Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

NIGHT RIDERS: Zgłaszanie skarg i kar po wyścigach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

SzczwanyGapa

SzczwanyGapa

Szef Night Riders

• Administrator Ligi
  • 1310 postów
  • PSN id:p_kwiatek
  • LokalizacjaZegrze Płd.
Gdybym atakował poruszalibyśmy się z podobną prędkością, nie spodziewałem się, że różnica prędkości między nami będzie tak duża. Nie miałem ciągle "gazu na maksa", bo zwolniłem z nadzieją, że się zmieszczę. Owszem to była zła ocena sytuacji, ale twoim zdaniem chyba powinienem się zatrzymać. 

Nie wiem po co miałbym dodawać, że wcześniej Siniak wpadł w poślizg i ty asekuracyjnie hamowałeś. Z mojego miejsca wyglądało to tak, że omijasz Siniaka robiącego kręcioły na poboczu. Nie mam lasera w oczach, żeby ocenić że jednak hamowałeś. Zamiast władować ci się w bagażnik, wolałem spróbować cię ominąć. Nigdy nie wciskam hamulca kiedy złapię pobocze/wyjadę na pobocze, bo wtedy tracę wszelką kontrolę nad pojazdem. Gdybym nawet wcisnął hamulec to może wytraciłbym o 10 km/h więcej.

O jazdę uszkodzonym samochodem powinieneś raczej czepiać się Siniaka, bo jego samochód nie nadawał się do dalszej jazdy. Mój spisywał się jakby nic mu się nie stało i uszkodzone koła (nie półośki) nie miały jakiegokolwiek wpływu na właściwości jezdne.

Hamowałeś? Dłużej miałeś wciśnięty klakson niż hamulec.
Kiedyś w testach na prawo jazdy było pytanie z pijakiem zataczającym się na poboczu drogi i prawidłową odpowiedzią było "kierowca winien zachować szczególną ostrożność i założyć że pieszy może wtargnąć na jezdnię".
W tej sytuacji mój samochód był pijanym pieszym zataczającym się na poboczu, nie mającym wpływu na to w którym kierunku będzie poruszał się za chwilę. Mogłeś uniknąć kolizji, ale mając tuż obok pędzący pojazd bez żadnej kontroli, stwierdziłeś że 90 km/h to bezpieczna prędkość i uderzyłeś we mnie.

JankessPL

JankessPL

Stały bywalec

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPip
  • 432 postów
  • PSN id:JankessPL
  • LokalizacjaGdynia

Po wielokrotnym obejrzeniu tego zdarzenia doszedłem do wniosku że żaden z was nie zachował szczególnej ostrożności.

Co ja miałem więcej zrobić?Napisałem gdzie Kwiat złamał przepisy CRC nie odniosłeś się do tego w ogóle

Ciężko oskarżyć tylko jedną osobę bo wina leżała częściowo po każdym z was

Gdzie ja zawiniłem?Proszę rozwiń to wypowiedź bo jest strasznie ciekawa 

Dlatego uważam że powiniście podejść do sprawy po męsku i "podać sobie dłonie" na zgode.

Ja do kwaita nic nie mam,po prostu chciałbym napiętnować jego zachowanie.....

Ja również nie rozumiem jak można mówić że ilość incydentów jest za duża po uczestnictwie dopiero w dwóch rundach. Ponadto ciężko o bezwypadkowy wyścig na takim torze.

Przy tak odważnej tezie kierowałem się zdaniem Rholka,który też to zauważył

Gdybym atakował poruszalibyśmy się z podobną prędkością, nie spodziewałem się, że różnica prędkości między nami będzie tak duża. Nie miałem ciągle "gazu na maksa", bo zwolniłem z nadzieją, że się zmieszczę. Owszem to była zła ocena sytuacji, ale twoim zdaniem chyba powinienem się zatrzymać. 

Przyhamować gdy widziałeś problemy siniaka,tyle a nie lecieć na hurra "a może się zmieszczę"

Nie wiem po co miałbym dodawać, że wcześniej Siniak wpadł w poślizg i ty asekuracyjnie hamowałeś. Z mojego miejsca wyglądało to tak, że omijasz Siniaka robiącego kręcioły na poboczu. Nie mam lasera w oczach, żeby ocenić że jednak hamowałeś. Zamiast władować ci się w bagażnik,

Ja rozumiem że widoki są ładne,ale wyraźnie z Twojej perspektywy widać było że ktoś przedemną tańczy i wyraźnie zwolniłem 

Hamowałeś? Dłużej miałeś wciśnięty klakson niż hamulec.

Klakson to jest sygnał ostrzegawczy,trzeba powtórzyć chyba kodes ruchu drogowego,poza tym to jest moja ulubiona zabawka :haha:

Kiedyś w testach na prawo jazdy było pytanie z pijakiem zataczającym się na poboczu drogi i prawidłową odpowiedzią było "kierowca winien zachować szczególną ostrożność i założyć że pieszy może wtargnąć na jezdnię".

W tej sytuacji mój samochód był pijanym pieszym zataczającym się na poboczu, nie mającym wpływu na to w którym kierunku będzie poruszał się za chwilę. Mogłeś uniknąć kolizji, ale mając tuż obok pędzący pojazd bez żadnej kontroli, stwierdziłeś że 90 km/h to bezpieczna prędkość i uderzyłeś we mnie.

Ok od teraz bd Cię traktował jako niepełnosprawnego kierowce,apropo ruchu drogowego,chyba warto żebyś go powtórzył jak nie wiesz czym się różni wyprzedzanie od omijania :lol:

Użytkownik JankessPL edytował ten post 10 styczeń 2015 21:08

Krazio

Krazio

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów
  • STEAM ID:krazio30
  • PSN id:pk30-08-19-96
  • LokalizacjaKnurów

Nie używamy klaksonu podczas wyścigów.

post-84-0-62273400-1416911063.png

JankessPL

JankessPL

Stały bywalec

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaGdynia

A gdzie to piszę?Poza tym ostrzegałem siniaka że jestem blisko,a później to już się troszkę wkurzyłem na kwiata 

Użytkownik Angello edytował ten post 10 styczeń 2015 21:59
Nie cytujemy jeżeli odpowiadamy bezpośrednio pod postem ;)

TheFinek

TheFinek

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 386 postów
  • PSN id:FinekPL
  • LokalizacjaStargard
[quote name="JankessPL" post="6321" timestamp="1420920185"]
Gdzie ja zawiniłem?Proszę rozwiń to wypowiedź bo jest strasznie ciekawa [quote]
Mogłeś spokojnie uniknąć kontaktu z kwiatkiem jakbyś mocniej dohamował.
[quote name="JankessPL" post="6321" timestamp="1420920185"]Przy tak odważnej tezie kierowałem się zdaniem Rholka,który też to zauważył[quote]
Rholek już od dawna z nami nie jeździ a od tego czasu już sie sporo zmieniło ;)

SzczwanyGapa

SzczwanyGapa

Szef Night Riders

• Administrator Ligi
  • 1310 postów
  • PSN id:p_kwiatek
  • LokalizacjaZegrze Płd.

Ty w ogóle czytasz, to co ja piszę?

Nie miałem zamiaru was wyprzedzać, ale będąc rozpędzonym, zostałem do tego zmuszony. Zwolniłem i próbowałem ominąć (tak ominąć, bo inaczej bym w ciebie uderzył), przez co skończyłem na poboczu. Teraz jak to oglądam, to widzę wyraźnie co się działo na torze i mam kilka gotowych rozwiązań, ale w trakcie wyścigu nie miałem czasu na chłodną kalkulację i skończyło się jak się skończyło.

Ok od teraz bd Cię traktował jako niepełnosprawnego kierowce

Daruj sobie takie teksty, bo to tylko źle świadczy o tobie.

Ciągle coś sobie dopowiadasz: a to twierdzisz, że atakowałem, a to że poleciałem na hurrra "może się zmieszczę", a to że powinienem hamować, bo przecież było widać wyraźnie jak na dłoni co się dzieje.

-Gin

-Gin

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 197 postów
  • STEAM ID:gintoki520d
  • PSN id:Gintoki520
  • LokalizacjaBrzeg

W normalnych wyścigach nie mają klaksonu. Poza tym siniak ma lusterka i na pewno Ciebie widział. Spokojnie mogłeś ominąć kwiatka który leciał bokiem. Nie mówię że kwiatek jest święty w tej sytuacji bo trochę przesadził, we 3 obok siebie w ten zakręt wchodzić to samobójstwo. Jak dla mnie każdy się przyczynił do tego co się stało, incydent wyścigowy, nikt nikomu wyścigu specjalnie nie zepsuł.

cast_lineup.jpg

JankessPL

JankessPL

Stały bywalec

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaGdynia

Nie miałem zamiaru was wyprzedzać, ale będąc rozpędzonym, zostałem do tego zmuszony

Gówno prawda,mogłeś zacząć zwalniać jak tylko zobaczyłeś dym,poza tym Ty byś wyleciał nawet gdyby tam nikogo nie było,nie opowiadaj teraz żadnych bajek 

Zwolniłem i próbowałem ominąć (tak ominąć, bo inaczej bym w ciebie uderzył

Powinieneś zwolnić zdecydowanie wcześniej przed tym ciasnym zakrętem

Ciągle coś sobie dopowiadasz: a to twierdzisz, że atakowałem, a to że poleciałem na hurrra "może się zmieszczę", a to że powinienem hamować, bo przecież było widać wyraźnie jak na dłoni co się dzieje.

No fakt pojechałeś zgodnie ze wszystkimi zasadami.

Daruj sobie takie teksty, bo to tylko źle świadczy o tobie.

Sam przed chwilą porównałeś się do pijanego przechodnia 

Tommi

Tommi
  • STEAM ID:tommi__pl
  • Xbox Live:TriedTommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Panowie jak już argumentujecie swoje wypowiedzi to proszę bez epitetów. Następnym razem będę rozdawał ostrzeżenia za coś takiego. 

P.S.

Cały spór powinien rozstrzygnąć organizator ligi/eventu. 

PC

Rig

Net

76561198133235158.png

pCars Photo Mode

Flickr

Krazio

Krazio

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów
  • STEAM ID:krazio30
  • PSN id:pk30-08-19-96
  • LokalizacjaKnurów

Tommi. spór jest rozstrzygnięty już na pierwsze stronie. :)

post-84-0-62273400-1416911063.png

Tommi

Tommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Ale to nie oznacza, że trochę kultury jest potrzebnej przy wypowiedziach.

EOT

PC

Rig

Net

76561198133235158.png

pCars Photo Mode

Flickr

Campo

Campo

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 637 postów
  • STEAM ID:Campo
  • LokalizacjaWrocław

Po prostu adwokaci każdej ze stron nie skończyli jeszcze mów końcowych  :fotka:

Tommi

Tommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Jak jest decyzja organizatora na poprzwdniej stronie. To jedynie oznacza koniec dyskusji.

PC

Rig

Net

76561198133235158.png

pCars Photo Mode

Flickr

JankessPL

JankessPL

Stały bywalec

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPip
  • 432 postów