Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

X99 by eboo-upadek ostatniego fana AMD

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

eboo

eboo

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 383 postów

Od zawsze lubiłem podkręcanie i modowanie PC :) Od zawsze było to amd, 3 lata temu kupiłem ostatni procesor AMD. Niestety 3 lata dla sprzętu to już grupa ryzyka więc pora zmienić platformę, na początku myślałem zmienić tylko GPU. Jednak po testach w wielu konfiguracjach(R9 390X 8 GB ,GTX970MSI, 2xGTX970 Gigabyte, EVGA GTX980,Gigabyte GTX980,R9 Fury ) i porównaniu tego do testowego i7 4790K-zapadła decyzja -procesor to już relikt, wysoka częstotliwość(4.7-5.2Ghz) nie nadrabia starej już architektury modułowej. Nie lubie płacić za coś czego nie wykorzystam, więc procesor musiał być bez wbudowanego GPU, wprawdzie devil canon kusił ceną-miałem mobo z i7 4790K poniżej1000, chciałem zmienić już standard DDR3 i zbudować coś z większym zapasem na parę lat. W grze pozostały tylko skylake i haswell E. Skylake posiada wbudowane gpu, krzyczało się to z moimi założeniami więc decyzja zapadła na haswell E, procesor 5820K, wybierając mobo kierowałem się tylko sekcją zasilania, nie potrzebuje przycisków, wyświetlaczy, kolorowych radiatorów- miałem już fajne płyty z serii ROG za czasów AM3- nie jest mi to potrzebne a modyfikacja ma być mocna i budżetowa bo nie śpie na kasie:)

Zestaw ciągle się kompletuje, na razie dotarło tylko mobo i finalny GTX 980(dozbrojony już w prolimatech i wentylatory corsair-najlepsze chłodzenie powietrzne do kart ever,44-48 stopni przy 1500Mhz ustawionych bez dokładnego dostrajania napięć już jest). Czekam na CPU i DDR4 3000mhz. Wtedy zrobię więcej testów platformy haswell E w wydaniu eco i podzielę się wrażeniami:)

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Pięknie, zapowiada się następna stacja X99  :good: Procek optymalny bo jak nie myślisz o ultraszybkich dyskach czy więcej niż 2way SLI to te 28 linii PCI-E spokojnie starcza. No i 6 rdzeni 12 wątków zawsze upgrade z konsumenckich 4/8. W testach często 5820k/5930k potrafią przejść 5960x bo troszkę łatwiej je pogonić na rdzeniach. Wyjdzie wtedy na co pozwala płyta. 

Szczerze to ja sam o mojej jeszcze doczytuje a poza fancy kolorkami trochę tam techniki siedzi  :tak:

Chłodzenie GPU fajne, ale myśląc o takiej kobyle celowałbym już w 980Ti, to faktycznie pociągnie tripla nawet z 1440p. A tak chyba zamyka opcje na SLI?

Zresztą wybór jest większy bo Raijintek Morpheus, Arctic Accelero Xtreme III, Inno3D wszystko praktycznie po 30st mniej i cisza na powietrzu.

Czekam na więcej, szczególnie ciekawym na ile pamięci ci pójdą  :tak: Gratki pięknego sprzętu  :okok:

PS co na proca będzie?

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
mixer_mr uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

eboo

eboo

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 383 postów

Zazdroszczę Ci mobo, ale kosztuje fortune więc zrezygnowałem z bajerów-powinna wystarczyć do oc cpu.Na procka narazie zalman CNPS12 z mojego starego AM3+. Na razie po początkowych testach z 970 nie myśle nad sli/crossfire. Poczekam aż pojawią się jakieś gry na DX12 wtedy pomyślę nad zmianą 980.

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Na pclabie ktoś mi pisał że Asrock ma któreś X99 dużo tańsze od Rampage Asusa a równie dobre, niestety nie mogę tego odkopać. 

Pewnie któraś z tych?

Jak czekasz na DX12 to prędzej Pascala doczekasz  :tak:

g_-_-x-_-_-_61770x20150318202735_0.png

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
mixer_mr uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

eboo

eboo

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 383 postów

Nie ukrywam że zepnę płytę najpierw na pająka- jak 8-fazowa sekcja okaże się zasłaba pomyśle na 12-fazową np tego asrocka-ale mam wrażenie że to wystarczy w zupełności

Angello

Angello

Założyciel NIGHT RIDERS

• Administratorzy
  • 1787 postów
  • STEAM ID:Angello_PL
  • Xbox Live:AngelloPL
  • PSN id:Angello_PL
  • LokalizacjaWhiteStock

Zapowiada się kolejne laboratorium Dextera. Wkrótce NASA przeniesie sie do Polski.

Pięknie się zapowiada więc czekamy na pierwsze odczyty i oczywiście pochwal się testami ;)

24339541219_aa976f320e_o.png

eboo

eboo

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 383 postów

ok w końcu udało się złożyć,zmieniłem po drodze mobo na troche lepsze- narazie 3.8ghz i ddr 3200, kilka dodatkowych testów i atakuje jakiś męski wynik:)

eboo

eboo

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 383 postów

no to pora kontynuować historię,z gpu aktualnie GTX980Ti ,mobo zmienione na gamming7.w końcu zjechały paczki:

jeszcze rzut oka na stare chłodzenie zalman cnps12x

powoli całość zaczyna wyglądać,jeszcze bajzel w kablach ale to się zmieni po zmianie zasilacza:

niestety w dystrybucji zabrakło jednego wentylatorka;/ na gpu został jeden 120mm i jede 140mm

tył już "głuchy"

Użytkownik eboo edytował ten post 23 styczeń 2016 17:53

KamilWR

KamilWR

Zapaleniec

• Administrator Ligi
  • 1209 postów
  • STEAM ID:Kamil
  • LokalizacjaTychy

Ale ciasno w tej obudowie :D

:okok:

PC

Rig

build-not-bought-sticker-version-1.jpg

eboo

eboo

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 383 postów

niestety zalman z11 nie słynie z przemyślanego przestronnego wnętrza:) 

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1142 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

Rozumiem, że to chłodzenie GPU to custom? Robiłeś jakieś pomiary głośności/temperatury w spoczynku i obciążeniu?  :)

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

eboo

eboo

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 383 postów

najglosniejszy jest zasilacz temperatury niskie po oc, a schladzacz gpu to prolimatech mk26 black edition

adamwsb

adamwsb

Pilot Kamikaze

• Użytkownicy
  • 1370 postów
  • STEAM ID:adamwsb
  • Xbox Live:adamwsb
  • PSN id:adamwsb
  • LokalizacjaPszów

ja Ci powiem ze u mnie mam chlodzenie na procku SCYTHE KATANA 4 QUIET i powiem Ci ze nawet na podkreceniu procka do 4.6 GHz i max obciazeniu nie przekroczylem 70 stopni, do tego w obudowie mam jeszcze 4x100mm wentylatory tak ustawione ze mam przewiew przez obudowe od przodu do tylu i jest cicho. Poza tym to fajnie sie oglada jak ktos takie cuda sklada :D ehhh marzenie nie jednego :)

katana4-large.jpg

Użytkownik adamwsb edytował ten post 23 styczeń 2016 19:37

CPU: I5 4690K 3.5GHz [4.6GHz]  |  MB: ASROCK Z97 PRO4

GPU: ASUS GTX 980 TI Strix

RAM: GOODRAM PLAY 16GB PC1600 2x8GB RED [1866MHz]

HDD: Crucial SSD 250GB MX200  |  WD Caviar BLUE 1TB  |  WD Caviar BLUE 640GB  |  WD Portable Elements 1TB

CASE: Thermaltake V3 Black Edition  |  PU: Cooler Master B700 v2 700W  |  OS: Windows 10 64bit  |  Modecom MC-9006  |  Natec Genesis GX68

RIG: T300RS  |  T3PA  |  Playseat  |  Creative Inspire T6100 5.1  |  TV Sony | W829B 50"
PS4

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • 1142 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

Adam, 70 st. na pojedynczym rdzeniu czy ogólnie?  ;) MK26, niezłe bydle. Nie zaobserwowałeś efektu odkształcania się karty ze względu na ciężar chłodzenia? Drogie, ale naprawdę efektywne jak na powietrze. Zajmowanie 4-slotów to jakaś masakra, ale coś za coś  :)

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

adamwsb

adamwsb

Pilot Kamikaze

• Użytkownicy
  • 1370 postów
  • STEAM ID:adamwsb
  • Xbox Live:adamwsb
  • PSN id:adamwsb
  • LokalizacjaPszów

Ogolnie srednia maxymalnie nie przekraczala 70 stopni ale moja obudowa ma taki uklad  przewietrzania:

Thermaltake-Core-V31-delivers-an-outstan

CPU: I5 4690K 3.5GHz [4.6GHz]  |  MB: ASROCK Z97 PRO4

GPU: ASUS GTX 980 TI Strix

RAM: GOODRAM PLAY 16GB PC1600 2x8GB RED [1866MHz]

HDD: Crucial SSD 250GB MX200  |  WD Caviar BLUE 1TB  |  WD Caviar BLUE 640GB  |  WD Portable Elements 1TB

CASE: Thermaltake V3 Black Edition  |  PU: Cooler Master B700 v2 700W  |  OS: Windows 10 64bit  |  Modecom MC-9006  |  Natec Genesis GX68

RIG: T300RS  |  T3PA  |  Playseat  |  Creative Inspire T6100 5.1  |  TV Sony | W829B 50"
PS4

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych