Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

The Division 2 - Ubisoft

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Część pierwsza loot shootera stała się dla mnie (i chyba nie tylko) synonimem downgrade'u jaki przechodziły praktycznie wszystkie duże produkcje.

1. demo Division na E3 czerwiec 2013
  2. premiera konsolek "next gen" jesień 2013
  3. downgrade na finalnej wersji gry (akurat D1 dopiero w 2016 roku)

Taki scenariusz zaliczyło mnóstwo gier w tamtym okresie. I nikt nie wie dlaczego  :P

Ubisoft downgrades od 2:33

Tu więcej o pierwszej części gry

Tom Clancy's The Division - Ubisoft

Ubisoft mimo że w ścisłej top10 największych firm wydawniczych i producenckich branży gamingowej, wyrobił sobie uznaną markę. Markę w znacznej mierze znienawidzoną przez graczy. Mikropłatności, wycięta zawartość podstawowa oferowana później w DLC, downgrade graficzny, powielane schematy gameplayowe, jazda na tych samych assetach, copy/paste nawet całych etapów (Far Cry 4 i Primal) i słaba optymalizacja na PC. 

Dlatego bez entuzjazmu podchodziłem do ich kolejnej produkcji. I tu przyznam - zaskoczenie - otwarta beta nie zniechęciła mnie do D2. Spodziewałem się jeszcze bardziej sztampowej strzelaniny tyle że zamiast w zaśnieżonym NY to z  letnim, pozoru nudnym Washingtonie.

Tymczasem beta prysła a ja miałem ochotę na więcej  :tak:

46507813615_5584294239_b.jpg

CZYM JEST THE DIVISION 2? OFICJALNY ZWIASTUN

Nie będę na recenzje strzelanki poświęcał czasu, więc po ckliwym wstępie konkrety:

• przebogate w detale mapy, wygląda jakby nie 2-pass korektę miały tylko 5x, albo jakiś zaawansowany system AI robiący bajzel środowiskowy jednocześnie zachowując max realizm otoczenia, nigdy tyle randomowych z pozoru śmieci nie widziałem  :szok:
  • satysfakcjonujące strzelanie, wprawdzie wciąż musimy władować w przeciwników parę serii, ale jest wyraźnie bardziej realnie (odrzut, balistyka, przeładowania, dźwięki) 
  • fajne ragdoll'e, z przyjemnością faszeruje się przeciwników ołowiem
  • naprawdę niezłe AI, nie czuć schematów, flankują, potrafią przeczekiwać atak, jest się często zaskakiwanym (cholernie rzadkie w grach)
  • zgrabne połączenie singla z co-opem i całym multi, chyba tak miało to zawsze wyglądać! (oczywiście za cenę bycia zawsze online)
  • klimat I'm Legend, Children of Men (Ludzkie dzieci), Knowing (Zapowiedź), Escape from New York, 12 monkeys - osamotnienie w wielkim opustoszałym mieście, natura przejmująca teren, anarchia, gangi, wszędzie worki z ciałami, walka na każdym kroku
  • dla fanów EDC, molle, itp dziwactw  :mrgreen: delikatnie surviwalowo-prepersowo
  • graficznie bardzo ładnie, może nie ma nic co robiłoby wow jak Ray Tracing, ale od strony artystycznej gra robi użytek z wszystkich aktualnych technik i efekt finalny jest naprawdę dobry, szczególnie poczucie przestrzeni, gra świateł, odbicia
  • duże zróżnicowanie lokacji, wnętrza, podziemia, bazy a potem otwarte ulice czy zdziczałe parki to zupełnie inne wrażenia, roślinność jeszcze lepsza i jest jest więcej od Wildlands
  • znacznie więcej fizyki zniszczeń, choć...ciągle są braki, do GTA jeszcze brakuje ale i tak pozytywnie
  • udźwiękowienie, to moim zdaniem tajny wskaźnik pokazujący czy studio przyłożyło się do produkcji, Division 2 ma rewelacyjną ścieżkę dźwiękową przypominającą najlepsze czasy Dice i Battlefieldów a także nowszych produkcji jak Doom gdzie sporo industrialnych dźwięków przeplatanych narastającą, brudną rockową muzyką, gra obsługuje surround w najbardziej rozbudowanej wersji - Dolby Atmos
  •  w menu pełny wybór ustawień, choć zabrakło - jak w ostatnich produkcjach Ubi - podglądu live co dana opcja zmienia
  • brakuje jedynie regulacji FOV, za to HUD jest wzorowo customizowany
  • bardzo dobra optymalizacja, jedna z niewielu ostatnio gier która oferuje prawie 2x więcej fps w Ultra od Low, poszczególne presety różnią się między sobą wydajnością jak i wyglądem oprawy, niemniej bez problemu można wycisnąć maxa (zależnie od rozdzielczości i posiadanej karty)
  • gra można powiedzieć dopracowana na premierę, już w becie brak było typowych multiplayerowych problemów  :O
  • dostępne DX11 i DX12, to drugie lepsza wydajność (ponoć nie zawsze stabilnie u mnie OK akurat)
  • płynna rozgrywka, po pierwszy ładowaniu i oczekiwaniu na połączenie z serwerami, nie widać loading screenów wcale
  • nie byłem w stolicy Stanów, ale ponoć sporo lokacji wiernie odtworzony a to bardzo lubię
  • możliwe że Ubi jako pierwsze zreflektowało się, że klienci nie chcą już niedopracowanego crapu na premierę (vide wszystkie inne produkcje ostatniego półrocza) ale możliwe też że w natłoku przeciętniaków spadły mi oczekiwania i cieszę się z gry "poprawnej" - teoria CorradoSKJ zobaczymy jak będzie za jakiś czas  :cool:

Analiza techniczna

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Optymalizacja Divison 2 wersji PC - wolumetryczna mgła podpowiem 

The Division 2 Optimization, Easily Gain Performance Without Downgrading Visuals

Porównanie wydajności w rozdzielczości 1440p Division 2

The Division 2 RTX 2080 TI Vs GTX 1080 TI Vs GTX 980 TI Vs GTX 780 TI Comparison

The Division 2 DX12 1080 TI Vs 1080 Vs 1070 Vs AMD Vega 64 Vs AMD 56 Comparison

Optymalizacja Divison 2 dla karty GTX 1080Ti w rozdzielczości 3440x1440 praktycznie bezstratnie dla Ultra

wszystko w prawo (ponad preset Ultra) = avg. 57 fps
opty (High+Ultra) = avg. 83 fps
C:\Users\XXX\Documents\My Games\Tom Clancy's The Division 2
plik graphic settings.cfg

Spoiler

Praca nad udźwiękowieniem

THE DIVISON 2 - DŹWIĘKI THE DIVISON 2

Soundtrack Division 2

Zbiór przydatnych linków zebranych przez społeczność 

(pozdrowienia dla kolegi RashbaNor :good: )

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
FSP_Niko uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1078 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

No proszę, nie wiedziałem, że cioracie też w Division :O

Ja przy konsolowej jedynce spędziłem sporo czasu grając z kumplami. Dwójka już też kupiona i wbijamy levele. Wersja konsolowa oczywiście nie ma takich detali jak PC-towa ale co trzeba powiedzieć, to od czasu private bety do open bety poprawili sporo bugów, a wersja release wyszła już całkiem grywalna w trybie multiplayer. Rozgrywka jest ciekawa, faktycznie boty dostały dobre AI i trzeba grać bardziej taktycznie niż w jedynce bo potrafią wskakiwać, zeskakiwać z przeszkód, chować się, zachodzić z boku, atakować z tyłu. Trochę inaczej rozwiązany jest rozwój postaci, zamiast odbijać ludzi to trzeba rekrutować ich w bazie i stopniowo dostaje się dostęp do kolejnych ficzerów: kwatermistrz, warsztat, oficer Bounty, oficer Dark Zony itd. Mody typu magazynek, optyka, kompenstator, tłumik robi się raz dla danego typu broni i jest dostępny do montażu na każdej z danego typu. Zestaw skilli został zmieniony, kilka wyleciało, kilka zostało dodanych, trochę więcej uwagi wymaga użycie niektórych z nich. W trybie multi levele najsłabszych graczy są skalowane do najwyższego, choć oczywiście standardowy equipment nie dostaje żadnych talentów przy tym. Póki co jestem gdzieś około 16 levelu, zobaczymy co będzie dalej.

Dzięki Rauf za recenzję, nie zamierzam wprawdzie kupować wersji PC, ale fajnie wiedzieć, że inni też szpilają w Division :)

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

rauf

rauf

Na TS3 jest już kanał, także zapraszamy, co wieczór coś tam się dzieje. 

Ciekawe porównanie prawdziwych lokacji z Washingtonu do gry Division 2.

Archiwum narodowe

47425783001_36678918bf_b.jpg

40460084053_4d957cb98a_b.jpg

Obelisk pomnik Jerzego Waszyngtona

33549869528_231806fac2_b.jpg

33549869558_73389c4210_b.jpg

The Division 2 vs Real Life | Ubisoft [NA]

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

rauf

rauf

01

47377900182_39b266a360_b.jpg

02

40464962593_4ba7853d73_b.jpg

03

47377900132_d43a6f7ded_b.jpg

04

47377900122_3d24cfefb0_b.jpg

05

40464962563_153c69e26c_b.jpg

06

47377900062_1b72fcd18a_b.jpg

07

47377900072_5df50cdb77_b.jpg

08

46707650954_6f1c28ba20_b.jpg

09

40464962533_5eeb9c7fde_b.jpg

10

47377900492_812f6aae7c_b.jpg

Rig

PC

sexyciasteczko

sexyciasteczko

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Cześć, kanał D2 ma założone hasło, możecie podać na PW?

rauf

rauf

@sexyciasteczko

Spoiler

Albo zaczepić na TS3 kogoś kto siedzi to wpuści  :okok:

Rig

PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych