Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

STEAM - wszystko o największej platformie gamingowej

Steam

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Steam_zpsu5lflbvm.jpg

Steam wprowadza ograniczenia dla użytkowników, którzy nie wydali na platformie 5 dolarów!

Steam wprowadził nowe ograniczenia dla graczy, którzy do tej pory nie zrobili w sklepie zakupów za minimum 5 dolarów. Ma to blokować osoby, które masowo rozsyłają do innych zaproszenia, spamują i przeprowadzają ataki phishingowe. Nowe zmiany obejmują wszystkich użytkowników, niezależnie od tego, czy nasze konto istnieje już od dawna, czy zostało dopiero założone.

Gracze od jakiegoś czasu skarżą się na częste otrzymywanie zaproszeń od użytkowników z prywatnym profilem i zerowym poziomem Steam. W większości przypadków osoby je rozsyłające robią to, by przejąć konto innego gracza lub generować spam. Valve postanowiło coś z tym zrobić i wprowadziło ograniczenia, które mają zastopować ten proceder.

Od teraz każdy gracz, który do tej pory nie zakupił na Steam gry, dodatku, czy innego materiału za łączną kwotę 5 dolarów (lub nie doładował portfela), nie ma dostępu do pełnej funkcjonalności konta. Blokada dotyczy:

• wysyłania zaproszeń do innych graczy,
  • otwierania czatu grupowego,
  • głosowania w programie Greenlight, Warsztacie Steam i na recenzje gier,
  • sprzedawania i kupowania rzeczy w Steam Market,
  • pisania postów w dyskusjach,
  • zdobywania poziomów Steam (blokada na poziomie 0) i kart kolekcjonerskich,
  • udostępniania materiałów w Warsztacie Steam,
  • pisania w dyskusjach dotyczących przedmiotów z Warsztatu Steam,
  • dostępu do Steam Web API,
  • korzystania z czatu przeglądarkowego i mobilnego.

Jak widać, ograniczenia są całkiem spore. Nie każdy gracz będzie z tego zadowolony. Przede wszystkim wspomniane wcześniej 5 dolarów musi być wydane bezpośrednio na platformie Steam. Jeśli więc aktywujemy gry kupione w pudełkach, czy z innych sklepów sprzedających klucze, to nadal możemy mieć nałożoną blokadę, będąc przy tym całkowicie legalnym użytkownikiem. Właśnie to sprawia, że decyzja Valve jest bardzo kontrowersyjna i nie wszystkim się podoba. Z drugiej strony dobrze, że właściciele platformy Steam w końcu zabrali się za nieuczciwych graczy – nowe regulacje powinny znacząco zmniejszyć ich liczbę. 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-white.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

adamwsb

adamwsb

Pilot Kamikaze

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 postów
  • STEAM ID:adamwsb
  • Xbox Live:adamwsb
  • PSN id:adamwsb
  • LokalizacjaPszów

ja mam konto nie dawno , nie zakupilem nic jeszcze bo zawsze jakas gra byla w pudelku i od poczatku nie moglem nikogo nawet zaprosic do znajomych... troche to chore jak dla mnie...

CPU: I5 4690K 3.5GHz [4.6GHz]  |  MB: ASROCK Z97 PRO4

GPU: ASUS GTX 980 TI Strix

RAM: GOODRAM PLAY 16GB PC1600 2x8GB RED [1866MHz]

HDD: Crucial SSD 250GB MX200  |  WD Caviar BLUE 1TB  |  WD Caviar BLUE 640GB  |  WD Portable Elements 1TB

CASE: Thermaltake V3 Black Edition  |  PU: Cooler Master B700 v2 700W  |  OS: Windows 10 64bit  |  Modecom MC-9006  |  Natec Genesis GX68

RIG: T300RS  |  T3PA  |  Playseat  |  Creative Inspire T6100 5.1  |  TV Sony | W829B 50"
PS4

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Steam Refunds

Od wczoraj Steam umożliwia zwrot każdej gry pod warunkiem:

• grano w nią nie więcej niż 2h
  • zwrot w ciągu 2 tyg. od zakupu

Procedura potrwa około tygodnia, i każdorazowo będzie osobno rozpatrywana. Dla sprytnych i przedsiębiorczych chcących kupić/pograć/zwrócić i znowu pograć...przewidziano achivment CEBULA :cool:

Powód zwrotu nie jest konieczny, więc można to traktować jak wersję demo produktu.

Moim zdaniem świetna opcja, chyba sporo osób spróbuje tak parę gier przetestować zamiast np. na cracku narażać się na kombinacje i ryzyko...

Steam Refunds
You can request a refund for nearly any purchase on Steam—for any reason. Maybe your PC doesn't meet the hardware requirements; maybe you bought a game by mistake; maybe you played the title for an hour and just didn't like it.

It doesn't matter. Valve will, upon request via help.steampowered.com, issue a refund for any reason, if the request is made within fourteen days of purchase, and the title has been played for less than two hours. There are more details below, but even if you fall outside of the refund rules we’ve described, you can ask for a refund anyway and we’ll take a look.

You will be issued a full refund of your purchase within a week of approval. You will receive the refund in Steam Wallet funds or through the same payment method you used to make the purchase. If, for any reason, Steam is unable to issue a refund via your initial payment method, your Steam Wallet will be credited the full amount. (Some payment methods available through Steam in your country may not support refunding a purchase back to the original payment method. Click here for a full list.)

Where Refunds Apply
The Steam refund offer, within two weeks of purchase and with less than two hours of playtime, applies to games and software applications on the Steam store. Here is an overview of how refunds work with other types of purchases.

Refunds on Downloadable Content
(Steam store content usable within another game or software application, "DLC")
DLC purchased from the Steam store is refundable within fourteen days of purchase, and if the underlying title has been played for less than two hours since the DLC was purchased, so long as the DLC has not been consumed, modified or transferred. Please note that in some cases, Steam will be unable to give refunds for some third party DLC (for example, if the DLC irreversibly levels up a game character). These exceptions will be clearly marked as nonrefundable on the Store page prior to purchase.

Refunds on In-game Purchases
Steam will offer refund for in-game purchases within any Valve-developed games within forty-eight hours of purchase, so long as the in-game item has not been consumed, modified or transferred. Third-party developers will have the option to enable refunds for in-game items on these terms. Steam will tell you at the time of purchase if the game developer has opted to offer refunds on the in-game item you are buying. Otherwise, in-game purchases in non-Valve games are not refundable through Steam.

Refunds on Pre-Purchased Titles
When you pre-purchase a title on Steam (and have paid for the title in advance), you can request a refund at any time prior to release of that title. The standard 14-day/two-hour refund period also applies, starting on the game’s release date.

Steam Wallet Refunds
You may request a refund for Steam Wallet funds within fourteen days of purchase if they were purchased on Steam and if you have not used any of those funds.

Refunds on Bundles
You can receive a full refund for any bundle purchased on the Steam Store, so long as none of the items in the bundle have been transferred, and if the combined usage time for all items in the bundle is less than two hours. If a bundle includes an in-game item or DLC that is not refundable, Steam will tell you if the whole bundle is refundable during check-out.

Purchases Made Outside of Steam
Valve cannot provide refunds for purchases made outside of Steam (for example, CD keys or Steam wallet cards purchased from third parties).

VAC Bans
If you have been banned by VAC (the Valve Anti-Cheat system) on a game, you lose the right to refund that game.

Movies
We are unable to offer refunds for movies on Steam.

Refunds on Gifts
We are unable to offer refunds for gifts after they have been redeemed by the recipient.

Abuse
Refunds are designed to remove the risk from purchasing titles on Steam—not as a way to get free games. If it appears to us that you are abusing refunds, we may stop offering them to you. We do not consider it abuse to request a refund on a title that was purchased just before a sale and then immediately rebuying that title for the sale price.

How to Request a Refund
You can request a refund or get other assistance with your Steam purchases at help.steampowered.com.

Last updated June 2, 2015

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Świetne info! Czyli dostajemy pełne demo do sprawqdzenia czy warto grę kupić. Jeszcze tylko jakby te ceny na steamie byly takie jak na rynku...  :mrgreen:

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"

Rig

PC

Tomessi

Tomessi

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1071 postów
  • STEAM ID:tomessi
  • Xbox Live:T0MESSI
  • LokalizacjaŁódź

Bardzo fajne rozwiązanie :okok: myślę, że te niecałe 2 h wystarczą na ocenę gry czy gram dalej czy jednak to nie moje klimaty :tak:

Użytkownik Tomessi edytował ten post 03 czerwiec 2015 09:41

"APEX" - niewidzialny szczyt zakrętu, miejsce, dzięki któremu osiąga się najlepszy czas.

16478.png

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Mam taki problem ze Steam. Pod karte GTX 970 mam podlączone 2 monitory w roznych rozdzielczosciach i w zasadzie nie ma z tym problemu. Ekran x2 itd. ale podczas uruchomienia gry CSGO (Counter Strike Global Offensive) wywala mi na steamie komunikat "nie obslugiwana rozdzielczosc ekranu"? Sama gra sie odpala bo widać ją w pasku zadań, dzwiek dziala itd. brak jedynie obrazu. Jesli odepne 2 monitor i przepne kabel go pod ten glowny to gra dziala prawidlowo. Czy jest mozliwosc aby w ustawieniach steama dla danej gey wymusic rozdzielczosc ekranu? 

2 temat to czy mozna w ustawieniach WIN8 zmienic kolejnosc monitorow z lewej na prawa tak aby prawidlowo dzialala obsluga myszki (kursow przenosil sie z ekranu na ekran tak jak ustawione sa ekrany)? 

Rig

PC

Szumpeter

Szumpeter

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Super sprawa z tym zwrotem. 2 godziny to wystarczająco, żeby pobawić się ustawieniami i ocenić jak płynnie gra będzie działać na danym sprzęcie.

rauf

rauf

Krzysiek pamiętaj że masz TV 59Hz, co jest problematyczne dla natywnej matrycy tej drugiej (60Hz). CSGO może mieć specyficzne wymagania, bo to szybka gra. Mój syn ma 2 ekrany jednak oba 60Hz i nigdy nie miał z tym problemu (CSGO także).

Kombinuj z komendami:

-w <width> or -width <width> - Forces the engine to start with resolution set to <width>. Ex: -w 1024

-h <height> or -height <height>- Forces the engine to start with resolution set to <height>. Ex: -h 768
-refresh <rate> or -refreshrate <rate> or -freq <rate>- Force a specific refresh rate. Ex: -refresh 60

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

W Win8 nie wiem, w Win7 po prostu wybierasz któryś jako główny i przesuwasz z której strony ma być ten drugi.

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Dzięki za info. Pomogło i wszystko już pięknie działa. 

ps200

Nie gram już na TV tylko na 2 monitorach co prawda wiekowych bo max rozdzielczość mojego Samsunga to Full HD a Philipsa 200VW to 1680x1050 max :) 

Rig

PC

rauf

rauf

Próbowałem wpisać kod do Batmana, niestety niemożliwe było zalogowanie się przez www do Steam, logout z klienta i to samo. Jak widać problemy w naszym rejonie.

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Przed chwilką aktywowałem kodzik i gra z automatu została dodana do mojego konta STEAM. Oczywiście po uprzedniej zgodzie na taka operacje przez NVIDIA. Mailem otrzymałem jedynie potwierdzenie wykonanej operacji. 

Rig

PC

rauf

rauf

Steam poprosił mnie dziś o uzupełnienie zabezpieczeń poprzez podanie nr. telefonu. Oczywiście podałem nr i dostałem sms z kodem. Spoko.

Natomiast chciałem później sprawdzić gdzie można edytować te ustawienia i wogóle nimi zarządzać, i nie bardzo znajduje. Ktoś wie gdzie to może być?

Z tego co znalazłem wynika że tel. jest powiązany z autoryzowaną metodą płatności i żeby go ew. zmienić trzeba by usunąć kartę, dodać nową i wtedy przypisać inny numer.

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Steam to wielka zagadka jesli chodzi o biling profil czy metody autoryzacji np. doladowanie czyjegos konta. Powalone na maxa jak przyszlo mi przeliczac recznie kwoty z eur na pl w celu autoryzacji platnosci. 

Rig

PC

rauf

rauf

Znalazłem ten numer telefonu w Steam. Prawy górny róg, klikamy nasz nick - dane konta i mamy dostęp do ustawień i zabezpieczeń.

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Az z ciekawosci sprawdze to w domu, 

Rig

PC

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Steam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych