Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Assetto Corsa - optymalne ustawienia graficzne

tutorial poradnik

101 odpowiedzi w tym temacie

redwater

redwater

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

U mnie po instalacji Shaders Patcha i Sol FPSy się trochę poprawiły nawet, ale odinstalowałem wszystkie inne mody najpierw. Później zmuszony byłem z innego powodu do zrobienia całkiem czystej instalacji AC i zainstalowałem tylko Shaders Patcha i Sol, plus oczywiście jakieś tory i auta. Przejrzyj ustawienia grafiki w shaders patch i powłączaj tam różne kompresje i inne cuda. Zastanawiam się czy fakt, że masz Xeony nie powoduje takiego zachowania, może być, że pod Core i7, który ja mam jest to lepiej zoptymalizowane.

Wczoraj sie wkurzyłem i wywaliłem wszystkie configi z Dokumentów, przywróciłem fabryczne ustawienia, wyłączyłem postprocesing i zaistalowałem spowrotem shaders i sol. Wreszcie przy 24 autach szybkim wyścigu nie spada poniżej 60 fps , a wygląda bez PP całkiem nieźle. Xeon myslę, że nie ma znaczenia, bo to ten sam rdzeń co sandy bridge, czyli stare I7 z serii 2, różnicę może robić niski zegar ( max 3 GHz) i to że AC korzysta praktycznie tylko z jednego rdzenia na główny wątek gry.

2x Xeon E5-2640, gtx1080, 32Gb ram, SSD, Thrustmaster T-150.

Skyler

Skyler

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 61 postów

Ustawiłem grafikę mniej więcej tak jak to zrobił @rauf na drugiej stronie tego wątku. Tak wyglądają wyniki:

2vc9po7.jpg

Wszystko niby spoko, ale jako iż mam monitor 144Hz, a klatek jest 90 to jeśli dobrze rozumiem potencjał tego monitora jest zmarnowany tak?

Moje podzespoły:

- procesor: Intel i5 6600k, podkręcony do 4,4GHz

- karta graficzna: GTX970

I tu dochodzimy do najważniejszego pytania, czy jeśli wymienię sam procesor (no i konieczna będzie również wymiana płyty głównej) np. na Intel i9 9900k to wyniki będą dużo lepsze czy więcej nie da się już wycisnąć z tej karty graficznej i ją również należałoby wymienić?

Użytkownik Skyler edytował ten post 17 kwiecień 2019 21:23

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Potencjał monitora może nie zmarnowany ale niewykorzystany to tak. 90Hz a 144Hz to spora różnica, 120-144Hz znacznie mniej odczuwalna.

Mimo, że sam trochę na 90fps jechałem (jeszcze w czasach SLI z 780Ti a potem z TXów) to szkoda tej nadwyżki odświeżania monitora którą można by wykorzystać.

Czy i ile byś zyskał, zależy od tego co jest aktualnie wąskim gardłem (a zawsze coś nim jest), w przypadku rozdziałki 1440p z GTX970 to raczej GPU ogranicza render. Variance masz zero, więc widać, że fizyka nie potyka się o procesor.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Skyler

Skyler

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 61 postów

Dzięki za odpowiedź @rauf

Hm, to ciekawe bo byłem pewien, że to raczej wina dość leciwego już procesora. W takim razie jaka najtańsza karta graficzna sprostałaby moim wymaganiom?
A co do ustawień w AC, to zmieniło się coś od czasu gdy pisałeś tego posta w 2016 roku? Może coś innego teraz "zżera" fpsy. Ustawiłem Anti-Aliasing Samples na Off i średnia skoczyła do 111FPS'ów ale nie wiem jak to się przekłada na odczucia wizualne.

rauf

rauf

AC nie zmieniło się specjalnie od tamtej pory, Stefan się zadeklarował, że jak po ACC będzie trochę czasu na koniec roku to chętnie by coś poprawił w kodzie starego AC, ale czy to się stanie nie wiem. Ilja (rosyjski samozwańczy developer AC) cały czas grzebie, ale na optymalizacje ma to znikomy wpływ, na pewno nie tą po stronie fizyki i obciążenia procesora.

Do rozdzielczości 2K najbezpieczniej to poziom 2070/1080Ti//2080. To 2x mocniejsze karty od 970 (upraszczając).

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Skyler

Skyler

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 61 postów

Hm, z tego co widzę to najtaniej wychodzi Gigabyte GeForce RTX 2070 więc chyba trzeba będzie sięgnąć do skarbonki.. :D
A jeszcze co do ustawień, z tego co przetestowałem to wyłączenie AA daje mi około 20-30 klatek. Jak bardzo wizualnie na tym tracę? Co się w ogóle zmienia?

Użytkownik Skyler edytował ten post 18 kwiecień 2019 11:27

rauf

rauf

Na 1440p używam zwykle 2x AA, choć równie dobrze można obyć się bez. 

Czym jest antyaliasing? Tajniki MSAA, FXAA i innych technik

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Swoją drogą bardzo dobry materiał, zresztą nie pierwszy na tvgry.pl  :okok:

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

MariuszB35PL

MariuszB35PL

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 608 postów
  • STEAM ID:mariusz33pl
  • LokalizacjaOlsztyn
GTX 1080 też da radę bo to bardzo zbliżona wydajność do Rtx2070 wymienionego przez Rauf. Dziwne że pominął ta kartę ;). A GTX 1080 używany kupisz za około 1500/1700 zł z długą gwarancją.
W AC też spokojnie w 2k powinien sobie dać radę Rtx2060 też cenowo okolice 1500/1600 zł
Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MariuszB35PL edytował ten post 19 kwiecień 2019 14:58

Skyler

Skyler

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 61 postów
2070 można kupić w podobnej cenie, a nawet taniej niż 1080. Do tego w testach wypada ciut lepiej, więc może dlatego tamtą pominal.

Użytkownik Skyler edytował ten post 19 kwiecień 2019 15:32

MariuszB35PL

MariuszB35PL

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 608 postów
  • STEAM ID:mariusz33pl
  • LokalizacjaOlsztyn
Nowa gtx1080 faktycznie nie ma co sobie głowy zawracać, ale używaną jak najbardziej. Zwłaszcza jak się znajdzie z długą gwarancją.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

YANIcom

YANIcom

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 750 postów
  • STEAM ID:YANIcoom
  • LokalizacjaŁódź

Jak powinno być ustawione dla i7:

[THREADING]
USE_TIMER_PROCESS=-1 ; -1=Automatic, no timer process for CPU with more than 2 cores, timer process for dual cores. 0=Always off. 1=Always on.
SET_THREAD_AFFINITY_MASK=0 ; 0=Windows scheduler will decide where to run the threads. 1=Main thread assigned to Core0, physics thread assigned to Core1

"Każde miejsce, poza pierwszym, jest słabe" R.K.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tutorial, poradnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych