Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Nasze relacje z Ligi "KTM X-BOW CUP 2016"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Tutaj jest miejsce na podsumowanie i relacje z danej rundy. Mile widziane materiały foto i video podsumowujące daną rundę. 

Relacje znajdziecie również na stronach

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

I runda 10.01.2016 tor Imola

Q: Dużo elementów strategii co cieszy. Wyjechałem trzykrotnie na pomiarowe okrążęnia i dopiero 5 podejście dało mi mój PB na tym torze więc z pozycji byłem zadowolony.

R1: Trzy pierwsze okrążenia to był jakiś dramat. Nie mogłem złapać tempa jazdy a autko nic nie trzymało się drogi. Później już zdecydowanie lepiej więc i troszkę walki było na torze. Ostatecznie po emocjonującej końcówce kończę na 9 miejscu. Ale muszę zaznaczyć, że na ostatnim okr. wtrakcie dohamowania do zakrętem nr. 18 (Rivazza) doszło do kontanktu z Tomkiem Kowalewskim. Na powtórce nie widze swojej winy ale może grono sedziowskie rozpatrzyć to inaczej? Mimo wszystko dzięki Tomek za dobrą i emocjonującą walkę przez kilka ostatnich okrążeń.

R2: Start z 2 miejsca nie mógł przynieść nic dobrego. Wiedziałem o tym od początku kiedy zaraz po starcie Tomek startujący z PP odbił zdecydowanie w moją stronę i chyba w ramach rewanżu wypycha mnie na pobocze więc musiałem zdecydowanie odpuścić co skończyło się stratą kilku pozycji jeszcze przed wejściem w variante Tamburello gdzie dużo się działo! Ostatecznie w całym zamieszaniu (nie oglądałem powtórki więc z pamięci relacjonuję) spadam o kilka pozycji. Dalsza część wyścigu to pogoń i walka o kolejne pozycje. Pamiętam jeszcze, że zaliczyłem kontakt z Bartem pakując mu się lekko w kuferek. Było tłoczno i po moim błędzie tracimy kolejne pozycje. Sorry Bart, mój bład więc i kara mi się należy  Wizytę w boksie zaliczam zgodnie z planem i bez niespodzianek. Później to tylko do mety ale nie było już z kim walczyć bo strata do macieja Szczepaniaka to około 10-12 sek i tak przez ostatnie 8-10 okr. W końcówce nieco odpuściłem aby jakieś głupich błędów nie popełnić. Tak więc kończę na 6 miejscu ze stratą ponad 1:16 min. do Dawida, który był chyba poza zasięgiem wszystkich?

Gratulacje dla wszystkich uczestników. KTM jak widać da się prowadzić i można nad nim zapanować. Ale wymaga to koncentracji przez cały wyścig. Organizacyjnie musimy dopracować ustawienia serwerów bo wczoraj to był niestety lekki dramat. Całość powinna trwać maksymalnie 5 min. pomiędzy sesjami i jest to wykonalne! Niestety tutaj uczymy się jescze obsługi serwera SRPL więc sorki za opóźnienia z tym związane.

Dzisiaj powinien być już odpalony serwer na pre-quali pod 2 rundę na torze Red Bull Ring. Tor zdecydowanie szybszy więc zakładam, że sama jazda powinna już nie być tak wymagająca jak na Imoli.

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"

Rig

PC

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Okiem widza streamu.

Oglądało się całkiem emocjonująco, widać było sporo ładnej, czystej walki, ale i kłopotów z prowadzeniem bolidu. Kolizje raczej drobne i w wyniku trudności z opanowaniem auta niż jakieś dramaty. Przynajmniej z relacji jak mówię.

R1 chyba ze względu na krótszy dystans jakby więcej emocji. Szpica czyli Bart i Daczer dosłownie na milimetry czasem, o zwycięstwie Barta zadecydowała minimalizacja drobnych błędów i mniej uślizgów, mimo że to Dawid wyglądało lepiej sobie radzić w wolnych zakrętach to właśnie uślizg na jednym z ostatnich winkli odebrał mu szanse na dogonienie Barta. A było naprawdę blisko. Wielkie brawa dla liderów za koncentracje i walkę do samego końca. Było jescze parę grupek które walczyły ramię w ramie, ale ten plugin podający pozycje nie ułatwiał rozeznania kto jest kto, dodatkowo KTM ma więcej szkieletu niż widocznej karoserii z malowaniem, więc nie zawsze była orientacja co dokładnie oglądamy.

R2 za małym poślizgiem na ustawienie odwróconej pozycji pierwszej dziesiątki zawodników na gridzie. Jak można było się spodziewać wymusiło to ostrą walkę od samego początku i nie wszystkim udało się na tym wyjść bez szwanku. Jednym poszło aero innym układ kieroniczy, więc obserwowaliśmy czasem dziwne czasy. Finalnie było sporo wypredzeń i walki a tego przecież chcą widzowie! Brawa dla wszystkich na mecie i do zobaczenia na A1 Ring w Austrii.

Od strony technicznej stream youtube był u mnie troszkę spikselizowany, mimo że to 720p.

Po zrenderowaniu jednak wygląda już lepiej. Komentarz fajny, choć relacjonujący mieli te same problemy co my z rozeznaniem w sytuacji, choćby pitu Daczera w R2. Sytuację wyjaśnił dopiero Corrado który wyłapał że niepotrzebnie na ten pit czekamy bo dawno miał miejsce. 

Tutaj zapis całości:

KTM X-bow Cup 2016 - Imola 10.01.2016

Liga zapowiada się ciekawie, auto wymagające, sporo chętnych do ścigania więc trzeba być  :fanatec:

Dzięki też dla wszystkich po stronie organizacyjnej, pierwsze koty za płoty we współpracy z kolegami z simracing.pl teraz będzie już tylko lepiej.

Kilka zdjęć z powtórki którą znajdziecie jak zawsze tutaj:

Powtórki z online Assetto Corsa

do odtworzenia potrzeba samochodu ligowego oraz malowań, wszystko w paczce tutaj:

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

btw. Imola ma przeciętne kamery z powtórki, nie wiem czy to nowy trend, ale ostrość czasem się gubi, a w niektórych ujęciach zamiast na auta to focus leci na bannery np. Assetto i Kunos  :? Co więcej efekty PP ciągle do poprawienia (o ile to możliwe w AC1) video fot. 7 i obrys krawędzi przejścia na blur - toż to jest w max AA w rozdzielczości 5120x2880  :gwizdze:

01

01_zpsnlakadu6.jpg

02
02_zpsom85gbt7.jpg

03
03_zps2lm8rwvj.jpg

04
04_zpszj48uvnn.jpg

05
05_zpsy38ejlv2.jpg

06
06_zpshcnsnclu.jpg

07
07_zpsazqzlelx.jpg

08
08_zpsbel1yqu0.jpg

09
09_zpsgnilyh5i.jpg

10
10_zpsrballgoy.jpg

11
11_zpsnndvpg6u.jpg

12
12_zpsddzmbdh2.jpg

13
13_zpsraepy4tf.jpg

14
14_zps58jyrozx.jpg

15
15_zpsxvobxhed.jpg

16
16_zpsz87xci9i.jpg

17
17_zpszzpkwhfp.jpg

18
18_zpseagefrtq.jpg

19
19_zpsaioq6jac.jpg

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
aaltonen uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Świetne foty, dzięki Rauf i liczę, że jednak dołączysz do ligi  :good:

Rig

PC

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Moderatorzy
  • 938 postów
  • STEAM ID:bartbanach

Fotki mega  :okok: . Kriss raczej w tym roku sie nie doczekamy ...  :gwizdze:

Rig
PC

shogel

shogel

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański

Właśnie - Rauf, Rider... co z wami?

ASUS GL502V (i7-7700HQ, GTX1070)

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Ja to co? emerytura panie...  :haha:  dodaj jeszcze Corrado... 

Rig

PC

rauf

rauf

Może i nie starnąłem, ale za to jaka relacja  :fotka:

PS zbieram się zbieram, oj zbieram  :gwizdze:

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

shogel

shogel

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1037 postów

Przyznaj się - boisz się, że Cię pojadę :cool:

rauf

rauf

Tu trzeba teraz listę zrobić egoisto, tych co się boję  :luzik:

Rig

PC

shogel

shogel

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1037 postów

No weźcie nie marudźcie  tylko dopisywać się. Corrado też ! :D

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

To fakt z relacją foto to pozostałeś jedyny i poziom nadal mistrzowski  :good:

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Q:
Kolejna runda i kolejny Personal Best w kwalifikacjach. Tyle, że dalo to dopiero 5 miejsce od końca.

R1:
Spore zamieszanie na 1 i 2 zakręcie (posypią się kary i to pewnie z automatu) więc szybko awansowalem do czołowej 10. Później kilka drobnych błedów i niestety po świetnej walce z Price-Matt doszło do nassego kontaktu. Ciężko tutaj szukać winnego bo Mateusza postawiło w poprzeg drogi na wyjściu z 1 zakrętu a ja nie miałem gdzie uciekać więc obaj lądujemy na trawie i w sumie bez większych uszkodzeń powracamy na tor tracą chyba 2-3 pozycje? Potem troszkę walki z Szymikiem i melduję się na mecie na 10 pozycji.

R2:
Start z PP! niestety już na 1 zakręcie tracę kilka pozycji ale bez kolizji jade dalej. Oczywiscie kwestją czasu było oddanie kolejnych pozycji. Bardzo fajna walka ponowanie z Szymikiem. Tasowaliśmy się wielokrotnie na torze i zawsze czyściutko. Gratki Szymik za cierpliwość! Wizyta w boksie dala mi lekką przewagę nad Szymikem (czytaj. ok 10 sek). I tak by się pewnie dojechało do mety ale ponownie sterownik graficzny się wywalił i w efekcie crash gry. Tak oto zaliczyłem 24 okr. a więc 75% dystansu co dało mi ostatnie miejsce z tych co dojechali do mety.

Przyznam, że na tym torze nie czułem się komfortowo. KTM to dzika besja co widziałem jak wiele osób kręciło spiny na wyjściach z zakrętów. Ja mialem w sumie czysty wyścig bez spinów, specjalnych przygów jak wyjazdy za tor itd. PLP = 0 a jedyne 2 błedy jakie mi chyba zaliczył to po zwisie gry wiec nawet nie wim jak i gdzie.

Gratki dla wszystkich co dojechali cało do mety. W R2 tylko pierwsza 8 nie dała się zdublować. Z tego co widze w wynikach (beda dzisiaj dostepne) to chyba Dawid zaliczyl kare PLP w R2?

Do zobaczenia za 2 tygodnie.

Rig

PC

shogel

shogel

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1037 postów

Bardzo fajna runda. W R1 nie wiem co się stało, ale na T1 już praktycznie na wyjściu , na prostych kołach wciskam gaz do 3/4 i spin :/  Nadzieja na walkę z przodu legła w gruzach. Potem jeszcze na T2 przede mną dwójka nagle stanęła, próbując uniknąć zderzenia. Przepraszam was, już nie starczyło mi refleksu , żeby wystarczająco wcześnie zareagować (już nie te lata ;) ) I neistety przydzwoniłem w kogoś. Sorki. Potem jazda uszkodzonym autem, co niestety nie jest zbyt przyjemne. W R2 mnóstwo świetnej walki , najpierw z Mattem , a nastepnie Daczer dołączył do zabawy. W międzyczasie jeszcze Bart sobie nas minął i pojechał :P  Daczer chyba musiał mieć jakiś kontakt, bo udawało mi się trzymać go za sobą, aż do momentu jak mi padły opony :)  Po pitstopach byłem znów z przodu, ale Daczer dostał jakąś dziwną karę i musiał jeszcze raz przez pit przejechać, co pozwoliło mi utrzymać P2.

Coś nie mam szczęścia do tych pierwszych wyścigów :( Ale radość z P2 jest no i z zakoszenia rekordu 3go sektora na torze :D

Gratuluję Bartowi. Dzięki wszystkim za fajne ściganie. Do następnego.

Użytkownik shogel edytował ten post 26 styczeń 2016 19:46

rauf

rauf
II Runda 24.01.2016 tor A1 Ring 

01
01_zpsmpoiz5wn.jpg

02
02_zpsovzml3vr.jpg

03
03_zpsceanmdua.jpg

04
04_zpssc05q0ax.jpg

05
05_zps3bq8yqos.jpg

06
06_zps3qrdnkaj.jpg

07
07_zpsiu3bbwtr.jpg

08
08_zpsue99zwdd.jpg

09
09_zpsmaz8ftbt.jpg

10
10_zpstumnbhgm.jpg

11
11_zps3spp0aus.jpg

12
12_zps2r9hiktz.jpg

Rig

PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych