze zalezy mi zeby ten zestaw byl jak najbardziej kompaktowy dlatego skladniam sie bardziej ku integracji stojaka w riga. Osobna sprawa jest jeszcze VR nad ktorym caly czas mysle

Rig

PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych