Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Moje pierwsze X99 - worklog HEPC/HEDT do simracingu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Trzymają matryce i ograniczają bleeding, i chyba jeszcze chwile będą koniecznością. Wszystko poniżej 2cm jest przy tych rozmiarach 27/32" mało widoczne i nie stanowi żadnego problemu.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Knurson uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

rauf

rauf

3x Asus Rog Swift PG287Q na miejscu. 1ms lag / 144Hz / 27" / g-sync / 2560x1440

Cholernie ładne te podstawki podświetlone mają, aż szkoda było rozbierać. Założyły się bez problemu, bezel cieńszy chyba o połowę w stosunku do LG, z tym że nie widać tego jakoś, bo poprzednie chowałem za centralnym na zakładkę w układzie /-\

ROGi można ustawić przylegająco /‾\ ale bez podklejenia od tylu chyba nie da idealnie żeby troszkę nie prześwitywało podświetlenie z tyłu.

Stand Obutto sprawdza się kolejny raz, mikro regulacja działa w każdym kierunku i są idealnie spoziomowane, nachylone itp.

234_zpscl3xhb2h.jpg

Po założeniu jednego stęknąłem ale małe...ale 3x już jest ok i tak nie ma szans bez ruszania wzroku objąć całości, zobaczymy jak ustawienia FOV, z 32" w pCARS było 130 i CTRL+K i ostry podjazd do przodu. W Assetto lepiej, ale tam jest wsparcie tripla.

Mały stres przy podpinaniu, rekomendowane złącza do monitorów 1080p to przy SLI były 2+1

1sze GPU: DVI + HDMI lub Display Port

2ge GPU: DVI

z monitorami g-sync które chodzą tylko po Display Port wszystkie 3 wchodza do pierwszej karty, ale chwilę kombinowałem skąd error.

Tu poradnik NVIDIA do surround

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Rozdzielczość: 7680x1440 czyli 11mln pixeli, trochę tego jest. Myszka w profilu przestawiona więc bez problemu, skalowanie czcionek i całego systemu też zupełnie ok, większa przestrzeń zawsze się przydaje.

test_zps3mfdvwew.jpg

Monitory są na TN matrycach, ale goście z podobnym setupem zapewniali na forum EVGA że przy surround nie powinno być widoczne różnice. Faktycznie, charakterystyczne ściemnienie widać jak wstanę i stanę kompletnie z boku. Tak mogę sobie o 45st je zagiąć i z fotela nie widać NIC. Spróbuje to potem pokazać fotką.

Nad płynnością obrazu 144Hz w połączeniu z g-sync pozachwycałem się już w wątku z monitorami, więc tylko napisze że przy trzech żyleta aż bije w oczy, coś pięknego.

Teraz tylko odpalić pCARS i zobaczymy czy będzie więcej niż 60fps w low :cool:

123_zps6xwgldvf.jpg

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

rauf

rauf

Lepiej niż sądziłem, TX na 3xFHD się dusiły a teraz złapały oddech :good:

Na 3x1080p i 780Ti SLI przede wszystkim trzeba było powalczyć z aliasingiem, najlepiej to wyglądało z DS2M ale wtedy praktycznie low+medium, z DS2X było wciąż bez ząbków i częściowo medium + car high.

Ten sam setup z 1xTX wymagał tylko zejścia z AA na HIGH (nie było już tak gładko i bez flickeringu), z TX SLI można było prawie wymaksować - cały czas mówie o ustawieniach z fpscap na 91 fps, czyli nawet te 0,1% dropów było zawsze poniżej 20ms.

TX SLI z 3x1440p wygląda tak :tak:

3lcdTX_zpsv7awkebt.jpg

oczywiście z

-skipcrowds

I na Ringu 30 AIs, deszcz, fpsy nie schodzą poniżej 100 (bez fpscup jeszcze więc jest miejsce np. na trawę) :szok:

Trzeba tylko konewkę do GPU, bo łapią grubo ponad 80st, napięcia wyższe to i efekt, no ale LC w drodze :glupek:

Miniatura

Screen 32MB

VRAMU nie widziałem więcej niż 4.6 GB, czyli 980Ti spokojnie dałyby radę (z niższym AA to i 970/980), zresztą może sprawdze to jeszcze z 780Ti i 3GB vramu.

Te 11mln pikseli wychodziło mi że pociągnie wydajność w dół, ale...zapomniałem że samo 2K wygląda dużo wyraźniej od 1080p, więc można spokojnie zrezgygnować z części wygładzania.

Na koniec, działanie G-sync kładzie na pysk. Można zakręcić bączka i liczyć liście na drzewach. :blaga:
ZERO nieostrości, rozmazania detali, smużenia czy tearingu. To trzeba zobaczyć żeby uwierzyć.

Rig

PC

rauf

rauf

No to pierwszy onboard w 6K, w OSD widać frametimes (obok fps), ustawienia jak wyżej z zablokowanymi klatkami na 91. W Steam powoduje to teraz jakiś problem (zjazd na 60-30fps), pewnie przez g-sync więc blokada w Rivatuner.  Musze douczyć się jak ustawiać balans biele lepiej, nagrywane Gopro 4 z pomocą funkcji protune, niemniej zaraz powinien pokazać się jakiś normalny aparacik z 4K/60 to skończą się kombinacje z tym wizjerem od drzwi.

Z poprzednimi karciochami było równie płynnie ale wyższa rozdzielczość plus zero tearingu czy innych sensacji (prawda że nie od razu zauważalnych) robi wrażenie. VRAM na poziomie 3,2 GB przy MSAA więc spokojnie seria GTX 9xx to obsługuje, zobacze sobie potem ile bedzie jak zabić antialiasingiem na max.

Polecam od teraz wszystkie moje filmy oglądać w Chrome, po prostu tylko tam można uzyskać 60fps powyżej FHD czyli w 2K/4K.

Glorious Project CARS | 3x Asus Rog Swift 7680x1440 | Titan X SLI + Fanatec Clubsport V2

Rig

PC

r4bzor

r4bzor

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 294 postów
  • STEAM ID:r4bzor 400.
  • LokalizacjaCardiff

"w przepustowości 16x i 8x PCIe do x16 i x16 nie ma wielkiej (ponoć parę fps)" - 8+8 vs. 16+16 nie ma roznicy (2-3 fps). Bywa czasem nawet gorzej.

"skończą się kombinacje z tym wizjerem od drzwi." - nie podobo sie to sie kup akszon kem lod sonego :P #gopro4life!  :mrgreen: 

blizzard-banner.png

PC

Rig

rauf

rauf

Dam tutaj a nie do wątka o kartach, Jay pokazuje karty hybrydowe z gotowym układem chłodzenia cieczą. Nie wiadomo ile to podziała, te układy zamknięte na proce ponoć lubią pociec albo pordzewieć, ale też sporo osób je chwali jako plug and play.

EVGA 980Ti Hybrid - Performance Review

Co mnie bardziej ciekawi to pomiary, tak od 6:24. Portale jakoś po premierze nowszych kart tak ustawiają te testy żeby wiadomo "nowsze = lepsze". Tak też było z 980Ti który jest generalnie super, ale wiadomo że ze środka wafli wycinane jednak są topowe karciochy, więc mimo b.podobnych parametrów szczególnie zdolność do OC i efektywność powinna być parę % lepsza.

Akurat Jay mierzy referenty TX i 980Ti lekko podkręcone na 1400 Mhz (mój na powietrzu 1450) i hybrydę 1484 MHz bo pewnie na tyle poszła.

No i w ciężkich tytułach wychodzi mu raczej bliżej 10% dla TXa niż te 2-3 fps co w większości testów pokazywali (albo i gorzej).

Temperatury trzeba zbić, bo mimo klimy na 23 st. karty dobijają spokojnie do 78-80 st. więc jak wróce za 2 tyg będą czekać kolanka, włosie i hydraulik i robimy tak:

SOTW #13 | Water Cooled Quad SLI GTX TITAN X Gaming PC for Ricky Lumpkin of the Oakland Raiders

chociaż nie, raczej takie bo zielone :mrgreen:  te przewody w oplocie jeszcze domówię bo samemu skręcać niepodobna.

SOTW #14 | Hellcat GREEN Maingear SHIFT with Triple Nvidia Geforce GTX Titan X

Lista części do chłodzenia cieczą Titan X SLI i i7 5960x:

EK Water Blocks EK Supremacy EVO - Acetal Nickel 1x
EK Water Blocks CoolStream PE 360 1x
EK Water Blocks EK-DCP 4.0 PWM 1x
EK Water Blocks Multioption RES X3 - 150 CSQ 1x
SilentiumPC Pactum PT-1 4g - pasta termoprzewodząca 1x
EK ACF Water Blocks złączka prosta SM10/16 G1/4 Black 14x
EK Water Blocks adapter kątowy 45 stopni - G1/4 do IG1/4 Black CSQ 6x
EK Water Blocks CoolStream PE 240 1x
Fractal Design Silent Series R3 120mm 5x
EK Water Blocks EK-FC GTX Titan X 980 Ti - Acetal Nickel 2x
TUBE PrimoChill PrimoFlex Advanced LRT 15,9 / 9,5mm - Crystal Clear 3m 2x
EK Water Blocks EK Ekoolant EVO UV Lime GREEN 1L 2x

Temperatury dobrze obrazuje to:

01-PCB_w_600_zps1q9kkval.jpg

Czujniki montowane są tylko przy procesorze a pamięci potrafią dostać nawet i  +10 st C'.

Rig

PC

Szumpeter

Szumpeter

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Skylake (nowa seria procesorów od Intela) pozamiatał. Rewelacyjne kręcenie i genialna wydajność. Ciekawe jak ma się ta platforma do X99, widział ktoś gdzieś takie porównanie?

gry.png

rauf

rauf

Jednym wychodzi że Sky to praktycznie to samo co Broadwell, innym że lepszy, wszystko zależy jeszcze na jakim systemie testowane, sensowne wydaje się tu raczej Win10?

To początki 14nm, więc na pewno się rozkręci, na razie w testach mają zwykle próbki inżynieryjne, gdzieś coś komuś i 5GHz zrobiły...gdzie indziej piszą że z bólem do 4.2 dociągają bo to jednak oszczędna seria miała być...

Pożywiom uwidim :cool:

Generalnie Skylake jest ciekawą propozycją dla osób planujących migrację z czteroletnich lub starszych komputerów.

Rig

PC

Szumpeter

Szumpeter

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Chyba jednak różnica jest spora, a dlaczego niektórym redakcjom wyszły wyniki niemalże identyczne tłumaczy PCLab: 

TLDR: Chodzi o to, że niektórzy robili benchmarki na grafice ustawionej na max, gdzie wąskim gardłem była karta graficzna a nie procesor.

rauf

rauf
Na pewno pare % wzrostu musi byc, natomiast Sky pociaga za soba zmiane calej platformy i tu od poziomu Haswella chyba jest to srednio uzasadnione. Gdybym nie mial X99 to bym sie mocno zastanowil: nowa plyta,proc ciut szybszy i nowe drogie pamieci a w sumie czego brakuje Z87/97?

Core i5-6600K jest łakomym kąskiem dla osób planujących wymianę procesora pokroju Core i5-2500K lub starszego, gdzie konieczny jest zakup całej nowej platformy. Różnice w wydajności będą wyraźnie odczuwalne.

Za purepc

Wiadomosc wyslana z urzadzenia przenosnego.

Rig

PC

eboo

eboo

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 383 postów

Na pewno pare % wzrostu musi byc, natomiast Sky pociaga za soba zmiane calej platformy i tu od poziomu Haswella chyba jest to srednio uzasadnione. Gdybym nie mial X99 to bym sie mocno zastanowil: nowa plyta,proc ciut szybszy i nowe drogie pamieci a w sumie czego brakuje Z87/97?

Core i5-6600K jest łakomym kąskiem dla osób planujących wymianę procesora pokroju Core i5-2500K lub starszego, gdzie konieczny jest zakup całej nowej platformy. Różnice w wydajności będą wyraźnie odczuwalne.

Za purepc

Myśle że ten kto kupił 2500K powinien zamiast tracic kasę na i5-6600K doinwestować do lepszej karty graficznej-taką różnice odczuje dużo bardziej

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

@rauf, wątek mi się wydaje odpowiedni, więc zapytam: dlaczego Nvidia nawet nie próbuje stworzyć opcji konfiguracji surround dla zestawów PLP? Twój przypadek, jak i wiele innych, które przeglądałem w internecie, utwierdza mnie w przekonaniu, że stawianie na pełnowymiarowe triple screen jest jakby ująć, ekonomicznie bez sensu. Pomijając nakład finansowy, który dla entuzjasty jest bez znaczenia, tkwimy w punkcie, gdzie zestaw 2xTITAN nie jest w stanie pociągnąć na maksymalnych ustawieniach pełnego potencjału tkwiącego w monitorach, ze względu na brak mocy obliczeniowej, podczas gdy wersje SLI x3 i x4 są okaleczone beznadziejnym skalowaniem i siłą CPU. A skoro da się wyświetlać, przykładowo, rozdzielczość 4960x1600 w Windowsie czy grach (Display Fusion, SoftTH i inne metody), dlaczego nikt nie chce tego wspierać "oficjalnie"? 

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

rauf

rauf

Z tego samego powodu dla ktorego nie latamy komercyjnie na ksiezyc - promil zainteresowania w skali rynku.
Byc moze jak ktorys producent matryc zaryzykuje wypuszcenie zestawu PLP to wieceje ludzi sie skusi,tymczasem kombinowanie z roznymi monitorami to zawsze szansa na inne kolory,kontrast,jasnosc itp. Sli z TX pociagnie prawie wsZystko 3lcd na max a w simach imo bardziej limituje nas CPU w tym momencie. Moze pora na plyty twin CPU?

Skylake zrownany do bazowych taktow vs inne generacje.

37cecdd454497ae62f3de69994e77731.jpg

d984ab72d90b3291c9382b9ceeb7ed7c.jpg

Wniosek: w grach dostaje od Haswella. W syntetykach przewaga do 4%-7%, 22 nm mialy przyniesc eko napiecia,tymcAsem w Linpacku z intsrukcjami AVX uderza w 1.4V (!). Zobaczymy jak testy za chwile po OC i jaki tam potencjal pokaze. Niemniej coraz czesciej glosy rozczarowania, widac ze Intel w 1szej instacji nowego procesu nie blysnal

Edit: mozliwe ze pamieci tutaj zaburzaja wyniki, Ananda sprawdzala na DDR4 2600 i bylo troche lepiej (do ddr3) wiadomo ze ta tech tez musi sie rozpedzic,ponoc docelowo 4000-5000.

X99 jest tez na ddr4 i na razie:
845965d591c5eff942b4f5cbdf3a8330.jpg

Moja teza ze od 980Ti i tak wszystko mozna w 1080p wymaksowac i predzej wlasnie otrzemy sie o limit proca niz karty. Dlatego wazniejsze co wyjdzie przy porównaniu w 1440p i 4K i pod SLI.

Rig

PC

eboo

eboo

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 383 postów

dziwny ten test, w każdym innym teście wychodzi zgoła inaczej i największą przewagę nad i7 4x, nowa generacja ma właśnie w grach. Więc albo testy w starszych systemach albo ddr4 z opóźnieniem wieczność,coś budowałem dzisiaj klientowi na nowej generacji intel core ale nie chciało mi się tego dłuzej testować, dla 3-5% różnicy w benchach:) 

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

Dopóki nie kombinujesz z typami matryc, PLP okazuje się całkiem spójne. Tym bardziej, jeśli dobierzesz sobie zbliżone jakościowo monitory jednego producenta. Biorąc pod uwagę, że dysponujemy już na rynku monitorami 4K oraz 144 Hz "nie wszystko w ultra" dla SLI niebezpiecznie poszerza granice. Ja wiem, że rozmawiamy o typowym high-endzie, ale przy konfiguracji ekranów 20-30-20 oszczędzamy jakieś 2500 pikseli szerokości, IMO zbędnych pikseli, bo FOV przy 5000x1600 jest wystarczający. Tym samym też odciążamy sprzęt i do zabawy "na full", zamiast dwóch, wystarcza jedno 980TI. Matematycznie same plusy, ale wsparcia brak. Mogę jednak zrozumieć producentów, bo przecież po co sprzedawać "na głowę" jedną kartę, skoro można dwie? Albo trzy? Lubię jednak, kiedy sprzęt złożony jest "jak najlepiej, za jak najmniej". No i pieniążki też lubię liczyć, niezależnie od posiadanej ilości. Także wpychanie nas siłą w coś, co jest rozwiązaniem IMO gorszym rodzi we mnie uczucie buntu. Tym bardziej, że jak już wspomniałeś, CPU to dzisiaj wąskie gardło w segmencie dla entuzjastów i moje 3770K, mimo sporego OC, stałoby się hamulcem dla zestawu SLI-980TI. Skylake, choć póki co prezentuje się dobrze, wkrótce podzieli ten los, ponieważ Intel przeciąga jak tylko może kres możliwości krzemu, a obecna sytuacja AMD tylko im to ułatwia.

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych