Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

NIGHT RIDERS: Zgłaszanie skarg i kar po wyścigach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

JankessPL

JankessPL

Stały bywalec

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPip
  • 432 postów
  • PSN id:JankessPL
  • LokalizacjaGdynia

Finek przecież ja już teraz jaja se robię ;)

siniak

siniak

Szara Eminencja Night Riders

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1369 postów
  • PSN id:siniak
  • LokalizacjaKraków

Wow, nie bylem dostępny w weekend a tu taka dyskusja rozgorzała :O

Jako Clean Service tego działu oraz też fakt, że zostałem przywołany wielokrotnie (na szczęście nie jako pozwany, ale mało brakowało ;)) poczuwam się w obowiązku zabrać głos.

Nie będę się odnosił do wszystkiego, bo było tego dużo, a sprawa wydaje się być chyba rozwiązana, napiszę więc w paru zdaniach.

@Jankess:

1. Ostateczną decyzje podejmuje organizator eventu i to się nie zmienia (nie przewiduje się odwołań)

2. Kwiat mógł przyhamować bardziej widząc z daleka co się dzieje, ale to samo można powiedzieć do ciebie - czemu nie zwolniłeś bardziej jak widziałeś Kwiatka lecącego obok poboczem? Wychodzi więc że jesteście kwita

3. Hamowanie na trawie nic nie daje, szczególnie jak lecisz z dużą prędkością bokiem z góry :P (tak już jest skonstruowana ta gra...) - jako wytrawny i doświadczony gracz GT powinieneś to wiedzieć

4. Rholek nie jeździ z nami od wakacji, a od tego czasu sporo się zmieniło (choćby nowe forum i nowi członkowie NR), więc podpieranie się jego wypowiedzią sprzed kilku miesięcy jest trochę bez sensu. Nie mogę się zatem zgodzić z tym, że "teraz ilość kraks co wyścig jest zdecydowanie za duża". Zgadzam się natomiast, że ostatni wyścig po prostu był zdecydowanie powyżej średniej jeśli chodzi o ilość sytuacji kolizyjnych. Ale taki "urok" tego toru, dlatego go nie lubię, zresztą przed wyścigiem prorokowałem że "będzie się działo" :P Na pozostałych wyścigach było i jest dużo spokojniej, bo i tory są "normalniejsze".

5. Co do klaksonu to nie ma nigdzie zakazu używania go, jednak (tak jak w ruchu ulicznym) uprasza się żeby go nie nadużywać i trąbić przy każdej okazji. Nie wiem jak inni, ale ja zawsze używam mapy i patrzę w lusterko, więc wiem czy ktoś się zbliża i jak w jakiej odległości jest. Na mnie więc proszę nie trąbić :P

6. Jeszcze tłumacząc siebie - na pierwszym zakręcie po starcie zostałem uszkodzony przez Subaru BRZ piotra424289 (nie pamiętam ciągu liczb w jego nicku, więc wpisałem przypadkowy, ale wiadomo o kogo chodzi :P) i moje auto stało się trudno sterowne. Efekt widać na filmikach (jazda poboczami), ale jak wyprzedzał mnie Jankess to starałem się jechać wolno po trawie maksymalnie przy lewej bandzie. Potem nadleciał (dosłownie!) Kwiat i się niespodziewanie zakotłowało.

7. Nie wiem czy widziałeś, że edytowałem ci posty na pierwszej stronie, więc powtórzę to tutaj - na tym forum nie używamy wulgaryzmów, ani nie dublujemy postów (odsyłam do regulaminu). Następnym razem skasuję taki post bez ostrzeżenia.

Dołączona grafika

SzczwanyGapa

SzczwanyGapa

Szef Night Riders

• Administrator Ligi
  • 1310 postów
  • PSN id:p_kwiatek
  • LokalizacjaZegrze Płd.

Nadleciałem, bo nie spodziewałem się, że będą z was takie zawalidrogi. ;)

Campo

Campo

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 637 postów
  • STEAM ID:Campo
  • LokalizacjaWrocław

9. Neutralizacja, reakcja na widoczną kolizję, jadąc za samochodami które uczestnicząc w zdarzeniu i mogą stracić kontrolę, szczególnie w miejscach wąskich lub z bandami, należy zachować się jakby na torze pojawiły się żółte flagi, tzn. obowiązkowo zahamować do prędkości umożliwiającej natychmiastową zmianę kierunku lub zatrzymanie (sugerowany 2 bieg, ok. 100km/h), zakazane jest w takich miejscach wyprzedzanie, gwałtowna zmiana toru jazdy, szukanie "okazji" na szczęśliwy przejazd itd. W miarę możliwości uczestnicy kolizji, lub ją obserwujący ogłaszają UWAGA KOLIZJA, ma to ułatwić następnym zawodnikom bezpieczny przejazd.

Update CRC na naszym forum.

Oczywiście jeśli uznamy, że nie powinniśmy się do niego stosować, to możemy ten pkt złagodzić naszymi wewnętrznymi ustaleniami, ale wydaje mi się, zwłaszcza w kontekście ostatnich wydarzeń na Matterhorne (krew płynęła, oj płynęła), że warto ten punkt wziąć sobie do serca - tym bardziej, że w przyszłym tygodniu czeka nas wyścig na Bratwurst, gdzie również możemy spodziewać ostrych zjazdów i zajazdów :).

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Przyznam, że widziałem wasz wypadek i też skłonił mnie do pewnych przemyśleń. Takie zdarzenie chyba w każdej grze wyścigowej i jak nie ograniczyć fantazji, to zawsze ktoś uzna "co mi tam, wio koniku, przelecę!" :evil:

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Dokładnie, również to oglądałem ale mówię soboe co się będę wypowiadal. Chłopaki z NR dobrze się sami dogadują i szybko temat ogarną.  :okok:

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

JankessPL

JankessPL

Stały bywalec

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaGdynia

No i teraz wszystko jasne :happy:

siniak

siniak

• Użytkownicy
  • 1369 postów
  • LokalizacjaKraków

Wiem, że Finek wyjątkowo się pośpieszył i wyniki z RC wrzucił już w sobotę ;) ale niestety w weekend miałem sporo zajęć i nie miałem kiedy do forum przysiąść. Jedak uznałem że sytuacja jest na tyle poważna, że napiszę posta ze skargą.

Szczegóły: piątkowy Rally Cross, pierwszy wyścig wygranych na szutrowym Eigerze (w kolejności ogólnej wyścig nr 4). Ostatni zakręt ostatniego okrążenia. Jadę na 2 pozycji, moje Subaru zostaje z dużą siłą uderzone w tyłek na dohamowaniu przez Krazia. W rezultacie wytrąca mnie to z toru i lecę na lewą bandę. Na kolizji korzysta Jankess, który mnie mija i kończy wyścig na 2 pozycji. Po wyścigu byłem pewien że winny jest Przemek, bo opóźnił hamowanie, jednak po kilkukrotnym obejrzeniu tej sytuacji na powtórce (z różnych ujęć) okazało się że wszystko zaczęło się od kolizji Jankessa z Kraziem przed zakrętem. Wygląda na to, że po tym Przemek poleciał niejako "rykoszetem" i wpadł na mnie. Nie mam teraz dostępu do konsoli, ale w razie czego wieczorem mogę wrzucić filmik.

Zgłaszam to dlatego, że rezultat tego zamieszania był dla mnie dość niekorzystny, bo przez to dosłownie na kilka metrów przed metą straciłem wypracowaną pozycję i co za tym idzie punkty :/

Chciałbym również, żeby wypowiedziało się więcej osób, bo wina jest tutaj dyskusyjna (Przemek czy Janek?).

Chociaż zawsze może tez przyjść Mateusz, napisać że wyniki już wiszą, na zgłaszanie kar już za późno i o co mi w ogóle chodzi :P

Dołączona grafika

Krazio

Krazio

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów
  • STEAM ID:krazio30
  • PSN id:pk30-08-19-96
  • LokalizacjaKnurów

Oczywiście, że się wypowiem.

Jechałem za wami spokojnie bo czułem, że już was nie dogonie, ale ku mojemu zdziwieniu Jankess wpycha się na małego do wewnętrznej zakrętu przed tym drewnianym mostkiem, w dodatku Siniak ląduje na bandzie, a Janek zaraz obok niego, więc na wyjściu tego zakrętu wyprzedziłem Jankessa o pół samochodu, lecz ten nie zostawiając mi żadnego miejsca zwyczajnie sprasował mnie z bandą w wyniku czego moim autem zaczęło trochę miotać, dlatego hamowanie wtedy było złym pomysłem i odpuściłem tylko gaz przed kolejnym zakrętem.

Niestety Dominik mocno ucierpiał, za co przepraszam, ale niewiele mogłem wtedy zrobić. :E

Po ostatnim zakręcie, oczywiście zwolniłem, żeby Siniak dojechał przede mną. 

Użytkownik Krazio edytował ten post 09 luty 2015 11:36

post-84-0-62273400-1416911063.png

SzczwanyGapa

SzczwanyGapa

Szef Night Riders

• Administrator Ligi
  • 1310 postów
  • LokalizacjaZegrze Płd.

Właśnie montuję skrót i ta sytuacja mi się nagrała, więc za kilkanaście minut będzie.

JankessPL

JankessPL

Stały bywalec

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaGdynia

No to może ja też się wypowiem

Pod koniec wyścigu przed mostkiem trochę przecholowałem, dotknąłem Siniaka, odpuściłem gaz by oddać pozycję, wtedy Krazio mnie wyprzedził, miał trochę mało miejsca,ale minimalnie się otarł między mną a bandą, mnie wyrzuciło, a Krazio mimo tego że lekko go zarzuciło miał gaz na maksa i uderzył w Siniaka

Ja na tym incydencie skorzystałem, ale wg mnie wina leży przede wszystkim po stronie Krazia bo mógł odpuścić gaz( i tak bym go nie wyprzedził bo mnie wyniosło trochę)

Krazio

Krazio

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów
  • STEAM ID:krazio30
  • PSN id:pk30-08-19-96
  • LokalizacjaKnurów

Przepraszam, ale... Minimalnie się otarł?! Czy to jest jakiś żart? Zwyczajnie mnie sprasowałeś z bandą i straciłem 20km/h, więc to nie było "minimalnie się otarł".

Po 2. Skoro "i tak bym go nie wyprzedził bo mnie wyniosło trochę" to dlaczego walczyłeś zażarcie i nie zostawiłeś mi miejsca skoro byłem przed tobą?

post-84-0-62273400-1416911063.png

siniak

siniak

• Użytkownicy
  • 1369 postów
  • LokalizacjaKraków

Po ostatnim zakręcie, oczywiście zwolniłem, żeby Siniak dojechał przede mną. 

Muszę przyznać, że tego nie wychwyciłem, ale bardzo dziękuję, zachowałeś się fair :)

Hmmm, tak jak napisałem sytuacja dyskusyjna, więc nie obejdzie się bez wrzucenia filmików, które powinny spór rozwiązać. A propos - Kwiat kilkanaście minut już dawno minęło :P  Bo ja przy konsoli będę dopiero wieczorem

Dołączona grafika

SzczwanyGapa

SzczwanyGapa

Szef Night Riders

• Administrator Ligi
  • 1310 postów
  • LokalizacjaZegrze Płd.

Komputer mi się wziął zesrał (czyt. zawiesił) podczas montażu :( Może przetwarzanie ponad 5 GB materiału + słuchanie muzyki w tle + internety = za dużo :)

Wrócę do domu, to nagram tą sytuację z różnych ujęć, tę, i wrzucę na YT.

JankessPL

JankessPL

Stały bywalec

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaGdynia

Krazio po pierwsze to nie było zachowanie celowe, jadąc z kamery "na drodze" nie zauważyłem że tam się zwęża i zostałeś lekko ściśnięty między mną a bandą.

Zauważ również że gdy zaszło to zdarzenie między mną a Tb, Ty nie zwolniłeś tylko nadal miałeś wciśnięty gaz, a wykręciłeś tak kierownicą że staranowałeś Siniaka.

Wg mnie to lekkie przyciśnięcie do bandy to był zwykły incydent wyścigowy, gdybym chciał zagrać nie fair bym Cię wcześniej przyblokował.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych