Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po darmowej i prostej rejestacji zyskasz dostęp do treści oraz kontak z społecznością simrace.pl Wiadomość przestanie się pojawiać po pierwszym zalogowaniu. Zapraszamy!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Ustawienia kierownic w PROJECT CARS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

MariuszB35PL

MariuszB35PL

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 560 postów
  • STEAM ID:mariusz33pl
  • LokalizacjaOlsztyn

Aby zmniejszyć frustracje spowodowane kiepskimi ustawieniami proszę zamieszczać dobre ustawienia (sprawdzone)  linki , filmiki itd. na wszystkie kierownice jakie znajdziecie, dla PC, Xbox One i PS4.

Ja od siebie wrzucam filmik z całkiem dobrymi ustawieniami pod kierownicę Thrustmastera T300 , ja testowałem te ustawienia na PC i Fanatec GT2 , dają radę jednym słowem FFB jest bardziej wyrazisty biggrin.png ale pod FILMIKIEM (dopisałem) jest coś lepszego ;)

POLECAM Tweaki od JACKA SPADE!! Przetestowałem i w porównaniu do ustawień DEF to jest kolosalna różnica. Ustawienia są do wszystkich aut.

dodatkowo zapodaje też linka do oficjalnego forum Project Cars (SMS WDM) gdzie są zrobione ustawiania FFB do wszystkich aut ( dla wersji PC) od jednego usera o nazwie Jack Spade są to gotowe presety, wraz z instrukcją co i jak gdzie wrzucić, wymagane rejestracji na forum, żeby była możliwość zassania ustawień. Jak ktoś będzie miał problemy to pisać, postaram się przetłumaczyć to na bardziej ludzki język wink.png ewentualnie wrzucę pliczek na inny serwerek . Sądząc po liczbie polubień jego posta (Jacka Spade) to  presety muszą być niezłe , 

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Użytkownik MariuszB35PL edytował ten post 12 maj 2015 13:01

Maximus

Maximus

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 26 postów
  • STEAM ID:zx_spectrum_1977
  • Xbox Live:Draconus F1

Mam pliki tylko gdzie to wrzucić ,w jaki katalog?

worms14pl

worms14pl

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 486 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa

C:\Users\........\Documents\Project CARS\FFB

rauf, pewnie jesteś bardziej doinformowany , czy przy zastosowaniu ustawień JACKA SPADE, można coś jeszcze zmieniać i będzie czuć różnicę, bo niektóre auta jakby troszkę gorsze mają czucie?

Ogólnie nie jest źle i mam nadzieję że będzie to rozwijane.

Użytkownik worms14pl edytował ten post 13 maj 2015 05:13

Rig

PC

MariuszB35PL

MariuszB35PL

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 560 postów
  • STEAM ID:mariusz33pl
  • LokalizacjaOlsztyn

@Maximus Moja szybka instrukcja, Pliki wrzucić w <moje dokumenty> w katalog Project Cars ,tak żeby był w nim kolejny katalog FFB i w tym kadtalogu ustawienia FFB o końcówce .xml ,czyli np. "FFBTweakers_Ariel_Atom3" , ważne żeby FFB w setupie był na 100, ja polecam jeszcze Tire Force zwiększyć do 150 minimum. Więc tak ścieżka wygląda, MOJE DOKUMENTY>PROJECT CARS>FFB i w tym ffb pliczki z ustawieniami .

@Worms lepiej nic nie ruszać, a poszukać może innych tweków na forum Project Cars. Zresztą u Jaca Spade masz dwie paczki więc może spróbuj tą drugą. Mi puki co się jeździ super z jego ustawieniami ;)

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Gdzie można zwiększyć ten wskaźnik Tire Force?

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-white.png

Rig
PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Tomessi

Tomessi

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1059 postów
  • STEAM ID:tomessi
  • Xbox Live:T0MESSI
  • LokalizacjaŁódź

Kalibracja FFB masz to na dole obok kalibracji kiery i pedałów.

"APEX" - niewidzialny szczyt zakrętu, miejsce, dzięki któremu osiąga się najlepszy czas.

16478.png

Rig

PC

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Administrator Ligi
  • 897 postów
  • STEAM ID:bartbanach

Ustawiania kierownic fanatec gt3/gt2/csr do setupu Jack Spade`a 

Jack Spade (Fy+SopLateral FFB Fix)
Wheel Settings GT3 / CSR
Sen 900 or OFF / 900 or OFF
FF 40-60 / 80-100
Sho 100 (JS OFF csw v2 ) / 100
dri off / off
Abs 65-70 / 65-70 (CSR pedals clutch/brake inverted)
Lin 0 / 0
dea 0 / 0
spr off / off
dpr off / off

Ingame
Deadzone Removal Range .09 / 0
Tire Force 95 / 100

FFB 97 / 100
Relative Adjust Gain 1.10 / 1.10 (1.00 okay also)
Relative Adjust Bleed
0.10 / 0.10
Relative Adjust Clamp 0.95 / 0.95

PC

Rig

Net

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Dzięki

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"

Rig
PC

Tomessi

Tomessi

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1059 postów
  • STEAM ID:tomessi
  • Xbox Live:T0MESSI
  • LokalizacjaŁódź

Bart przydatne ust :okok: będziemy dziś znowu testować :fanatec: Próbowałeś może ust Tire Force na więcej niż 100?

"APEX" - niewidzialny szczyt zakrętu, miejsce, dzięki któremu osiąga się najlepszy czas.

16478.png

Rig

PC

adamwsb

adamwsb

Pilot Kamikaze

• Użytkownicy
  • 1366 postów
  • STEAM ID:adamwsb
  • Xbox Live:adamwsb
  • PSN id:adamwsb
  • LokalizacjaPszów

W g25 ustawiajac Tire Force na wiecej niz 100 kierownica cholernie trzepie na kazdej najmniejszej nierownosci, nie wspominajac o gokartach juz... 

CPU: I5 4690K 3.5GHz [4.6GHz]  |  MB: ASROCK Z97 PRO4

GPU: ASUS GTX 980 TI Strix

RAM: GOODRAM PLAY 16GB PC1600 2x8GB RED [1866MHz]

HDD: Crucial SSD 250GB MX200  |  WD Caviar BLUE 1TB  |  WD Caviar BLUE 640GB  |  WD Portable Elements 1TB

CASE: Thermaltake V3 Black Edition  |  PU: Cooler Master B700 v2 700W  |  OS: Windows 10 64bit  |  Modecom MC-9006  |  Natec Genesis GX68

RIG: T300RS  |  T3PA  |  Playseat  |  Creative Inspire T6100 5.1  |  TV Sony | W829B 50"
PS4

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

A korzystacie z wbudowanego w telemetrię clipping toola? Po lewej u góry wykresik, nie powinien dobijać do wartości granicznych, inaczej "znika" na kierze ffb.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

adamwsb

adamwsb

Pilot Kamikaze

• Użytkownicy
  • 1366 postów
  • STEAM ID:adamwsb
  • Xbox Live:adamwsb
  • PSN id:adamwsb
  • LokalizacjaPszów

nie korzystam z tego ale np Clio do wyscigu ligowego ustawilem tak, Tire Force na 100 i jezdzi sie super

17008953643_d6a3aebf0d_b.jpg

CPU: I5 4690K 3.5GHz [4.6GHz]  |  MB: ASROCK Z97 PRO4

GPU: ASUS GTX 980 TI Strix

RAM: GOODRAM PLAY 16GB PC1600 2x8GB RED [1866MHz]

HDD: Crucial SSD 250GB MX200  |  WD Caviar BLUE 1TB  |  WD Caviar BLUE 640GB  |  WD Portable Elements 1TB

CASE: Thermaltake V3 Black Edition  |  PU: Cooler Master B700 v2 700W  |  OS: Windows 10 64bit  |  Modecom MC-9006  |  Natec Genesis GX68

RIG: T300RS  |  T3PA  |  Playseat  |  Creative Inspire T6100 5.1  |  TV Sony | W829B 50"
PS4

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Numerki upraszczając mniej ważne (że ktoś podaje takie czy takie), chodzi o to żeby było czucie w rękach i na wykresie bez clippingu.

Szkoda że nie wydali oficjalnego tutka o ustawieniu FFB.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Po zainstalowaniu tej paczki od JACKA SPADEA autka zupełnie inaczej się prowadzą. Polecam! 

Rig
PC

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Administrator Ligi
  • 897 postów
  • STEAM ID:bartbanach

A korzystacie z wbudowanego w telemetrię clipping toola? Po lewej u góry wykresik, nie powinien dobijać do wartości granicznych, inaczej "znika" na kierze ffb.

Tak korzystamy :P.Ja mam go max do ok 80%

PC

Rig

Net

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych