Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Gdzie można w Polsce dostać profile 8020?

ZAKUPY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

janke

janke

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaKokotów
Wiecie może czy są jakieś polskie wytwórnie lub hurtownie obracające profilami aluminiowymi 8020? Interesowałbym się zbudowaniem rigu 8020 według własnego projektu, a sądzę że zamawiając krajowo wyszłoby mi taniej niż sprowadzając od Motedisa z Niemiec 🙂

Użytkownik janke edytował ten post 24 kwiecień 2019 21:20

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Tomix i Alvaris - profile z serii 5 ;)

Co prawda Alvaris to Czeska (chyba?) firma, ale ceny mają całkiem dobre.

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

janke

janke

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaKokotów

Tomix i Alvaris - profile z serii 5 ;)

Co prawda Alvaris to Czeska (chyba?) firma, ale ceny mają całkiem dobre.

Dzięki wielkie za pomoc.

Czy Sim-Lab i spółka przypadkiem nie używają serii 8 (tudzież tym podobnych) do konstrukcji rigów? Większość konstrukcji które podglądałem są z profili 40x40, 40x80 i 40x120 co idealnie pasuje do serii 8 (to też wykorzystywałem do projektu w May-Cad)

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Ano, z tego co mi wiadomo to większość osób używa profili z serii 8. Nie wiem jak Sim-Lab, ale tutejsi forumowicze składają głównie z profili 40x40 i 40x80. Zgaduję że idzie za tym duża większość różnorodność w ofercie jeśli chodzi o same profile, łączniki oraz inne akcesoria, wystarczy spojrzeć na katalog :)

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

Tak, seria 8 zdaje się być najbardziej różnorodna. Najciekawszą ofertę "w Polsce" ma chyba Item Industrietechnik GMBH, ale nie jest to najtańszy sklep. Swojego głównego przedstawiciela mają we Wrocławiu.

https://product.item24.pl/pl/

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

janke

janke

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaKokotów

Jak na razie niestety Motedis dalej wypada lepiej cenowo w porównaniu do Tomixa :P

Mają znacznie niższe ceny netto profili 40x80 i 40x120, a o kątownikach do mocowania profili to już nie mówię...

Nawet z wysyłką z Niemiec wychodzi taniej  :(

mataman

mataman

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów
Za ile realnie można złożyć coś w stylu simlab Evo?

9118.png

Panjapa22

Panjapa22

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaWrocław

Jesli mowa o Simlab GT1 EVO to u mnie bez fotela kosztowalo to jakies 700 zl

Rig

PC

Skyler

Skyler

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 62 postów

A coś zbliżonego do Simiteka? Istnieje jakiś projekt co dokładnie trzeba kupić i jak złożyć? Nie musi być dokładnie Simitek, coś solidnego i taniego z rozpiską krok po kroku dla nowicjusza w tej dziedzinie.

Edit. W sumie ten Simlab też mógłby być. Panjapa22 składałeś to z jakiegoś planu?

Użytkownik Skyler edytował ten post 25 kwiecień 2019 13:48

Panjapa22

Panjapa22

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaWrocław

@Skyler - nie, patrzac na zdjecia po prostu zaprojektowalem sobie samemu, zrobilem liste materialu i zaczelem kupowac i skladac :) Ponizej zdjecie planu (potem bylo kilka zmian) i finalnego riga (jak wroce do domu moge jeszcze kilka fotek trzasnac bo potem jeszcze dodalem troche rzeczy)

Sim Rig.jpg

20190313_120253_HDR.jpg

Rig

PC

janke

janke

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaKokotów

@Skyler - nie, patrzac na zdjecia po prostu zaprojektowalem sobie samemu, zrobilem liste materialu i zaczelem kupowac i skladac :) Ponizej zdjecie planu (potem bylo kilka zmian) i finalnego riga (jak wroce do domu moge jeszcze kilka fotek trzasnac bo potem jeszcze dodalem troche rzeczy)

Celuję w coś prawie identycznego, skąd zamawiałeś?

Panjapa22

Panjapa22

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaWrocław
Szukalem po olx z rozbiorek linii technologicznych. Dlatego mam mix czesc bosha a czesc itema. Tworzy to potem zawirowania z wpustami ale idzie ogarnac :) od razu rada. Item sie latwiej piluje, bosch ma cholernie twarde aluminium

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Rig

PC

janke

janke

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaKokotów

Szukalem po olx z rozbiorek linii technologicznych. Dlatego mam mix czesc bosha a czesc itema. Tworzy to potem zawirowania z wpustami ale idzie ogarnac :) od razu rada. Item sie latwiej piluje, bosch ma cholernie twarde aluminium

Dzięki wielkie za poradę, już jakieś profile upolowałem, aczkolwiek o piłowanie się nie kuszę  :)

Mam jeszcze jedną prośbę, wiesz może gdzie dostać łączki kątowe do boscha z nakrętkami i śrubami?  :D

Panjapa22

Panjapa22

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaWrocław
Ja uzywalem katownikow budowlanych z przegieciem :) sa 10 razy tansze

Rig

PC

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZAKUPY