Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Pimax 5k plus- drugie podejście

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

gregorioo

gregorioo

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 73 postów

Pimax 5k, którego opisywałem jakiś czas temu wrócił do mnie.

Pierwsze wrażenie było bardzo złe. 

Kupujący stwierdził, że gogle są uszkodzone i niestety, albo i stety musiałem przyjąć gogle z powrotem (oczywiście płacąc za wysyłkę w obie strony mimo iż zwrotów wg aukcji nie przyjmowałem - taka uwaga dotycząca ebaya)

Gogle oczywiście były sprawne i jak już wróciły do mnie to postanowiłem dać im drugą szansę.

Zainstalowałem custom shader patcha zgodnie z poradnikiem z innego forum usera Yata  i kolory stały się znacznie żywsze - już zobaczyłem że jest dobrze. Połowa sukcesu była już za nami, ale te drugie "ale" dalej nie zniknęło. Problem niedomagającego sprzętu wciąż dawał się we znaki. I 9900k + 1080ti OC. Dalej nie mogłem uzyskać ciągłości 90 klatek. O ile 80-90% jazdy trzymało te 90 klatek to co chwilę pojawiały się momenty spadków, do 70, 80, 60 a czasem nawet 50 klatek. Jeśli ktoś stawia na płynność gry, to tak się grać po prostu nie da jeśli się ma alternatywę w postaci Oculusów.  Na podmianę poszła więc karta Graficzna na 2080ti OC i w tym momencie problemy się rozwiązały. Przyrost mocy jest na tyle duży żeby zmienił oblicze gry i Pimaxów. Przyrost przeliczyć można  na klatki - średnio mamy około 25-30 klatek więcej. Gdy mieliśmy spadki do 80 - tutaj sztywno trzyma 90, i tak samo z 70 czy nawet gdy było na 1080ti 60 klatek to w tym samym miejscu już odnotowałem około 85-87 klatek. Na 2080ti Pimax 5k ma sens i można myśleć z tą kartą o komfortowym graniu, a takie spadki na 1080ti były co chwilę.

Poprawione kolory i duże FOV zanurza w grę jeszcze bardziej.

Z takim FOV prędkość odczuwamy znacznie lepiej. O ile w oculusach jadąc 150 czy 250 nie odczuwamy, że jedziemy szybko, to tutaj tak  nie jest - jest zdecydowanie bliżej temu co mamy w realnym świecie. Jadąc porsche GT3 kup gdy opieram się o siedzenie to kątem oka nie odwracając głowy widzę fotel kubełkowy - jego boczne oparcie.  Poczucie bezpieczeństwa;), ale przede wszystkim zanurzenie znacznie lepsze niż przy Oculusach.

Reasumując w połączeniu z 2080ti Pimax 5k do Assetto Corsa to dobry wybór - poprawa grywalności znacznie lepsza w stosunku do Oculus. Gdybym miał natomiast zostać przy 1080ti to wolałbym zostać w Oculusach. Grafika i FOV gorsza, ale jednak płynność to jest coś bez czego wszystko inne traci sens  :)

W dniu dzisiejszym odebrałem Samsung odyssey plus. 

Udało się je zainstalować dość szybko. 

Pierwsze wrażenia w grze w porównaniu do Pimaxów to trochę jak powrót do przeszłości. 

Kolory nieco lepsze niż w Pimaxie, (po modyfikacji Custom shaderem różnica nie jest szczególnie znacząca)

Ostrość zdecydowanie po stronie Pimaxa. Jeśli chodzi o widzialność zakrętów to różnica kiedy widzimy zakręt w jednych i drugich goglach to dobre 100m.

Tekst, zegary, to wszystko w Pimaxie jest ostrzejsze. 

O FOV nie wspominam, bo jak już trochę w Pimaxie ktoś pojeździ, to trudno będzie mu zaakceptować to co daje konkurencja.

Ogólnie poza lepszymi kolorami to Samsung nie ma nic lepszego do zaoferowania. Brak SDE jest niestety okupiony spadkiem ostrości. O ile obraz w Samsungu wygląda miękko i przyjemnie to w simach z praktycznego punktu widzenia tracimy na ostrości czyli na tym na czym nam najbardziej zależy.

Samsunga można postawić koło Oculusa CV1 z wyższą nieco rozdzielczością i bardziej miękkim obrazem. Pimax to jednak inna półka sprzętu, jednak bez 2080ti do Pimaxa podchodzić należy z ostrożna.

Grywalność w Pimaxie jest znacznie lepsza. Z takim FOV nawet krajobrazy robią wrażenie - żaden monitor ani 110 st tego nie oddadzą.

Użytkownik gregorioo edytował ten post 01 kwiecień 2019 18:03

CorradoSKJ

CorradoSKJ
  • STEAM ID:CorradoSKJ
  • LokalizacjaBydgoszcz

Nie dawno się zastanawiałem nad Pimax, ale jedyne co mają do zaoferowania to większy kąt i lepsza rozdziałka. Kąt ok jest ważny, ale rozdziałka hmmmmmmm jeździłem na DK2, CV1, Vive, miałem też w lepszej rozdziałce Lenovo i kurczę nadal nie w rozdzielczości widzę problem. Nie przeszkadzała mi nigdy bo nie skupiałem się na detalach otoczenia, gogle vr są stworzone dla imersji a w niej grafika chyba jest na dalszym planie. Tu pojawia się problem, pimax nadaje się tylko do wyświetlania obrazu, kompatybilność zawsze będzie problemem, brak dedykowanych kontrolerów, brak oficjalnego wsparcia przez dev-s czy platformy. 

Ale oczywiście, mogłoby to się zmienić gdybym zasmakował, nie mówię nie.

Jak chcesz podesłać na testy to się nie krępuj :) 

gregorioo

gregorioo

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 73 postów

Nie dawno się zastanawiałem nad Pimax, ale jedyne co mają do zaoferowania to większy kąt i lepsza rozdziałka. Kąt ok jest ważny, ale rozdziałka hmmmmmmm jeździłem na DK2, CV1, Vive, miałem też w lepszej rozdziałce Lenovo i kurczę nadal nie w rozdzielczości widzę problem. Nie przeszkadzała mi nigdy bo nie skupiałem się na detalach otoczenia, gogle vr są stworzone dla imersji a w niej grafika chyba jest na dalszym planie. Tu pojawia się problem, pimax nadaje się tylko do wyświetlania obrazu, kompatybilność zawsze będzie problemem, brak dedykowanych kontrolerów, brak oficjalnego wsparcia przez dev-s czy platformy. 

Ale oczywiście, mogłoby to się zmienić gdybym zasmakował, nie mówię nie.

Jak chcesz podesłać na testy to się nie krępuj :)

Gram tylko w Assetto Corsa. Competizione i dirt rally nie udało mi się uruchomić, chociaż próbowałem i poświęciłem po 10 min na każdą grę. AS mi starcza.

W porównaniu do RIFT imersja jest dużo większa - większy kąt to nie tylko większy kąt. Uczucie prędkości znacznie większe. Szczególnie na wąskich trasach, a w otwartym aucie to już w ogóle niebo, a ziemia. 

Rozdzielczość ma duże znaczenie.I tu nie chodzi o Pixele, ale subiektywne odczucie. Np nie widziałem dużej różnicy w ostrości między Odyssey a Rift, a przy Pimaxie już widać, że jest ona znacznie wyższa.  Robiłem porównanie dojeżdżając powoli do zakrętu Samsung odyssey vs Pimax - w Pimaxie zakręt widzimy dużo wcześniej i to różnica 50-100m gdzie niegdzie.

Mimo, że np trasę SPA znam na pamięć to w Pimaxie zdecydowanie łatwiej zacząłem wyczuwać moment skrętu. W Pimaxie mam wyłączony prędkościomierz apkowy bo doskonale go widzę na desce. 

Im dłużej jezdziłem w Pimaxie to tym bardziej go zaczynałem lubić. 

Co prawda nie miałem szans pograć dłużej niż kilka godzin bo karta poszła na gwarancję i czekam, ale wg mnie jak ktoś ma wolną gotówkę nie będzie żałował. Zmiana na plus jest widoczna i osoby, które z simami nie mają na co dzień do czynienia też potwierdzają moje słowa.  Póki nie mamy Pimaxa to nie wiemy co tracimy, ale jeśli ktoś nie zamierza go kupić to niech lepiej nie zakłada. Do Rifta byłem przyzwyczajony i grało mi się fajnie, po przesiadce na Pimax widzimy ok fajnie jest, lepiej FOV itd. se gramy bez jakiegoś Efetku WOW, ale powrót do Rifta to jak powrót do CRT i se myślimy WTF ;)

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 537 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa

Potwierdzam w 100%, jak nie chcesz kupić to lepiej Łukaszu nie próbuj.
Opcja jest jeszcze tak że sprzęt może być za cienki i trzeba naprawdę mocnego kompa by móc się cieszyć 5K+

U mnie też szykuje się drugie podejście, miałem obawy że temat będzie się ciągnął w nieskończoność, ale zostałem miło zaskoczony i DPD jest w drodze.
Mam nadzieję że przed weekendem majowym już będzie u mnie.

Rig

PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych