Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Pierwszy zestaw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

macqo21

macqo21

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Cześć!

Ostatnio doszedłem do wniosku, że zamiast zabawy swoim prywatnym samochodem na torze, taniej wyjdzie zabawa przed telewizorem z podłączonym komputerem i kierownicą (obecnie gram w inne gry i telewizor sprawdza się bardzo dobrze - myślę, że przy grze w jakąś dobrą "ścigałkę" będzie równie ciekawie) na fotelu (tuatj wybór już padł na Playseat Challange).

Komputer:

i5 7400

1060 gtx 6GB

LG 55" 55B8 OLED

Nad czym się zastananawiam:

1. Przede wszystkim jaka kierowcnia - tutaj zastanawiam się nad paroma opcjami (budżet bliżej nie jest okreslony, ale zawsze pytanie czy warto i czy dopłata do tańszej opcji):

a. Thrustmaster T300 Alcantara - cena ~1.600 zł

b. Thrustmaster T500 - cena ~2.300 zł

c1.FANATEC CSL Elite Steering Wheel P1 - cena 180 EUR

c2. CSL Elite Wheel Base - cena 320 EUR

c3. CSL Elite Pedals LC - cena 220 EUR

FANATEC razem 3.100 zł

Ręcznego / skrzyni biegów na początek nie potrzebuję. Fotel składany to element dla mnie nieodzwony i tutaj ewentualnie alternatywa musi również mieć możliwość złożenia.

1. Czy warto dopłacać 800 zł do zestawu FANATAC? Jak z trwałością?

2. Co da najlepsze wrażenia z jazdy? Czy komputer graficznie da radę 60 fps w wysokich detalach?

3. Chyba równie ważne jaką gre kupić do takiej zabawy? zależy mi również na rozgrywcę online.

Osobiście skłaniam się do zestawu FANATEC - całość w granicach 4.100. Tylko czy duża będzie różnica w zestawie z T500? A może lepiej zadowolić się modelem 1.500 zł tańszym?

Proszę o poradę.

smogf

smogf

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 349 postów
  • LokalizacjaSlubice

Czy komputer graficznie da radę 60 fps w wysokich detalach?

Mam ta kartę z prockiem i5 8500 i jeżeli chodzi o fps przy V-Sync off:

Assetto Corsa na high + reShade - 1080 - spokojne trzyma 60-80 (w offline) w zależności od toru i liczby aut na gridzie

ACC - 1366x768 - Większość na High, w ulewie na pełnym gridzie, w nocy spada niestety do ok 25-35 fps.

Dirt 2 - 1080 - po wyłączeniu ficzerów, których i tak w trakcie jazdy nie widać, albo wręcz przeszkadzają - stałe 85

Dirt - 1080 -na ultra ok 80-100

ETS bez modów - 720 + skalowanie 400% - większość na ultra, cos tam jedno na high tylko - ogólnie stałe 110-120 w trasie, 60-100 w terenie zabudowanym, w zależności od miasta

pCars2 - high/ultra, ale  nie wiem czy 720 czy 1080 chodził be zarzutów, RX dało się grać be ścinek. Dokładnego klatkarzu nie pamiętam.

Generalnie niedobór mocy odczuwam póki co tylko w ACC.

Użytkownik smogf edytował ten post 12 maj 2019 08:33

PC

Rig

macqo21

macqo21

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Czy to prawda, że pedały są równie ważne jak i nie ważniejsze od samej bazy? Jest sens inwestować w pedały pokroju Fanatec'a Clubsport Pedals V3 za 359 EUR albo V3 Inverted za 599 EUR?

Czy dobry rozwiązanie byłyby właśnie pedały Fanatec V3/V3 Inverted plus kierwonica innego producenta?

Kowalski

Kowalski

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Nie wiem jak u innych ale dla mnie zdecydowanie pedały są najważniejsze i tu bym najwięcej inwestował. Ale może to indywidualna sprawa? Nie wiem. Inverted V3 bym sobie darował bo cena prawie x 2. Za tą kasę wolałbym Heusinkveld Sprint. Optymalne są zwykłe V3. Kierownica innego producenta jak najbardziej. U mnie wszystkie elementy są innego producenta. Najlepiej kupować to co jest najlepsze w danej klasie cenowej na rynku. Na przykład hamulec ręczny nie Fanatec, nie Thrust, ale np. Heusinkveld... itd.itd.

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 postów
Jestem kolejnym głosem na TAK jeżeli chodzi o pedały.

P.S. Tolerancyjny jestem poprostu

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

macqo21

macqo21

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Poczytałem trochę i wszyscy ludzie mający pojęcie o tym temacie (łącznie z Wami) wskazują na priorytet w doborze pedałów.

Zatem - uwzględniając powyższe - jaki zestaw warto by było złożyć?

V3 + dumping kit (czytałem, że warto) - wychodzi (360 EUR + 80 EUR -> 440 EUR -> 1.900 zł czyli 700 zł taniej niż V3i (rozumiem, że to kwestia jedynie ułożenia pedałów?)

CSL Elite Wheel base czy czy clubsport v2.5? różnica prawie 1.000 zł - warto? czy może

Obręcz CSL steering wheel P1 - czy warto dopłacać do poziomu wyżej w ofercie tego producenta?

Ewentualnie jakie alternatywy w granicach 3,5-4,5 tyś?

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 postów
Chodziło Ci pewnie o dumper odpuść i zamiast tego weź to brake performance kit. Ten dumper jak już wolałbym na gaz, ale śmiało możesz odpuścić

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Kowalski

Kowalski

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Każdy ma tam swoje typy, moje od tanio po bardzo drogo są takie:
1. V3 + kit i Thrust T300
2. V3 + kit i Thrust TS-PC
3. V3 + kit i CSW 2.5
4. HE Sprint i CSW 2.5
5. HE Ultimate i SimuCube 2 Pro
6. HE Ultimate i Simucube 2 Ultimate

macqo21

macqo21

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Dziękuję za odpowiedzi.

Po Przekopaniu całego internetu oraz biorąc pod uwagę powyższe skłaniam się ku zakupowi następnego zestawu:

1. Pedały: V3 + kit - jak wygląda kwestia awaryjności takiego sprzętu? Akurat na ten temat zbyt dużo nie udało mi się znaleźć. Czy to znaczy, że nie ma się czego obawiać? Wartość brać

2. Thrustmaster TS-PC Ferrarri 488 - Tutaj zastanawiałem się nad Fanateciem nawet wyższym modelem V2.5, ale finalnie wyszłoby znacznie drożej + do Thrustmastera dokupię dodatkowe 3 lata gwarancji żeby mieć względny spokój (warto? koszt 450 zł)

3. Fotel Playseat Challange - tutaj chyba nie ma co dyskutować. Znalazłem za 899 zł

Razem zestaw wychodzi: pedały 1.900 (chyba, że jeszcze Break performance?) + kierownica z dodatkową gwarancją 3.000 zł + fotel 899

Ktoś jeszcze chciałby wypowiedzieć się w zestawie pedały + kierownica maksymalnie w tym budżecie tj. max 4.900?

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1215 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Ja bym sobie darował Playseata i zainwestował w coś solidniejszego. Inwestując w dobre pedały dobrze też mieć do tego solidny stelaż. Playseat może tu być słabym elementem. No chyba, że nie masz wyjścia i musi być w miarę mobilny. Ten wygląda jak krzesełko na ryby ale ponoć dosyć się sprawdza. Jeśli masz stałe miejsce na ustawienie, to poszukałbym czegoś innego, bo to może być element, z którym zostaniesz na długo. Osobiście po dłuższej lekturze wybrałem GT Omega Pro, bo miał dobry stosunek jakości do ceny ale to było dwa lata temu i rynek się już mógł sporo zmienić.

https://www.gtomegar...ulator-cockpits

No i ja bym też namawiał na bazę Fanateca, oprócz tego, że masz do tego cały ekosystem różnych obręczy, to masz jeszcze coś czego (o ile wiem) nie ma w Thrustmasterze, czyli 5 profili ustawień w samej kierownicy, które możesz przełączać "w locie".

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

macqo21

macqo21

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Niestety grane będzie na telewizorze, który stoi w salonie. Musi być składany fotel, który po skończonej grze złoże i przeniosę do inego pokoju.

Co do zestawu fanateca - tutaj chyba jednak się skuszę na V2.5.

Cały zestaw v2.5 + najtańsza obręcz elite + pedały v3 + kit = wychodzi 5.150 czyli niewiele więcej niż Thrustmaster z dodatkową gwarancją.

Jak z awaryjnościa powyższego zestawu?

Czy te pedały podejdą pod Playseat challange?

Mikimałs

Mikimałs

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
Witam, poprosiłbym was o opinię o playseat challenge zastanawiam się mocno nad zakupem, ktoś korzysta ? Wady zalety ?

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

@Mikimałs, zajrzyj tutaj

Coś mobilnego - Wheel Stand Pro, Playseat Challenge, itd... 

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Lord_Kufa uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1215 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Cały zestaw v2.5 + najtańsza obręcz elite

Jeśli myślisz o tym: https://www.fanatec....ox-one-usa.html

to odradzam, lepiej zainwestować od razu w jakąś lepszą obręcz. W tej małe chińskie rączki niezbyt dobrze składają D-Pady (joystick, funky switch) i potrafią się blokować w którejś pozycji stając sie przez to nieużyteczne. Przy 1. reklamacji Fanatec przysyła gumkę, która ma to niby naprawić ale niezbyt to działa. Za drugim razem napisałem im, że mogę to sam wymienić, to mi przysłali całą płytkę z joystickiem i od tej pory jest OK. Ale nie używam tej obręczy, więc jak chcesz całkiem po taniości na przeczekanie to mogę Ci moją opchnąć za pół ceny, jak coś to pisz na PW.

Ja osobiście najwięcej używam McLaren GT3 bo głównie tego typu autami jeżdżę, można ją kupić za 230EUR z QR i grą F1 2019

https://www.fanatec....t3-csqr-eu.html

Mam też BMW M2 GT3 ale tu już trzeba wyłożyć trochę więcej.

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

macqo21

macqo21

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Wiem, że najtańszy model będzie niedoskonały, ale miałem zacząć od G29 a już mam na liście sprzęt za blisko 6.000.

Ostatnie do Was pytanie - nie planuję kupować VR/monitora/monitorów - czy TV 55" będzie w stanie oddać realizm? czy nie będzie tutaj efektu, że samochód jest przerośniety? Widziałem vFOV calc i tam niby to jakoś się spina. Pytanie do speców tj. Was :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych