Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
Zdjęcie

Jaka kierownica do PS4 - Thrustmaster, Logitech, Fanatec?

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

adamwsb

adamwsb

Pilot Kamikaze

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 postów
  • STEAM ID:adamwsb
  • Xbox Live:adamwsb
  • PSN id:adamwsb
  • LokalizacjaPszów

Pytanie, czy wiadomo juz cos o jakiejs dobrej kierownicy do PS4 ?? Na razie z tego co znalazlem to tylko Thrustmastery sa dobre i w sumie nic innego nie znalazlem... model T300 RS (

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

)  cena ok 1499zl allegro oraz T80 (

) za 399zl allegro ale ta nie posiada nawet FF wiec jest calkowicie nieakceptowalna przynajmniej przeze mnie... Nie ukrywam ze chcialbym jakiegos Fanateca lub G27 ale na razie ciezko mi znalezc jakies info czy to bedzie dzialac... Jak ktos cos wie to prosze o info :)

CPU: I5 4690K 3.5GHz [4.6GHz]  |  MB: ASROCK Z97 PRO4

GPU: ASUS GTX 980 TI Strix

RAM: GOODRAM PLAY 16GB PC1600 2x8GB RED [1866MHz]

HDD: Crucial SSD 250GB MX200  |  WD Caviar BLUE 1TB  |  WD Caviar BLUE 640GB  |  WD Portable Elements 1TB

CASE: Thermaltake V3 Black Edition  |  PU: Cooler Master B700 v2 700W  |  OS: Windows 10 64bit  |  Modecom MC-9006  |  Natec Genesis GX68

RIG: T300RS  |  T3PA  |  Playseat  |  Creative Inspire T6100 5.1  |  TV Sony | W829B 50"
PS4

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś
Tak na szybko, bo pracuje nad większym porównaniem w postaci arta o kierach. Do PS4 oficjalnie pasuje Thrustmaster: starszy T500 RS i nowszy T300.

T500 RS to znana i sprawdzona konstrukcja, zaleta to porządne pedały którym jednak brakuje load cella - trzeba modzić albo z tym żyć.

Obie kiery mają 1080 stopni obrotu i działają z PC/PS3/PS4. Obie mają wymienne obręcze. Standardowa trochę większa w T500.

T300 ma nowszy bezszczotkowy silnik (nie miałem T500 więc porównam do CSR - jest szybszy i mocniejszy, ogólnie lepszy). Natomiast pedały w zestawie to poziom zabawkowy (to samo co w TX) dobre do arkadowych gier. Oczywiście, można się przyzwyczaić ale czy "symulacje" mają polegać na wyczuwaniu bodźców czy zgadywaniu?

Ceny (najtańsze nie wiem czy realnie dostępne)
T500 RS - 1650 zł
T300 - 1360 zł

Co bym wybrał? Nowszą mimo że z zabawkowymi pedałami. Pedały w T500 i tak wymagają moda na load cell.
Z T300 można zrobić taniej po prostu bardzo dobry i rozbudowany zestaw:
pedały Fanatec Elite V2 - 150 €
drążek TH8A - 870 zł (ciągle problemy z dostępnością w PL)
obręcz F1 - 560 zł

Także jako zakup bez zamysłu na rozbudowę to lepsza opcja. Nowsza konstrukcyjnie a brak pedału sprzęgłą nie przeszkadza bo do tego i tak trzeba drażek.

Do Thrusta jest kupę modów np:

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
mixer_mr uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Tomessi

Tomessi

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1093 postów
  • STEAM ID:tomessi
  • Xbox Live:T0MESSI
  • LokalizacjaŁódź

Kiedyś czytałem taki mały test o kierownicy Thrustmaster T500 RS może się przyda komuś :)

"APEX" - niewidzialny szczyt zakrętu, miejsce, dzięki któremu osiąga się najlepszy czas.

16478.png

Rig

PC

Dav

Dav

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów
  • PSN id:Abarth009
  • LokalizacjaBiałystok

Panowie jest szansa, żeby nie wydając więcej jak 500zł stać się posiadaczem kierownicy, która będzie się nadawać do gry? Niestety z moimi zarobkami 1500zł to cena zaporowa.

Użytkownik Dav edytował ten post 04 styczeń 2016 23:02

abarth009.png

rauf

rauf

To tylko Logitech używany chyba? 

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Dav

Dav

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Za jakimi modelami polecasz się rozglądać?

abarth009.png

rauf

rauf

Trzeba zapytać użytkowników G25/27 i DFGT co polecają, nie miałem to się nie mądrze  :)

Użytkownik rauf edytował ten post 05 styczeń 2016 13:53
moja pomyłka, starsze Logi niewspierane!

Rig

PC

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • 1142 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

Ale przecież te kierownice nie działają na PS4. Spokojnie by mogły, ale polityka konsol. W tej cenie to chyba tylko Thrustmaster TX, ale to jest kierownica tak słaba, że niegodna rekomendowania.

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

siniak

siniak

Szara Eminencja Night Riders

• Użytkownicy
  • 1346 postów
  • PSN id:siniak
  • LokalizacjaKraków

Z nowych to jedynie najbiedniejszy model Thrustmastera czyli T80, średnio w granicach 400 zł chodzą (najtaniej chyba za 370 widziałem, ale od czego porównywarki ;)) Jeśli jesteś niedzielnym kierowcą, nie potrzebujesz Force Feedbacka i śmigasz sobie tylko dla zabawy offline to spokojnie możesz kupować. I to na dzień dzisiejszy chyba wszystko w tych pieniądzach...

Dołączona grafika

rauf

rauf

@K.A.R.R. ma oczywiście rację, nie zwróciłem uwagi że rozmawiamy stricte o PS4 a tam starsze Logitechy nie są natywnie wspierane.

Rig

PC

MariuszB35PL

MariuszB35PL

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 622 postów
  • STEAM ID:mariusz33pl
  • LokalizacjaOlsztyn

Panowie jest szansa, żeby nie wydając więcej jak 500zł stać się posiadaczem kierownicy, która będzie się nadawać do gry? Niestety z moimi zarobkami 1500zł to cena zaporowa.

Do jakiej gry, ale poniżej 500 jest kierownica z Ffb nazywa się thrustmaster T100 ma 270 stopni i każda gra wyścigowa na ps4 ja obsłuży, kolejna kierownica, która działa ale oficjalnie nie jest wspierana jest to thrustmaster FF Ferrarri 430 która ma FFb i żeby PS4 ja widziało trzeba w grach wybierać profil dla t100 (technicznie są to te same kierownice) cena za używana to około 200/250 zeta . Za t100 dasz koło 400 ale ciężko ją kupić coś ostatnio. Kolejna kiera to t150 za około 700/750 zeta, ma ffb miks pasków i zębatek i 1080 stopni obrótu, kolega ma ją i zachwala. Tx nie działa z ps4 tak na marginesie mister k.a.r.r i Tx jest to samo co t300 ;)

wysłane z P8 Lite

Użytkownik MariuszB35PL edytował ten post 05 styczeń 2016 16:54

Dav

Dav

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Szukał bym czegoś pod mające się pojawić w pierwszej połowie 2016 gran turismo :P ale z tego co piszecie gra nie warta świeczki. Dozbieram kasę albo odpuszczę temat chyba.

Edit:

Albo jednak zainteresuje się Thrustmaster T80 poogladam recenzje może gdzieś w sklepie na wystawie będzie. Bo jeśli chodzi o użytkowanie to tak jestem niedzielnym kierowcą myślę, że wiele bym nie wymagał poprostu chce trochę wiecej przyjemności z jazdy niż oferuje pad. W gran turismo 6 na padzie nabiłem przebieg 25k km z czego 15k to nurburgring i czasami ręce się męczyły od trzymania średnio wygodnego i małego DS3.

Użytkownik Dav edytował ten post 05 styczeń 2016 18:27

abarth009.png

MariuszB35PL

MariuszB35PL

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 622 postów
  • STEAM ID:mariusz33pl
  • LokalizacjaOlsztyn
To poszukaj T100 paradoksalnie cena t80 i t 100 jest taka sama tylko że t100 ma Force feedback a to robi robotę ;) koleś kupił taka w Media Markt za 399 zeta

wysłane z P8 Lite

Użytkownik MariuszB35PL edytował ten post 05 styczeń 2016 19:41

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • 1142 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

O widzisz, poprzekładały mi się te nazwy w głowie. Dzięki za poprawkę  :)

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

Angello

Angello

Założyciel NIGHT RIDERS

• Administratorzy
  • 1787 postów
  • STEAM ID:Angello_PL
  • Xbox Live:AngelloPL
  • PSN id:Angello_PL
  • LokalizacjaWhiteStock

Szukał bym czegoś pod mające się pojawić w pierwszej połowie 2016 gran turismo 

Nie rób sobie nadziei, bo Polyphony Digital lubi przekładać premiery Gran Turismo ;)

...ale z tego co piszecie gra nie warta świeczki. 

Gra będzie warta niejednej świeczki ;)

24339541219_aa976f320e_o.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych