Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Competizione GT World Challenge

online LIGA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
172 odpowiedzi w tym temacie

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1283 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Simrace.pl we współpracy z ROS ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie nowej Ligii esportowej i jednocześnie zaprosić Was do wyścigów w Assetto Corsa Competizione. Ponieważ tytuł jeszcze nie jest do końca dopracowany i nie wszystkie funkcjonalności działają (np. zamiana kierowców), w pierwszej odsłonie ligii postanowiliśmy się skupić wyłącznie na wyścigach typu sprint bazując na serii Blancpain GT World Challenge Europe, która rozgrywana jest na pięciu europejskich torach. Rozpisując wyścigi starałem się jak najlepiej odtworzyć rzeczywisty kalendarz tej serii dlatego wszystkie wirtualne godziny rozpoczęcia sesji będą zgodne z kalendarzem zawodów, a dostęp do serwerów PreQ czyli Free Practice będzie otwarty tylko w określonych godzinach. Oczywiście nie jesteśmy zawodowcami i każdy ma swoje zajęcia dlatego sesje Free Practice będą dostępne częściej niż w rzeczywistości.

post-219-0-11766900-1565266903.png
Wprowadzeniem do ligii będzie runda 0 rozgrywana na torze Monza, nie należącym do tej serii, jej program w realu przedstawia się następująco:
Sobota:
FP1: 11:30 - 13:00: 90 min
FP2: 17:15 - 18:45: 90 min
Niedziela:
Q1: 09:40 - 10:00: 20 min
Q2: 10:20 - 10:40: 20 min
R1: 15:00 - 16:00: 60 min
R2: 21:00 - 22:00: 60 min

Codziennie o godzinie 19:00 zostanie uruchomiony serwer PreQ z dostępnymi sesjami Free Practice. Zgodnie z kalendarzem sesja FP1 będzie miała ustawioną godz. 11:30 w sobotę i będzie trwać 90 min. Po niej nastąpi FP2, gdzie godzina przeskoczy na 17:15 i potrwa do 18:45 (czasu wirtualnego). Każdego dnia zatem będziecie mieli możliwość trenowania online, a wyniki będą zbierane po zakończeniu sesji do jakiejś tabeli PreQ.
W dzień wyścigu, czyli np. 11.08 dla R0 na Monzie o godzinie 19:30 zostanie uruchomiona 60 minutowa sesja FP, po czym nastąpi przełączenie do Q1, 5 minut przerwy i Q2. Sesje kwalifikacyjne oraz wyścigowe zostaną ustawione zgodnie z rozpiską godzinową ale ich czas zostanie skrócony o połowę i ustawiony mnożnik czasu x2. Oznacza to, że sesje kwalifikacyjne będą trwały tu po 10 minut, a sesje wyścigowe po 30 minut.

Spisałem czasy sesji z oryginalnego kalendarza i przedstawiłem je poniżej. Naniesione są też już daty wyścigów. Pamiętajcie, że oprócz Free Practice czasy Quali i Race są skrócone o połowę i ustawiony mnożnik x2. Warunki pogodowe będą ustawione randomowo, dlatego sesje Free Practice nie będą miały jednolitych warunków jak dotychczas było w PreQ więc warto zaglądać częściej a nie czekać na ostatni moment. W zależności od ilości chętnych poza tymi, którzy będą zapisani w PreQ danego wyścigu przewiduję możliwość wpuszczenia na serwer osób z odpowiednio wysokim rankingiem bezpieczeństwa (SA).

-------------------------
25.08 - Brands Hatch (GB)
Sat:
FP1: 09:30 - 10:30: 60 min
FP2: 12:30 - 13:30: 60 min
Q1: 15:55 - 16:15: 20 min
Q2: 16:25 - 16:45: 20 min

Sun:
R1: 12:10 - 13:10: 60 min
R2: 16:35 - 17:35: 60 min

08.09 - Misano (Italy)
Fri:
FP1: 14:20 - 15:00: 40 min
FP2: 17:30 - 18:50: 80 min

Sat:
Q1: 14:30 - 14:50: 20 min
Q2: 15:00 - 15:20: 20 min
R1: 19:45 - 20:45: 60 min

Sun:
R2: 14:00 - 15:00: 60 min

22.09 - Zandvoort (Netherlands) Zolder (Belgium) - chyba, że do czasu rundy zostanie wydany Zandvoort to organizator zastrzega możliwość zmiany toru.
Fri:
FP1: 09:00 - 10:20: 80 min
FP2: 13:40 - 15:00: 80 min

Sat:
Q1: 09:30 - 09:50: 20 min
Q2: 10:00 - 10:20: 20 min
R1: 14:35 - 15:30: 60 min

Sun:
R2: 14:15 - 15:15: 60 min

06.10 - Nuerburgring (Germany)
Fri:
FP1: 09:45 - 11:05: 80 min
FP2: 14:35 - 15:55: 80 min

Sat:
Q1: 09:25 - 09:45: 20 min
Q2: 09:55 - 10:15: 20 min
R1: 14:00 - 15:00: 60 min

Sun:
R2: 15:30 - 16:30: 60 min

20.10 - Hungaroring (Hungary)
Fri:
FP1: 10:25 - 11:45: 80 min
FP2: 15:20 - 16:40: 80 min

Sat:
Q1: 10:30 - 10:50: 20 min
Q2: 11:00 - 11:20: 20 min
R1: 14:50 - 15:50: 60 min

Sun:
R2: 13:45 - 14:45: 60 min

Mam nadzieję, że spodoba się Wam taki zamysł odwzorowania serii Blancpain GT World Challenge oraz nieco odmienna od zwyczajowej formuła prekwalifikacji. Planowany jest również live stream z komentarzem z wyścigów oraz jakieś drobne nagrody dla zwycięzców. Szczegóły są jeszcze w fazie dopracowywania.

W najbliższym czasie wydarzenie zostanie ogłoszone na stronie www.republicofsimracers.com i tam będą otwarte zapisy do sezonu, kalendarz wyścigów oraz wyniki.
Tymczasem zapraszam wszystkich zainteresowanych do dyskusji i komentarzy. Zaznaczam, że do wyścigu R1 mogą nastąpić jeszcze jakieś zmiany. Później już trzymamy się ustalonych zasad.

Aby wziąć udział w PreQ i wyścigach należy posiadać 3 medale trasy oraz co najmniej 60 SA punktów SA (safety rating). Podczas wyścigów nie ma obowiązku zjazdu do alei serwisowej na wymianę opon ani dotankowanie paliwa.

Wyprzedzanie podczas kwalifikacji, szczególnie na okrążeniu wyjazdowym kiedy poprzednicy zostawiają sobie miejsce jest zabronione i może skutkować nałożeniem na zawodnika punktów karnych. To samo tyczy się okrążenia formującego, gdzie zawodnicy zobowiązani są zachować kolejność ustawienia na gridzie. Wyprzedzanie na okrążeniu formującym będzie skutkowało nałożeniem kary punktowej lub kary przejazdu przez pit lane.

Kierowcy startujący w wyścigu zobowiązani są do wejścia na kanał głosowy "Competizione Race". Mikrofon powinien być ustawiony w tryb "Naciśnij aby mówić" (PTT). Podczas sesji kwalifikacyjnych oraz wyścigowych należy ograniczyć komunikację głosową do niezbędnego minimum, tak aby nie przeszkadzać innym kierowcom. Zabronione jest używanie słów wulgarnych i w przypadku ich nadużywania przez zawodnika mogą zostać nań nałożone punkty karne.

Klasyfikacja generalna będzie obejmować 4 z 5 wyścigów, oznacza to, że najgorszy wyścig lub ten w którym kierowca nie wziął udziału zostanie pominięty w klasyfikacji sezonu.

PS. Mamy też w planach Blancpain GT Series Endurance Cup, ale dopiero wtedy gdy zostanie dopracowana zmiana kierowców i dobierzecie się w teamy wyścigowe.

Załączone pliki

Użytkownik DrFugazi edytował ten post 14 sierpień 2019 10:37

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

Baron

Baron

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 109 postów
  • STEAM ID:Baron64PL

NO coz ... wiekszosc z nas to ludzie dorosli ..w wiekszosci zonaci , dzieciaci ... nie wspomne juz pracujacy ...  dobrze byloby jakbys   po prostu napisal jak to bedzie dla nas w realu wygladac ..z tego co  rozumiem ..w dzien wyscigow  o 19-30 FP o 20-30 Qual1  qual2 i potem od razu wyscig1 i wyscig 2   tak ? Quale po 10 minut i wyscigi po 30 minut kazdy ?

Pozwolilem sobie edytowac ...naszla mnie taka mysl ..czy nie mozna po prostu zrobic normalnej ligi  podobnej do tego co jest teraz ? Ustalic terminaz ..i po prostu na przyklad od  20 godziny  FP  Qual i godzina wyscigu na przyklad ...nie byloby prosciej ? Jakos nie przekonuje mnie  tryb 2 razy 30 minut .. ale to tylko moje zdanie ...ciekaw jestem co sadza inni ..

Ach i jeszcze jedno  prosze zadnego wpuszczania przypadkowych osob na serwer ...  Za duzo katastrof ..nie sznuja graczy nie dbaja o to czy dojada czy nie ...ja osobiscie wole jak jest mniej ludzi ale  jak to sie mowi sami swoi ... Jest porzadek  zasady i szacunek ..z randomowymi ludkami nigdy tego nie bedzie ...

Użytkownik Baron edytował ten post 07 sierpień 2019 17:29

Tommi

Tommi
  • STEAM ID:tommi__pl
  • Xbox Live:TriedTommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Jak dla mnie trochę za bardzo rozciągnięte terminy. W taki sposób masz co najmniej sobotę z głowy jak nie cały weekend. Niestety jak dla mnie całkowicie odpadają takie ramy czasowe. No cóż rodzina ważniejsza a liga pod singli :P 

PC

Rig

Net

76561198133235158.png

pCars Photo Mode

Flickr

Baron

Baron

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Jak dla mnie trochę za bardzo rozciągnięte terminy. W taki sposób masz co najmniej sobotę z głowy jak nie cały weekend. Niestety jak dla mnie całkowicie odpadają takie ramy czasowe. No cóż rodzina ważniejsza a liga pod singli :P

Tommi to rozpiska  wyscigow w realu  :) dla nas  liczy sie tylko dzien wyscigu , Fugazi zaproponowal z tego co zrozumialem  od 19-30  FP, Q1, Q2  i  R1, R2( godzina plus 2x10 minut 5 przerwa i wyscig 2x 30 minut to razem daje  2 godziny 25 minut) .. dasz rade ... ;)

kovv@I

kovv@I

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 99 postów
  • STEAM ID:kovvaI
  • LokalizacjaMysłowice

Jak dla mnie ok!

Pomysł dwóch wyścigów po 30 min zamiast jednego 60 min też jest dobry. 

Np:

W pierwszym wyścigu zaliczasz dzwona, czy też wypadnięcie z trasy, a może kolega się zagapił i w Ciebie wjechał - pozostaje niesmak i złość,

Zawsze pozostaje drugi wyścig, który może wypaść o dużo lepiej - jest satysfakcja i są pkt, a i złość po pierwszym nieudanym przemija.

Na endurance też czekam, sam jestem ciekaw swoich umiejętności na długich dystansach - tylko muszę znaleźć kompana do zmiany :)

Pozdro

PC

Rig

Nick w ACC - R.Kowalski

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Wchodzę w to! Czekałem cierpliwie na solidną rozpiskę i jak tylko będę mógł to oczywiście dołączę aby dzielnie obstawiać tyły stawki :) 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Plupi

Plupi

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaPrehoryłe
W zależności od ilości chętnych poza tymi, którzy będą zapisani w PreQ danego wyścigu przewiduję możliwość wpuszczenia na serwer osób z odpowiednio wysokim rankingiem bezpieczeństwa (SA) i doświadczenia wyścigowego (RC)

Naliczanie RC jest od kilku miesięcy wyłączone i nie wiadomo kiedy będzie włączone (status różnych funkcjonalności online, w tym RC, jest raportowany na oficjalnym forum: https://www.assettoc...to-1-0-7.58812/).

W najbliższym czasie wydarzenie zostanie ogłoszone na stronie www.republicofsimracers.com i tam będą otwarte zapisy do sezonu, kalendarz wyścigów oraz wyniki.

Czy będzie możliwy udział bez korzystania z republicofsimracers.com?

Użytkownik Plupi edytował ten post 07 sierpień 2019 20:23

Panjapa22

Panjapa22

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 340 postów
  • LokalizacjaWrocław

ACC zawsze na propsie :) Czekam na rospiske!

Rig

PC

Baron

Baron

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Fugazi  mala prosba ..jezeli mozesz zrob krociutka rozpiske z tym co dotyczy samej  ligi ...data godzina data godzina ..byloby czytelniej .... Ja wiem :) ze z tego co napisales mozna wydedukowac jak to mialoby wygladac ..ale chyba  ta rozpiska   wyscigow w realu namieszala troszke  i  ludzie  nie doczytali sie w detalach  intencji ..

Użytkownik Baron edytował ten post 08 sierpień 2019 08:16

DrFugazi

DrFugazi

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1283 postów
  • STEAM ID:drfugazi
  • PSN id:drfugaz
  • LokalizacjaKatowice

Pozwolilem sobie edytowac ...naszla mnie taka mysl ..czy nie mozna po prostu zrobic normalnej ligi podobnej do tego co jest teraz ? Ustalic terminaz ..i po prostu na przyklad od 20 godziny FP Qual i godzina wyscigu na przyklad ...nie byloby prosciej ? Jakos nie przekonuje mnie tryb 2 razy 30 minut .. ale to tylko moje zdanie ...ciekaw jestem co sadza inni ..

Terminarz będzie ustalony. Myślę, że jak to będzie rozpisane już na stronie to będzie bardziej czytelne. Ale formuła 2x30 zostanie, bo tak jak pisałem, chcę jak najlepiej odwzorować serię. FP1 nie jest obowiązkowe, zostanie uruchomione wcześniej żeby każdy mógł wejść i sprawdzić czy wszystko gra. Jak ktoś chce może przyjść później, tylko uprzedzam, że nie będę nic robił na ostatnią chwilę, jak ktoś nie ma czasu ogarnąć wszystko co trzeba przed wyścigiem to nie będzie pobłażania.

Ach i jeszcze jedno prosze zadnego wpuszczania przypadkowych osob na serwer ... Za duzo katastrof ..nie sznuja graczy nie dbaja o to czy dojada czy nie ...ja osobiscie wole jak jest mniej ludzi ale jak to sie mowi sami swoi ... Jest porzadek zasady i szacunek ..z randomowymi ludkami nigdy tego nie bedzie ...

Jak będziecie organizować wyścigi to będziecie ustalać zasady. Myślę, że safety rating (SA) na odpowiednim poziomie jest pewnym wyznacznikiem. Przy 12 osobach w Open Race też nie było takiej skali zjawiska, może się okazać, że te zapisane ludki będą powodować więcej rozruby niż randomy z wysokim SA. Ale to jeszcze zobaczymy.

Jak dla mnie trochę za bardzo rozciągnięte terminy. W taki sposób masz co najmniej sobotę z głowy jak nie cały weekend. Niestety jak dla mnie całkowicie odpadają takie ramy czasowe. No cóż rodzina ważniejsza a liga pod singli

Żle to zrozumiałeś Tommi, jest jak pisał Baron, rozpiska jest z reala i takie czasy zostaną ustawione na serwerze w wirtualu, ale Ciebie interesuje tylko Niedziela wieczór gdzie skondensowane są Quali i Wyścigi, nie będzie to wiele lub wcale dłuższe od obecnych serii, pół godziny na dwie sesje Q + godzina na wyścig + 5 minut przerwy, w 2h w niedzielę się zmieścisz.

Naliczanie RC jest od kilku miesięcy wyłączone i nie wiadomo kiedy będzie włączone

Dzięki Plupi za info. W takim razie wyłączę to wymaganie i zmienię w opisie.

Czy będzie możliwy udział bez korzystania z republicofsimracers.com?

Zapisy robimy tylko przez tę stronę i stamtąd są/będą automatycznie generowane listy uczestników, tam będą umieszczane wyniki itd. Zatem w tym zakresie konieczne jest skorzystanie ze strony.

Fugazi mala prosba ..jezeli mozesz zrob krociutka rozpiske z tym co dotyczy samej ligi ...data godzina data godzina ..byloby czytelniej .... Ja wiem :) ze z tego co napisales mozna wydedukowac jak to mialoby wygladac ..ale chyba ta rozpiska wyscigow w realu namieszala troszke i ludzie nie doczytali sie w detalach intencji ..

Mam juz grafiki, dorzucę jeszcze regulamin, kalendarz jest już zrobiony, myślę najpóźniej jutro w południe będzie wszystko na stronie ładnie rozpisane i ruszą zapisy.

Racing! Because football requires only one ball.
http://hayabusa.eu.org/

PC

Rig

stas

stas

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Runda 22.09 - Zandvoort będzie miała miejsce na tym samym torze? Chyba go jeszcze nie ma w grze i nie do końca wiadomo kiedy go dodadzą.

PC

Rig

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Pewnie pomylka bo chodzilo o Zolder? 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Zikos4

Zikos4

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 79 postów
Jestem za,ale ze wzgledu na wieczorne sprawy rodzinne wynikajaze z roli meza i ojca,to im pozniej zaczynalyby sie wyscigi,tym lepiej dla mnie😊

Baron

Baron

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Fugazi jakies dwa slowa pliss o co chodzi z serwerem gold i platinum ? I ponawiam prosbe ktos wiedzial jak ogarnac Discord ...przy instalacji wyskakuje mi blad ..podobno trzeba jakis katalog wykasowac ..ktos wspominal ale nie pamietam kto ..bede wdzieczny za pomoc jak to cholerstwo ogarnac ...

Użytkownik Baron edytował ten post 10 sierpień 2019 20:06

Tommi

Tommi
  • STEAM ID:tommi__pl
  • Xbox Live:TriedTommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Ilość uczestników na podstawie czasów jest przydzielona do serwerów platinium i gold. Wiadomo najszybsi platium reszta (wolniejsi) gold. 

PC

Rig

Net

76561198133235158.png

pCars Photo Mode

Flickr

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: online, LIGA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych