Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Kupię kierownicę do 500zł

ZAKUPY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Rafał

Rafał

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Cześć wszystkim.

Nie wiem, czy to odpowiedni dział, ale nie wiedziałem gdzie to wcisnąć. 
Zdecydowałem się na inwestycję w kierownicę (następnie budowa jakiegoś stanowiska, ale po kolei). 
Może doradzicie mi, na co zwracać uwagę przy zakupie odpowiednich kierownic, na co patrzeć przy oględzinach? Jestem kompletnie zielony w tym temacie. Znajomy kolegi z roku ma do sprzedania logitech g25 za 550zł, jeszcze nie znam dokładnych informacji.  Może macie jakiś sprzęt, którego chcecie się pozbyć? Wolałbym kupić coś sprawdzonego, co jeszcze długo mi posłuży :) 

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Siemka :)

Do 500zł tylko i wyłącznie Logitech - DFGT albo G25 o ile znajdziesz w cenie. Te G25 za 550zł wydaje się dobrą okazją, popytaj jednak czy jest w pełni sprawna. W tych kierownicach lubią padać enkodery silniczka i obudowy bazy silnika. Pierwsze poznasz jak po kilkunastu minutach grania kierownica odchyli Ci się w którąś ze stron - w sensie, będziesz miał lekko skręconą kierownicę a samochód będzie jechać prosto. Obudowa bazy silniczka to może nie tak powszechny problem, ale poznasz po luzach poprzecznych na osi kierownicy, według mnie zawsze warto sprawdzić. Poza tym potencjometry w pedałach trzeba co jakiś czas czyścić, średnio raz na rok.

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

Rafał

Rafał

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Kolega napisał tak: "(..) że w silnikach jest wada fabryczna, że upala płytki, a u niego jest to wyeliminowane". Powód sprzedaży- ps4 i chcica na g29. Jest ogrom aukcji czy to olx, czy allegro, a nawet facebook marketplace. Nie wiem tylko, czy zakupię w pełni sprawną kierownicę :/ Myślałem o DFGT, ale czy poczuję z czasem brak shiftera :P 

Rafał

Rafał

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Ile razy użyłem "czy"...  :glupek:

Rafał

Rafał

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Jeszcze takie pytanko odnośnie Logitech G29. Czy uszkodzony wtyk od zasilania w obudowie kierownicy jest jakoś "naprawialny"? Podobno kierownica czasem traci zasilanie. 

Mav309

Mav309

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaIndipedente Scuderia Corsa

Myślę wymiana gniazda + wtyku na działające nie jest wielkim problemem.

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

Rig

PC

smogf

smogf

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaSlubice

Myślę wymiana gniazda + wtyku na działające nie jest wielkim problemem.

Dokładnie. Chyba, że prąd tak naprawdę ucieka gdzieś na płytce. Jak na 100% w gnieździe to w sklepie jakimś kwestia 5zł.

PC

Rig

Tycha

Tycha

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacja3City

Jak chcesz, to mogę za tę kwotę Ci sprzedać Thrustmastera TMX - nówka, tylko że bez gwarancji.

Panjapa22

Panjapa22

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaWrocław

TMX jest swietna opcja w tej cenie. Dokupujesz sobie jakies lepsze pedaly i na dzien dobry jest bardzo przyzwoity zestaw. Na pewno woalbym TMX niz G25 lub DFGT

Rig

PC

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZAKUPY

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych